Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał podobny problem? U mnie to samo, co 5-10 min próbuje aktualizować GPS i wyrzuca błąd. FW: PL-FW-0.0.9.59.fw RES: PL-FW-0.0.9.59-tomi2.res MIFIT: MrTomi-3.1.7.1-PL.apk
Ja walczylem caly dzień. Ostatecznie doszedłem do wniosku ze cos nie tak z tym mifit 3.1.7 proponuje ci zacznij wgrywac jeszcze raz fw 0.95 + res 0.95, i z mifit wróć do 3.1.6 od toma z pierwszego posta.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja walczylem caly dzień. Ostatecznie doszedłem do wniosku ze cos nie tak z tym mifit 3.1.7 proponuje ci zacznij wgrywac jeszcze raz fw 0.59 + res 0.59, i z mifit wróć do 3.1.6 od toma z pierwszego posta.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tarczy "PL_Digit3_Big24H_NoSec_Distance3.bin" ale kilkanaście razy abo nawet częściej ginie z niej pogoda. Jest na to jakieś rozwiązanie? Próbowałem w MiFit wyłączać pogode i włączać na wyświetlaczu zegarka, próbowałem też z i bez lokalizacji i nic. ciągle znika.
To tylko tarcza, a na innych masz pogodę? Tarcza to tylko grafika, z czytuje dane, co innego je przetwarza i wysyła sygnał co się ma wyświetlić, tak to przynajmniej rozumiem. U mnie w każdym razie tego nie zauważyłem.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zużywania baterii na nowych tarczach (bin) z sekundnikiem, sprawa wygląda tak, że w natywnych tarczach (RES), obszar odświeżania sekund jest zawężony do obszaru gdzie są tylko sekundy (z małym marginesem), a w tarczach BIN odświeża się co sekundę cały obszar tarczy - tu jest psina pogrzebana. Mam nadzieję, że znajdzie się i na to sposób.

Ale mimo wszystko, tarczy Digit3 24h z sekundami dla mnie nic nie przebija. Jak u Was bateria na tej tarczy wygląda po kilku dniach?

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie akurat mijają równo dwie doby na tej tarczy i bateria spadła o 17% więc sporo. Szkoda bo też uważam, że to jedna z najlepszych tarcz jak na razie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś to ogarnie i wtedy będzie super.  
W mojej tarczy dodałem znak % przy baterii. No i mogę powiedzieć, że godzina na jasno podświetlona jest super czytelna, polecam :)
Jakby ktoś był zainteresowany to proszę :
 

tarcza4.JPG

digit3-PL-24h.bin

Edytowane przez omni7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Tarcza Digit3 24h z odwróconą datą (fot xiar):

Dało by rade dostawić znaczek procentowy przy baterii...na wzór jak dostawił omni7

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Czy można wersję chińską AMAZFIT BIP  zamienić permanentnie na wersję angielską (international) tak żeby później można było używać normalnej wersji MI FIT z google play ?

Aktualnie po zmianie języka na angielski (w GadgetBridge)  po jakimś czasie MI FIT ponownie zmienia mi język w zegarku na chiński. 

Edytowane przez rzepa10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że to osobna apka a nie dodana obsługa bipa do tej starszej od mi banda bo mam akurat tamtą wykupioną. Ktoś się skusi ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Ciekawe czy transliteracja jest, czekałem na tę apkę, choć faktycznie spodziewałem się że będzie dołączona obsługa do wersji na mi band.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kornikowaty napisał:

@januszwajsI co? udało ci się "ustabilizować" sytuację?

Niestety jeszcze nie, natomiast jest to niezależne od wersji Mifit - sprawdzałem wszystkie zamieszczone w pierwszym poście i na każdej jest tak samo. Spróbuję jeszcze raz wgrać fw/res i zobaczę czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj włączyłem gps w trakcie marszu i ładnie liczył odległość. po wejściu do domu nie wyłączyłem treningu i zegarek co chwilę naliczał kolejne kilomety, informując mnie wibracją. wyszło na to, że w ciągu 30 minutowego krzątania się po domu zrobiłem 8km z prędkością dochodzącą do 20km/h:) czy ktoś też zaobserwował u siebie takie wariactwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, artur.sk napisał:

Panowie, trochę wstyd pytać, ale jak wrzucacie tarcze do Amazfita (...)

 

Odpowie pani ;-)

W notify ostatnia zakładka NARZĘDZIA, z menu tej zakładki wybierasz opcję Aktualizuj oprogramowanie sprzętowe Amazfita, a potem Custom firmware. Dalej sobie poradzisz.

