Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zwyczaj, że wyłączam w telefonie aby aplikacje nie aktualizowały się automatycznie tylko sam przeglądam od czasu do czasu. Osoby które mają domyślne ustawienia pewnie wczoraj przeżyły chiński koszmar i pewnie sporo ludzi tak tu trafiła.
A czy zegarki w wersji International po instalacji Mi Fit 3.2.8 też załapały chiński język?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pkonrad napisał:
4 minuty temu, Pan Arek napisał:
Mam taki zwyczaj, że wyłączam w telefonie aby aplikacje nie aktualizowały się automatycznie tylko sam przeglądam od czasu do czasu. Osoby które mają domyślne ustawienia pewnie wczoraj przeżyły chiński koszmar i pewnie sporo ludzi tak tu trafiła.

A czy zegarki w wersji International po instalacji Mi Fit 3.2.8 też załapały chiński język?

ja mam international i nic takiego się nie stało, ale teraz zegarek wisi na opcji parowania z telefonem i nie mogę go ruszyć. aktualizacja GPS po wgraniu 3.2.8. ze sklepu play, później instalacja softu .80 i Mr Tomi nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem .70 GB i zegarek się podniósł -tarcza zegarka była widoczna

Po podłączeniu do MiFit 3.2.7 zaktualizował się A-GPS i problem wrócił. Znowu zamiast tarczy zegarka widzę ekran parowania ale od strony telefonu wszystko ładnie jest widoczne

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, choina napisał:

Wgrałem .70 GB i zegarek się podniósł -tarcza zegarka była widoczna

Po podłączeniu do MiFit 3.2.7 zaktualizował się A-GPS i problem wrócił. Znowu zamiast tarczy zegarka widzę ekran parowania ale od strony telefonu wszystko ładnie jest widoczne

Jakieś sugestie?

Miałem to samo, wgrałem plik FW .70 potem RES .70  połączył się z Mi Fit 3.2.7 i zaktualizował A-GPS. Od tej pory działa OK. na Android i iOS.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BrudnyHenryk napisał:


 

 


jest na to prostszy sposób (bez odłączania zegarka od mi fit) :
1. w aplikacji mi fit włącz tryb widoczności (profil -> amazfit bip -> widoczność)
2. w gadgetbridge wyszukaj z sparuj zegarek
3. teraz powinna powrócić tarcza
4. teraz możesz odparować zegarek w gadgetbridge

 

Dzięki. Tylko, że taka tarcza jest w ostatnim sofcie .80 i połączeniu do MiFit 3.2.8 w wersji PL, w EN jest OK.

FW .70 i MiFit 3.2.7 załatwia problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja juz nie mam pomyslu wgralem  fw.70 mifita 3.2.7 oryginalnego a gps sie zaktualizował i dalej jest ikona z aktualizacja i takim czerwonym x. Jak chce wgrać res to pisze element cannot be installed co mam zrobic bo juz nie mam sily do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki. Tylko, że taka tarcza jest w ostatnim sofcie .80 i połączeniu do MiFit 3.2.8 w wersji PL, w EN jest OK.
FW .70 i MiFit 3.2.7 załatwia problem.  


ja mam język PL i jest ok (jestem na oryginalnym mifit befa 3.2.8.1 soft. 77)

wgralem  fw.70 mifita 3.2.7 oryginalnego a gps sie zaktualizował i dalej jest ikona z aktualizacja i takim czerwonym x


jak masz ikonę z czerwonym x to masz źle wgrany soft.
spróbuj wgrać przez gadgetbridge soft z wersji 3.2.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BrudnyHenryk napisał:


 

 


ja mam język PL i jest ok (jestem na oryginalnym mifit befa 3.2.8.1 soft. 77)



jak masz ikonę z czerwonym x to masz źle wgrany soft.
spróbuj wgrać przez gadgetbridge soft z wersji 3.2.6

 

