Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem zdarza mi się przegapić powiadomienie. Albo akurat w danym momencie nie mogę spojrzeć na zegarek. I zastanawiam się, dlaczego nie ma możliwości zobaczenia na tarczy (bez przechodzenia do menu powiadomień), że jakieś powiadomienie przyszło i czeka na przeczytanie. Byłaby to fajna fuknkcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fido napisał:

Mam takie pytanie bo właśnie zakupiłem w/w zegarek i leci do mnie pewnie trochę to potrwa ale się zapytam, czy  w tym zegarku można pływać ? czy jak przyjdzie to wskazane od razu zmieniać oprogramowanie na te tutaj ?

Można pływać, kto Ci zabroni? Co do oprogramowania to wskazane jest zostawienie oryginalnej wersji, sprawdzenie jak działa, zawsze później możesz to zmienić - a jest i szansa, że się języka chińskiego nauczysz. A na poważnie, to do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem, np. taka norma IPx8 mówi o ciśnieniu statycznym jakie urządzenie może być poddane przez konkretny czas, a pływając ruszasz ręką i zwiększasz ciśnienie na sam zegarek, więc pływając kraulem zanurzasz zegarek na głębość ok 0.5 metra, ale ruch ręki sprawia, że woda naciska z bardzo dużą siłą, może nawet przekraczającą ciśnienie statyczne na poziomie 1.5 metra.

 

3 godziny temu, Llk napisał:

Czasem zdarza mi się przegapić powiadomienie. Albo akurat w danym momencie nie mogę spojrzeć na zegarek. I zastanawiam się, dlaczego nie ma możliwości zobaczenia na tarczy (bez przechodzenia do menu powiadomień), że jakieś powiadomienie przyszło i czeka na przeczytanie. Byłaby to fajna fuknkcja...

Zgadzam się, przydałoby się coś takiego, ale pewnie należałoby uderzyć z tematem do producenta. Chyba, że alternatywna aplikacja jest w stanie utrzymać powiadomienie, ale szczerze wątpię. Taki Pebble pokazywał powiadomienie bardzo długo i było to wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu prawie 40 pierwszych stron mam pytanie na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi. Chodzi o wgranie kilku swoich tarcz zamiast tych oryginalnych. 
Czy mógłbym pozamieniać kilka oryginalnych tarcz na wybrane tarcze z forum ?  Mam wgrany FW  PL-FW-0.1.0.44.fw do tego PL-FW-0.1.0.44-tomi2.res. 

Jeszcze jedno pytanie: Ma kto może tą tarcze po polsku ?
https://amazfitwatchfaces.com/watchface/watchface/view/?id=1300
110486135a6181983e16b.png.991dff3ee5996564309e7fa099ff08a8.png

Edytowane przez barteq89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zaoszczędziłeś mi czytania następnych 30 stron wątku. 
Póki nie będzie innej możliwości to będę korzystał z tarcz jak ktoś  na forum doradził - folder z tarczami z swoimi tarczami i wymiana jak sie znudzi. 
Ogonki i polskie znaki też póki co nie idzie wyłączyć w MIFit? Czy poprostu nie moge znależć tej opcji ?
Czy zmieniło się może coś w sprawie użycia zegarka jako spustu migawki czy np zmiany utworu w telefonie? czy te opcje raczej nie będą osiągalne w tym zegarku ?
Ostatnie pytanie - jaki program używacie do "nadzorowania" ? 
Ja póki co korzystam z Mifit MrTomi-3.2.6-PL.apk i Gadgetbridge i nie próbowałem jeszcze innych ale zastanawia mnie jakie programy współpracują jeszcze z Amazfitem i jakie dodatkowe opcje wnoszą?
Czy np w notify & fitness są jakieś bardziej przydane opcje niż w mifit? Czy notify będzie wyswietlać nazwe dzwoniącego czy tylko połączenie przychodzące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie pojedynczych powiadomień działa teraz w ten sposób że gdy przesuniemy palcem w bok to wyświetla się ikona kosza i trzeba jeszcze raz nacisnąć aby zatwierdzić.

A tu taka ciekawostka https://play.google.com/store/apps/details?id=paolo4c.amazfit.watchfaces

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba instalować gadgetbridge żeby wgrać tarcze z tej aplikacji. Trzeba pobrać którąś tarcze z aplikacji mifit, następnie pobrać tarcze z tej aplikacji, uruchomić ponownie mifit i zainstalować ponownie tą samą tarcze co przed chwilą pobraliśmy. Wtedy zostaje podmieniona oryginalna na pobrana przez nas z aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na najnowszym fw. 51 i mifit 3.2.7.1, po wgraniu tarczy bin nie mogę przesunąć menu dalej niż do funkcji stoper, czyli brakuje kompasu i ustawień. Pomaga zmiana kolejności menu w mifit. Po wgraniu tarczy bin natomiast problem się powtarza a kolejność menu w zegarku powraca do domyślnych ustawień mimo tego, że w mifit kolejność jest zmieniona i tak tam widnieje. Ktoś też tak ma?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na najnowszym fw. 51 i mifit 3.2.7.1, po wgraniu tarczy bin nie mogę przesunąć menu dalej niż do funkcji stoper, czyli brakuje kompasu i ustawień. Pomaga zmiana kolejności menu w mifit. Po wgraniu tarczy bin natomiast problem się powtarza a kolejność menu w zegarku powraca do domyślnych ustawień mimo tego, że w mifit kolejność jest zmieniona i tak tam widnieje. Ktoś też tak ma?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


U mnie to nie występuje także może wygraj fw jeszcze raz?

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Mam zainstalowany mi fit 3.2.6 zmodyfikowany.

Czemu nie mogę ustawić alarmu z tel. na opaskę? W momencie ustawiania tej opcji cały czas wykrywa opaskę i nie może jej wykryć. Reszta opcji działa bardzo fajnie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...