Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, roger09 napisał:

Chciałbym sobie spolszczyć dni tygodnia w kilku tarczach pobranych z linka wyżej. Jest na to jakiś prosty sposób  czy trzeba znać się na programowaniu i jechać wg poradnika ?

Jeśli po prostu chcesz je spolszczyć, to wystarczy rozpakować .bin, zrobić edycję obrazków PNG z dniami tygodnia i spakować. Zależnie od programu, musisz ustawić kolor indeksowany na 8 kolorów. To też jest opisane na pierwszej stronie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że firmware .17 bardzo długo się wgrywał przez gadgetbridge. Natomiast wersja Mi fit 3.1.9 tomi w momencie wywołania ustawień tarczy zegara wywala na ekranie: 
Not found target url.
 
Wszyscy mają ten problem i to na wcześniejszych wersjach też było, chyba wina leży po stronie xiaomi.

Tomi jakbyś tłumaczył kolejny fw to chyba taka mała poprawka "Koniec czasu" było by lepiej chyba że się nie mieści. To odnośnie minutnika.

08cc2ba16a6e3e7ea1d55357ed96fae2.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mswiniuch napisał:

Troszkę jeszcze zmieniłem i poprawiłem

Woyto_mod_v2.bin

Ładna tarcza do kolekcji. Jednak mi znika ikonka bluetooth mimo, ze zegarek połączony... Pojawia się tylko na chwilę po restarcie bipa. Do tego słoneczko jest żółte ;-).

Chyba Panie i Panowie nadeszła w końcu opcja, która zrównuje wersje international z chińską. Otóż w Mi fit 3.2.0.1 otrzymujemy podobno język angielski w zegarku przy wybranym innym języku urządzenia niż angielski. Przynajmniej tak piszą na facebooku. Sprawa do potwierdzenia :).

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, copernic_us napisał:

Co do zmian w fw .17 - na chwilę obecną urządzenie pozostaje w języku angielskim nawet jak masz niemodowaną apkę :) Sprawdzałem dzisiaj po odinstalowaniu Tools for Amazfit. Doszło jeszcze zgłaszanie rozłączenia z urządzeniem.

To przypadkiem nie zależy od apki mi fit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ky0sHiR0 napisał:

Ma ktoś może linka do FW oryginalnych chińskich ?

Przy przetłumaczonych FW wywala mi błąd instalacji w GB odnośnie błędnych metadanych

Wywala Ci błąd, bo używasz starej wersji GB. Nic nie da Ci oryginalny FW, bo jego też tak nie wrzucisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Wywala Ci błąd, bo używasz starej wersji GB. Nic nie da Ci oryginalny FW, bo jego też tak nie wrzucisz. 

No nie do końca, używam 0.22.5 i próbowałem zarówno najnowszych FW jaki i 0.9.xx ale również wgrywania tarcz, które daje taki sam błąd. To nie jest to. 

Chyba, że jest gdzieś już wyższa wersja GB może ona coś poradzi ale przeglądałem temat i nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie pomysł bo znajomy ma problem. Po aktualizacji nowego zegarka softem 9.59 teraz Mifit cały czas chce aktualizować GPS i mu to się nie udaje :/

Co robić?
1. Wgrac taki sam soft w orginalnej wersji, i niech mifit zaciagnie sobie aktualizacje
2 wgrać nowy soft pl i miec nadzieje ze pomoże.
3. A może są gdzieś pliki gps które można wgrać przez gadgetbridge.

Ps. Mifit z google play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 23:40, Dukee napisał:

To przypadkiem nie zależy od apki mi fit ?

Jeżeli apkę masz po Polsku a wersję BIPa z Chin (nie international) to interfejs zegarka domyślnie wraca do chińskiego (a nie do angielskiego jak w przypadku wersji international). Po ostatnim uaktualnieniu do fw .17 urządzenie domyślnie pracuje w języku angielskim, bez różnicy czy masz apkę po Polsku czy po np Rosyjsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aroonio plik .bin wgraj przez GB tak samo jak FW czy RES
Zauważyłem, że przy ikonie pogody z opadami śniegu trochę słabo jest widoczny płatek śniegu. W pliku RES widzę, że są tam różne typy opadów - od jednego do trzech  płatków śniegu. Ktoś z was miał więcej niż jeden? 263.png.47cb269c88bd1516bedd5bacf74606e7.png - tak jak tutaj
Co ciekawe, w nocy po wejściu w "POGODA" są ikonki z księżycem, natomiast przy binie z pogodą w tarczy jest wyświetlane słońce.

Edytowane przez woyto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukaszlukasz napisał:

Ja pływam w wannie czasami i jest spoko, ogólnie opinie są podzielone bo parę osób na fb swoje utopilo wlasnie podczas pływania na basenie, a większości działa.

Dzięki za odpowiedź. 

Czyli na dwoje babka wróżyła. Albo się Amazfita utopi, albo nie. Chyba się nie odważe na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli apkę masz po Polsku a wersję BIPa z Chin (nie international) to interfejs zegarka domyślnie wraca do chińskiego (a nie do angielskiego jak w przypadku wersji international). Po ostatnim uaktualnieniu do fw .17 urządzenie domyślnie pracuje w języku angielskim, bez różnicy czy masz apkę po Polsku czy po np Rosyjsku.

Nieprawda. Moje PL FW każde ma wymuszony EN w samym FW. Wersja International różni się od chińskiej tylko instrukcja obsługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...