Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Po dniu z BIPem mam kilka pytań do Was. 

1. Jakim programem konfigurujecie swoje zegarki? U mnie pojawił się problem z "multikonfigurowaniem", mając MiFit, GadgetBridge, doinstalowałem Notify&Fitnes, efekt jest taki, ze nie działają mi powiadomienia.

2. Po kolejnej kombinacji odinstalowania i przeklikania opcji (usunąłem appki z notify) okazało się, że zegarek reaguje też na opcje w GB dla MiBand2 (np. podświetlenie po ruchu nadgarstka). Udało mi się ustawić powiadomienia bez treści... tak jakby obsługa MiBand2 przejęła kontrolę. 

3. Kombinacje, których mam już dość...  i nie umiem ustawić tak aby powiadomienia po prostu działały z wyświetlaniem treści. Co zrobić aby przywrócić wszystko do stanu wyjściowego i mieć normalnie (treść + autor) działające powiadomienia?

4. Rozumiem, że treści powiadomień nie obsługują pl znaków. W GB da się ustawić dla MiBand2 opcję zamiany na bezogonkowe znaki. Tyle, że to opcje dla opaski, i mieszają w przypadku zegarka, da się inaczej?

Pozdrawiam. 

Edytowane przez PeWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę przekombinowales. Proponuję usunąć wszystkie apki i wyczyścić pozostałości po nich. Zainstalować mifit + notify lub wykupić tools Amazfit bo obydwie apki zmieniają pl znaki na litery bez ogonkow (zamiast pytajnikow jak to jest w mifit). A gadgerbridge pewnie większość ludzi i w tym ja używam tylko do wrzucania tarcz i fw i do niczego więcej.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Gawronnek said:

Ja nie używam gadgerbridge, bo Notify robi wszystko co trzeba, nie wiem czemu się tak upadłościowe na niego

Dlaczego - patrz tutorial.

Nadal nie działają mi notyfikacje z WhatsApp... ponawiam pytania z mojego poprzedniego posta. Tak odinstalowałem wszystko i na nowo zainstalowałem GB + Ffw i res, do tego MiFit, nic to nie dało.
Jest jakiś Hard Reset zegarka? Chciałbym po prostu mieć MiFit i działający zegarek z powiadomieniami :) Taki zestaw na prezent dla osoby nietechnicznej, która będzie tego po prostu używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xiar napisał:
Zainstalowałeś może nowe fw przez notify?

Nie, bo Notify sprawdza poprawność i nie chciał instalować

 

@PeWo tutorial był poddany zanim Notify miało ta funkcje, Notify robi to szybko i bezpiecznie, ale każdy wybiera co mu pasuje

Dlaczego zakładasz że to wina zegarka, na 100% to wina telefonu, za dużo kombinowała i zostały jakieś śmieci. Powtórz operacje wyczyść dane aplikacji, odinstaluj, i za instaluj od nowa, za którymś razem może wskoczy.

 

Redmi Note 4X

Edytowane przez mrosi
Czy Ty musisz dodawać tyle pustych wierszy w każdym wpisie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza ewolucja mojej tarczy w oparciu o tarcze TOMI - poprawiłem czytelność czcionek i napisów. Zegar został wycentrowany w pionie względem panelu frontowego.
Robocze dni tygodnia są w kolorze żółtym.

image.png.284ca7eed67509d36e8f1685f9c0d6d5.png

01A0 -  zmieniona została ikona BT (niebieska dla połączenia i czerwona przy jego braku), poprawki przy kaloriach bo justowanie wcześniej nieco się nie sprawdzało. Pogoda nieco przesunięta aby nie wchodziła w kolizję z symbolem stopnia przy temperaturze (gdy będą -20/-22* - a przecież zima :)

To ucinanie znaków po bokach jest mniej problematyczne niż się wydaje - zapasu jest po 1 pix i widać, że np. mój ekran jest przesunięty w prawo - minuty lekko ścięte. Duże czcionki kiedyś spróbuję zwęzić ale na razie zauważam, że dyskomfort jest na tyle mały, że nie chcę psuć bardzo ładnych proporcji tych czcionek.

