Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy jest coś zablokowane w oficjalnym mifi 3.2.4 (poprzednie też) bo nie pokazuje mi kto dzwoni ani kto przysyła wiadomość. Uprawnienia wszystkie są włączone. Problemu nie było jak miałem modowane mifit z pierwszego postu.

6f91bfc812663ed24789be22753aebf3.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Kornikowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kornikowaty Od zawsze w oficjalnym MiFit pokazywanie ID dzwoniacego i od kogo sms, jest zablokowane z językiem polskim (w samym MiFit, nie jego uprawnieniach w systemie). Właśnie między innymi dlatego powstały mody MiFita, w których to działa. Jak zmienisz język systemu w telefonie na angielski, to pojawi sie opcja pokazywania ID w MiFit.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42320]Kornikowaty[/mention] Od zawsze w oficjalnym MiFit pokazywanie ID dzwoniacego i od kogo sms, jest zablokowane z językiem polskim (w samym MiFit, nie jego uprawnieniach w systemie). Właśnie między innymi dlatego powstały mody MiFita, w których to działa. Jak zmienisz język systemu w telefonie na angielski, to pojawi sie opcja pokazywania ID w MiFit.
Miałem nadzieję że to tylko "choroba wieku młodzieńczego" ... Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś rejestruje trasy w zegarku i przerzuca przez pliki tcx lub gpx do Stravy, Endomondo lub innych aplikacji?

Zauważyłem w każdym pliku przekłamania przez pierwsze 30 sekund, tzn start trasy godzina 08:02:02, potem jest 30 punktów z różnymi współrzędnymi i innymi parametrami zarejestrowanymi co sekundę i każda ma ten sam czas 08:02:32, dopiero następne lecą dobrze 08:02:33, 08:02:34 itd. Przesyłam skrócony przykładowy plik.

Sprawdziłem pierwszą trasę 25.12.2017 gdy miałem wcześniejsze firmware w zegarku i jest to samo (teraz mam V0.1.0.33).

Trasy eksportuję poprzez Nofity & Fitness for Amazfit do pliku "tcx", ale to samo jest jak korzystam z Mifit exporter do pliku "gpx" (tam dodatkowo źle synchronizuje tętno), także myślę że to wina zegarka.

Prośba o sprawdzenie czy też ktoś tak ma.

30.12.2017.tcx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomurbanowicz za znakomitą robotę. Jakże przyjemnie korzysta się z zegarka po polsku. Natomiast zastanawiam się nad tłumaczeniem które pojawia się w momencie przerwania treningu - kon i kontynuow? Wygląda to bardzo dziwnie i na początku zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Tak się zastanawiałem, czy nie można by tych komend zamienić na krótsze które się zmieszczą na przyciskach, i będą trochę zgrabniej wyglądać np: "stop" i "dalej"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fake4r napisał:

Mógłbyś mieć na uwadze jeszcze to Factory reset w ustawieniach oraz Deleted przy usuwaniu pojedyńczego powiadomienia ;)

Tak wiem. Z tym deleted to występuje ono tylko w wersji beta jak na razie (ja używam wersji stabilnej).

Co do pogody "Current" - u Was też ona co jakiś czas znika z tarczy?

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że są różne ikonki pogodowe w tarczach RES i BIN? Może w BIN jest po prostu tylko jedna ikonka pogodowa i nie zmienia się ona w ogóle w zależności od pogody?

tarcza-res2.jpg.e7843c9729770f2de423676e78e5d244.jpgtarcza-bin2.jpg.3e8e42cd7b14a6e11757aea52fe93cb1.jpg

  "Weather": {
    "Icon": {
      "Coordinates": {
        "X": 95,
        "Y": 5
      }
    },

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

 Może w BIN jest po prostu tylko jedna ikonka pogodowa i nie zmienia się ona w ogóle w zależności od pogody?

Na 100% ikony się zmieniają, miałem już same chmury, słońce za chmurami, mgłę itd.  tylko co ciekawe nawet w nocy świeci słońce, jakby nie były dostępne ikony z księżycem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kodu: 

},
    "Weather": {
        "Icon": {
            "Coordinates": {
                "X": 47,
                "Y": 104
            }

Czyli taki sam jak ty. Żeby sprawdzić czy ci się zmienia ikona wejdź sobie w MiFit i zmień w ustawieniach pogody swoją lokalizacje na inne miasto np. Tokio, Rzym ;)  i już wszystko będziesz wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tarczach RES są ikonki nocne z księżycem a na BIN nie ale pogoda się zmienia. Wydaje mi się że na FB widziałem że ktoś pokazywał swoją tarczę i była chmura z księżycem i raczej to była tarcza BIN. Może trzeba szukać dodatkowych parametrów do kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 16:47, sebekb napisał:

Ktoś rejestruje trasy w zegarku i przerzuca przez pliki tcx lub gpx do Stravy, Endomondo lub innych aplikacji?

Zauważyłem w każdym pliku przekłamania przez pierwsze 30 sekund, tzn start trasy godzina 08:02:02, potem jest 30 punktów z różnymi współrzędnymi i innymi parametrami zarejestrowanymi co sekundę i każda ma ten sam czas 08:02:32, dopiero następne lecą dobrze 08:02:33, 08:02:34 itd. Przesyłam skrócony przykładowy plik.

Sprawdziłem pierwszą trasę 25.12.2017 gdy miałem wcześniejsze firmware w zegarku i jest to samo (teraz mam V0.1.0.33).

Trasy eksportuję poprzez Nofity & Fitness for Amazfit do pliku "tcx", ale to samo jest jak korzystam z Mifit exporter do pliku "gpx" (tam dodatkowo źle synchronizuje tętno), także myślę że to wina zegarka.

Prośba o sprawdzenie czy też ktoś tak ma.

30.12.2017.tcx

Też zmierzam do tego zeby eksportować do Endomondo, niestety mifitexporter tworzy plik, którego Endomondo nie chce importować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś z elementów na tarczy ma wpływ na większe zużycie baterii? Czy tarcza czarno-biała może zużywać mniej energii niż kolorowa? Pytam, bo zmieniłem ostatnio tarczę i jakby wzrosło zużycie baterii. Może ilość elementów ma znaczenie? Wydaję mi się, że poprzednio miałem około 2% na dzień a teraz jakby 2 razy więcej. Możliwe? Czy zbyt się czepiam?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...