Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jeszcze takie szybkie pytanie mam. Jak wchodzę w zakładkę Compass to cały czas wyswietla mi się taka pętla i informacja o konieczności kalibracji kompasu. W jaki sposób to wykonać, bo mieszam i mieszam i nic z tego nie wynika :| Z góry serdecznie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak rób ósemki w powietrzu, jeżeli się nie skalibruje w pomieszczeniu to wyjdź na dwór, mury ograniczają sygnał.
edit. przepraszam pomyliłem się, wyjście na otwartą przestrzeń pomaga przy łapaniu sygnału GPS oczywiście ...

 

Edytowane przez omni7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno (chyba już ostatnie) pytanie. Zegarek będzie działał razem z dość starym telefonem HTC One M7, który posiada system Android 5.0.2 Lollipop. W tej wersji Androida nie było jeszcze zarządzania uprawnieniami aplikacji. Problem jest taki, ze jak ktoś do mnie dzwoni lub przysyła SMS, to zegarek nie wyświetla ani numeru ani nazwy kontaktu. Tam gdzie to powinno być jest po prostu puste miejsce. W jaki sposób ustawić, żeby takie dane były wyświetlane na Amazfit BIP ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pkonrad napisał:

To jeszcze jedno (chyba już ostatnie) pytanie. Zegarek będzie działał razem z dość starym telefonem HTC One M7, który posiada system Android 5.0.2 Lollipop. W tej wersji Androida nie było jeszcze zarządzania uprawnieniami aplikacji

W Miui na Androidzie 5.0 jest. Masz oryginalnego MiFita i  język angielski ustawiony w systemie telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język telefonu zmieniłem na polski. Mi Fit mam ten: https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-2-1-release/mi-fit-3-2-1-android-apk-download/

 

Podejrzewam, że to może być problem z tym konkretnym telefonem HTC One M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 20:14, tomurbanowicz napisał:

Najnowsza wersja MiFit bez FW (FW i RES): https://www.dropbox.com/s/x5izxxm11jlbm5l/MrTomi-3.2.2.1-PL2.apk?dl=0

Dajcie znać jak się będzie sprawować.

Ten plik się nie otwiera. Który mifit działa(paruje) z tą najnowsza fw 1.0.27??

Edytowane przez biril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pkonrad napisał:

Podejrzewam, że to może być problem z tym konkretnym telefonem HTC One M7.

Nie. Jak zmieniłes język na polski to powiadomienia i sms-y będą bez numerów i znika opcja wyświetlania tego w ustawieniach MiFita. Między innymi dlatego powstały modowane wersje MiFita i w nich są powiadomienia z językiem pl. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim LG G6 zainstalowany jest Mi Fit z Google Play aktualizował się na bieżąco. Podłączony do niego był Mi Band 2 który zgubiłem. Kupiłem Amazfit Bip wersję chińską nie pamiętam jaką wersję miał firmware, ale po sparowaniu z Mifit zaktualizował się dwukrotnie też nie sprawdziłem jaka była wersja tylko przystąpiłem do spolszczania interfejsu przez wgranie odpowiedniego firmware. Pobrałem oprogramowanie GadgetBridge i najnowszy firmware PL-FW-0.1.0.27fw i pliki PL-FW-0.1.27.-tomi2.res. Rozpocząłem proces zmiany firmware. Wgrałem plik zakończony res. I chciałem wgrać plik z zakończeniem fw. Ale niestety program GadgetBridge wyświelił komunikat "element cannot be installed". Amazfit obecnie wyswietla komunikat obrazkowy w postaci smartfona i opaski oraz po miedzy nimi starzłek dwustronnych. Przytrzymanie dłuższe przycisku uruchamia program z aktywości. Można przełączać sie pomiedzy ikonami dom , aktywnosć pogoda itd. Jest przesuniecie w spolszczeniu z przesunięciem do prawej strony. Wchodząc do poszczególnych zakładek już jest wszystko po chińsku. Po chwili bez używania wraca ekran smartfona i opaskiWersja firmware to 0.0.9.40. Jak dokonczyć instalację?

