Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mam pomysłu w jakim temacie napisać a nie chce na jedno pytanie zakładać nowego.

Mianowicie mam problem z wyświetlaniem tętna na jakiejkolwiek tarczy bez aktywności.

W Mifit ładnie pokazuje tętno wykrywanie ustawione co 1 min przez 24h natomiast na zegarku cały czas 0. Czy to jest normalne ? Czy tętno jest pokazywane na zegarku tylko w momencie uruchomienia aktywności ?

I pojawił się kolejny problem :/ chciałem podmienić tarcze i niestety w telefonie nie posiadam folderu "watch_skin android/data/com.xiaomi.hm.health/files/ znajdują się tam tylko dwa inne foldery wf_download_temp oraz fw_downloaded 

Czy taki folder mam stworzyć aby wgrać inną tarczę ? 

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, szablix napisał:

i niestety w telefonie nie posiadam folderu "watch_skin android/data/com.xiaomi.hm.health/files/ znajdują się tam tylko dwa inne foldery wf_download_temp oraz fw_downloaded 

Czy taki folder mam stworzyć aby wgrać inną tarczę ? 

 

u mnie jest taki sam problem, ale tarcze wgrywam przez Notify & Fitness for Amazfit. Tworzenie folderu i umieszczanie tam .bin'ów nic nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pomimo braku pewności rozpocząłem zabawę i dla osób które nie mają watch_skin w katalogu. Informuję, że u mnie pojawił się po zmianie FW. Alternatywą może być wgranie tarczy z aplikacji (mifit) i wtedy też się pojawi ale nie testowałem. Niestety nie rozwiązałem dlaczego nie mam folderu com.xiaomi.hm.health z poziomu eksploatatora windowsa z poziomu telefonu jest.

Znalazłem pewien błąd w tłumaczeniu: Mianowicie podczas aktywności i jej zatrzymania jest "stp" zamiast "stop" czy tak miało być ?? Dodatkowo opis pogody jest po ang ale z tego co widziałem to jest chyba wina używania niezmodowanej wersji mi fita prosiłbym tylko o potwierdzenie, że to jest przyczyną.

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fake4r dzięki za odpowiedź, właśnie do porannej kawy przez ponad godzinę przeglądałem stronę po stronie tego tematu (a raczej się starałem co stronę) i wszystko wyczytałem. 

Jednak nie znalazłem odpowiedzi na jeszcze jedną rzecz, mianowicie skąd pobrać oryginalny .fw i .res w języku ang. i ustawić telefon tak jak przed wyjęciem z pudła po dostawie :). Niestety nie mogę się przyzwyczaić do tego polskiego menu :) 

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu telefonu i ponowne parowanie z aplikacją nic nie zmieniają, jeżeli chodzi o język. Nadmienię, że mam niemodowaną aplikację mifita.

Dodatkowo dodam od siebie, że po zrobieniu ustawień fabrycznych mifit nie chciał się połączyć, trzeba było odparować urządzenia i sparować na nowo, to tak jakby ktoś się zastanawiał dlaczego nie może połączyć urządzeń po resecie.

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fake4r czyli jeśli dobrze zrozumiałem, po aktualizacji mifita do noweszej wersji z automatu aktualizuje się język w bip'ie ?

Aktualnie mam wgranego mifita 3.2.6.

Hmm wpadł mi do głowy pomysł, jakby zrobić to w taki sposób.. Odparować mifita z bip'em, wgrać fw do bipa 1.0.26 za pomocą GadgetBridge i sparować mifita 3.2.6. i czy wtedy w bip zostanie wgrana wersja 1.0.44 oryginalna czyli angielska. 

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szablix napisał:

Przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu telefonu i ponowne parowanie z aplikacją nic nie zmieniają, jeżeli chodzi o język. Nadmienię, że mam niemodowaną aplikację mifita.

Dodatkowo dodam od siebie, że po zrobieniu ustawień fabrycznych mifit nie chciał się połączyć, trzeba było odparować urządzenia i sparować na nowo, to tak jakby ktoś się zastanawiał dlaczego nie może połączyć urządzeń po resecie.

Hej, z informacji przeczytanych w tym wątku domyślam się, że FW w zegarku zostanie zaktualizowany jedynie jeżeli dostępny w aplikacji MiFit jest nowszy niż ten aktualnie zainstalowany w zegarku. Czyl jeżeli jest zainstalowana najnowsza beta, to aplikacja MiFit ze sklepu ma niższy numer kompilacji. Co za tym idzie, aby wymusić aktualizację na zegarku najpierw spróbuj wgrać ręcznie wersję starszą (obniżając wersję wybierz wersję stabilną).