Jak piszesz masz soft 77, a nie najnowszy 80 w którym się trochę posypało. Poczytaj posty z wczorajszego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrudnyHenryk, wczoraj walczyłem trochę i sytuacja przedstawia się następująco: Zegarek wersja international, wgrany Mifit 3.2.7, w zegarku FW PL 1.0.70. Na forum pojawia się informacją, że jest nowy mifit. Z poziomu aplikacji nie widzi aktualizacji. Aktualizację dokonuję przez sklep play. Wgrywa się bez problemu 3.2.8. zegarek zaczyna się aktualizować. I teraz wisienka na torcie: po aktualizacji do 1.0.80 zegarek wisi na oknie parowania gdzie mi fit widzi, że jest sparowany. Problem ten występuje w języku PL w telefonie. Po zmianie na ang. i restarcie telefonu zegarek wstaje bez problemu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, szablix napisał:

Po zmianie na ang. i restarcie telefonu zegarek wstaje bez problemu :).

U mnie po instalacji przez sklep było to samo. Też przełączyłem na ang. I teraz na stałe muszę trzymać telefon w ang. bo jak przełączyłem z powrotem na pl to po pewnym czasie znowu pojawiło się okienko parowania. Czy po wgraniu odinstalowaniu ori. i zainstalowaniu  MrTomi - 3.2.8-PL.apk  bedzie można wrócić do pl na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rewqwer napisał:

@szablix Czy po zmianie języka w telefonie na polski w wersji zegarka international jest język chiński, czy zostaje angielski?

W przypadku Mifita 3.2.8 i softu 1.0.80 zmiana z ang na polski powoduje crash zegarka, znika tarcza i pojawia się ikona parowania. Podczas wczorajszej zabawy z softami, w przypadku wersji international nie zauważyłem problemu z pojawianiem się języka chińskiego.

 

15 minut temu, :Darecki napisał:

 

U mnie po instalacji przez sklep było to samo. Też przełączyłem na ang. I teraz na stałe muszę trzymać telefon w ang. bo jak przełączyłem z powrotem na pl to po pewnym czasie znowu pojawiło się okienko parowania. Czy po wgraniu odinstalowaniu ori. i zainstalowaniu  MrTomi - 3.2.8-PL.apk  bedzie można wrócić do pl na telefonie?

@tomurbanowicz, opisał co zrobić aby mieć PL w telefonie i najnowszy soft w zegarki i mi fita. Musisz wgrać najnowszego mi fita zaktualizować zegarek. Zainstalować zmodowanego mifita toma i później za pomocą GB wgrać soft 1.0.80. PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38368]tomurbanowicz[/mention], opisał co zrobić aby mieć PL w telefonie i najnowszy soft w zegarki i mi fita. Musisz wgrać najnowszego mi fita zaktualizować zegarek. Zainstalować zmodowanego mifita toma i później za pomocą GB wgrać soft 1.0.80. PL
Wystarczy zrobić jak tom napisał i nie ma żadnych problemów. Wszystko działa jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pkonrad napisał:

Może to jakiś błąd w sofcie do zegarka w nowym Mi Fit 3.2.8 i w kolejnej wersji wszytko będzie po staremu...

No chyba nie myślisz że to chiński spisek ;)

Zresztą oficjalnie Amazfit BIP w Polsce nie jest sprzedawany.

PS. Jak poznajecie jaka to wersja? Czy China czy Internat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest international ma pod spodem znak CE.

Co dziwne nawet Amazfit & Tols nie ogarnia zmiany języka na angielski, a niby taką funkcję ma automatycznie wbudowaną, wczoraj zgłosiłem to do suportu do nich, odpisali, że zajmą się sprawą i wydadzą poprawkę w najbliższej aktualizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BrudnyHenryk napisał:


 

 


jest na to prostszy sposób (bez odłączania zegarka od mi fit) :
1. w aplikacji mi fit włącz tryb widoczności (profil -> amazfit bip -> widoczność)
2. w gadgetbridge wyszukaj z sparuj zegarek
3. teraz powinna powrócić tarcza
4. teraz możesz odparować zegarek w gadgetbridge

 

Działa, dzięki

1 godzinę temu, d7ejkej napisał:

Dzięki. Tylko, że taka tarcza jest w ostatnim sofcie .80 i połączeniu do MiFit 3.2.8 w wersji PL, w EN jest OK.

