Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Nieprawda. Moje PL FW każde ma wymuszony EN w samym FW. Wersja International różni się od chińskiej tylko instrukcja obsługi.

Ciężko czyta się ten wątek, bo tyle różnych tematów się tu przewija. Na przykład wypowiedź copernic_us zrozumiałem, że mowa jest o wersji oficjalnej Mi-Fit (wspomniał wcześniej o wersji niemodowanej), a tomurbanowicz odpowiada "nieprawda", po czym wspomina swoją zmodyfikowaną wersję?!

Do tego sporo osób bardzo niedbale się wyraża (przykład: "Ukrygrywam pliki .bin wcześniej utworzonego folderu eatch_skin"), a brak interpunkcji, bardzo często całkowicie zmienia znaczenie zdań.

Czy można ten wątek zamienić w jakiś dział i stworzyć oddzielny wątek do modów, oddzielny do tarcz i przede wszystkim Q&A które może być wnikliwiej moderowane? To pytanie do adminów forum, nie do autora pierwszego postu, który i tak sporo wniósł i wiem, że próbował zarzucić już tą zabawę z braku czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 20:57, Dukee napisał:

Trzeba przyznać że firmware .17 bardzo długo się wgrywał przez gadgetbridge. Natomiast wersja Mi fit 3.1.9 tomi w momencie wywołania ustawień tarczy zegara wywala na ekranie: 

Not found target url.

Coś u Ciebie może nie tak było. Wczoraj wgrywanie i FW, i RESa trwało nie dłużej niż 5-6 minut. Nawet zdziwiony byłem.

Dnia 8.12.2017 o 21:59, copernic_us napisał:

...Doszło jeszcze zgłaszanie rozłączenia z urządzeniem.

Było we wcześniejszych wersjach MiFita.

2 godziny temu, paff napisał:

Ciężko czyta się ten wątek, bo tyle różnych tematów się tu przewija. Na przykład wypowiedź copernic_us zrozumiałem, że mowa jest o wersji oficjalnej Mi-Fit (wspomniał wcześniej o wersji niemodowanej), a tomurbanowicz odpowiada "nieprawda", po czym wspomina swoją zmodyfikowaną wersję?!

Też tak zrozumiałem, jednak uważam, że winę za to zamieszanie ponosi copernic_us. Jeśli wątek jest o modowaniu softu i ręcznym wgrywaniu FW, to zaczynanie dyskusji o oficjalnych softach powinno się odbyć w nowym wątku, a nie po kilkudziesięciu stronach w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku  jest jednoznaczny, kolega paff chyba go po prostu nie zrozumiał... ;)  ale to tak na marginesie...

Nie wiem czy widzieliście, ale na stronie https://amazfitwatchfaces.com/view/ uruchomiono edytor  tarczy, można bezpośrednio w pliku konfiguracyjnym przesuwać dany element znajdujący się na tarczy i na podglądzie podejrzeć jak to będzie wyglądało, jeżeli będziemy zadowoleni z efektu plik można wyeksportować do pliku .json 
To  cały czas wersja rozwojowa, więc radzę uważać z zabawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby a w zasadzie na potrzeby moich oczu zrobiłem prostą tarczę. Zostawiłem to co uważam że się przydaje i powiększyłem czcionkę do rozmiarów widocznych z odległości na jaką pozwala długość mojej ręki :) Pliki PNG z czcionkami podebrałem i tylko przeskalowałem więc pewnie potrzebują tuningu ale na zegarku jest czytelna. Nie jest to dzieło sztuki ale wydaje się praktyczna. Może komuś się przyda... A może ktoś to usprawni?

Mario-v1_preview.gif

Mario-v1.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: rozumiem, że do BIP'a nie ma możliwości wgrania pliku jpg/txt, aby przeglądać jak np. można w Pace? Jak BIP współpracuje z iPhone? Nie ma większych problemów/ograniczeń w stosunku do andka?