Nie instaluj wersji beta, szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paff ten sposób również wpadł mi do głowy i napisałem tutaj:

Hmm wpadł mi do głowy pomysł, jakby zrobić to w taki sposób.. Odparować mifita z bip'em, wgrać fw do bipa 1.0.26 za pomocą GadgetBridge i sparować mifita 3.2.6. i czy wtedy w bip zostanie wgrana wersja 1.0.44 oryginalna czyli angielska. Ale to zmieni się fw a co z plikiem res ?? 

I za co w ogóle odpowiedzialny jest plik *.res bo to też mnie nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem że w zegarek mam wgraną wersję 0,1,0,33 i tam jest język polski ale w telefonie mam MiFit wersje 0,1,0,44 to dla tego mi aktualizuje na język angielski po sparowaniu z telefonem. żeby nie zmieniło języka na angielski muszę mieć w zegarku wersję   0,1,0,44 albo wyższą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję zmiany tłumaczenia:

Zakładka Status:

Z: "bpm" na: "tętno"

 

Zakładka aktywność->historia:

Z: "1 item not synced" na: "1 trening do synch."

 

Po wejściu do konkretnego treningu:

Z: "czas" na: "czas w ruchu"

"Dystans skrocony" na: "dystans w pionie" albo "deniwelacja". Deniwelacja jest bardziej prawidłowo, ale ludzie mogą tego nie rozumieć.

Z: "stromo" na: "pod górę"

 

Zakładka aktywność->opcje:

Z: "auto pause" na: "auto pauza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem że w zegarek mam wgraną wersję 0,1,0,33 i tam jest język polski ale w telefonie mam MiFit wersje 0,1,0,44 to dla tego mi aktualizuje na język angielski po sparowaniu z telefonem. żeby nie zmieniło języka na angielski muszę mieć w zegarku wersję   0,1,0,44 albo wyższą ??
Tak. Albo modowany mifit bez fw np. Lub wersję mifit z równym bądź niższym niż 33

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fake4r napisał:

Tak. Albo modowany mifit bez fw np. Lub wersję mifit z równym bądź niższym niż 33

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

modyfikowany mifit nie wchodzi w grę ponieważ ja mam IOS  czyli muszę wgrać wersję 

Firmware PL FW 0.1.0.45 - PL-FW-0.1.0.45.fw betę  

 

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@75max , osobiście przy najnowszej stabilnej wersji mifit'a wgrałem z tego zestawu:\

Cytat
Wersje stabilne:
Firmware PL FW 0.1.0.44 - PL-FW-0.1.0.44.fw
Odwrócone dni/miesiące - PL-FW-0.1.0.44-odw.fw
pasujące pliki RES:
PL-FW-0.1.0.44-tomi2.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.
PL-FW-0.1.0.44-invert-white - tarcza invert "biała"
 
I po synchronizacji z telefonem nie zmienia mi języka na ang. 
Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 75max napisał:

Czy ja dobrze rozumiem że w zegarek mam wgraną wersję 0,1,0,33 i tam jest język polski ale w telefonie mam MiFit wersje 0,1,0,44 to dla tego mi aktualizuje na język angielski po sparowaniu z telefonem. żeby nie zmieniło języka na angielski muszę mieć w zegarku wersję   0,1,0,44 albo wyższą ??

Dokładnie dlatego. Na Androidzie możemy wgrać MiFit MOD bez FW i nic nie wgrywa. Automatycznej aktualizacji firmware nie można wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrTomi-3.2.7-PL - pobierz

Póki co na razie w poście - jest on razem z FW .70 PL. 

Jako, że od wersji .66 dochodzi jeszcze jeden plik językowy, raczej trzeba trzymać się wersji FW dopasowanej do pliku językowego.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam serdecznie wszystkich.

A teraz do rzeczy. W tym tygodniu dostałem Amazfit Bip i wgrałem sobie watch face'a przez Notify&fitness. Takiego jak w linku: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=1897

Ale tak się zastanawiam. Jak poszczególne bajerki wpływają na zużycie baterii? i czy jest jakaś metoda na odinstalowanie "tarczy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 75max napisał:

Dzięki przetestuję wieczorem i dam znać jak poszło 

poszło ładnie język polski jest tylko nie działają powiadomienia wyskakuje  nie udało się włączyć 

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...