Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Która aplikacje lepiej kupić? Notify & Fitness for Amazfit czy Tools & Amazfit.
W notify idzie chociaż zobaczyć zwykła wersje i co dostajemy w wersji pro a toolsa jedynie w ciemno idzie kupić.
Doradzi ktoś która lepiej się sprawdza, jakie ma zalety wady.
Do tej pory korzystałem z MiFit i jak dla mnie jest wystarczjący tylko denerwuję mnie brak polskich ogonków a zasadniczo te "???" w wiadomościach. (a tego wyłączyć chyba nie idzie o ile dobrze zrozumiałem z forum)
Zainstalowałem też alert bridge ale coś mi nie działa to za bardzo.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dubbik napisał:

Niestety nie jest. 

Jak nie jest skoro jest ? :-)

Jak najbardziej da się podłączyć Amazfit Pace (czyli tego okrągłego) do Mi Fit. Sam używam i działa.

Fakt, że nie da się podłączyć bezpośrednio i żeby działało tylko z Mi Fit. Trzeba to zrobić najpierw w aplikacji Amzfit Watch gdzie wybiera się tarczę itp. I dopiero wtedy można sparować w Mi Fit. Obie aplikacje muszą być zalogowane do tego samego konta Xiaomi i wtedy przez ni jest synchronizacja. Czyli w Mi Fit realnie widzi się to co zapisał na koncie Amazfit Watch. Ale widać wszytko - kroki, sen, tętno, aktywności sportowe z detalami itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bigl said:

Jak nie jest skoro jest ? :-)

Jak najbardziej da się podłączyć Amazfit Pace (czyli tego okrągłego) do Mi Fit. Sam używam i działa.

Fakt, że nie da się podłączyć bezpośrednio i żeby działało tylko z Mi Fit. Trzeba to zrobić najpierw w aplikacji Amzfit Watch gdzie wybiera się tarczę itp. I dopiero wtedy można sparować w Mi Fit. Obie aplikacje muszą być zalogowane do tego samego konta Xiaomi i wtedy przez ni jest synchronizacja. Czyli w Mi Fit realnie widzi się to co zapisał na koncie Amazfit Watch. Ale widać wszytko - kroki, sen, tętno, aktywności sportowe z detalami itp.

U mnie się nie da. Jak próbuje sparować w mi fit to od razu odpala mi się amazfit watch app. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, reptylian napisał:

U mnie się nie da. Jak próbuje sparować w mi fit to od razu odpala mi się amazfit watch app. 

to nic złego - tak to działa gdy nie masz jeszcze zegarka sparowanego wcześniej w Amazfit Watch. Jeśli wszystko masz dobrze (prawidłową do tego - czyli chińską - wersję apki Amazfit Watch) to po parowaniu zegarka w Amazfit Watch powinieneś wrócić do Mi Fit i dokończyć parowanie w nim. Jest też druga opcja - najpierw sparować zegarek w apce Amazfit Watch a potem dopiero w Mi Fit i wtedy parowanie trwa 1-2 sekundy już bez przełączania do Amazfit Watch. Szerzej opisałem to na innym forum:

http://xiaomifans.pl/topic/61-współpraca-amazfit-pace-z-oryginalnym-mi-fit/

A potem kolega opisał coś podobnego:

http://xiaomifans.pl/topic/101-synchronizacja-mifit-z-amazfit-pace-jest-możliwa/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie zakładki COMPASS - ktoś pisał , że ma w niej info odnośnie pozycji GPS - ja nie mam takiej informacji - próbuje przesunąć ekran w każdym kierunku i brak zmian FW01.0.44

Edytowane przez smariuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Nie mogę wejść do menu... Tak jakby nie wykrywał tego gestu. Gest wejścia w powiadomienia działa, tak samo tryb DND, natomiast menu nie. Miałem najnowsza betę, myślałem beta jak to beta, coś może nie działać, więc zmieniłem na najnowszą stabilna, ale nie zmieniło to sytuacji. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 21:14, adiif1 napisał:

Bateria na ostatnich 2 fw świetnie trzyma :D

powiadomienia z gmaila , disa ( sms + fb około 500-2000 dziennie ), i wiadomo telefon

 

@OFFTOPIC

Disa nadal wygląda tak słabo jak jakieś 3-4 miesiące temu? Chodzi mi o wygląd aplikacji czy coś się zmieniło ? Używałbym apki ale przypomina czasy Androida 5.0...

----

A co do tematu - używam teraz Notify natomiast zastanawiam się nad kupnem Tools & Amazfit. Czy funkcjonalności się pokrywają ? chodzi o tej najważniejsze: transliteracja znaków, powiadomienia i różne do nich opcje jak usuwanie podsumowań powiadomień etc, pogoda ?

Nadal siedzę na 0.1.26 bo dostałem nowy zegarek i w sumie poczekam do pierwszego rozładowania a potem się zastanowię czy robić upgrade.

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zapisu dostaje komunikat, że nie udało się zapisać. 

To chyba zostaje przeflashowac jeszcze raz innym fw, moze oryginalnym? Ewentualnie jak się da w końcu wejść do menu ustawień w zegarku to ustawienia fabryczne przywrócić. Dziwny błąd.

 

Edit: sproboj jeszcze inną wersja mifit zmienić te ustawienia.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które być może już się pojawiło. Czy jest taka możliwość ustawienia w standardowej wersji Mi Fit aby w Amazfit BIP pokazywała mi się nazwa kontaktu który do mnie dzwoni? Aktualnie pokazuje mi tylko informacje o połączeniu przychodzącym które mogę odebrać lub odrzucić.
Ps. Użytkuję Amazfit BIP od kilku dni.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś mi wytłumaczyć czym się różni Soft z zmodyfikowanego mifit Tony od softu instalowanego przez Gadgetbridge z 1 postu?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

2 pytanie

Da się ustawić jakimś programem żeby były polskie znaki w powiadomieniach?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z braku czasu, będę zajmował się tylko wersjami stabilnymi zarówno FW jak i MiFit.

 

I dobrze, fajnie że dajesz mifit razem z fw, bardzo ułatwia i przyspiesza to wgrywanie.

I dzięki za świetną robotę.

 

 

 

Witam. Czy znowu zablokowano dostęp do tarcz w Mi Fit? 

 

U mnie tarcze działają.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaszlukasz u mnie działały do dzisiaj, aż musiałem odinstalować Mi Fit i zainstalować powtórnie, po nowej instalacji nie działają. Mi Fit używam wersji oryginalnej ze sklepu play, tak samo zegarek jest nie przerabiany, menu w języku angielskim plus Tools & Amazfit. Teraz tarcze wrzucam przez Gadgetbridge i jest ok. 

 

Edytowane przez rewqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...