Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pliki danej tarczy wygrywasz do niego res i po sprawie, czyli raz robisz png, ale za każdym razem musisz rozpakować res wgrać te pliki, spakować ponownie, i wgrać do bipa.

Możesz

Redmi Note 4X

Też zrobić tarcze bin i wgrywać ją niezależnie od wersji res czy firmware.

Wszystko masz dokładnie opisane w 1 poście.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczasz cykliczność w MiFit? I jaki FW?
Wchodzisz w mi fit, w urządzenie amazfit bip i tam na dole jest wykrywanie tętna. Można ustawić kilka opcji czasowych.
I faktycznie w mi fit ładnie mierzy ale w statusie tarczy (digit3) nie pokazuje tętna, chyba że wymuszę w zegarku.
W mi fit brakuje mi teraz tylko jednej opcji, transliteracji i byłoby wszystko ok, żadnych innych programów nie trzeba byłoby używać aby jakoś rozsądnie korzystać z Amazfita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dan-tom napisał:

Wchodzisz w mi fit, w urządzenie amazfit bip i tam na dole jest wykrywanie tętna

Pokaż screen, bo ja tego nie widzę u siebie. Jaka wersja MiFit?

Transliteracja byłaby super. Próbowałem zrobić to w Taskerze, ale za dużo jak dla mnie mieszania.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Pokaż screen, bo ja tego nie widzę u siebie. Jaka wersja MiFit?

Transliteracja byłaby super. Próbowałem zrobić to w Taskerze, ale za dużo jak dla mnie mieszania.

tomurbanowicz odnośnie wykrywania tętna, to jest w wersji MiFit 3.1.6, a ty chyba pisałeś, że używasz 3.1.5. W tej nowej wersji to jest w pozycji menu nad ustawieniami pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem telefon nie chce mi się łączyć z zegarkiem próbowałem już każdej wersji mifita i GadgetBridge dodam że używam Xiaomi mi5 jedynie co to na telefonie żony (Moto g) łączy się z GadgetBridge z mifitem nie próbowałem (aktualnie w pracy) 

A więc proszę o pomoc co może być powodem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem telefon nie chce mi się łączyć z zegarkiem próbowałem już każdej wersji mifita i GadgetBridge dodam że używam Xiaomi mi5 jedynie co to na telefonie żony (Moto g) łączy się z GadgetBridge z mifitem nie próbowałem (aktualnie w pracy) 
A więc proszę o pomoc co może być powodem ??
Spróbuj wyczyścić cache Bluetooth dla wszystkich serwisów

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem telefon nie chce mi się łączyć z zegarkiem próbowałem już każdej wersji mifita i GadgetBridge dodam że używam Xiaomi mi5 jedynie co to na telefonie żony (Moto g) łączy się z GadgetBridge z mifitem nie próbowałem (aktualnie w pracy) 
A więc proszę o pomoc co może być powodem ??
Też tak miałem z Mi5. Ale później załapał. Jak wgrałem na innym telefonie nowy firmware.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dan-tom napisał:

Zamień tylko miesiące z dniem i będzie gitara

Z tym akurat w tej "tarczy" nie ma problemu - bez ingerencji w programowanie można zmienić :)

Z dziennika "cegły"...

Drugi dzień bez widocznych oznak, ale przez BT jeszcze telefon zegarek wykrywa, ale nie łączy się z nim przez GB, czy MiFit - czyli jest włączony i bateria jeszcze naładowana. 

Uważajcie z downgrade'em - ja akurat problemu nie miałem z zejściem o jedną wersję w dół, ale istnieje mimo wszystko ryzyka cegły. Kilka osób zaliczyło cegłę przy zejściu o 2 wersje firmware'u w dół, tak, że, miejcie to na uwadze.

No niestety, nie udała się reanimacja. Ciężka prawda w podsumowaniu na chińskim forum (to nie moje):

Cytat

Facts we have: to understand:

* during the update of the firmware the connection or the firmware failed when it was being uploaded to the watch.
* We got the black screen when we tried to restart the watch, because the data in the memory was corrupted.
* The watch doesn't reboot.
* The watch can be located via Bluetooth.
* You cannot pair the watch with any phone because the screen is not loading any data.
* There is no factory reset or factory mode menu in the watch. 

The SAT told me to send the watch to the seller to be verified and opt-in to a refund, because this is not going to solve anything.

We have already tried to drain the battery and charge it again and nothing.

This is it.

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od początku i szkoda mi @tomurbanowicz Sporo wniósł do tematu. Dzisiaj jest black friday, może jest jakaś ciekawa oferta na nowego Bip'a ;)? Znalazłem na facebookowej grupie fajny watch face bez sekund (więcej baterii) - dosyć popularny w tym wątku. Teraz pytanie, czy da się zrobić bin z "naszymi" tygodniami, bo niestety ten jest po rosyjsku? Załączam zdjęcie i plik bin.

23755510_1489032554478990_4762733502165295571_n.jpg

cmpr47_megavolt85_digit3_24nosec.zip

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie wyłączę z aktualizacji, mam już kilka, ale nie mam jak sprawdzić.... Za dużo już tu zrobiłem :)

Hmm....

Zbieram na nowego Amazfit BIP - chętnych proszę o wsparcie :)

(http://www.urbanowicz.net.pl/donate)

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Raczej się nie wyłączę z aktualizacji, mam już kilka, ale nie mam jak sprawdzić.... Za dużo już tu zrobiłem :)

Hmm....

Zbieram na nowego Amazfit BIP - chętnych proszę o wsparcie :)

Jako, że korzystam z Mifit przerobionej przez Ciebie i jestem mega zadowolony puściłem cegiełkę :). Dzięki też za tutek do wgrywania firmware'u.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie wyłączę z aktualizacji, mam już kilka, ale nie mam jak sprawdzić.... Za dużo już tu zrobiłem
Hmm....

Zbieram na nowego Amazfit BIP - chętnych proszę o wsparcie

Bardzo chętnie, krótka instrukcja bo mam problem z ogarnięciem metody

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...