 

 

 

IXTEC01A0.bin

Edytowane przez IXTEC
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym firmware bateria znowu szaleje. Póki co boję się wracać do wersji poprzedniej, ale już żałuję instalacji... ;-). Po nocy z 47 jest juz 34 Mam tarczę bez sekund. Pewnie później spróbuję wrócić do wersji wcześniejszej. Zainstalowałem przez najnowszego mifit Tomi. Edit: Wróciłem do fw ...59 przez gadgetbridge. Najpierw wgrałem res, następnie fw. Wygląda na to, że res jest ten sam, co w poprzedniej wersji.

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na "sucho", a zmierzam w tym kierunku z moją ulubioną tarczą - no, niestety na razie odpuszczam sekundy z powodu baterii (a szkoda...). Do poprawy jeszcze czcionka godzin, bo jest za "gruba" i za "okrągła" :)

digit3-PL-tomi_packed.png.70da243af6e33be441d55393e79af1e2.png

digit3-PL-tomi.bin

 

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Trochę na "sucho", a zmierzam w tym kierunku z moją ulubioną tarczą - no, niestety na razie odpuszczam sekundy z powodu baterii (a szkoda...). Do poprawy jeszcze czcionka godzin, bo jest za "gruba" i za "okrągła" :)

digit3-PL-tomi.bin

Super. Jest dokładnie to czego potrzebuję bez zbędnych cyferek, Nawet przebytą odległość bym wyrzucił bo to i tak nieprawdziwe... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomurbanowicz napisał:
Trochę na "sucho", a zmierzam w tym kierunku z moją ulubioną tarczą - no, niestety na razie odpuszczam sekundy z powodu baterii (a szkoda...). Do poprawy jeszcze czcionka godzin, bo jest za "gruba" i za "okrągła"

A mnie się podoba z takimi wielkimi cyframi godziny, nie trzeba wtedy białego tła, ale coś tam sobie przerobie jeszcze po swojemu

 

Redmi Note 4X

 

 

15 minut temu, kodipar78 napisał:
Od wczoraj mam najnowszą wersję i nie zauważyłem nadmiernego spadku naładowania. Soft instalowany przez MiFit od tomurbanowicz. Dziwna sprawa (choć pozytywna dla mnie)

A jak zainstalowałeś, ja mam nowy MiFit i mi się nie aktualizuje

Redmi Note 4X

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Dla chętnych wersja z PL z najnowszym FW w MiFit: 

https://yadi.sk/d/0g_ry9wW3QFc4Q

Instalowałem MiFita dokładnie z tego posta. Aktualizacja poszła z automatu, bez żadnych problemów.

Czy są jakieś zmiany? Nie zauważyłem żadnych. Pulsometr nadal się nie wyłącza po dokonaniu pomiaru, anie wstecz guzikiem, ani cofając po ekranie. Czekałem 5 minut, pomaga wyłączenie i włączenie zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kodipar78 napisał:

Pulsometr nadal się nie wyłącza po dokonaniu pomiaru, anie wstecz guzikiem, ani cofając po ekranie. Czekałem 5 minut, pomaga wyłączenie i włączenie zegarka.

Taki urok. Podobnie było już w FW 9.40.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 

23 minuty temu, kodipar78 napisał:

 Pulsometr nadal się nie wyłącza po dokonaniu pomiaru, ani wstecz guzikiem, ani cofając po ekranie. Czekałem 5 minut, pomaga wyłączenie i włączenie zegarka.

Ja znalazłem na to taki sposób, że wchodzę w Mifit -> Profil -> Amazfit Bip ->  wykrywanie tętna, i tam trzeba prze klikać, np. ustawić automatyczne wykrywanie, a na koniec ustawić wyłącz  wykrywanie. U mnie to działa, za każdym razem udało mi się wyłączyć pulsometr. Spróbuj może u ciebie też zadziała. 
 Co nie zmienia faktu, że mogliby to w końcu naprawić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sugnuf napisał:

Tarcza ok, ale z jakiegoś powodu obcina mi ostatnią cyfrę z ilości kroków (w sumie powinno być 5, a są widoczne tylko 4). O tyle dziwne, że na obrazku akurat jest  widocznych 5 cyfr...

Bo ja nie mam zegarka, robiłem na na "sucho", więc jak ktoś wrzuci to proszę o fotkę, wtedy to dopasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...