ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Przed chwilą, CSOP napisał:

Ponowna instalacja nie zmienia tego niestety

skasuj pobraną aktualizację, czytaj wątek , bylo już o tym ;)

16 godzin temu, acanth napisał:

Takie osiągi na LTE. MiMax Pro

Ustaw w apn tryb uwierzytelniania PAP

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Jak wreszcie to zrobili w Romie to od początku wątku nikt o tym nie pisze. Można odpowiadać na SMS bezpośrednio z powiadomień. LOL
A jak tego nie było to było stękanie czemu tego niema jak na innych telefonach.
Narzekać umie każdy (prawie), pochwalić żaden.6c5dd4c9d79224386819db026104b7ad.jpg

Wysłane from Sagit by TapaTalk

• Like 1

17 godzin temu, acanth napisał:

Takie osiągi na LTE. MiMax Pro

Poważnie? Uważasz, że speedtesty są wiarygodne?

IMG_20170924_150442.jpg

Edited by acocieto

Moje testy 7.9.21:

Mi5 --> OK

R3s --> OK

Mi4c --> po aktualizacji (z TWRP oczywiście, sam proces zakończył się pomyślnie, bez błędów) system nie wstaje – przez chwilę logo Mi, a zaraz potem czarny ekran, a tel. się wyłącza (całkiem OFF, nie żaden zwis). Plik pobrałem ręcznie ze strony, nie przez OTA. Suma kontrolna się zgadza. Próbowałem go 3x instalować, za każdym razem to samo. Porażka. Probowałem dodatkowych wipe dalvik / cache - bez rezultatu. Nie próbowałem robić factory wipe, lub wipe data.
Sytuację uratowałem instalując po prostu (bez robienia wipe system) na to "gruzowisko" wersję, która tam była wcześniej, czyli 7.9.7. Poszło gładko, system wstał, wszystko działa OK. Ale chętnie bym się dowiedział, dlaczego mi się nie udało z 7.9.21 i ... co dalej? Jak żyć?

Edited by latet

Ogólnie to jest bug z "Test WLAN speed" (apka się crashuje jeżeli chcecie tam wejść) na MI5 - na xiaomi.eu o tym krzyczą.

Ja jednak zauważyłem coś innego. Wraz z crashem, pokazywanie prędkości na górnej belce znika i trzeba włączyć na nowo. Żeby było śmieszniej najwidoczniej nie trzeba nawet do tej aplikacji wchodzić by się zcrashowała. Ja poszedłem spać z włączonym Wi-Fi, a rano prędkości na górnej belce już nie było i musiałem na nowo włączyć.

Bugreport log generuje mi czysty plik tekstowy w zipie. Nie w tym miejscu mam szukać czy crash "Test WLAN speed" to 'minicrash' i tego w logach nie będzie? Chodzi mi o to, by odnaleźć plik w którym przeczytam, że np o 3 w nocy wywaliła się apka X wraz z całym kodem błędu. Istnieje w ogóle taki plik?

Edited by srgn1

skasuj pobraną aktualizację, czytaj wątek , bylo już o tym
Dziękuję za odpowiedź. Zgłaszam to jako błąd, bo powinien sprawdzać z aktualnie zainstalowaną wersją. Zawsze trzymam ją na dysku, by szybko wrócić do ostatniej dobrej, gdy nowa zawiedzie.

My MIX

28 minut temu, latet napisał:

Mi4c --> po aktualizacji (z TWRP oczywiście, sam proces zakończył się pomyślnie, bez błędów) system nie wstaje 

A u mnie jak zwykle bez problemów, ściągnięte na komputer i instalacja w TWRP. Tak to jest z tym Miui

Mi4c

• Like 1

Aktualizację do MIUI 9 (Global) na swojego Redmi 3s dostałem chyba 14 września. Zauważona poprawa szybkości działania, byłem zachwycony. Niestety, jeszcze przed aktualizacją 7.9.22 zaczęły się losowe restarty, a po aktualizacji problem nie znikł. Raz telefon tak zastygł na ekranie włączania się, że musiałem robić twardy reset.

