Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że wersje:

  • 0.9.49
  • 0.9.59
  • 1.0.11
  • 1.0.13

to są wersje beta.

Aby nie było aktualizacji OTA, trzeba używać MiFit MOD, z uwagi na nieoficjalny podpis. Co do aktualizacji offline, to powinno załatwić to co ustawiłem. 

W jaki sposób u Was zostało zaktualizowane przez OTA przez MiFit? Używaliście wersji oficjalnej czy zmodowanej MiFit?

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomurbanowicz napisał:

Jest możliwe, ale poczekam na raport zużycia baterii na najnowszym FW.

 

 

A jak można to zrobić? Chciałbym zrobić z plikiem do amazfit cor. Zasada jest ta sama co z bip. 

Pliki z tego forum :

https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1284-guide-to-convert-amazfit-cor-in-english-translated-firmware/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, korno napisał:

A jak można to zrobić?

Tak jak robiłem dotychczas -  umieszczałem przetłumaczony FW w MiFit. Ale nie będę wrzucać do MiFit czegoś, co jest nowe, wersja beta i nie wiadomo jak się będzie sprawować.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko przerobiłem poprzednią tarczę. Teraz jest idealna dla mnie (zwęziłem i przesunąłem cyfry lekko w lewo bo ucinało minuty, biały czas i czarne tło fajnie go oddziela od tej ilości danych na wyświetlaczu, no i uważam, że nie ma sensu obserwować dokładnego % baterii) Może jeszcze pomyślę nad wciśnięciem tam miesiąca.
@tomurbanowicz Kupiłeś kolejnego BIPa, czy odpuszczasz zabawę?

tarcza.png

Woyto.bin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Co taki obrazek generuje?

https://amazfitwatchfaces.com/view/
To narzędzie dokładniej generuje tarcze niż WatchFace.exe, jeśli chodzi o podgląd to wolę z niego korzystać.
Ps. Strona z tarczami też ruszyła, jest  w czym wybierać :) 

Edytowane przez omni7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, omni7 napisał:

Ps. Strona z tarczami też ruszyła, jest  w czym wybierać :) 

No kurcze nie działa dalej :-(

Co więcej przestała mi działać podmiana bin... Ale za to nowy notify do wgrywania MIODZIO!!! A już byłam strasznie zła, że nie działa nic, a tu taka miła niespodzianka.

Czy notify pobiera wam wszystkie treningi? U mnie stara wersja kiepsko, co 5 może sam wskakiwał, denerwujące. Ciekawe jak w nowej wersji będzie.

Woyto, tarcza super tylko nie wiem dlaczego w prawym dolnym rogu nie mam temperatury, to się po jakimś czasie pokazuje?

Edytowane przez BALezniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BALezniak Temperatura pojawia się po chwili od połączenia zegarka z telefonem, ja używam MiFit i działa zawsze. Podmiana .bin działa dobrze przez Gadgetbridge. 
Kusi mnie użycie jakiejś innej apki od MiFita (brak transliteracji trochę boli) Jest jakiś godny zamiennik? Tools & Amazfit zbiera dobre oceny z tego co widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BALezniak said:

Woyto, tarcza super tylko nie wiem dlaczego w prawym dolnym rogu nie mam temperatury, to się po jakimś czasie pokazuje?

Niestety zauważyłem, że bieżąca temperatura jest widoczna tylko jeśli jest odpaloby MiFit, potem po jakimś czasie znika.

Tak samo przydałaby się opcja utrzymania na wyświetlaczu trochę dłużej ostatniego powiadomienia... że nie wspomnę już o możliwości odpowiedzi, czy też zwykłego DISMISS. 

5 minutes ago, woyto said:

Kusi mnie użycie jakiejś innej apki od MiFita (brak transliteracji trochę boli) Jest jakiś godny zamiennik? Tools & Amazfit zbiera dobre oceny z tego co widze.

Ja zainstalowałem Notify & Fitness for Amazfit. Niestety po tym już nie umiem przywrócić domyślnych ustawień, i bez tej appki nie działają mi już powiadomienia.

Zastanawiam się nad zakupem wersji pro, aby widzieć treść powiadomień, tyle tylko, że nie testowałem innych appek, jakieś sugestie? Zapewne mnogość funkcji jednak przemawia za Notify. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 14:44, woyto napisał:

Lekko przerobiłem poprzednią tarczę. Teraz jest idealna dla mnie (zwęziłem i przesunąłem cyfry lekko w lewo bo ucinało minuty, biały czas i czarne tło fajnie go oddziela od tej ilości danych na wyświetlaczu, no i uważam, że nie ma sensu obserwować dokładnego % baterii) Może jeszcze pomyślę nad wciśnięciem tam miesiąca.

Zamiast dnia słownie jest możliwość samego dnia i miesiąca w formie liczbowej?

 

Oraz jeżeli używam notify to wypada mieć mi fita? Czy sama aplikacja notify starczy?

 

Wysłane z mojego MI MIX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post wraz z obrazkiem, dodając pół strony wątku pustych wierszy. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fake4r napisał:

A wiadomo czy sam MiFit 3.1.9 coś nowego wnosi?

Nic nie wiem. Trzeba sprawdzić samemu :)

BTW:

Kolejna fajne narzędzie do szybszego tworzenia "cyferek" do zegarka (zresztą, nie tylko cyferek): 

""" Font converter for Amazfit BIP """

https://github.com/kartun83/myBipTools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...