Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, omni7 napisał:

Masz pomysł co może być nie tak?

Zobacz teraz (i zrób fotkę):

digit3-PL-24h_km.bin

15 minut temu, Gawronnek napisał:

...

Możesz zobaczyć ten bin co wysłałem i zrobić fotkę?

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 12:06, omni7 napisał:

Przepraszam ale w pracy jestem. Teraz wszystko działa.

To jeszcze tylko kwestia wyrównania z prawej i podmiany żółtej ikonki i jak dla mnie ideał :)

Zobacz teraz (i proszę o fotkę):

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rewqwer napisał:

Witam, kupiłem wersję chińską zegarka i mam pytanie, czy można wgrać oprogramowanie od wersji angielskiej zegarka tak żeby otrzymywać aktualizacje ota?

Raczej aktualizacji OTA nie dostaniesz, bo firmware zaszyty jest w aplikacji MiFit - jak zaktualizujesz MiFit, to tym samym FW - jeśli tylko będzie dostępna aktualizacja FW.

I nie ma osobnej wersji angielskiej, czy chińskiej. Oba języki zaszyte są w jednym FW.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Raczej aktualizacje OTA nie dostaniesz, bo firmware zaszyty jest w aplikacji MiFit - jak zaktualizujesz MiFit, to tym samym FW - jeśli tylko będzie dostępna aktualizacja FW.

Rozumiem, czytałem, że właśnie w MiFit da się przestawić na angielski, ale trzeba przestawić język telefonu na angielski, a po powrocie na polski wraca znowu chiński czy to prawda?

Edytowane przez rewqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rewqwer napisał:

Rozumiem, czytałem, że właśnie w MiFit da się przestawić na angielski, ale trzeba przestawić język telefonu na angielski, a po powrocie na polski wraca znowu chiński czy to prawda?

Nie, nieprawda. Obecnie spolszczam wersję angielską. Więc jak zmienisz na EN będziesz mieć PL.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Nie, przeczytać najpierw pierwszy post :)

Rozumiem, przepraszam za pewnie z pozoru łatwe pytania, zanim zdecydowałem się na kupno zegarka, przeczytałem cały ten temat i odwalasz tu kawał dobrej roboty. Będę działał jak przyjdzie mi zegarek. Po przeczytaniu pierwszego postu najpierw jest mowa o wrzuceniu języka angielskiego przez GadgetBridge, czy jak zostawię język angielski, to po aktualizacji MiFit jeżeli w nim będzie dostępne nowe oprogramowanie zegarka, zegarek będzie się aktualizował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rewqwer napisał:

Po przeczytaniu pierwszego postu najpierw jest mowa o wrzuceniu języka angielskiego przez GadgetBridge

To jest tylko przykład - chodzi o idee wrzucania FW. Moje FW już jest z przełącznikiem EN, więc jeśli wrzucisz cokolwiek ode mnie, już będzie PL (przetłumaczony EN).

BTW: poprawiłem jeszcze tłumaczenie FW 9.59.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

To jeszcze tylko kwestia wyrównania z prawej i podmiany żółtej ikonki i jak dla mnie ideał :)

Zobacz teraz (i proszę o fotkę):

digit3-PL-24h_km2.bin

Jest  lepiej, ale trochę nie równo jeszcze wartość dystansu. Wieczorem spróbuje pobawić się nowym  narzędziem do naszych tarczy i wrzucę mój ideał ;) Jak dla mnie brakuje jeszcze procentowego zużycia baterii i zamiany dni/miesiące.

tarcza2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Właśnie przymierzam się do zrobienia tutoriala na pierwszą stronę. Ale uważajcie na to, bo mała nieuwaga i po zegarku - tak jak mnie się przytrafiło...

Ależ cisza na forum :) Widać, że poniedziałek mamy. Właśnie zaczynam zabawę z edycją za pomocą nowego narzędzia, możesz napisać na co szczególnie zwrócić uwagę żeby nie podzielić twojego losu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba uwazac na strukture samego pliku configuracyjnego tzn aby format jsona zostal zachowany, nie robic referencji do nie istniejacych atrybutow i uwazac z wartosciami dla offestow aby nie przekraczaly pojemnosci ekranu tzn max 170px. Btw, aplikacja jak narazie ma podstawowa walidacje konfigu ale nie wiem czy uchroni to 100% przed brickiem.

Edytowane przez plahoo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja FatCfg.v1

zmiany w stoaunku so digital circle.

- powiekszona godzina

- uporzadkowany layout aktywnsci i temperatury day night

- dodana temperatura biezaca( wymagany Mifit zeby ta temperatura sie pobierala. N&F jej nie laduje)

- poprawione cyfry w celu poprawy czytelności

- dodane shadow digits dla krokow

- dodana ikona osiagniecia celu w kolku postepu dla krokow.

W tym layoucie jest calosc informacji dostepna w standby.

pbrzuch_FatCfg_EN_24h_v1.bin

v2

bez chmurki dla temp aktualnej bardziej czytelna plus wersja 12h

 

pbrzuch_FatCfg_EN_12h_24h_v2.zip

20171128_005718.jpg

Edytowane przez pbrzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko przykład - chodzi o idee wrzucania FW. Moje FW już jest z przełącznikiem EN, więc jeśli wrzucisz cokolwiek ode mnie, już będzie PL (przetłumaczony EN).
BTW: poprawiłem jeszcze tłumaczenie FW 9.59.
Przy okazji następnego przerabiania plików zerknijcie please na niewidoczy kolor napisu. Jakby go zrobić w białym kolorze bedzie dużo czytelniejszy. To samo przy pierwszym parowaniu z telefonem. Ten sam ciemny napis. a38f7fab76288585605bdbce52e0bb13.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, omni7 napisał:

Jest  lepiej, ale trochę nie równo jeszcze wartość dystansu. Wieczorem spróbuje pobawić się nowym  narzędziem do naszych tarczy i wrzucę mój ideał ;) Jak dla mnie brakuje jeszcze procentowego zużycia baterii

Zobacz teraz:

digit3-PL-24h_km3.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dukee napisał:

Żeby tak dało się wgrywać tarcze do aplikacji mi fit i wybierać je sobie bezpośrednio... Czy ktoś wie, gdzie te tarcze są "zaszyte"?

A jak to wrzucasz? Ja preferuję właśnie MiFit (jak w tutorialu na pierwszej stronie).

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gawronnek napisał:

Bardzo wygodnie wrzuca się tarcze w Notify, nie trzeba zmieniać nazwy, można mieć katalog z tarczami z jasnymi dla nas nazwami tarcz, aby je łatwo wybierać

Tylko jest jedna wada tego - trzeba potem przeklikać MiFit.
Wrzucając przez MiFit można sobie "przeprogramować" tarcze nieużywane na swoje modyfikacje i tylko sobie prosto przełączać swoje mody z pozycji programu.

8 minut temu, adiif1 napisał:

W chwili obecnej jaka jest najnowsza wersja fw bo na 1 stronie nic niestety nie ma

Jak nie ma... 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

A jak to wrzucasz? Ja preferuję właśnie MiFit (jak w tutorialu na pierwszej stronie).

Przez gadgetbridge. Nie rozłączając bip'a z mi fit odpalam gadgetbridge i po połączeniu z bip'em wgrywam tarczę. Wieczorem na spokojnie sprawdzę dokładnie tutorial.

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...