Dobrze wspolpracuje z iphonem, powiadomienia z aplikacji dzialaja takze jest warty tych $$

 

Wysłane z mojego MI MIX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeWo Wersja biała wymaga zmiany kolorów we wszystkich plikach png. w tarczy bin. a do tego jeszcze zmiany png w pliku res (z pogodą). Trochę dużo klikania, możesz samemu to łatwo zrobić posiadając tylko Gimpa, wystarczy wypakować - przerobić i spakować, bez większej ingerencji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, omni7 napisał:

Tytuł wątku  jest jednoznaczny, kolega paff chyba go po prostu nie zrozumiał... ;)  ale to tak na marginesie...

Dobrze, że wspomniałeś margines, większość postów powinno tam trafić, bo właśnie odbiegają od tytułu.

Panowie i Panie, moim zamierzeniem nie jest kogokolwiek urazić, wskazałem tylko problem z czytelnością tego tematu. Chyba każdy doceniłby gdyby tu trochę posprzątać. Oczywiście ja sobie radzę, ale to droga przez mękę i nie zmierza to we właściwym kierunku.

Z mojej strony EOT.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebudowałem w celu dalszego poprawienia czytelności zaproponowaną wcześniej tarczę.

Powiększone zostały główne czcionki - jednocześnie zwężone i przeformowane, żeby się nie zlewały długimi pionowymi prostymi (głównie przy zerach). Dzięki temu też zostało więcej luzu i nie wchodzą pod maskownicę ekranu. Ikonę budzika usunąłem bo wydała mi się mało informacyjna (dla budzika rano - zapala się po północy). Podobnie ikona zablokowania. Ekran nie jest na tyle często odświeżany, żeby miała szansę reprezentować zawsze właściwy stan. Podobnie puls - mimo częstych pomiarów zauważyłem, że na tarczę nie przenosi się tak szybko jak jest realnie mierzony. Nazwy tygodni wyszły małe - fakt ale dzięki temu góra jest "lżejsza".

ixtec02.bin

ixtec02_packed.png

20171211_000344-1.jpg

Edytowane przez IXTEC
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2017 o 22:05, Lukaszlukasz napisał:
Może macie pomysł bo znajomy ma problem. Po aktualizacji nowego zegarka softem 9.59 teraz Mifit cały czas chce aktualizować GPS i mu to się nie udaje :/

Jak nikt nie ma innego pomysłu, bo próbowalismy wgrać nowy soft i nic nie pomogło, dalej błąd aktualizacji.

Dziś będziemy wracać z 1.0.17 na 9.14 bo to ostatni soft ze starym plikiem gps i może to pomoże.

Próbowaliśmy też przez gadgetbridge wgrać plik gps i też nie poszło.

Myślę że błąd jest przez to że odrazu po wyjęciu z pudełka wgralismy najnowszy soft pl, a nie daliśmy mu sie zaktualizować przez mifit.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszlukasz napisał:

Jakieś inne pomysły, zegarek w sumie nie bardzo działa bo cały czas chce się aktualizować a mu nie wychodzi, ani przez mifit ani gadgetbridge.

Jaka to wersja MiFit?

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djsolidsnake86 napisał:

Clock in yello please. Also can you add km near the step count? Like 6169/4km

KM: there is no space for distance next to steps - km need space for such string [99.99km]:(

YELLOW: its time consuming work:(
you can do it using irfanview by batch conversion - replace color [00FFFF]->[FFFF00]

 

last version of NIke watchface

Nike_24h_v_4.5_packed.gif

Nike_24h_v_4.7.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, fake4r said:

Apki tools Amazfit albo notify.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za odpowiedź.

Czyli potrzebna jest do tego osobna apka. Obecnie jestem na iOS, więc chyba nic nie zdziałam.

Edytowane przez HajeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz
Przerobiłem tarczę powyżej (spolszczenie dni tygodnia, wyrównanie ich pozycji do prawej w grafikach, ikona bluetooth jest niewidoczna gdy połączony i zamieniona pozycją z DND)
Mam tylko wątpliwości co do dni tygodnia - w symulatorze zamiast poniedziałku pokazuje "0", nawet na oryginalnej (pewnie błąd w symulatorze).
W dodatku dni tygodnia są ustawione zbyt na prawo, ale to nie zmienia wyglądu z tego co widzę.
Proszę tylko o sprawdzenie, czy wszystko jest okej z tą tarczą.

btw. jak wy robicie te animacje?

test (3).png

test_packed.bin

Edytowane przez woyto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...