Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

a ja w NF nie umie nadać uprawnien SMS gdyż w ogóle nia prosi o nie. W UPRAWNIENIA/SMS nie ma apki NF do wyboru. Czyżby wina OREO ? Reszta jest ok, ale te nieszczęsne SMS. Chociaż teraz załączyłem w MIFIT i chodzą ok ale NF przerabia polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście podmieniłem FW .86 na wymuszony język angielski (polski) w samym już FW - MOD MiFit nie jest już do tego wymagany.

BTW:
Dam jednak szansę pogodzie w GB, bo zaczęło mi się podobać używanie jedynie GB :)

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zunio84 napisał:

Czy warto zmienić Pace na BIPa?

A co Ci nie pasuje w PACE?

BTW:

Odnośnie GB - jak straci połączenie z zegarkiem to nie potrafi go przywrócić u mnie, jak włączę za jakiś czas GB to mam niepołączony zegarek.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

W pierwszym poście podmieniłem FW .86 na wymuszony język angielski (polski) w samym już FW - MOD MiFit nie jest już do tego wymagany.

BTW:
Dam jednak szansę pogodzie w GB, bo zaczęło mi się podobać używanie jedynie GB :)

Którą aplikacje doinstalowałeś do pogody? Pogoda wyświetla Ci się po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na początek chciałem się z Wami przywitać i jako nowy użytkownik Amazfit BIP wolę zapytać niż błądzić?

Czy aby zainstalować FW po polsku muszę postępować zgodnie z instrukcją z pierwszego wątku czy wystarczy że odinstaluję oryginalny MiFit i zainstaluję "MrTomi-3.2.9-PL.apk bazowany na oryginalnej aplikacji MiFit z PL FW dla Amazfit BIP"?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

PS. BIP tak naprawdę używa żona a ja używam PACE od prawie roku i jakby ktoś miał z nim problem (czy na Andku czy iOS) to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie mojej przygody z Notify & FitnessGadgetBridge.

  • Notify & Fitness:
    • bogate możliwości konfiguracyjne - ma się wrażenie, że aż za bogate,
    • transliteracja z możliwością ustawiania wszystkich dużych liter - poprawia się czytelność w powiadomieniach,
    • pogoda - do wyboru 2 serwisy pogodowe, ale szczerze powiedziawszy oba kiepskie w porównaniu do MiFit,
    • częste problemy z synchronizacją z zegarkiem - często muszę się naklikać, żeby zaskoczyło,
    • po restarcie telefonu, często nie może nawiązać połączenia z zegarkiem - znów trzeba się naklikać, żeby zaskoczyło,
    • problem z powiadomieniami u mnie SMS - nie za każdym razem wysyła powiadomienia do zegarka,.
    • troszkę upierdliwe wrzucanie nowych tarcz i firmware'u.
  • GadgetBridge:
    • prostota,
    • transliteracja, ale bez możliwości ustawienia wszystkich dużych liter, aczkolwiek znalazłem mały błąd, który zgłosiłem - ma być niebawem poprawiony (nie zamienia litery Ł i ł),
    • bardzo łatwe wrzucanie nowych tarcz oraz firmware'u,
    • pogoda zależy od systemu, tj. przy braku LineageOS wymagana jest aplikacja pogodowa: Weather notification
      https://f-droid.org/en/packages/ru.gelin.android.weather.notification/,
    • niestety problemy z połączeniem z zegarkiem - do ciągłej pracy się średnio nadaje, bo przy braku połączenia BT i powrocie, nie łączy się automatycznie z zegarkiem - trzeba to wymusić ręcznie. Nie pomaga u mnie zaznaczenie odpowiednich opcji w ustawieniach.

I z przykrością stwierdzam, że powyższe programy średnio się u mnie sprawdzają i nie pobije na razie nic komba:
MiFit (MOD) + Alert Bridge .

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy mod toma mogę instalować na oryginalnego mifita czy muszę odinstalowywać ? :) Pewnie odpowiedź gdzieś była ale przez ostatni update mifita temat się trochę rozrósł :)

1 godzinę temu, ciopik napisał:

Wyjdź na zewnątrz to jest lokalizacja GPS szer/dł/wysokość/ciśnienie

U mnie się załadowało jak położyłem na parapecie, więc na dwór nie trzeba wychodzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szablix napisał:

Szybkie pytanie, czy mod toma mogę instalować na oryginalnego mifita czy muszę odinstalowywać ?

