ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

14 minut temu, latet napisał:

Autostart, kłódka, wyjątek w "Oszczędzaniu w aplikacjach" – to są trzy zupełnie różne rzeczy. Która kiedy pomoże, to już zależy od dużej liczby czynników i okoliczności. Trzeba testować każdą apkę indywidualnie. 

No zdaję sobie z tego sprawę. Np program MyMail nie wymaga dodawania nigdzie a i tak otrzymujesz powiadomienia o nowych mailach bo dodaje usługę do synchronizacji (tak jak Google) ale już niektóre programy mailowe trzeba dodawać do autostartu bo muszą pracować w tle żebyś miał powiadomienia. Kumam to. Zastanawia mnie tylko wyjątek oszczędzania baterii w aplikacjach. Ma to wpływ na uśpienie programów, ale kurde nie zawsze. Interesuje mnie algorytm :)

Np. zastanawia mnie jak działa Skype (niby aplikacja sama się dodaje do autostartu po instalacji). Ale nigdy nie widzę żadnych procesów działających w tle związanych z tą apką (sprawdzałem nawet My Android Tools) a zawsze mam od niej powiadomienia.

Edited by wanarek

@latet a pokonałeś barierę, że przy włączeniu aplikacji messengera po chwili hmm 2-3min osoby aktywne ładują się ponownie, i jedna losowa osoba pojawia się na pasku stanu z opisem np,, Jan Kowalski Aktywny "? Oczywiście powiadomienia przychodzą bez problemu. Tylko ładowanie apki trochę denerwuje, autostart włączony.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ktoś sprawdzał NFC? Płatności mu działają?
Za pierwszym razem niepowodzenie z ustawieniem Portfel NFC z HCE, ale po przedstawieniu na mobilny przeszło jak burza1b4d800e03a6d833a601de0bbd992ad1.jpg

Wysłane from Sagit by TapaTalk

7 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Za pierwszym razem niepowodzenie z ustawieniem Portfel NFC z HCE, ale po przedstawieniu na mobilny przeszło jak burza

Jedyna opcja którą mam prócz Portfel NFC z HCE to Wbudowany układ zabezpieczający

Edit 

Już wiem, że to nie to.

Edited by fi9o

@fi9o to chyba przez te nowe zabezpieczenia płatności Chińczyków w panelu sterowania, co skanuje root itd. Coś chyba przedobrzyli z tymi zabezpieczeniami. Ja mam normalnie kartę zeskanowaną przez Android pay i powinno być ustawienie NFC z HCE, bo tak zaleca Android Pay i bank, ale wtedy mam błąd "błąd odczytu użyj innej karty" czy coś w ten deseń

Przed chwilą, grzegorz.lki napisał:

@fi9o to chyba przez te nowe zabezpieczenia płatności Chińczyków w panelu sterowania, co skanuje root itd. Coś chyba przedobrzyli z tymi zabezpieczeniami. Ja mam normalnie kartę zeskanowaną przez Android pay i powinno być ustawienie NFC z HCE, bo tak zaleca Android Pay i bank, ale wtedy mam błąd "błąd odczytu użyj innej karty" czy coś w ten deseń

tak samo to wygląda u mnie. 

Cóż, skoro mam NFC, a chińczyki mówią mi, że mam używać jak oni sobie to widzą to wrócę do LineageOS i tyle :) 

• Like 2

10 godzin temu, Przemek napisał:

Ewentualnie możesz przesunąć palcem do góry na ekranie głównym i w wyszukiwarce wpisać "codzienne tapety blokady" :-)

Po wpisaniu "codzienne..." Pojawia mi się ta pozycja ale po naciśnięciu na nią nic się nie dzieje :(

Może ktoś sprawdzić tą funkcję na Virgo?

6 minut temu, talib1990 napisał:

Jaka jest sytuacja na ten moment z  Kenzo ? 7.9.21 działa ? OTA nie pokazuje mi aktualizacji  na ten moment..

Śmiga, ale też nie dostałem OTA, wgrywałem ręcznie.

Screenshot_2017-09-25-10-01-16-738_com.android.settings.png

1 godzinę temu, bluepinkpanther napisał:

Śmiga, ale też nie dostałem OTA, wgrywałem ręcznie.

u mnie na logo MI stanęło ... czyli jednak jest problem - wracam na 7.9.14

EDYCJA - do moderatora mrosi - zgodnie z puntem 24. regulaminu forum można cytować wypowiedzi znajdujące się nad moim postem to po pierwsze. Po drugie chciałem się odnieść do posta kolegi który odpowiedział na moje zagadnienie .  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu !

