Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem wszystkie aktualne pliki (.res .fw i apk) i przyznaję, że jest już perfekcyjnie - wszystko co mogło zostać zmienione, zostało poprawione dzięki ciężkiej pracy @tomurbanowicz i sugestiom innych użytkowników - za co bardzo dziękuję.
Ja już nie widzę rzeczy które wymagałyby zmian (no może tarcze zegarka jak się znudzą po jakimś czasie ^^).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tomurbanowicz. Sprawdzając Twoje fw dla mi band 2 przez przypadek zainstalowałem plik Mili_hr.fw (nie wiem skąd go wziąłem ale był obok Mili_pro.fw, chwila nieuwagi i problem)  i niestety opaska przestała się łączyć z telefonem i wyświetla tylko godzinę. Nie łączy się z gadgetbridge ani mifit. Według Ciebie jest jakaś szansa przywrócić go do życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kozi83 napisał:

Witam tomurbanowicz. Sprawdzając Twoje fw dla mi band 2 przez przypadek zainstalowałem plik Mili_hr.fw (nie wiem skąd go wziąłem ale był obok Mili_pro.fw, chwila nieuwagi i problem)  i niestety opaska przestała się łączyć z telefonem i wyświetla tylko godzinę. Nie łączy się z gadgetbridge ani mifit. Według Ciebie jest jakaś szansa przywrócić go do życia?

Raczej wątpię. Ale mam do sprzedania nówkę :)

Spróbuj usunąć z BT oraz GB to urządzenie, a następnie dodaj od nowa. Może zaskoczy. 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale niestety usunąć też się nie da. Także został mi zegarek w formie opaski :-D.  Została mi jeszcze band 1s na szczęście. Dzięki za pomoc i propozycje nowej opaski ale będę zbierał na BIPa. Tak z ciekawości sprzedajesz banda 2 w cenie chińskiej czy z marżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kopię zapasową reset telefonu i udało mi się połączyć z opaską już działa na Twoim fw i mod 3.1 wszystko tak jak powinno być. Mam natomiast pytanie czy można dodać do informacji wyświetlanych na opasce jakieś info o stanie budzika. Wstaje rano o4 przez 3 dni potem mogę się wyspać i okazuje się że zapomniałem wyłączyć budzenie :x. Jakbym widział na opasce że alarm jest aktywny problemu bym nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem swojego Amazfit BiP, wgranie nowego firmware poszło bez problemów, wielkie dzięki dla autora tego oprogramowania, wszystko działa tak jak powinno.

Pierwsze wrażenia z samego urządzenia, Duże , prawie 3 lata noszenia opasek Xiaomi odzwyczaiło rękę od większych urządzeń. Dam mu kilka dni, ale nie wykluczam że wrócę do opaski, co prawda MiBand 2 już chyba nie wystarczy, bo fajnie jednak mieć więcej informacji pod ręką i całe wiadomości na ekranie.

Czas pokaże, jak nie BiP to może ten nowy Amazfit.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla autora spolszczenia, bez tego bym się chyba nie zdecydował na zakup.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

686114efe939588cc840bc5952d31f4e.jpg

 

Ps. Mam pytanie czy można wydłużyć czas podświetlenia tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych którym przeszkadza brak polskich liter przy używaniu MiFit , wspomnę że jest już Notify % Fitness for Amazfit i tam jest automatyczna zamiana na znaki bez naszych "ogonków" niestety program jest droższy niż jego wersja na MiBandy

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gawronnek napisał:

dla tych którym przeszkadza brak polskich liter przy używaniu MiFit , wspomnę że jest już Notify % Fitness for Amazfit i tam jest automatyczna zamiana na znaki bez naszych "ogonków" niestety program jest droższy niż jego wersja na MiBandy

super opcja, chciałbym wypróbować ale powiedz mi czy ta apka jest zamiast MiFit czy może działać równolegle z nią ? Będzie pokazywała powiadomienia z aplikacji jak wywalę MiFit ? Pogoda zostanie ?

Edytowane przez roger09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbować program można za darmo, niestety jest wtedy trochę okaleczony. Nie czuje się ekspertem, bo to w sumie pierwszy dzień zabawy, prawdopodobnie będzie chodził bez MiFit, bo ma w sobie ustawienie odnośnie pogody, jednak ja i tak używam MiFit (z MiBand 2 też) z uwagi na wagę i opcje, których nie ma w  Notify & Fitness, dlatego połączenia, sms i inne aplikacje, alarmy mam w Notify, a pogodę zostawiłem w MiFit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz dzięki wielkie za firmware i świetną robotę. Dziś przyszedł mi zegarek, od razu wgrałem firmware i wszystko działa cacy :)

Mam tylko pytanie odnośnie pl znaków przy smsie, czy oprócz wyżej wspomnianej apki Notify... jest inna opcja na wyświetlanie liter bez ogonków zamiast pytajników "?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2017 o 13:44, Gawronnek napisał:

dla tych którym przeszkadza brak polskich liter przy używaniu MiFit , wspomnę że jest już Notify % Fitness for Amazfit i tam jest automatyczna zamiana na znaki bez naszych "ogonków" niestety program jest droższy niż jego wersja na MiBandy

Z GMail i FB Messenger też to działa? Tj. bez znaków diakrytycznych można ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GMail i FB Messenger też to działa? Tj. bez znaków diakrytycznych można ustawić? 
Tak, wszystkie wiadomości z różnych programów, jednak mam problemy z tym programem, nie wszystko mi się wyświetla. Wczoraj było ok, a dzisiaj wyświetlał tylko pocztę, a nie mogłem go zmusić do wyświetlania SMS, dlatego na razie wróciłem do MiFit


Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emarcin napisał:

@tomurbanowicz czy możesz spolszczyć znaki w wersji fw 53 dla Mi Banda2? Na fw 54 niestety bluetooth nie działa stabilnie, bardzo często rozłącza. Przeszedłem na fw 53 i u jest ok.

 

Wersja testowa .53 w pierwszym poście.

Pokażcie zdjęcia po wrzuceniu tego FW.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...