1 godzinę temu, wulfel napisał:

A u mnie jak zwykle bez problemów, ściągnięte na komputer i instalacja w TWRP. Tak to jest z tym Miui

Mi4c

Też mam problem z instalacja na Mi4c system nie wstaje coś jest nie tak :-(

Bateria na tej wersji na mi6 to jakiś joke. 5h mi Android system zjadł za cały dzień dzis od rana. Telefon nie śpi w ogóle przez to.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, kismet75 napisał:

Też mam problem z instalacja na Mi4c system nie wstaje coś jest nie tak :-(

A czy też masz to "specjalne" wydanie TWRP (polecał je @slimdick ) dzięki którego nie trzeba było odblokowywać BL po zmianie bazy 6->7?

@kismet75 jaką masz teraz wersję miuipolska zainstalowaną ??

@kismet75 a wcześniej jak nie chciał system się uruchomić to jaką miałeś wersję , też z bazą androida 5.1 ??

@kismet75 jak chcesz przejść z 5.1 na 7.0 to zrób tak:

1. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym bez wychodzenia z twrp ten firmware libra-aqua_firmware_7.2.9.zip
  2. Restart do systemu. Gotowe
Edited by slimdick

Witajcie.
U mnie delikatna lipa, bo zauważyłem że rozkonfigurowało mi przyciski.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Paaanyy, ten direct service już był poruszony tutaj, ale dalej nie wiem, cóż to dokładnie jest, a do tego mam jakąś abstrakcję - "Edycja pulpitu jest zablokowana". Nie mogę nawet ikonek poprzesuwać.:shock: O co chodzi?

Telefon to MI4.

2 minuty temu, h4lik napisał:

Paaanyy, ten direct service już był poruszony tutaj, ale dalej nie wiem, cóż to dokładnie jest, a do tego mam jakąś abstrakcję - "Edycja pulpitu jest zablokowana". Nie mogę nawet ikonek poprzesuwać.:shock: O co chodzi?

Telefon to MI4.

No a co masz w ustawieniach pulpitu? Nie masz blokady pozycji ikon?

Edited by wanarek
  • Like 1

4 godziny temu, grzegorz.lki napisał:
Jak wreszcie to zrobili w Romie to od początku wątku nikt o tym nie pisze. Można odpowiadać na SMS bezpośrednio z powiadomień. LOL
A jak tego nie było to było stękanie czemu tego niema jak na innych telefonach.
Narzekać umie każdy (prawie), pochwalić żaden.

Ta opcja była już wcześniej czy się mylę?
Pamiętam też, że na ekranie blokady widziałem większą część SMS-a, np potwierdzenia z banku(kod).
Teraz trzeba odblokować i wejść w wiadomości

Co do aktualizacji, to póki co jej nie wygrywałem.
Zauważyłem że bateria lepiej trzyma gdy poczeka się kilka minut po 100%. Różnica jest dość duża.
Nie wiem tylko czemu raz mi trzyma 3/4h a innym razem ponad 6h (przy takim samym użytkowaniu).
Restartujecie tel po naładowaniu do 100%?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Po kiego grzyba przewalasz zrzuty z cytowanego posta...?

49 minut temu, latet napisał:

A czy też masz to "specjalne" wydanie TWRP (polecał je @slimdick ) dzięki którego nie trzeba było odblokowywać BL po zmianie bazy 6->7?

Dodam żeby uzupełnić, TWRP 3.0.3.0. aktualizacje robię wszystkie po kolei jak leci.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale chyba tak

Powiem tak - siedze ciagle na 7.9.8 i od 2 tygodni postanowilem nie aktualizowac (po co psuc cos co jest za**biste?), zamiast tego poznalem wszystkie zady i walety i wyciagnalem z tej wersji chyba wszystko co da sie wycisnac, jest genialna bateria, wszystko dziala jak ta lala. A ze komus przeszkadza kolor i ksztalt lewej ikonki po prawo, to znaczy ze powinien sie rozgladnac za fajnymi rurkami.