Najprawdopodobniej na oryginalnego nie będzie się chciało zainstalować, więc wyboru nie będzie. Trzeba oryginalny odistalować, ale można spróbować bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Najprawdopodobniej na oryginalnego nie będzie się chciało zainstalować, więc wyboru nie będzie. Trzeba oryginalny odistalować, ale można spróbować bez.

No to potwierdzam oryginalnego mifita trzeba odinstalować :) 

7 minut temu, stillo napisał:

odpowie ktoś na moje pytania?

wgrałem 0.1.0.86 i nie mam w menu "ustawien" jest to normalne?

 

poza tym jak go teraz wyłączyć?

Ustawień w zegarku czy w mifit ? bo nie sprecyzowałeś ?

@tomurbanowicz, czy PP masz skonfigurowanego na adres ? [email protected] chce przelać na symbolicznego grolsha za czas poświęcony na moda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szablix napisał:

No to nie jest normalny objaw. Brak ustawień. Zarówno po aktualizacji do 1.0.86 z poziomu oryginalnego mifita jak i po wgraniu 1.0.86PL opcje "ustawienia" w zegarku mam dostępne.

u mnie się kończy na STOPER. Ktoś ma pomysł jak to naprawić? nie umiem go wyłaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


[mention=38368]tomurbanowicz[/mention], czy PP masz skonfigurowanego na adres ? [email protected] chce przelać na symbolicznego grolsha za czas poświęcony na moda

Tak, na ten adres.
Jeśli w zegarku mam wgrany FW .70-PL, a w telefonie MrTomi 3.2.7-PL, to czy jak zainstaluje oryginalny Mi Fit 3.2.7 to zegarek zaciągnie oryginalny FW .70 ??

Nie powinien.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dzisiaj pojawił się język polski w pogodzie zamiast chińskiego a nic nie zmieniałem. Ciekawe, widocznie coś załapało.
Poza tym zauważyłem że na przycisku kończenia aktywności 'chodzenie' jest słowo 'stp' zamiast 'stop'.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Po zainstalowaniu MrTomi-3.2.9-PL.apk bazowany na oryginalnej aplikacji MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - wywaliło mi PL z sikorka i mam teraz angielski, teraz rozumiem, że tylko GB mnie ratuje? To normalne, że tak mi się dziwnie zaktualizował?

Niestety po aktualizacji GB jest jeszcze gorzej, menu nie uruchamiało się więc wyrzuciłem kompas i teraz się uruchamia nadal po angielsku  ale z przesuniętymi opisami.

Edytowane przez majstersztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 75max napisał:

macie coś na IOS-a w telefonie mam 0.1.0.86 bo drażnią mnie te krzaki 

Ja podłączam zegarek do telefonu z androidem z zainstalowanym MiFit-MrTomi i włącza mi się język angielski w zegarku. Potem korzystam na ios sytuacja taka występuje do kolejne aktualizacji zegarka i niestety czynność trzeba powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem sprzedać dzisiaj swojego Bipa ale gdy połączył sie z telefonem klienta na IOS to zaktualizowało sie oprogramowanie do najnowszego ale jest po chińsku(Mi Fit). Jak zrobić aby był po Polsku albo angielsku na stałe bez kombinowania. U mnue zegarek śmigał na PL ale na androidzie i mi Fit z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam działa ta dodatkowa strona z ciśnieniem atmosferycznym wysokością i czymś tam jeszcze? Bo mi tylko pokazuje ciśnienie ale jakieś niedokładnie 
IMG_20180210_162637.thumb.jpg.c648ba21ff828aef0b44f72b02663d98.jpg
A skąd ta dodatkowa opcja z ciśnieniem?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 75max napisał:

chyba uwaliłem zegarek podczas synchronizacji z telefonem wyłączył się na amen nawet jak podłączę ładowarkę nic nie reaguje 

na xda znalazłem, facet napisał to wczoraj:

I have the same problem.
After a few minutes of Google I found a instruction from Huami.
1. Wait 36 hours and then press the button 30 seconds
2. If it's don't work charge the amazfit about 20 minutes then try it again
3. Contact the support :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...