Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, szablix napisał:

@RKARP, no to przychodzi mi do głowy jeszcze jeden plan.

W telefonie wyczyść dane aplikacji mi fit przed odinstalowaniem i zainstaluj ponownie, tylko go nie uruchamiaj.

Spróbuj sparować zegarek z GB i wgraj czysty soft 1.0.70 @tomurbanowicz, wrzucał paczkę zip, do znalezienia kilka stron wcześniej (nie wgrywaj tylko pliku GPS)

PO wgraniu fw i res zegarek powinien wstać. Teraz odparuj zegarek z GB. 

Teraz uruchom aplikację mifit (pamiętaj aby BT, był wyłączony). Mifit poprosi o zgodę na dostęp do kontaktów itd. Robisz wyszukiwanie zegarka. Mifit poprosi o włączenie BT i teraz się zgadzasz. I daj znać co wyskoczyło itd.

Zrobiłem zgodnie z instrukcją ale zegarek wstał ale nie mogę sparować z mifit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:
Firmware PL FW 0.1.0.86 - PL-FW-0.1.0.86.fw
Odwrócone dni/miesiące - PL-FW-0.1.0.86-odw.fw
pasujące pliki RES:
PL-FW-0.1.0.86-tomi2.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.

po wgraniu tej aktualizacji, brak języka polskiego, znowu chiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GPSem - Mifit usilnie próbuje go zaktualizować. (FW i soft najnowszy) ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Wcześniej sparowałem zegarek z drugim telefonem, na którym mam apkę MiFit z marketu i też aktualizacja jest zakończona niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RKARP, no to jeszcze jeden pomysł, wyczyść dane aplikacji mi fita z poziomu zarządzania zainstalowanymi aplikacjami, wyłącz BT. W zegarku zrób factory reset. Jak zegarek się uruchomi i będzie chciał się połączyć z telefonem odpal mifita przy wyłączonym BT, zaloguj się do aplikacji, wybierz opcje parowania, zezwól mifit na wymuszenie uruchomienia BT może tak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby do każdej aktualizacji dopisywać nowości (w pierwszym poście, bo nie każdy śledzi regularnie odpowiedzi), które ona wprowadza. Bo taka instalacja co kilka dni nowego FW nie ma większego sensu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu...co poszło nie tak?1a5997efee2d922b22fd2695290c23ab.jpga10458ca9d185e12b9fdd228b75b9ab6.jpg

 

edit: po zainstalowaniu MrTomi chyba wszystko jest ok. 

 

Jedynie w pogodzie są chińskie #.

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Krzycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szablix napisał:

@RKARP, no to jeszcze jeden pomysł, wyczyść dane aplikacji mi fita z poziomu zarządzania zainstalowanymi aplikacjami, wyłącz BT. W zegarku zrób factory reset. Jak zegarek się uruchomi i będzie chciał się połączyć z telefonem odpal mifita przy wyłączonym BT, zaloguj się do aplikacji, wybierz opcje parowania, zezwól mifit na wymuszenie uruchomienia BT może tak pójdzie.

SERDECZNE DZIĘKI !!! jak na razie jest OK. Wszystko działa. Mifit i smart działa. Mam nadzieję że wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RKARP napisał:

SERDECZNE DZIĘKI !!! jak na razie jest OK. Wszystko działa. Mifit i smart działa. Mam nadzieję że wszystko będzie OK.

No to miłego użytkowania. Najważniejsze, że porady się przydały i zegarek i mifit ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie...żeby zmienić format daty z 2/09 (jak na zdjęciu) na 09/02 powinienem zainstalować tylko FW nie odwrócone czy cała procedura z instalacją .res od początku?8e5064493a0eee7fa6773a7804de83ae.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GadgetBridge 0.24.4 jest już możliwa zmiana języka do nowych FW.

Do pobrania: https://yadi.sk/d/YbPsyTbG3SF2HX

7 minut temu, Krzycho napisał:

Jeszcze jedno pytanie...żeby zmienić format daty z 2/09 (jak na zdjęciu) na 09/02 powinienem zainstalować tylko FW nie odwrócone czy cała procedura od początku z instalacją .res od początku?

Sam FW wystarczy.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafamaja napisał:

Dzięki.... czyli teraz żeby wgrać najnowsze firmware wystarczy dograć PL-FW-0.1.0.86.fw ??

FW + RES 

i poszukać sobie czegoś z dodatkowej tarczy bin: https://amazfitwatchfaces.com/bip/

Będę tworzyć tylko jednego RES'a.

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzycho napisał:

Co może powodować samoczynne podświetlanie tarczy przy ruchu nadgarstka jeśli mam wyłączoną tą opcję w MiFit? Jakaś opcja w GadgetBridge?

Może to być zaznaczona opcja w GadgeBridge. Było to już opisane wcześniej w tym temacie.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...