Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, woyto napisał:

@BALezniak ...

Jest jakiś godny zamiennik? 

Ja mam notify wersję pro.

W notify nie działa mi dobrze zaczytywanie treningów, ostatni mam z 29 listopada i dalej nie idzie wymusić, żeby coś zgrał. A i tak zgrywa co piąty może. Nie działa prawidłowo wyliczanie BMR, kcal, kroki z kosmosu - mam wyniki w niektórych dniach po 100tys. Jestem aktywna ale nie aż tak. Rejestruje dodatkowe nierejestrowane w zegarku treningi. Przy synchronizacji ze Stravą zawsze wyrzuca błąd, a zresztą synchronizować dane z kosmosu...

Dobrze działa wgrywanie plików custom w nowej wersji, biny wgrywa bez problemu. Ma edycję treningów. Powiadomienia chodzą ok.

Ale błędy wyżej opisane całkowicie dyskwalifikują go jako apkę do dobrego śledzenia aktywności i analizy treningów. Mifit jaki jest wie tu każdy, w aktywnościach ma przestawione dni tygodnia i brak możliwości modyfikacji treningów (a przynajmniej ja jeszcze nie odkryłam jak to zrobić poza usunięciem) ale przynajmniej na ten moment wszystko ładnie zgrywa i podlicza. 

I żeby nie być gołosłowną poniżej dziwny trening dodany z kosmosu, chciałabym treningami palić tyle kalorii ile podaje... No ale 15tys. puls to chyba zawał gwarantowany ;-)

Screenshot_2017-12-07-17-52-00-245_com.mc.amazfit1.png

Edytowane przez BALezniak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym wpisem, dlatego ja Notify używam tylko do powiadomień i alarmów, tu działa bezbłędnie, używam transliteracji i zamiany tekstu na duże litery. MiFit do treningów i wagi.
Czekam jak ktoś opisze działanie Tools, bo nie widzę wersji free, a szkoda mi kasy na kolejny program, zn którego mogę być znowu nie do końca zadowolony.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć o tools? Mam, używam, głównie interesowała mnie transliteracja. I tu się sprawdza. Do notify jakoś nie mam przekonania, treningi też mnie nie interesują. Toolsa używałem już kiedyś na mi band 2.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tools for Amazfit i Notify & Fitness mam w wersjach PRO więc mogę coś od siebie dodać. Tools sprawnie działa na BIPie. Z automatu przełącza interfejs zegarka na Angielski (jeśli korzystasz). Powiadomienia można skonfigurować bez najmniejszego problemu. Przy powiadomieniu o połączeniu możesz wybrać akcję - odbierz, odrzuć, zignoruj i odrzuć z wiadomością (konfigurowalny tekst). Wiele wspólnego ma z Tools for Mi Band, prosta i intuicyjna konfiguracja. Można ustawić obsługę aplikacji poprzez wciśnięcie przycisku (uruchomienie odtwarzania w Spotify czy innym odtwarzaczu).
Jedno czego mi brakuje to możliwości importowania danych z kilku dni jak to jest w Notify & Fitness oraz opcji wgrywania FW/RES/BIN. Opcje treningów fajne ale strasznie chaotycznie skonstruowane i ciężko się w takiej ilości opcji znaleźć.

@BALezniak fakt N&F zlicza kosmiczne ilości kroków, nawet w najnowszej wersji. Do tego tłumaczenia są już trochę nieaktualne i niektóre rzeczy dziwnie wyglądają. Treningi spoko ale to że czasem potrafi się to zawiesić w trakcie trwania treningu to już masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Mam problem z wgraniem nowego softu do zegarka amazfit BIP przy próbie wgrania prze GB dostaję informację  "element cannot be installed" Mój Soft to 9.0.14 zmodyfikowany Z góry dziękuję za pomoc 

 

 

Najnowszy soft możesz wgrać przez GB 0.22.5, kilka postów wyżej jest link.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem z sklepu Play...pewnie jakiś najnowsze, nie wiem bo mnie wkurza zaraz po uruchomieniu ładuje mi nowy soft do zegarka i dopiero odtwarzając spolszczony jestem cokolwiek jestem w stanie zrobić
MiFit pobierz najnowszy z pierwszej strony, tam też masz najnowszy fw i res.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2017 at 2:44 PM, woyto said:

Lekko przerobiłem poprzednią tarczę. Teraz jest idealna dla mnie (zwęziłem i przesunąłem cyfry lekko w lewo bo ucinało minuty, biały czas i czarne tło fajnie go oddziela od tej ilości danych na wyświetlaczu, no i uważam, że nie ma sensu obserwować dokładnego % baterii) Może jeszcze pomyślę nad wciśnięciem tam miesiąca.

Woyto.bin

Dziękuję. Kolejna tarcza, którą chętnie zaaplikuję.
W sumie to nie widzę potrzeby informacji na tarczy o kaloriach i ewentualnie pokonanym dystansie, wolałbym na miejsce kalorii powiększyć po prostu aktualną temperaturę, byłoby dużo czytelniej :) 
No ale to po prostu moje preferencje. Jak pojawi się w końcu jakiś tool, z którego dam rade skorzystać, to zapewne też dokonam jakichś modyfikacji pod siebie. Tymczasem WatchFace.exe u mnie po prostu nie działa (zabezpieczenia).

Edytowane przez PeWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować swoich sił i zmodyfikowałem tarczę @woyto. Nawet całkiem fajna zabawa ale zmysł artystyczny mnie nie dotyczy więc nic nowego nie wymyśliłem.

Swoją drogą mają już kilka fajnych tarcz na https://amazfitwatchfaces.com/

 

Woyto_mod.JPG

Woyto_mod.bin

Edytowane przez mswiniuch
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...