Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lukipl napisał:

na xda znalazłem, facet napisał to wczoraj:

I have the same problem.
After a few minutes of Google I found a instruction from Huami.
1. Wait 36 hours and then press the button 30 seconds
2. If it's don't work charge the amazfit about 20 minutes then try it again
3. Contact the support :/

nic innego mi nie pozostaje tylko czekanie 36 godzin ale jakoś to widzę w czarnych kolorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie wie jak poradzić sobie z uciążliwymi próbami aktualizacji GPSu przez apkę Mifit? Zawsze kończy się niepowodzeniem.
Na starszych wersjach nie miałem takiego problemu. Poza tym to zegarek działa, tylko nie da się nawet nic pozmieniać w apce Mifit ponieważ po chwili wyskakuje ten uciążliwy ekran aktualizacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzycho napisał:

A skąd ta dodatkowa opcja z ciśnieniem?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Jak się nie mylę to od FW 1.0.70 w górę, dodatkowa zakładka w kompasie pojawiła się.

 

1 godzinę temu, woyto napisał:

Nadal nikt nie wie jak poradzić sobie z uciążliwymi próbami aktualizacji GPSu przez apkę Mifit? Zawsze kończy się niepowodzeniem.
Na starszych wersjach nie miałem takiego problemu. Poza tym to zegarek działa, tylko nie da się nawet nic pozmieniać w apce Mifit ponieważ po chwili wyskakuje ten uciążliwy ekran aktualizacji :/

Hmm, przychodzą do głowy mi dwa pomysły. Pierwszy parowanie zegarka z aplikacją ponownie i zobacz czy przejdzie. Jak tu będzie problem z a-gps, to druga opcja instalacja jeszcze raz FW za pomocą GB.

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja, by mod mi fita od tomurbanowicz nie aktualizował automatycznie fw mi band 2 do oryginalnego?

wcześniej nie miałem z tym problemu, teraz jednak obojętnie, którą wersję mi fita zainstaluje od razu ładuje mi aktualizacje fw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robaks napisał:

jest jeszcze opcja, by mod mi fita od tomurbanowicz nie aktualizował automatycznie fw mi band 2 do oryginalnego?

wcześniej nie miałem z tym problemu, teraz jednak obojętnie, którą wersję mi fita zainstaluje od razu ładuje mi aktualizacje fw. 

Z tego co zauważyłem, oryginalny mifit zawsze wgra nowszy fw jeżeli w zegarku jest stara wersja.

Aby mod toma nie wgrywał najnowszego fw, musisz wybrać opcję bez FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, roger09 napisał:

Cześć, chciałem sprzedać dzisiaj swojego Bipa ale gdy połączył sie z telefonem klienta na IOS to zaktualizowało sie oprogramowanie do najnowszego ale jest po chińsku(Mi Fit). Jak zrobić aby był po Polsku albo angielsku na stałe bez kombinowania. U mnue zegarek śmigał na PL ale na androidzie i mi Fit z forum.

Hej,

Na iOS nie ma bata, jak tylko ukaże się nowa wersja FW to zegarek zaciąga po połączeniu z MiFit nawet nie trzeba aktualizować samego MiFit, tak więc klient z iOS i chińską wersją zegarka nie będzie zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

On 10.02.2018 at 3:45 PM, tomurbanowicz said:

I z przykrością stwierdzam, że powyższe programy średnio się u mnie sprawdzają i nie pobije na razie nic komba:
MiFit (MOD) + Alert Bridge .

postanowiłem również sprawdzić Alert Bridge + oryginalny Mi Fit na BIP international. Wszystko elegancko, oprócz tego, że Alert Bridge nie wyświetla połączeń przychodzących. Radę z połączeniami daje tylko Mi Fit, ale on nie wyświetla nazw kontaktów na niezmodowanej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy informacja o kontakcie przy telefonie/sms jest wyświetlana przy języku angielskim w telefonie? Tak jak jest z Mi Band 2? Czy w ogóle nie ma tej opcji korzystając z oryginalnego Mi Fita?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, d7ejkej napisał:

Hej,

Na iOS nie ma bata, jak tylko ukaże się nowa wersja FW to zegarek zaciąga po połączeniu z MiFit nawet nie trzeba aktualizować samego MiFit, tak więc klient z iOS i chińską wersją zegarka nie będzie zadowolony...

No właśnie dokładnie to miałem napisać

 

Ale dziwne trochę do tej pory na iOS nie ma aktualizacji po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roger09 napisał:

No właśnie dokładnie to miałem napisać

 

Ale dziwne trochę do tej pory na iOS nie ma aktualizacji po angielsku.

