Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników forum.

Jestem od niedawna posiadaczem amazfit bip na razie zainstalowałem spolszczenie i działa super. Mam prośbę czy mógłby któryś z Panów dokonać zmian na tarczy (tarcza w załączniku) i wrzucić na forum. Chodzi mi o zmienienie kolejności: godzina z prawej strony, a data, kroki z lewej. Ewentualnie zamiast kroków bateria w procentach i bluetooth (jest czy niema połączenia).

tarcza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz duży wybór tarcz:

https://amazfitwatchfaces.com/

 

Dnia 7.01.2018 o 00:23, Llk napisał:

Dzięki tomurbanowicz za znakomitą robotę. Jakże przyjemnie korzysta się z zegarka po polsku. Natomiast zastanawiam się nad tłumaczeniem które pojawia się w momencie przerwania treningu - kon i kontynuow? Wygląda to bardzo dziwnie i na początku zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Tak się zastanawiałem, czy nie można by tych komend zamienić na krótsze które się zmieszczą na przyciskach, i będą trochę zgrabniej wyglądać np: "stop" i "dalej"?

stop ma 4 znaki, a mogę tylko 3 wpisać. Może robić stp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szerszen91 napisał:

Witam. Na którym firmware trzyma długo bateria  w zegarku ? Aktualnie mam 1.0.27 i słabo to wygląda

0.0.9.40 i mam obecnie 58% / 21 dni od ostatniego ładowania (10 dni z tarczą bez sekundnika, 11 tarcza z sekudnikiem), używane wyłącznie jako zegarek i kilkanaście powiadomień dziennie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szerszen91 napisał:

A można wrócić wstecz z firmware ?

O jeden numer wstecz (na raz) jeszcze bym próbowałem, o już więcej bym nie ryzykował.

Poprawiłem tłumaczenia w najnowszych wersjach FW (stabilna i beta).

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

O jeden numer wstecz (na raz) jeszcze bym próbowałem, o już więcej bym nie ryzykował.

Chociaż mnie się udało wrócić z .43 beta do .26 stabilnej ("na raz", najpierw RES, potem FW).

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem programik do zmiany daty z formatu mm/dd na dd/mm - może komuś się przyda jak używa EN wersji FW.

date.zip

Użycie jest banalnie proste: 

1. Rozpakować program.

2. Do folderu z programem wrzucić FW.

3. Uruchomić cmd a następnie date firmware.fw i enter (w miejsce firmware.fw podać swój FW).

 

BTW: pojawiły się u mnie dodatkowe tarcze w MiFit bez VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 15:15, rob8@int napisał:

Też zmierzam do tego zeby eksportować do Endomondo, niestety mifitexporter tworzy plik, którego Endomondo nie chce importować.

 

Spróbuj tego: https://drive.google.com/open?id=1XoJQWMGIsXBPo0iJ-7YRYGLVNbbO7E5s

U mnie działa, jedynie tętno źle przerzuca (do połowy dystansu i źle przypisane).

To już lepsze jest Notify & Fitess i eksport do ".tcx", Strava etc, bezpłatnie w wersji testowej 10 razy można eksportować lub można za parę złotych wykupić dożywotnio tą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebekb napisał:

Spróbuj tego: https://drive.google.com/open?id=1XoJQWMGIsXBPo0iJ-7YRYGLVNbbO7E5s

U mnie działa, jedynie tętno źle przerzuca (do połowy dystansu i źle przypisane).

To już lepsze jest Notify & Fitess i eksport do ".tcx", Strava etc, bezpłatnie w wersji testowej 10 razy można eksportować lub można za parę złotych wykupić dożywotnio tą funkcję.

Wielkie dzięki. Teraz plik jest czytelny. ?Niestety tetno jest tylko do 30 min treningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xiar napisał:
11 godzin temu, Ky0sHiR0 napisał:
A na jaki interwał odświeżania masz ustawioną pogodę ?

W Mi Fit jest opcja ustawienia interwału?

Wybacz, myślałem, że używasz Notify bo sam o nim wspominałem. W apce można ustawić od 30 min do 12 h interwału + dostawca pogody Yahoo Weather lub Openweather

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie. Dawno tam nie zaglądałem. Konstrukcja tarczy jest w sumie banalna tylko jest trochę zabawy z rysowaniem napisów. No i miesiące mają zrobione tylko do połowy roku a potem nie wiem co będzie. Chyba zakładają że pól roku z jedną tarczą to dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 20:52, Szerszen91 napisał:

Witam. Na którym firmware trzyma długo bateria  w zegarku ? Aktualnie mam 1.0.27 i słabo to wygląda

Używałem 1.0.43 i miałem 20% i 32 dni od ostatniego ładowania.

8 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Jak działają przypomnienia?

Przypomnienia testowałem pojedyncze po kilku minutach. Fajna opcja i mi się na pewno przyda.

Niestety oficjalną apkę muszę wyrzucić i wrócić do moda Toma, bo nieskutecznie kolejny raz aktualizuje GPS. Wkurza mnie to.

CO DO NOWEGO SOFTU 1.0.45 JEST SPORY PLUS - po wejściu w status, zmierzeniu tętna i wyjściu "maźnięciem" diody gasną.

6 godzin temu, mswiniuch napisał:

Ciekawa tarcza. (...) Może ktoś sie pokusi o przetłumaczenie...

Ciekawa. Już miałem ochotę spróbować swoich sił, ale miesiące są tylko do września. Moja wiedza jest zbyt mała by ogarnąć cały rok.

Edytowane przez kodipar78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...