Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo już zgłupiałem... zamówiłem Huami Amazfit (BIP) w wersji chińskiej... czy po połączeniu z telefonem menu przestawi mi się na język angielski (czytałem w komentarzach na gearbest że tak się dzieje) czy będą krzaczki i trzeba będzie podmienić soft? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

przeanalizowałem kody

https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/src

w kodach parsera znajduje się typ enumerowany

 public enum AirCondition
    {
        Excellent,
        Good,
        Light,
        Moderate,
        Heavy,
        Critical,
        Unknown = 0xff
    }

który można umieścić w kodzie Watchface

np

 "Weather": {
    "AirPollution": {
    "Icon": {
      "X": 1,
      "Y": 1,
      "ImageIndex": 11,
      "ImagesCount": 7
    }
    }

},
  wtedy 6+1(nieznany) obrazków począwszy od ID=75 obrazuje jakość powietrza począwszy od poziomu Excellent=obrazek ID=11.

kod się kompiluje, a obrazek pokazuje się na preview WF.

Nie spotkałem żadnego WF z taką konfiguracją, @waleronm z jakiegoś powodu ją dodał.

Widzieliście może WF z ikonami jakości powietrza, czyżby w secie informacji o pogodzie była także informacj ao zanieczyszczeniu powietrza?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa. Zainstalowałem wersję Mi Fit bez przeróbek i po sparowaniu zainstalował update. Wersja MrTomi ma jakiś problem z aktualizacją i okazało się że zegarek nadal miał 0.9.59, a przynajmniej tak raportował do Mi Fit-a
 
 

Przecież pisałem, że wyłączyłem aktualizację w tej wersji. Ustawiona jest tam wersja 9.49 żeby nie aktualizował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przecież pisałem, że wyłączyłem aktualizację w tej wersji. Ustawiona jest tam wersja 9.49 żeby nie aktualizował.
Racja, zapomniałem o tym już. Już kilka razy podnosiłem Twoją wersję Mi Fit i było ok. W każdym razie po tym updejcie się coś rozjechało u mnie. Coś pobierał po sparowaniu, resource-y pewnie do najnowszej wersji firmware i ze starą się nie ożeniły. W każdym razie ta nowa wersja ma nawet jakąś namiastkę polskich tłumaczeń w menu (chociaż są dziwnie wyrównane do prawej napisy pod ikonami menu) a reszta jest po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety jest troche problem, bo jak FW można oszukać w MiFit żeby nie aktualizował, to RES już nie. Musisz po prostu od nowa wrzucić FW I RES przez GB. Mogę jeszcze całkowicie usunąć FW I RES z MiFit, ale musicie to przetestować - ja nie mam jeszcze zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem swojego Bip'a na gearbest wersja international - https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_662581.html

Po naładowania zegarka i sparowaniu z telefonem, aktualizacji uruchomiłem swój smartwatch. Niestety ku mojemu zdziwieniu bip posiada krzaczki - chiński język. Czy tak powinno być w wersji international? Czy gdy zmienię FW na język angielski dalej będę miał wsparcie softu w mifit? Obecnie posiadam V.0.0.9.40

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Wersja international różni się od chińskiej tylko pudełkiem, soft jest taki sam, jak zmienisz język w systemie na angielski to będzie po angielsku.

Ewentualnie wgraj Polski soft.
W końcu rzeczowa odpowiedź, dzięki. A jakieś chińskie krzaczki # mogą się pojawiać?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lukaszlukasz napisał:

Wersja international różni się od chińskiej tylko pudełkiem, soft jest taki sam, jak zmienisz język w systemie na angielski to będzie po angielsku.

Ewentualnie wgraj Polski soft.

A czy jeśli mam chińską wersję zegarka to tez mogę w systemie zmienić na angielski?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pkonrad napisał:

To się robi w menu zegarka?

Nie, w systemie telefonu i rtzy pierwszym  uruchomieniu z angielskim wgra fw i będzie po angielsku.

1 minutę temu, fake4r napisał:

Po co takie kombinacje. Wgrasz sobie polskie (przetłumaczone) fw i będziesz miał po polsku.

Angielski ma swoje plusy, brak problemów i rzeźby po aktualizacjach MiFita i FW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi w menu zegarka? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale zegarka fizycznie jeszcze nie mam. Zamiast przesyłki znalazłem w skrzynce awizo. Listonoszowi nie chciało się wejść na 3 piętro.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mój jest jeszcze w drodze i pewnie dostanę go już w 2018 roku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Angielski ma swoje plusy, brak problemów i rzeźby po aktualizacjach MiFita i FW.

Dokładnie. Angielski znam prawie tak dobrze jak polski (a przynajmniej tak mi się wydaje) i dla mnie bez różnicy czy obsługa zegarka będzie po angielsku czy po polsku. Ważne żeby nie była po chińsku, a to co piszesz o późniejszym braku problemów przy aktualizacjach to dla mnie duży plus. A czy możesz napisać coś więcej co mam zrobił przy pierwszym uruchomieniu, żeby zegarek miał język angielski?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pkonrad napisał:

co mam zrobił przy pierwszym uruchomieniu, żeby zegarek miał język angielski?

Wystarczy jak ustawisz język systemu w telefonie na angielski, pobierzesz oryginalnego MiFita i sparujesz zegarek. Reszta się sama powinna zrobić (aktualizacja FW Res i A GPS).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem następną wersję tarczy:  IXTEC03-PL

Wynik doświadczeń z poprzednią. Usunąłem wiodące zero godzin, separator godzin/minut jest w foncie godzinowym - dzięki temu może się przesuwać żeby w kombinacji z wąskimi cyframy godzin lepiej pozycjonować go pomiędzy nimi a minutami.
Uproszczona belka górna statusu oraz zmieniona notacja daty na naszą tj. dzień.miesiąc. Ikona BT uproszczona i powiększona (mniejsza i czerwona gdy nieaktywne) - dodatkowo przesunięta w prawy górny róg by nie trzeba było odsłaniać do końca rękawa żeby sprawdzić status BT - nosząc zegarek na lewej ręce.

ixtec03_packed.gif

ixtec03_PL.bin

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek odebrany i skonfigurowany. Tak jak pisaliście, zmieniłem język w telefonie na angielski i po zaciągnięciu nowego firmware zegarek jest w 100% po angielsku. Sprzęt jak za swoją cenę (ja zapłaciłem 39 $)  R E W E L A C J A  ! ! !

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i pozdr.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek odebrany i skonfigurowany. Tak jak pisaliście, zmieniłem język w telefonie na angielski i po zaciągnięciu nowego firmware zegarek jest w 100% po angielsku. Sprzęt jak za swoją cenę (ja zapłaciłem 39 $)  R E W E L A C J A  ! ! !
Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i pozdr.
Jakiego MiFit a zainstalowaleś? Z Google Play, czy jakiegoś nowszego?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...