Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gawronnek napisał:

macie jakieś fajne czcionki? mam windows 10 i tylko te co są z systemem, cieżko coś wybrać, aby ładnie się prezentowało na naszych tarczach

Jest sporo tego:

1. http://pl.fontriver.com/techno/square/

2. http://fonty24.pl/c/23/kwadratowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

A masz jakichś faworytów, żeby nie przeglądać setek tylko wybrać kilka, które będą ładnie wyglądają na tarczach? wiem że idę trochę na łatwiznę, ale Ty już tyle tarcz robiłeś, że masz świetne rozeznanie w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, omni7 napisał:

Moja kolejna propozycja tarczy. Wedle życzenia z całymi dniami tygodnia.

Kompozycyjnie trochę leży. IMO pasuje dzień tygodnia na prawo dać (z wyrównanie do prawej), napis pogoda zbędny - można podnieść nieco ikonkę pogody i stopnie, generalnie wyśrodkować w tym rejonie, albo zamiast napisu pogoda wrzucić aktualną pogodę.

Nie wiem czy korzystacie z pomiaru pulsu, ale chyba nie jest on konieczny na tarczy? 

wersja invert v4.14

Próbowałeś zastąpić poziomy słupek od kroków po prostu procentami? 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze coś do poprawki się znajdzie, a na temat kompozycji to ja nawet z tobą nie dyskutuje :)  Jak będę miał trochę czasu to podłubie. Teraz chcę trochę sobie przerobić tarczę  kolegi pbrzucha, efektami oczywiście się podzielę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Nie wiem czy korzystacie z pomiaru pulsu, ale chyba nie jest on konieczny na tarczy? 

Próbowałeś zastąpić poziomy słupek od kroków po prostu procentami? 

- korzystam z pulsu

- preferuję wizualizacja postępu - circle wymagała zbyt dużo przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 19:30, pbrzuch napisał:

Właśnie poradziłem sobie z językiem w moim BIPie. Teraz tylko jakaś tarcza.
Czy jest jakiś sposób na wgranie tarczy bez użycia WatchFace.exe celem rekompilacji pliku res? Wywala mi tego execa i nic nie mogę poradzić :)
Wgrane mam PL-FW-0.0.9.59.fwPL-FW-0.0.9.59-tomi2.res

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy powitaniu :)

Zrobiłem hybrydę - na tarczy digit-tomi czcionka z MRTOMI05.

Wiem, że trochę "rozpycha" ekran ale zrobiona z myślą o jak największej czytelności dla opcji czarnego tła - zwłaszcza bez podświetlenia.

image.png.8c1006347856d3263c2178ed3c034cf1.png

 

ixtec01.bin

 

Edytowane przez IXTEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gba1111 napisał:

Właśnie rozpakowałem swojego BIPa , spolszczyłem go bez problemów ale nie potrafię / nie doczytałem / nie zrozumiałem w jaki sposób wgrać tarczę *.bin do zegarka. Możecie mnie oświecić?

Dnia 29.11.2017 o 10:13, BALezniak napisał:

 

W notify ostatnia zakładka NARZĘDZIA, z menu tej zakładki wybierasz opcję Aktualizuj oprogramowanie sprzętowe Amazfita, a potem Custom firmware. Dalej sobie poradzisz.

Natomiast przy pomocy mifita jeśli tarcza o którą Ci chodzi to bin, wygrywasz dowolną tarczę bin z mifita, ta czynność powoduje powstanie folderu Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_face w którym znajduje się plik o bardzo długiej nazwie np.  9098940e097cf25a971fc917630a6ac2.bin Podmieniasz ten plik na wybrany przez siebie bin, nadając mu nazwę jaka do tej pory funkcjonowała w tym folderze. Gotowe. Było to już tu opisane, więc jeśli coś niejasno opisałam poszukaj.

Proszę bardzo . Było o tym dwie strony wcześniej :) Miłej zabawy. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, omni7 said:

Proszę bardzo . Było o tym dwie strony wcześniej :) Miłej zabawy

Serdecznie dziękuję. Poproszę jeszcze tą ostatnią tarczę w wersji białej ;) jest mega zaje...ta! Jeszcze tylko muszę ogarnąć co dane ikonki oznaczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, omni7 napisał:

Jak obiecałem tak robię. Tarcza kolegi pbrzucha z moją personalizacją. Postęp kroków zmienia się na zielono, a po osiągnięciu celu ikona bucika również staje się zielona.
Tarcza w wersji czarnej.

Dodasz taką czcionke i białe tło z zaokrąglonymi narożnikami jak tutaj ?

 

23-36-46-45120.thumb.jpg.6b0c3fa6c527696873a9d43a048aae51.jpg

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PeWo napisał:

Serdecznie dziękuję. Poproszę jeszcze tą ostatnią tarczę w wersji białej ;) jest mega zaje...ta! Jeszcze tylko muszę ogarnąć co dane ikonki oznaczają. 

Ten wątek to skarbnica wiedzy. Ja dwa miesiące temu też byłem zielony, a teraz sam tworzę tarcze :) 
Za chwilę wrzucę jeszcze jedną tarcze może ci się spodoba. Co do białej to może się skuszę, ale to już na pewno nie dziś. Pozdrawiam

Edytowane przez omni7
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, roger09 napisał:

Dodasz taką czcionkę i białe tło z zaokrąglonymi narożnikami jak tutaj ?

 

Białe tło będzie, czcionka trochę inna, bo ze zmianą trochę bawienia jest, no chyba ze tylko czcionka zegara... Ale to już jutro, a właściwie dzisiaj  

 

 

Edytowane przez omni7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...