Natomiast przy pomocy mifita jeśli tarcza o którą Ci chodzi to bin, wygrywasz dowolną tarczę bin z mifita, ta czynność powoduje powstanie folderu Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_face w którym znajduje się plik o bardzo długiej nazwie np.  9098940e097cf25a971fc917630a6ac2.bin Podmieniasz ten plik na wybrany przez siebie bin, nadając mu nazwę jaka do tej pory funkcjonowała w tym folderze. Gotowe. Było to już tu opisane, więc jeśli coś niejasno opisałam poszukaj.

Edytowane przez BALezniak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rzepa10 napisał:

Witam. Mam pytanie.

Czy można wersję chińską AMAZFIT BIP  zamienić permanentnie na wersję angielską (international) tak żeby później można było używać normalnej wersji MI FIT z google play ?

Aktualnie po zmianie języka na angielski (w GadgetBridge)  po jakimś czasie MI FIT ponownie zmienia mi język w zegarku na chiński. 

pytałem o to kilka wersji temu, z forum się nie dowiedziałem, ale ostatecznie-moim zdaniem- nie da się, przy uruchomieniu oficjalnego MiFit wróci Ci na zegarku język chiński; 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o to kilka wersji temu, z forum się nie dowiedziałem, ale ostatecznie-moim zdaniem- nie da się, przy uruchomieniu oficjalnego MiFit wróci Ci na zegarku język chiński; 

Dlatego wgrywasz zmodyfikowane apk aby samemu aktualizacji nie robilo a pozostawala by Ci reczna aktualizacja ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adiif1 napisał:


Dlatego wgrywasz zmodyfikowane apk aby samemu aktualizacji nie robilo a pozostawala by Ci reczna aktualizacja ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ależ teraz już to wiem - zmodyfikowany mifit poza wymuszeniem angielskiego pokazuje również kto dzwoni, także profit x2

poza tym -ponieważ znoszę oryginalne tarcze- to nawet nie miałem potrzeby gmerania w fw zegarka, ponieważ dzień po jego otrzymaniu wyszedł mifit i ori fw z natywną obsługą angielskiego :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżąca (aktualna), temperatura, jak ktoś chętny wykorzystać do swojej tarczy (BIN):

"Weather": {
    "Temperature": {
      "Current": {
        "Number": {
          "TopLeftX": 60,
          "TopLeftY": 23,
          "BottomRightX": 100,
          "BottomRightY": 40,
          "Alignment": 18,
          "Spacing": 2,
          "ImageIndex": 11,
          "ImagesCount": 10
        },
        "MinusImageIndex": 30,
        "DegreesImageIndex": 31
      }
    }
  },

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, woyto napisał:

@tomurbanowicz Sporo osób wrzucało własne, ciekawe tarcze. Może ja je jakoś pozbieram, a Ty wstawisz  gdzieś na pierwszej stronie?

Jasne, tylko, żeby różniły się od siebie znacznie, a nie tylko mała kosmetyka. Czyli zdjęcie + bin.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbrzuch
20171128_005718.jpg   20171127_000414.jpg   15117120935081063590616.jpg
     Tarcza 1      Tarcza 1 bez chmurki 12/24h ver                   Tarcza 2 - 24h    Tarcza 2 - 12h                                                Tarcza 3

@omni7
tarcza4.JPG
                 Tarcza 1

@Lukaszlukasz
978a34cf5e2679147325a2c781be3be9.jpg
                         Tarcza 1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbrzuch napisał:

kilka zmian w celu zwiekszenia przejrzystosci

 No teraz wygląda super jest dużo bardziej czytelna.  Szkoda, że nie ma tych sekund no ale coś za coś. Trochę ją spersonalizuje i wrzucę foto jak to wygląda z godziną na jasnym tle ;) 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mswiniuch napisał:

Fajne tarcze kombinujesz ale nie myślałeś żeby je robić też po polsku? Dla takich leniów jak ja :) Tą wgrałem i tak bo ma chyba już wszystko co możliwe. Dzięki

Proszę polskie dni tygodnia, reszta moich przeróbek później.

pbrzuch_FatCfg_PL_24h_v4.2.bin

Przepraszam zapomniałem o fotce.

tarcz5.JPG

Edytowane przez omni7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wrzucać pliki BIN/RES w poście razem ze zdjęciem przerobionej tarczy - unikniemy w ten sposób tarcz niesprawdzonych przez użytkownika.

14 godzin temu, omni7 napisał:

Proszę polskie dni tygodnia, reszta moich przeróbek później.

Możesz pokusić się o pełne nazwy dni tygodni - jest miejsce :)

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...