Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy i właśnie pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu bip'a to wgranie softu z tego tematu :) Mam pytanie - mój Bip nalicza kroki jak szalony. Wystarczy, że siedzę i potrząsam ręką. Gdy się faktycznie przejdę kawałek to z kolei myli się bardzo mocno np. zamiast 10 nalicza 20.

Czy to kwestia softu czy tak te urządzenia mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, breadfan napisał:

Cześć,

Wystarczy, że siedzę i potrząsam ręką.

Wszystkie opaski jakie miałem w trakcie potrząsania ręką naliczają. Posiadałem MiBandy 1, 1s i 2 oraz opaskę MiDong + sprawdzone na żony Garminie.

 

Dziś dotarł mój BIP. Hula aż miło na fw od tomurbanowicz i res od Gawronnek. Bardzo dziękuję - ŚWIETNA ROBOTA.

Mam pytanie odnośnie odczytu smsów na BIPie. Literki są malutkie. W "Notify & fitness" (wersja PRO) w ustawieniach jest opcja "Wielkie litery tekstu - Przekształć tekst powiadomień na wielkie litery przy wyświetlaniu na Amazfitie". Czy może komuś to zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gawronnek napisał:
Tarcze się wgrywają na koniec, ale można wgrać jedną, kolejne wgrywanie kasuje ta wcześniejszą, stare tarcze są nadal.

Tarcze instaluje się z poziomu Mi Fit?

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam! jestem nowy, mam amazfita od kilku dni, kupiłem do biegania (wczesniej używałem telefonu z apką strava). Zegarka używam razem z Notify & Fitness w wersji PRO. Głównie dla tego że mogę trening wyeksportować do stravy. I pytanie moje jak usunąć z pamięci zegarka treningi ? Bo po wrzuceniu tracka na strave przez N&F, na MiFicie nie zaciąga aktywności mimo, że są one w historii aktywności na zegarku. A nawet jak zaciągnie to z zegarka nie znika.

Druga sprawa że po zaktualizowaniu MiFit do 3.1.3., zegarek tez się zaktualizował, schińszczył, później zangielszczył a na koniec zamiast tarczy miałem "connect app to update resources" i tak przez 2h do póki nie wgrałem od nowa 0.0.9.26.fw (przy okazji wyczyściła się historia treningów na zegarku)

Edytowane przez wlochaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dodasz fw i res do nowego moda, czy oznacza to że np po zainstalowaniu oficjalnej wersji mój zegarek wróci do ustawień fabrycznych tj. oficjalnych tarcz? bo jakoś po żadnej aktualizacji od mifita nie zmieniał mi się plik res... czy teraz tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gawronnek napisał:

Próbowałem nas różne sposoby, ale nie udało mi się skutecznie wgrać nowego firmware.

Na grupie FB podali rozwiązanie. Zamieścili pliki fw i res do ręcznego wgrania przez gadgedbridge. Dodaję te pliki w załączniku. To jest wersja oryginalna res i wersja fw z wymuszonym językiem angielskim. U mnie to działa a miałem problemy po aktualizacji MiFit. Ale czy warto wgrywać... Niewiele to daje. Lepiej może poczekać na Wielkiego z tego wątku...

Mili_chaohu_0.0.9.40_en_forced.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...