ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

U mnie raz 2 tyg temu odrzuciło transakcję w biedrze. Ale nie wiem co było przyczyną bo równocześnie kasjerka mówiła, że coś tam w tej kasie ktoś miał problemy jeszcze z płatnościami telefonami. Po tym przestawiłem sobie opcje w NFC, uruchomiłem ponownie telefon i ustawiłem z powrotem HCE i problem się nie powtórzył.

• Like 1

Odnośnie płatności też miałem problem jak ustawiłem na NFC z HCE :) Ale po przerzuceniu na "Portfel z SIM" wszystko idzie cacuśnie (HCE z ING oraz Android Pay) - Mix 2 oraz Mi6

Mi 6 i mbank dziala tylko portfel sim.

Raz nie chcialo mi zaplacic, ponoc od czasu do czasu musi byc internet wlaczony podczas platnosci.

22 godziny temu, wanarek napisał:

No zdaję sobie z tego sprawę. Np program MyMail nie wymaga dodawania nigdzie a i tak otrzymujesz powiadomienia o nowych mailach bo dodaje usługę do synchronizacji (tak jak Google) ale już niektóre programy mailowe trzeba dodawać do autostartu bo muszą pracować w tle żebyś miał powiadomienia. Kumam to. Zastanawia mnie tylko wyjątek oszczędzania baterii w aplikacjach. Ma to wpływ na uśpienie programów, ale kurde nie zawsze. Interesuje mnie algorytm :) Np. zastanawia mnie jak działa Skype (niby aplikacja sama się dodaje do autostartu po instalacji). Ale nigdy nie widzę żadnych procesów działających w tle związanych z tą apką (sprawdzałem nawet My Android Tools) a zawsze mam od niej powiadomienia.

To jest bardzie pokręcone niż myślisz. Ja nawet nie udaję, że to rozumiem. Ale bardzo wnikliwie obserwuję i testuję – z każdym dniem rozumiejąc coraz mniej :) Takich przykładów, jak Twój ze Skype widziałem kilka. Czasem proces jest aktywny, a powiadomienia nie przychodzą, czasem odwrotnie.

Co do wyjątków w oszczędzaniu, to działa to różnie, ponieważ różnie system (z włączonym tym oszczędzaniem) może traktować różne apki, które nie są dodane do wyjątków. Najczęściej ich nie ubija, ale coś im dobiera, np. dostęp do GPS lub do netu lub do synchronizacji. Ręcznie ustawia się 3 typy wyjątków: "nie ograniczaj", "ograniczaj", "zabij". To daje naprawdę spore możliwości sensownej konfiguracji ręcznej.

Kłódka, co niedawno odkryłem, wydaje się (w jakimś zakresie) chronić nie tylko przed ubiciem, ale także przed [nie wiem jak to nazwać poprawnie] - zepchnięciem aktywnej w tle apki z RAM do swapa. Apki z kłódką częściej otwierają mi się (tzn. przywracają z tła) błyskawicznie.

Największą tajemnicą jest dla mnie Autostart. Myślę, że nazwa tego uprawnienia nie za bardzo trafnie oddaje jego działanie. Wiem już na pewno, że Autostart nie chroni przed skutkami działania funkcji Oszczędzanie w aplikacjach i sam w sobie nie wystarcza (zwykle) do przeciwdziałania im.

18 godzin temu, wojtek.02 napisał:

@latet a pokonałeś barierę, że przy włączeniu aplikacji messengera po chwili hmm 2-3min osoby aktywne ładują się ponownie, i jedna losowa osoba pojawia się na pasku stanu z opisem np,, Jan Kowalski Aktywny "?

Może to kwestia że jest prawie 2 a.m., ale nie rozumiem, co masz na myśli. Używam Messendżera LITE, może dlatego nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Wyłączyłem tez w nim "informowanie o aktywności" czy jak to się tam nazywa.

• Like 1

13 godzin temu, otzi napisał:

Płatności zbliżeniowe działają bez problemu na moim Mi5.

Masz zrootowany tel?

Tez mam mi5 na omawianej wersji i Android Pay z T-Mobile bank działa bez przeszkód. Zarówno za mniejsze i większe kwoty. Jakoś na początku nie chciało działać, to gdzieś tutaj przeczytałem patent (teraz nie znajdę), żeby zmienić ustawienia na wbudowany portfel, po czym wrócić do NFC z HCE. Nic więcej w uprawnieniach nie robiłem

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, grzechuc napisał:

Tez mam mi5 na omawianej wersji i Android Pay z T-Mobile bank działa bez przeszkód. Zarówno za mniejsze i większe kwoty. Jakoś na początku nie chciało działać, to gdzieś tutaj przeczytałem patent (teraz nie znajdę), żeby zmienić ustawienia na wbudowany portfel, po czym wrócić do NFC z HCE. Nic więcej w uprawnieniach nie robiłem

No tak, tylko mnie Android Pay nie interesuje bo aplikacja millenium radzi sobie z płatnościami.

