Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kornikowaty napisał:
Panowie, jak wygląda sprawa podmiany menu na invert tak żeby całość menu była jasna? Wg mnie mówimy o zmianie koloru tła i czcionek. Możliwe?


To nie jest możliwe.

Najnowszy MrTomi-3.2.5 jest już w pierwszym poście (wersja bez FW).

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem mifit 3.2.5. Upgrade fw do 1.0.45 poszedł bez problemu. Tak samo upgrade GPS. Także u mnie działa. ;-)

Przypomnienia ok, choć dla mnie bezużyteczne. 

Jedyne co zauważyłem to możliwość usunięcia pojedynczego przypomnienia w zegarku. Wcześniej tego nie było. Tak wiem, że w modyfikowanych to już jest ale ja używam oryginalnych FW.

No i jakby bateria dłużej działa.Wcześniej około 2-3 procent dziennie. Teraz od upgrade'u od soboty wieczorem do teraz zeszło mi 2%. Trochę zbyt pięknie aby było prawdziwe. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Najnowszy MrTomi-3.2.5 jest już w pierwszym poście (wersja bez FW).

Cześć Tomek, w pierwszym poście wersja 3.2.5 jest opisana jako ta z FW, tutaj piszesz, że bez.

 

4 godziny temu, liarein napisał:

Zainstalowałem mifit 3.2.5. Upgrade fw do 1.0.45 poszedł bez problemu. Tak samo upgrade GPS. Także u mnie działa. ;-)

Przypomnienia ok, choć dla mnie bezużyteczne. 

Możesz wyjaśnić jak aktualizowałeś? Wersja 3.2.5 jest z tych stabilnych i z tego co czytam ma w środku wersję FW 1.0.44.

1.0.45 jest wersję FW niestabilną wg Tomka, więc wgrywałeś ją oddzielnie ?

Kolejne pytanie, wyjaśnij proszę jak działają przypomnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 20:52, Szerszen91 napisał:

Witam. Na którym firmware trzyma długo bateria  w zegarku ? Aktualnie mam 1.0.27 i słabo to wygląda

Na zegarku żony mam wersję 0.0.9.59 i MrTomi-3.1.7.1 - zjada niecałe 2% dziennie (trzeba pamiętać, że ten % to szacunkowa wartość, po pełnym ładowaniu po 6 dniach wskazywał 92%)

Swój zegarek uaktualniam co 2-3 wersje testowe i też nie spada bardziej niż 2% dziennie nie licząc pojedynczych sytuacji, kiedy spadało nawet 3% w ciągu doby, ale to głównie z powodu mojego profiu Taskera, który próbował łączyć z zegarkiem gdy ten tracił zasięg (a zasięg jest sporo mniejszy niż przykładowo w Pebble Time). Takie łączenie i rozłączanie jak byłem na granicy zasięgu powodowało dość długie wibracje zegarka, bo używam opcji powiadamiania na zegarku gdy ten traci połączenie z telefonem.

Remedium na baterie może być

  1. wyłączenie kompasu, bo wejście to menu powoduje wysokie zużycie i tylko restart zegarka pomaga (to info znalezione na tym forum).
  2. wyłączenie z menu aktywności, jeżeli ktoś nie używa, a mi się raz przypadkowo załączyło (długie wciśnięcie przycisku mam również wyłączone)
  3. ostatnie, ale chyba najistotniejsze, to używanie prostej tarczy
Edytowane przez paff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrTomi-3.2.5 z PL FW jest już w pierwszym poście.

BTW:

Alert Bridge nie nadąża jeszcze za nowymi FW - nie potrafi jeszcze podzielić długiej nazwy kontaktu na 2 wiersze.

EDYCJA:

Jest już MiFit 3.2.6 :) (z FW 0.1.0.44).

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając iOS nie dam rady wgrać polskiego menu ani zmodyfikowanego MiFit'a prawda? Obecnie mam angielski 0.1.0.26 - najnowszy, zaktualizowany z appki oficjalnej MiFit. Jak ktoś dzwoni lub napisze SMS to widzę nazwę kontaktu itp., ale zamiast polskich znaków są ,,?"

I tu pojawiają się moje pytania:

Czy mogę wgrać używająć telefonu z androidem kogoś innego zmodyfikowany soft i potem połączyć z iPhone i będzie po polsku i będę widział ID dzwoniącego itp? Polskie znaki da radę jakoś ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 3.2.5 mifit działa mi bez vpn'a dostęp do tarcz. Czy ktoś może to potwierdzić u siebie? ;-D Bo może to przypadek i jak kiedyś, na początku, będzie chwilę działać i przestanie. ;-)
Od wersji 3.2.4 już działa dostęp do tarcz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rewqwer napisał:

Od wersji 3.2.4 już działa dostęp do tarcz.

To nie od wersji zależy, ale od punktu w czasie.

Tarcze nie były dostępne, bo widocznie zablokowany był ruch sieciowy do serwerów w chinach z którymi aplikacja się łączyła. Stąd też rozwiązaniem było użycie VPN. 

Swoją drogą dobrze byłoby przeanalizować kiedy i po co ten MiFit się łączy z serwerami w chinach i ew niepotrzebny ruch przyblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zainstalować nową wersję mifit ale wyrzuca błąd "aplikacja nie została zainstalowana"
Próbowałem instalować kilka (2-3) poprzednie wersje i ciagle to samo.
Jakiś pomysł?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Odinstaluj starą i zainstaluj nową. Jaką wersję masz zainstalowaną? Modyfikowaną przez toma, czy oryginalną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...