Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Przede wszystkim wielkie dzięki wszystkim, którzy angażują swój cenny czas w pracę nad spolszczeniem softu do tego zegarka, na czele z założycielem wątku, kol. Tomkiem Urbanowiczem. Chapeau bas!

To mój pierwszy post i od razu w sprawie awaryjnej :(

Spolszczyłem soft zegarka bez problemu. Wszystko poszło ok - robiłem to już wcześniej, teraz (przedwczoraj) chciałem uaktualnić i zainstalować oprogramowanie po zmianie telefonu. Użyłem ostatnich plików beta i wszystko działało. Crash nastąpił dopiero po instalacji pliku: MrTomi-3.2.7.1-PL.apk bazowany na oryginalnej aplikacji MiFit z PL FW dla Amazfit BIP  (powinienem użyć wersji bez FW - teraz jestem mądry) apka sama "uaktualniła" (tak mi się wydaje?) fw (a tego nie chciałem, skoro sam go wcześniej ręcznie uaktualniałem...), po którym zegarek pokazuje tylko godzinę na tarczy w wersji stockowej i nie przechodzi do żadnych innych kart. Nie reaguje na przycisk. Co kilka sekund tarcza się podświetla, potem sama gaśnie, potem znowu podświetla... Po jakimś czasie zegarek "zapada w sen" i wygląda jak wyłączony. Po podłączeniu do ładowarki wybudza się, ale nadal pokazuje tylko godzinę...

Zegarek nie jest widziany przez bluetooth w telefonie - żadna aplikacja nie jest w stanie się z nim sparować. 

Po podłączeniu do kompa i komendzie adb devices też go nie widać (Windows 10 64bit).

Macie jakiś pomysł co z tym sprzętem zrobić? Byłbym wdzięczny za pomoc - online, albo wysłałbym sprzęt do naprawy za rozsądną opłatą (to już na priv zapraszam)

Pozdrawiam

Edytowane przez donkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stillo napisał:

czy jest narzedzie do tworzenia tarczy na zasadzie trzymaj i pusc? czy trzeba wszystko na chybil trafil zmieniac w notepad?

https://v1ack.github.io/watchfaceEditor/
wcześniej było pod innym adresem https://amazfitwatchfaces.com/view (ale tu już znikneło)

Edytowane przez Lukaszlukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 15:28, pkonrad napisał:

Tak. Trzeba zmienić w telefonie język na Angielski lub Chiński.

Mam pytanie. Jeżeli chciałbym użyć dodatkowo apikacji "Tools & Amazfit" wraz z oryginalnym MiFit z playstore, to co tracę w porównaniu do tłumaczonej tutaj wersji?

Zakładając, że nie zależy mi na języku polskim ani w zegarku ani w telefonie, to jakie funkcjonalności jeszcze przynosi MrTomi?

Wiem, że jest opóźnienie informajci o połączeniu zmniejszone i mamy możliwość wyboru 0 sekund - czy Tools & Amazfit to potrafi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tools & Amazfit masz opóźnienie 0 sekund, transliterację tekstu, wyświetlanie nazwy osoby dzwoniącej, możliwość zaprogramowania przycisku do obsługi np odtwarzacza muzycznego i wiele innych. Generalnie jak używasz nieprzerobionego zegarka i oryginalnego Mi Fit to aplikacja jest warta uwagi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rewqwer napisał:

Generalnie jak używasz nieprzerobionego zegarka i oryginalnego Mi Fit to aplikacja jest warta uwagi.
 

Dzięki, możesz sprawdzić jakie jest zużycie energii przez Tools-y? W porównaniu do MiFit, ew dokładna ilość zużycia w jakim czasie. Mifit zjadł mi 46mAh (uzucie procespra 9m 40s, pierwszy plan 1m 13s, stan czuwania 18m 18s - statystyki z 2.5 doby na baterii w S7)