Włącz w telefonie język angielski przed zainstalowaniem mifit i dodaniem zegarka a zegarek sam przełączy ci się na angielski niestety do czasu najbliższej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze fw 1.0.86 I teraz wszystko jest po ang plus przesunięte są nazwy do lewej strony plus nie ma w zegarku opcji opcje. Próbowałem zainstalować jeszcze raz res od 1.0.86 ale nie można go zainstalować tylko fw z 1.0.86 miał ktoś tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lewaros napisał:

Zainstalowałem najnowsze fw 1.0.86 I teraz wszystko jest po ang plus przesunięte są nazwy do lewej strony plus nie ma w zegarku opcji opcje. Próbowałem zainstalować jeszcze raz res od 1.0.86 ale nie można go zainstalować tylko fw z 1.0.86 miał ktoś tak? 

zaktualizuj GadgetBridge do najnowszej wersji, wgraj najpierw .res a później .fw

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że często przy aktualizacji pojawiają się problemy, których ja (jak dotąd nie uświadczyłem). Nie wiem czy komuś pomogę, ale napiszę jak aktualizuję zegarek.

Posiadam telefon (MiFit) i tablet (GadgetBridge) z Androidem. Gdy chcę dokonać aktualizacji w telefonie wyłączam bluetooth (nic nie rozparowuję) i włączam w tablecie.

Łączę się z GB i zawsze najpierw wgrywam FW. Po wszystkim zegarek się wyłącza. Włączam go, paruję jeszcze raz i dogrywam RES. Po wszystkim wyłączam bluetooth w tablecie i włączam w telefonie.

Zaznaczam, że TO JA tak robię. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Nie wiem co pomaga, inna kolejność wgrywania plików, czy to, że proces aktualizacji przeprowadzam na oddzielnym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pawelg. Po aktualizacji GB udało mi się zainstalować 1.0.86. Teraz walcze z podłączeniem do najnowszego MrTomi. Po tym jak dojdzie do 100% synchronizacja, wyskakuje ze nie może się połączyć z zegarkiem. A przez GB jest połączony.

Ok odparowałem w MiFit, i połaczyłem od nowa. Działa. Dzięki za pomoc :)

Jeszcze pytanko co do pewnych znaków np jak dostaje wiadomości to zamiast ś jest znak zapytania. Da się cos z tym zrobić?

Edytowane przez lewaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kodipar78 napisał:

Widzę, że często przy aktualizacji pojawiają się problemy, których ja (jak dotąd nie uświadczyłem). Nie wiem czy komuś pomogę, ale napiszę jak aktualizuję zegarek.

Posiadam telefon (MiFit) i tablet (GadgetBridge) z Androidem. Gdy chcę dokonać aktualizacji w telefonie wyłączam bluetooth (nic nie rozparowuję) i włączam w tablecie.

Łączę się z GB i zawsze najpierw wgrywam FW. Po wszystkim zegarek się wyłącza. Włączam go, paruję jeszcze raz i dogrywam RES. Po wszystkim wyłączam bluetooth w tablecie i włączam w telefonie.

Zaznaczam, że TO JA tak robię. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Nie wiem co pomaga, inna kolejność wgrywania plików, czy to, że proces aktualizacji przeprowadzam na oddzielnym urządzeniu.

Mam Mi Fit i GB na jednym telefonie i obie aplikacje nie przeszkadzają sobie. Może kwestia wersji Androida (w moim przypadku 7.0).Na pewno nie można wgrać starego RES do nowego FW bo GB na to nie pozwoli.

Mam wrażenie że FW V.1.0.86 szybciej zużywa baterie zegarek w porównaniu z FW V.1.0.40 (inne miałem zbyt krótko aby się jakoś określić) (tarcza bez sekundnika, biała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeszcze pytanko co do pewnych znaków np jak dostaje wiadomości to zamiast ś jest znak zapytania. Da się cos z tym zrobić?


Możesz użyć dodatkowego programu do powiadomień zamiast mifit.
Alertbridge, tools&amazfit, notify&fitness

Te programy mają transliteracje, i zamiast ś będzie s, ja tam robię.

Ewentualnie jeszcze trochę poczekaj może ktoś ogarnie polskie fonty, bo zrobili już niemieckie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 19:42, 75max napisał:

nic innego mi nie pozostaje tylko czekanie 36 godzin ale jakoś to widzę w czarnych kolorach

pacjent się nie obudził 260pln w plecy :-( zamówiłem już nowy z znakiem CE mam nadzieje że będzie mniej problemów i chociaż będzie język  angielski po sparowaniu z IOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 75max napisał:

pacjent się nie obudził 260pln w plecy :-( zamówiłem już nowy z znakiem CE mam nadzieje że będzie mniej problemów i chociaż będzie język  angielski po sparowaniu z IOS

Ja jeszcze bym spróbował podłączyć pod jakiś zasilacz laboratoryjny 5v pod piny (-) ten bliżej przycisku na lewo,  oraz (+) po prawej, musi się jakoś obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wgralem najnowszy MrTomi-3.2.9-FW-PL
Soft sie zaktualizowal
Bip sie uruchomil w jezyku angielskim.
Jak zmienic jezyk na polski?
I druga sprawa nie moge uruchomic kompasu. Mam ikone zeby skalibrowac, ale nie idzie tego zrobic


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...