20171221_165537_2.jpgScreenshot_2017-12-20-13-27-49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, biril napisał:

Ten plik się nie otwiera. Który mifit działa(paruje) z tą najnowsza fw 1.0.27??

Nie, Mi Fit wersja 3.2.2.1 ma FW 1.0.27 - https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-2-2-1-release/mi-fit-3-2-2-1-android-apk-download/

@FromWP wobec tego zmieniam język w telefonie na Angielski i sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromWP napisał:

Nie. Jak zmieniłes język na polski to powiadomienia i sms-y będą bez numerów i znika opcja wyświetlania tego w ustawieniach MiFita. Między innymi dlatego powstały modowane wersje MiFita i w nich są powiadomienia z językiem pl. 

Miałeś rację. Po zmianie języka w telefonie na angielski nazwy są wyświetlane poprawnie. Ciekawe czy Huami to poprawi, czy będę musiał wgrać polski custom rom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Miałeś rację. Po zmianie języka w telefonie na angielski nazwy są wyświetlane poprawnie. Ciekawe czy Huami to poprawi, czy będę musiał wgrać polski custom rom.

Nie trzeba wgrywać custom romu, wystarczy zmodowany MiFit który będzie wyświetlał ID dzwoniącego też z polskim językiem. Jedynie polskie znaki będą źle wyświetlane (w oryginalnym MiFit jest to zablokowane najprawdopodobniej z powodu braku polskich znaków, czego Chińczycy się chyba wstydzą).  Masz wybór, albo mod kolegi tomurbanowicz, albo Lolex, lub Miui SU. 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pkonrad napisał:

@FromWP który polecasz najbardziej?

Kolegi z naszego forum. Rosyjskie są bardzo dobre i z reguły dopracowane, ale.... Chwilowo nadal nie mam BIP-a (umarł przy wgrywaniu FW), więc nie mam doświadczenia jak te wersje będa się zachowywały. W przypadku MiBanda nie ma praktycznie różnicy, bo nie wyświetla pogody, nie podmieni FW na chińskie czy inne, a pliki dźwiękowe treningów w których nie ma odmiany np. liczebników, po rosyjsku mniej kaleczą mózg. W rosyjskich modach możesz mieć pogodę po rusku (ale głowy nie dam). Był jeden sprytny mod, też rosyjski w którym jedyną zmianą w stosunku do oryginału była zmiana języka na angielski w samym MiFicie, niezależnie od języka systemu (MiFit zawsze miał info że język systemu to angielski). Niestety nie mogę tego teraz znaleźć i nawet nie wiem czy to dalej wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pkonrad napisał:

Nie, Mi Fit wersja 3.2.2.1 ma FW 1.0.27 - https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-2-2-1-release/mi-fit-3-2-2-1-android-apk-download/

@FromWP wobec tego zmieniam język w telefonie na Angielski i sprawdzam.

Dzięki bra o to mi chodziło.

A teraz może podyskutujmy o liczeniu kalorii tu mam pewne wątpliwości co do poprawnego ich liczenia. Posiadam jeszcze tomtoma i o ile tamten liczy kalorie z wzoru bmi to robi to również gdy nie mam zegarka na ręce np. w nocy .Kalorie też przecież spalamy podczas snu. Tu niestety chyba nie ma takiego pomiaru w ciągu nocy, dopiero gdy przebieram nogami nabija kcal. Dlatego tam wychodzi średnio 1500kcal , a w bipie to...... Przydałaby się też funkcja wykrywania zdjetego zegarka, może na podstawie nie zamierzonego tętna ale to chyba grubsza modyfikacja.

Edytowane przez biril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem pierwszy post o najnowszą, stabilną wersję FW oraz uporządkowałem trochę post.

MOD najnowszej, stabilnej wersji MiFit (3.2.1) również w pierwszym poście.

Dzisiaj piątek, więc pewnie ukaże się kolejna wersja beta (albo stabilna).

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...