Wiadomo ze kazda wersja rozwojowa cos ulepszy i cos zepsuje, drogie panie,takze cieszcie sie ze macie lepiej niz ajfonowcy ;-)

Odblokowano kolorową diodę powiadomień
Tylko że jakoś kolory nie wszystkie działają. No i też w żadnym miejscu czy to ustawienia telefonu czy aplikacji nie mam ustawionego różowego a powiadomienia z Messengera mają różowy kolor

Czekam też na przywrócenie starej możliwości ustawienia długiego przytrzymania home dla otwarcia widoku otwartych aplikacji

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, edass napisał:

Witam.

Jak włączyć codzienne blokady ekranu tj. Automatyczna zmianę tapet?

Pozdrawiam 

blokada - górny prawy - dotknij - zatwierdź i masz

Problem polega na tym, że nie mam na ekranie blokady tego przycisku z ustawieniami - tej " zębatki". :(

SAVE_20170924_223003.jpeg

Edited by edass

11 godzin temu, edass napisał:

Problem polega na tym, że nie mam na ekranie blokady tego przycisku z ustawieniami - tej " zębatki". :(

Ewentualnie możesz przesunąć palcem do góry na ekranie głównym i w wyszukiwarce wpisać "codzienne tapety blokady" :-)

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?

Czy właściciele mi4 mogą podzielić się wrażeniami z tej aktualizacji? Warto, nie warto? Sypie jakimś błędami?

Dziękuję za odpowiedzi.

Tapnięte z Mi4

2 godziny temu, souriss napisał:

Czy właściciele mi4 mogą podzielić się wrażeniami z tej aktualizacji?

Po instalacji poprzedniej wróciłem do 7.6.14. Powód? Bateria i dziwne zachowanie telefonu. Restarty, błędy itp. Ale nie sugeruj się zbytnio. Tyle jest czynników, że nigdy nie wiadomo, co było przyczyną...;-) Poza tym nie zauważyłem, żebym coś zyskiwał przez to miui 9.

• Like 1

55 minut temu, Tomasz Petrycki napisał:

Poza tym nie zauważyłem, żebym coś zyskiwał przez to miui 9.

Taa. Mniejsze ikony i zakręcenie jak się chce coś znaleźć w ustawieniach. Same popierdólki. Nie warto jak nie trzeba (w sumie to niby zawsze nie trzeba). Tak jak z resztą napisał sam główny twórca polskiej wersji. Nic ciekawego. Praktycznie jak kolejna aktualizacja ósemki.

Nie wierzę, że nagle wymyślili jak przyspieszyć system na takich samych telefonach. Jedyne co zauważyłem, że dodali może więcej programów do listy oszczędzania baterii. Teraz muszę dodawać mój odtwarzacz muzyki do autostatu (i do listy wyłączenia z oszczędznia baterii - w sumie nie wiem, może zadziała tylko jedno, nie sprawdziłem, może ktoś wie), bo się zamyka po dwóch minutach. A poprzedni działał bez niczego. Cała różnica.

Edited by wanarek
  • Like 1

31 minut temu, wanarek napisał:

Nie wierzę, że nagle wymyślili jak przyspieszyć system na takich samych telefonach. Jedyne co zauważyłem, że dodali może więcej programów do listy oszczędzania baterii. Teraz muszę dodawać mój odtwarzacz muzyki do autostatu (i do listy wyłączenia z oszczędznia baterii - w sumie nie wiem, może zadziała tylko jedno, nie sprawdziłem, może ktoś wie), bo się zamyka po dwóch minutach. A poprzedni działał bez niczego. Cała różnica.

Autostart, kłódka, wyjątek w "Oszczędzaniu w aplikacjach" – to są trzy zupełnie różne rzeczy. Która kiedy pomoże, to już zależy od dużej liczby czynników i okoliczności. Trzeba testować każdą apkę indywidualnie. Obecnie badam wpływ różnych (wszystkich 8, a właściwie więcej) kombinacji tych ustawień na dochodzenie powiadomień z FB Messenger.

Guest
This topic is now closed to further replies.