Ew uwagi co jeszcze tracę przy kombo MiFit + Tools&Amazfit względem MrTomi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co tracisz, bo nie używałem softu od MrTommi, co do energii to nie wiem ile Tools jej zużywa bo niema go u mnie wogole w zestawieniu na LG G6, więc myślę, że zużywa niewiele, ja nie zaobserwowalem zwiększonego zużycia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukaszlukasz napisał:

https://v1ack.github.io/watchfaceEditor/
wcześniej było pod innym adresem https://amazfitwatchfaces.com/view (ale tu już znikneło)

niestety przy zaladowaniu tarczy i pliku mam onformacje o bledzie w index 3 i nic sie nie dzieje

"Image with index 3 not found"

Edytowane przez stillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 75max napisał:

macie jakiś pomysł jak go sparować na androidzie go telefon widzi ale też jest błąd parowania 

A kupiłeś nowy, czy używany z wgranym pl? Jak używany to możliwe że nie został prawidłowo odparowany i to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 75max napisał:

ale raczej musial być parowany skoro ma wgrany jezyk pl

Dokładnie, bez tego by nie wgrał. Prostego sposobu niestety nie ma. MiBanda2 można jakąś chińską aplikacją (wszystko po chińsku), ale nie wiem czy zadziała z Bip-em. Jak jest widziany przez bt to może tak. https://miuipolska.pl/forum/topic/32027-miband2-i-popsuty-telefon/?do=findComment&comment=423258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 75max napisał:

kupiłem używany ale gość pisał że nie był parowany jest jakiś sposób żeby go zrestartować bądź przywrócić do ustawień fabrycznych 

ale raczej musial być parowany skoro ma wgrany jezyk pl

Jeżeli zegarek nie został "odparowany" to powinien wyświetlać tarczę mieć możliwość wejścia w menu -> czyli przejść do Ustawienia, gdzie jest opcja przywrócenia ustawień fabrycznych. Jeżeli został prawidłowo odparowany, to powinien wyświetlać coś na podobieństwo załączonego przeze mnie obrazka.

unpaired.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek się normalnie uruchamia wszystko działa tylko nie mogę go połączyć z telefonem Wczoraj na androidzie zainstalowałem program do wgrywania softu wgrałem jakiś soft i mam teraz ikonki po polsku ale jak wchodzę w ustawienia to już jest po angielsku. Możecie podesłać jakiś najnowszy soft żeby było wszystko po polsku. Dodam ze Iphone nie widzi wcale zegarka a na androidzie już go widać ale nie można sparować z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fake4r napisał:

Wczoraj zainstalowałem właśnie z ciekawości Mi Fit 3.2.7.2 i oczywiście poleciał firmware v0.1.0.66. Nagle zegarek zaczął tak dziwnie wolno pracować. Ekrany funkcji przełaczały się bardzo powoli albo w ogóle. Pomyślałem sobie, że zrobię mu ustawienia fabryczne (BIP mam dopiero od tygodnia i nie wiedziałem że tak robi). Przywrócił fabryczne ale przy okazji wyciął wgraną tarczę (normalne) i wrócił do wersji chińskiej (to już dziwne). Niewiele myśląc odinstalowałem MiFit i zainstalowałem gadgetbridge. Z braku res w wersji 1.0.66 chciałem zainstalować co było dostępne czyli 1.0.51 no i od tego momentu kilka godzin nie moje. Gadgetbridge zwrócił błąd parsera czy czegoś, na zegarku komunikat że "Update". Zamknąłem gadgetbridge to z Update zmieniła się na jakąś iknoke z przekreślonym zegarkiem i napisem po włosku albo hiszpańsku. Wgrywanie wszystkich dostepnych w Play i modowanych Mifitach nic nie pomagało. W końcu pomyślałem ryzyk fizyk i gadgetbridge wgrałem firmware 0.44 ale zaczynając od pliku .fw To poszło i po restarcie pozwolił wgrać plik .res od 0.44

Jednak na razie mam nauczkę i daruję sobie wszelkie bety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego, że zawsze wolę dopytać i być pewien w 100% a dopiero zaczynam przygodę z urządzeniami "siaomi" to rozumiem, że pobieram:

FW-0.1.0.44_PL.fw oraz FW-0.1.0.44-tomi2.res i za pomocą nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_118.apk dokonuję zmiany języka w BIP'ie zgodnie z instrukcją w poście nr 1. ? 

Czy na jakieś niespodzianki mogę liczyć jakie są objawy jak coś pójdzie nie tak ? Dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...