Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę bawiąc się zegarkiem i tarczami wczoraj mam pytanko.

Kierując się tutorialem i narzędziem do wypakowywania/spakowywania tarcz wyedytowałem sobie jedną. 

Usunąłem niepotrzebne mi funkcje z pliku json oraz usunąłem przy okazji grafiki. Następnie spakowałem, wrzuciłem przez Notify i zonk - tarcza posiada dawna elementy.

Rozpakowałem ją ponownie i okazało się, że usunięte elementy powróciły na swoje pierwotne miejsce. 

Mógłby ktoś wyjaśnić co się stało ?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Wydaje mi się, że po wersji 9.40 zaczęły się problemy z baterią. Z tego co też wyczytałem na chińskim forum, to ludzie próbują wracać do właśnie tej wersji FW, tj. 9.40.

Moje 3 grosze:

Na pierwszy zegarek wrzuciłem od razu wersję 9.49 i bateria spadała 2% dziennie, w zeszłym tygodniu wrzuciłem 9.59 i sytuacja się nie zmieniła. Tarcza BIN z modyfikowanej przez Ciebie wersji MiFita - bez sekund.

Teraz czekam na kolejny zegarek, bo pierwszy był prezentem i tylko zaglądam od czasu do czasu - działa stabilnie. Faktycznie czujnik tętna potrafi mrugać "prawie" bez końca, bo raz postanowiłem go zostawić na biurku na cała noc (obdarowana zdejmuje do spania) i rano już dioda nie mrugała i tego dnia spadek był 3%, ale też aktualizowałem firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Wydaje mi się, że po wersji 9.40 zaczęły się problemy z baterią.

Instalowałem każdy soft po kolei w miarę pojawiania się tutaj na forum. Aktualnie mam najnowszy. Ostatnio zegarek ładowałem do 100% 25.11.2017 (10 dni temu). Na chwilę obecną mam 62%. Cały czas połączenie bluetooth + powiadomienia telefonu + codzienne budziki + 2 treningi ze stałym pomiarem pulsu po 30 minut. Dodatkowo w międzyczasie zmiana softu w zegarku i testowanie aplikacji alternatywnych w telefonie. W tym tempie wychodzi, że przy normalnym użytkowaniu jedno ładowanie powinno wystarczyć na około miesiąc. Używana tarcza poniżej.

150.jpg.e193c4a400236eebaba5d28e429d81df.jpg

Edytowane przez kodipar78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z IPhone? Mamy jakiś mifit 3.1.6 który działa? Pytam bo ktos kupil odemnie opaske Bip a ja dalem mu instrukcje z pierwszego posta czyli Android. Czy ktoś z was rozkminiał temat?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Ponawiam pytanie,

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Chciałbym Was ostrzec przed zbyt frywolnym modyfikacjom bin - sprawdzajcie dokładnie składnie (nawiasy). Jeden z użytkowników tak uceglił zegarek. WatchFace nie sprawdza dokładnie prawidłowej składni przy pakowaniu tarcz.

Zauważyłem że ten podgląd na www całkiem sprawnie reaguje na składnię. Jak się jakiś blok źle zakończy to nie renderuje. 

Nie to że jest to jakaś gwarancja kontroli poprawności ale zawsze pomoc. Tym niemniej lepiej faktycznie mieć się na baczności.

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, korno napisał:

MrTomi-3.1.8.1-PL 

To było do Gawronnka, ale i tak w tej wersji ustawiłem string do wersji 9.40, więc nie powinno się aktualizować (jeśli miałeś wcześniej np. 9.49).

Najnowszy FW 0.1.0.13 PL oraz z odwróconą datą jest już w pierwszym poście.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do Gawronnka, ale i tak w tej wersji ustawiłem string do wersji 9.40, więc nie powinno się aktualizować (jeśli miałeś wcześniej np. 9.49).
Najnowszy FW 0.1.0.13 PL oraz z odwróconą datą jest już w pierwszym poście.
Na Twoim tym, z aktualizacją, a w tym nowym res może być stary?

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...