Domyslny portfel mam ustawiony jak trzeba(mam w backupie LineageOS na którym wszystko mi działa jak trzeba)

Nie wiem czy to było już zgłaszane ale ikonka kalendarza nie pokazuje aktualnej daty. Tak jak dziś jest 26-ty września to zamiast 26, wyświetla się sama dwójka :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

54 minuty temu, MaxPrime napisał:

Nie wiem czy to było już zgłaszane ale ikonka kalendarza nie pokazuje aktualnej daty. Tak jak dziś jest 26-ty września to zamiast 26, wyświetla się sama dwójka :-)

Nawet nie wiedziałem, że w ogóle jest taki ficzer :) Dzięki.

7 minut temu, MaxPrime napisał:

Powinna być liczba 26 emoji3.png

nie mieszałeś nic z rozdzielczością?

fancy_icons w system/media/theme/..icons

możesz skasować tam bzdurne upiększacze animacji ikon i wróci do normy

oczywiście po rozpakowaniu bo to zip i po edycji pakowanie i wgrnie w to samo miejsce

ewentualnie wgraj sobie plik icons z w/w folderu ze starszej wersji robiąc kopię aktualnej

Edited by _mARk_
  • Like 1

nie mieszałeś nic z rozdzielczością?
fancy_icons w system/media/theme/..icons
możesz skasować te bzdurne upiększacze animacji ikon i wróci do normy
oczywiście po rozpakowaniu bo to zip i po edycji pakowanie i wgrnie w to samo miejsce
Ja oprócz instalacji nowych romów to nic nie ruszam w systemie.
Przeładowałem motyw standardowy Limitless i teraz jest ok.
Ehh gupi ja :-(
Ale dzięki za szybką reakcję :-)

1 godzinę temu, MaxPrime napisał:

U mnie był z tym problem tydzień wcześniej - data stanęła na bodajże 20 i tak zostało, aż do aktualizacji. Obecnie działa mi to OK.

10 minut temu, latet napisał:

był z tym problem tydzień wcześniej

problem wystąpił od momentu kiedy motywy nie reanimowały animacji ikon z fancy_icons

zobacz na ikonę uruchomionego programu jak wychodzisz na pulpit, jakie przewraca kółka itp itd :) mnie to osobiście drażniło i odrazu wywaliłem

wiec nie zauważyłem problemu, poza tym wielkość pliku porażająca :-D ile musi isc na to mocy akku aby to przeliczac (srednio ok 4-8% jak zmierzyłem) oczywiście zwykły śmiertelnik pół godziny wcześniej podłączy ładowarkę, a potem pyta innego ile mu trzyma bateria ;) i sie robi wielkie WOW

Edited by _mARk_

1 godzinę temu, _mARk_ napisał:

zobacz na ikonę uruchomionego programu jak wychodzisz na pulpit, jakie przewraca kółka itp itd :) mnie to osobiście drażniło i odrazu wywaliłem

zdradź co wywalić bo też bym sie tego chętnie pozbył

30 minut temu, magik-thc napisał:

Nie działa dioda powiadomień.

Do wszystkiego czy do konkretnej aplikacji?

Na mi5 wgrane dodatki, adaway a reklamy są wszędzie. Dodatkowo czasami sam z siebie włącza się bt. Klawiatura Xperia również nie działa (w ogóle nie ma jej do wyboru) reszta ok, poza jedną rzeczą: jeśli nie mam ustawionego zarządcy na performance w Kernel adiutor to wywala mi aplikacje (XXX została zatrzymana) ale to jest chyba wada tego egzemplarza bo poprzedni właściciel też to miał, dzieje się to na każdej wersji miui

• Like 1

Przed chwilą, magik-thc napisał:

Do wszystkiego - wczesniej bylo ok.

Sprawdzałeś czy nie zmieniło się coś w powiadomieniach? 

Na mi5 oraz Mi5s+ dioda działa poprawnie. 

WIpe cache/dalvik?