Edited by talib1990
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
  • Like 1

3 godziny temu, talib1990 napisał:

EDYCJA - do moderatora mrosi - zgodnie z puntem 24. regulaminu forum można cytować wypowiedzi znajdujące się nad moim postem to po pierwsze. Po drugie chciałem się odnieść do posta kolegi który odpowiedział na moje zagadnienie .  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu !

Oczywiście, że można cytować. Jeśli jednak bezmyślnie przewala się obrazki wraz z cytowaną zawartością, to skutkuje to zmniejszeniem czytelności Forum. Dochodzi potem do sytuacji, że kilka postów zajmuje całą stronę wątku.

Co zaś do nadgorliwości... Jakoś tak..., nie wiem.., celowo - nie celowo..., pominąłeś punkty 23 i 25 Regulaminu Forum. Pozwól, że je przytoczę: "23. (...) Nie cytujemy jednak przesadnie długich wypowiedzi" oraz "25. Korzystaj z opcji formatowania tekstu, dostępnych w panelu pisania wypowiedzi, tak by była ona jak najbardziej czytelna".

Każdemu, łącznie z sobą samym, zalecam najpierw spojrzenie w lustro. Tłumacząc "z polskiego na nasze" - najpierw wymagam od siebie, potem od innych. Ergo, zacznij od siebie, zanim zaczniesz cokolwiek zarzucać innym...

Żeby nie było, nie powołuję się na punkt 29 Regulaminu Forum...

EOD

• Like 3

@latet sprawdziłem bez problemu wgrałem najnowszą aktualizację , tylko ja to robię po full wipe. Twrp mam to samo co Ty.

• Like 1

Cytowanie przesadnie długich postów ? Zacytowałem post który miał 8 słów ( słownie osiem ). Dobra widzę , że jednak mod wie zawsze lepiej w takim razie życzę miłego dnia kolego dla Ciebie oraz wszystkich czytających ten temat ! :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Cytat

Dostałeś ostrzeżenie od mrosi za napisanie komentarza w temat

Widzę, że na tym forum dają ostrzeżenia za oddychanie. Dziękuję. Pozdrawiam.

• Like 1

6 godzin temu, fi9o napisał:

tak samo to wygląda u mnie. 

Cóż, skoro mam NFC, a chińczyki mówią mi, że mam używać jak oni sobie to widzą to wrócę do LineageOS i tyle :) 

U mnie na MI5 też płatności przestały działać po aktualizacji do 7.9.14 :(

Mam nadzieję, że coś poprawią, jeszcze nie aktualizowałem do 7.9.21

Edited by ic3man81

Przed chwilą, ic3man81 napisał:

U mnie na MI5 też płatności przestały działać po aktualizacji do 7.9.1:(

W 7.9.21 nie działa nadal.

Poczekam jeszcze ze 3-4 aktualizacje i chyba koniec czekania. 

Wyżej kolega @grzegorz.lki napisał:

Cytat

to chyba przez te nowe zabezpieczenia płatności Chińczyków w panelu sterowania, co skanuje root itd. Coś chyba przedobrzyli z tymi zabezpieczeniami. Ja mam normalnie kartę zeskanowaną przez Android pay i powinno być ustawienie NFC z HCE, bo tak zaleca Android Pay i bank, ale wtedy mam błąd "błąd odczytu użyj innej karty" czy coś w ten deseń

Ja mam wirtualną kartę z eurobanku, czyli drugą opcję do wyboru, obok Android Pay. No i niestety odrzuca mi płatności.

@Acid czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat ewentualnych zmian wprowadzonych w zabezpieczeniach płatności pomiędzy 7.9.8 a 7.9.14, czy nie masz takiej wiedzy?

@fi9o w opcjach bezpieczeństwa w panelu sterowania jest ustawienie "ROOT". Spróbuj to wyłączyć, może zadziała. Jeżeli @grzegorz.lki pisał o skanowaniu roota.

Po tym jak mi padły płatności myślałem że to sprawa banku i zacząłem kombinować z wydaniem nowej wirtualnej karty. Skończyło się na tym że coś się zblokowało i teraz kombinują dlaczego nie mogę jej mieć :(

Edited by ic3man81

Witam.Być może to odosobniony przypadek, ale ani ta wersja romu , ani poprzednia nie "trzyma" ustawień głośności. Po zablokowaniu i odblokowaniu telefonu głośność spada do min. Na dłuższą mete wyklucza rom z użycia ...