FW .70 i MiFit 3.2.7 załatwia problem.  

Ja tak miałem na 3.2.7 i .70 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, choina napisał:

Działa, dzięki

Ja tak miałem na 3.2.7 i .70 

U mnie nadal:

 

66aecfc0cd67693f3b727d841b75210e.jpg

 

Co robiłem: wgrywanie FW nawet .50 via GB, później instalacja MiFit z Google Play, później instalacja Mr Tomi. Próbowałem wrzucenie 0.70FW przez GB i Mr Tomi 3.70. Nadal to samo. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelg napisał:

U mnie nadal:

 

66aecfc0cd67693f3b727d841b75210e.jpg

 

Co robiłem: wgrywanie FW nawet .50 via GB, później instalacja MiFit z Google Play, później instalacja Mr Tomi. Próbowałem wrzucenie 0.70FW przez GB i Mr Tomi 3.70. Nadal to samo. Jakieś pomysły?

u mnie to samo, niestety. Tylko język angielski w telefonie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, 1abc napisał:

u mnie to samo, niestety. Tylko język angielski w telefonie pomaga. 

Napisze jeszcze raz jak u mnie temat zniknął:

1. Ściągnąłem FW i RES .70 oraz MiFit 3.2.7 - wer Android

2. Przez GB zainstalowałem FW (po restarcie widać na ekranie zegarka jakby nie chciał się połączyć rysunek z czerwonym x) i zainstalowałem RES (rysunek z czerwonym x zniknął)

3. Na Tablet zainstalowałem MiFit 3.2.7, na telefonie nie musiałem bo na iOS nie ma nowej wersji.

4. Po tych krokach zegarek po połączeniu z MiFit zainstalował A-GPS i działa jak przed upgrade do .80 - współpracuje z Android jak i iOS oba w wersji PL :)  

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d7ejkej napisał:

Napisze jeszcze raz jak u mnie temat zniknął:

1. Ściągnąłem FW i RES .70 oraz MiFit 3.2.7 - wer Android

2. Przez GB zainstalowałem FW (po restarcie widać na ekranie zegarka jakby nie chciał się połączyć rysunek z czerwonym x) i zainstalowałem RES (rysunek z czerwonym x zniknął)

3. Na Tablet zainstalowałem MiFit 3.2.7, na telefonie nie musiałem bo na iOS nie ma nowej wersji.

4. Po tych krokach zegarek po połączeniu z MiFit zainstalował A-GPS i działa jak przed upgrade do .80 - współpracuje z Android jak i iOS oba w wersji PL :)  

Ale res normalnie poszedl?  U mnie ciagle cos jest nie tak, jak chce zainstalowac res po fw to pisze elrment cannot be installed i tak w kolo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1abc napisał:

Ale res normalnie poszedl?  U mnie ciagle cos jest nie tak, jak chce zainstalowac res po fw to pisze elrment cannot be installed i tak w kolo.... 

Pewnie stara wersja GB, pobierz Version 0.24.3 (120) - Added on 2018-02-06

Edytowane przez Pan Arek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę, bo dużo ludzi ma problem z GPS. Próbował ktoś z wersji Mi Fit 3.2.8 wgrać plik .GPS za pomocą GB?

Załączam jakby ktoś miał problem z wydłubaniem jej.

Mili_chaohu.gps

Teoretycznie po wgraniu Mi Fit nie będzie już się o to czepiał i nie trzeba kombinować i wachlować oficjalną i modyfikowaną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pan Arek napisał:

Tak sobie teraz myślę, bo dużo ludzi ma problem z GPS. Próbował ktoś z wersji Mi Fit 3.2.8 wgrać plik .GPS za pomocą GB?

Załączam jakby ktoś miał problem z wydłubaniem jej.

Mili_chaohu.gps

Teoretycznie po wgraniu Mi Fit nie będzie już się o to czepiał i nie trzeba kombinować i wachlować oficjalną i modyfikowaną wersją.

MiFit pomimo wgrania dalej chce aktualizować A-GPS (Mr Tomi 3.8.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...