Czy nie można już wyłączyć animacji systemowych ? Taka opcja była chyba w ustawienia>wyświetlacz> animacje systemowe. Nie widzę jej teraz :( druga sprawa to to że można było ustawić coś takiego że jak przychodził SMS to treść była niewidoczna na ekranie blokady do czasu odblokowania telefonu, po aktualizacji kawałek początkowej treści jest widoczny na ekranie blokady. Czy da się to ukryć ?

15 godzin temu, Acid napisał:

U mnie raz 2 tyg temu odrzuciło transakcję w biedrze. Ale nie wiem co było przyczyną bo równocześnie kasjerka mówiła, że coś tam w tej kasie ktoś miał problemy jeszcze z płatnościami telefonami. Po tym przestawiłem sobie opcje w NFC, uruchomiłem ponownie telefon i ustawiłem z powrotem HCE i problem się nie powtórzył.

To akurat kwestia kaprysu pinpada. 

Nie wszystkie współpracują z płatnościami za pośrednictwem telefonu. Są takie które obsłuża raz po raz, a są takie które raz na jakiś czas odrzucą płatność. Anyway, u mnie wygląda to cały czas tak, że mam info o błędzie karty płatniczej.

Jesli ma to komus pomoc.

Ta wersja jest ok.

Na mi5 jeszcze nie mialem tak dobrze autonomi na baterii.

Przeszedlem bezposrednio z 6.11.10 eu

Telefon smiga jak glupi!

Screenshot_2017-09-26-14-55-57-195_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-26-14-56-04-854_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-26-14-56-17-055_com.miui.securitycenter.png

@kikan

Ustawienia > Ekran blokady i odcisk palca > Pozostałe ustawienia Ekranu blokady > Gdy urządzenie jest zablokowane > wybierz co Ci odpowiada

Edited by QBAQ

Działa wam funkcja "Dane komórkowe zawsze aktywne" w ustawieniach WI-FI? Mam ją włączoną, a mimo wszystko kiedy telefon nie może przy włączonym wifi wczytać stronki nie przełącza się z automatu na dane komórkowe... Znacie może rozwiązanie problemu? Mam też włączone "agresywne przełączanie wifi na sieć komórkową" w opcjach programistycznych.

27 minut temu, QBAQ napisał:

@kikan

Ustawienia > Ekran blokady i odcisk palca > Pozostałe ustawienia Ekranu blokady > Gdy urządzenie jest zablokowane > wybierz co Ci odpowiada

Nie mam takiej opcji.

Screenshot_2017-09-26-16-19-00-771_com.android.settings.png

56 minut temu, QBAQ napisał:

@kikan

Taka opcja sprawia, że każde powiadomienie jest maskowane, nie ważne czy to SMS czy wiadomość z Messengera, a dodatkowo nie widać nazwy nadawcy.

28 minut temu, kikan napisał:

Nie mam takiej opcji.

Na MI5 taką opcję mam nad Podpisem, ale raczej nie chodziło Ci o nią (sam mam ją ustawioną na "pozwól na wszystko").

Tobie chodziło na 99% o to, aby było widać nadawcę, ale wiadomość SMS została zastąpiona (u mnie) tekstem "You have a new message".

Możliwe, że aktualizacja 7.9.21 zresetowała owe ustawienie bo u mnie też wróciło do pokazywania treści na ekranie. Wchodzisz w SMSy, przechodzisz do Ustawień (nie wiem jak masz klawisze poustawiane) i tam w "Powiadomieniach" pierwsza opcja (ja mam po ang więc u Ciebie pewnie coś ala) Pokazuj wiadomości na ekranie blokady. Wyłącz to. Powiadomienia DALEJ będą, ale TREŚĆ będzie zastąpiona.

EDIT: Nie jestem pewny czy czasem po odblokowaniu wiadomość w powiadomieniach wyświetlała się w pełni czy dalej była zamaskowana aż do jej wyświetlenia. Ktoś pamięta? 

Edited by srgn1
  • Like 1

5 godzin temu, dev1407 napisał:

zdradź co wywalić bo też bym sie tego chętnie pozbył

edycja fancy_icons w /system/media/theme/dafaut/..icons  (ZIP)

Edited by _mARk_

Witam. 

Od roku miałem globala na telefonie bez aktualizacji, teraz wgrałem miuiPolska w najnowszej wersji i mam ciągle takie coś jak poniżej na screen shot, nic takiego nie pobieralem, wyskakuje tylko takie powiadomienie ale nic się nie pobiera, jak w to usuwam to po chili znowu samo wraca. Nie wiem czy to błąd tej aktualizacji czy może coś innego ale jest to irytujące że się ciągle pojawia. Tel. Mi 5 pro.

IMG_20170926_174546.png

Guest
This topic is now closed to further replies.