58 minut temu, ic3man81 napisał:

U mnie na MI5 też płatności przestały działać po aktualizacji do 7.9.14 :(

@fi9o, @ic3man81, @grzegorz.lki

Nie wiem z czym problem macie, u mnie płatności Android Pay działają cały czas i działały 100% na:

7.8.10, 7.8.17, 7.8.31, 7.9.8, 7.9.14

Jedynie na 7.9.21 nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Może coś w ustawieniach nie tak macie?

W spoilerze moje ustawienia:

Spoiler

22015445_1631748450189707_310817277_o.thumb.png.f809656ecd3c4c71583b28db7d932b0f.png22050566_1631748420189710_1366795061_o.thumb.png.fd720092e3a65752f023fc75658304ba.png22050611_1631748416856377_1210989776_o.thumb.png.bb084084f23a0d7afe5acf75508e756b.png22015222_1631748453523040_1316995079_o.thumb.png.cf5801f29633ee5015f42e10ce495e1b.png Autostart off. 

Edited by srgn1
edit

Ja mam wirtualną kartę z eurobanku, czyli drugą opcję do wyboru, obok Android Pay. No i niestety odrzuca mi płatności.
[mention=1160]Acid[/mention] czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat ewentualnych zmian wprowadzonych w zabezpieczeniach płatności pomiędzy 7.9.8 a 7.9.14, czy nie masz takiej wiedzy?
[mention=7561]fi9o[/mention] w opcjach bezpieczeństwa w panelu sterowania jest ustawienie "ROOT". Spróbuj to wyłączyć, może zadziała. Jeżeli [mention=9427]grzegorz.lki[/mention] pisał o skanowaniu roota.
Po tym jak mi padły płatności myślałem że to sprawa banku i zacząłem kombinować z wydaniem nowej wirtualnej karty. Skończyło się na tym że coś się zblokowało i teraz kombinują dlaczego nie mogę jej mieć
Tak. Nie ma żadnych. Mi działa bez problemu AP z NFC HCE.

Wysłane z MI6

• Like 1

Jeśli chodzi o miui 9 na Mi4, to u mnie dużo lepiej działa GPS. Bardzo szybko łapie fixa, jest dokładny i nie ma ciągłego komunikatu "szukam GPS". Wersja 7,9,7

dot. Tomasz Petrycki

Edited by soto74

Jak trwoga to do kolegów z miuipolska. Chciałem synowi zaktualizować Redmi3pro. Klawiszami udało mi się wejść chyba w twrp. Zmieniłem język na EN i nacisnąłem recovery. Niestety telefon się restartuje i odpala do użytku. Teraz jest tam rom 7.6.8. Co się od ostatnie aktualizacji takiego wydarzyło, że nie mogę wejść normalnie w recovery?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

A spróbuj wejść wszystkimi trzema klawiszami. Powinno pójść. Jak nie to ewentualnie do kompa i w ADB komenda adb reboot recovery (włącz debugowanie USB przedtem)

Edited by Orjon
  • Like 2

9 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Klawiszami udało mi się wejść chyba w twrp

Wszedłeś w menu serwisowe, nie twrp. Trzema klawiszami, nie dwoma wchodzi się do twrp w Redmi. Co się stało? Nie wiadomo, ale od pewnego czasu inaczej niż trzema klawiszami nie wchodzi.

• Like 2

5 godzin temu, Acid napisał:

Tak. Nie ma żadnych. Mi działa bez problemu AP z NFC HCE.

Mnie też działa, ale dopiero po zmienie z NFC HCE na "Portfel na SIM". Do romu 7.9.8 nie miałem żadnego problemu wszystko hulało. A od 7.9.14 odkąd w ustawieniach NFC się pojawiły trzy opcje do wyboru to zaczęło odrzucać kartę na HCE (bank oferuje tylko płatności przez AP karta MasterCard) a teraz traktuje jakbym miał kartę na SIM (jak w T-Mobile usługi bankowe). Pytanie skąd taki problem od kiedy jest trzecia opcja portfela w NFC?

MI 6 

Na mi6 panel sterowania > diagnostyka sieci > ...> Sprawdz predkosc wifi wywala panel sterowania. A jak u was?
Nie wiem jak wczesniejsze romy, nie sprawdzalem.

3 minuty temu, kapiorr napisał:

Na mi6 panel sterowania > diagnostyka sieci > ...> Sprawdz predkosc wifi wywala panel sterowania. A jak u was?
Nie wiem jak wczesniejsze romy, nie sprawdzalem.

Wielokrotnie zgłaszane. Podobno pojawiło się na 7.9.21. Crash również resetuje ustawienie pokazywania prędkości na górnej belce.

Edited by srgn1

Guest
This topic is now closed to further replies.