ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

3 minuty temu, tor napisał:

Nie, nie ma tego w widocznych opcjach, przed chwilą sprawdziłem

Ja mam w planach, też sprawdziłem.

3 minuty temu, latet napisał:

No nie wiem, przeczytaj opis tej funkcji na screenie z globala.

No to u mnie chyba nie potrafi przewidzieć kiedy śpię... Albo dopiero się dostraja. 

Edited by wanarek

7 minut temu, FromWP napisał:

Ja mam w planach, też sprawdziłem.

No tak ale eu od global trochę się różni. Tak naprawdę to wszystko psu na budę, nie używam trybu oszczędzania, a i tak w nocy nie schodzi mi więcej niż 1-2% max, a na aktywnym wyświetlaczu z włączonym wifi 10-12 godzin w zależności czy w międzyczasie uruchomię jakąś grę czy np. YT.

Edited by tor

Czy komuś poza mną po zainstalowaniu 7.9.21 wyskakuje komunikat że aplikacja direct service chce zgody na nawiązywanie połączeń telefonicznych?  Co to jest? Zgadzać się czy nie? 

Screenshot_2017-09-23-14-23-28-044_com.google.android.packageinstaller.png

• Like 1

A usuń plik aktualizacji z telefonu i zrób ponownie. Mi już się nie pokazało.

tapnięte z Redmi 4a

No właśnie, taka mała wtopa, zapomniałem zrobić warunek, że jeżeli rom jest zainstalowany to by przycisk wracał do pierwotnej formy, na ten moment właśnie usunięcie romu z pamięci załatwia sprawę.

44 minuty temu, tor napisał:

Tak naprawdę to wszystko psu na budę, nie używam trybu oszczędzania, a i tak w nocy nie schodzi mi więcej niż 1-2% max, a na aktywnym wyświetlaczu z włączonym wifi 10-12 godzin w zależności czy w międzyczasie uruchomię jakąś grę czy np. YT.

Dokładnie. Wyżej du... nie podskoczysz. Ekran żre prąd a reszta to jakies popierdółki. Super funkcja zarządzania baterią krzyczy mi przy sprawdzaniu: Wyłącz synchronizację zyskasz 7 MINUT. No super. Gra nie warta świeczki.

Czy poprawiło się wykorzystanie pamięci RAM w RN4 Snap? W ostatniej sierpniowej wersji było ok, średnio 1.5GB/4GB pamięci wolne przy uruchomionych kilku apkach, a w wersji 7.9.14 spadło do 700-800 MB, więc spora różnica i część zaczęła się wyłączać w tle. :( 

Witam wszystkich :-D

Redmi Note 3 pro SE Kate      7.9.15   i   7.9.22    instalowane na różne sposoby , na czysto też , powodują to że telefon wstaje ze znaczkiem MI

i się wyłącza .

Czyli dwie ostatnie aktualizacje dla Kate leżą .

Wersja 7.9.7_v9-6.0 chodzi normalnie z kilkoma małymi  bugami opisanymi wcześniej .

Kolega HansKlos napisał ,że u niego chodzi , ale On ma wersję z 2 GB ramu i 16GB pam, wew. .

Moja Katarzyna ma 3GB ramu i 32 GB pam.

1 godzinę temu, Arki napisał:

direct service chce zgody na nawiązywanie połączeń telefonicznych?  

No właśnie ciekawa sprawa. Chociaż mi nie woła o uprawnienia to widzę że mam to w systemie "Direct service - com.miui.hybrid". Nie mogę nigdzie znaleźć informacji co to jest, nawet na chińskim forum o to pytali.

• Like 1

5 godzin temu, Arki napisał:

Czy komuś poza mną po zainstalowaniu 7.9.21 wyskakuje komunikat że aplikacja direct service chce zgody na nawiązywanie połączeń telefonicznych?  Co to jest? Zgadzać się czy nie? 

Podbijam, ktoś mógłby wyjaśnić to direrct service?

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
  • Like 3

3 godziny temu, jarczydlo napisał:

Kolega HansKlos napisał ,że u niego chodzi , ale On ma wersję z 2 GB ramu i 16GB pam, wew. .

Moja Katarzyna ma 3GB ramu i 32 GB pam.

potwierdzam niestety...pobieram obecnie 7.9.7 i mam nadzieję ze w końcu odpalę xiaomi.eu bo przechodzę z globala już pół dnia :)

1 godzinę temu, jarczydlo napisał:

Witam wszystkich :-D

Redmi Note 3 pro SE Kate      7.9.15   i   7.9.22    instalowane na różne sposoby , na czysto też , powodują to że telefon wstaje ze znaczkiem MI

i się wyłącza

Redmi Note 3 pro SE Kate  7.9.15   i   7.9.22 instalowałem tydzień temu tą pierwszą a dziś wcześnie rano najnowszą,obie bez problemów na kate 3GB ramu i 32GB pam.wew.

Do dziś nie wiedziałem że RN3 SE ma wersję 2/16

9 godzin temu, Mariusz1979 napisał:

Kenzo wyłącza się na logo MI. Szansa na reupload?

U mnie jak wyżej... 

Udało się komuś odpalić na,, kenzo"? 

8 hours ago, danio_96 said:

@goofas Spróbuj sprawdzić uprawnienia, może coś się wyłączyło.

@ZduneeeKCo do apki Muzyka mi też długo się skanuje, wystarczy poczekać :) A jak nie, to wyczyść dane, wymuś zatrzymanie, nadaj uprawnienia, powinno działać.

Robiłem to wszystko wczesniej, a rozwiązanie było dosyć proste, zabrałem i dałem ponownie uprawnienia do pamięci telefonu, wczesniej o tym nie pomyślałem miało dane uprawnienie to nie zmieniałem. Dzięki za radę ;)

8 godzin temu, HansKloss napisał:

U mnie wszystko działa, nie mam żadnych problemów opisywany tutaj przez niektóre osoby. Aktualizacje przeprowadziłem prze OTA

Przechwytywanie.PNG

Jak widać HansKloss ma wersje kate 2/16 ,lub tylko tak się nazywa ten telefon :)  .

Też nie wiedziałem , że takowe istnieją .

Jednym aktualizacje działają na kate innym nie , ja należę do tej drugiej grupy.

Miui 8 latało na wszystkich aktualizacjach , trzeba czekać , wszystko świeże .

Edited by jarczydlo
Po kiego grzyba przewalasz zrzuty z cytowanego posta...?

9 godzin temu, mates21 napisał:

Chcesz powiedzieć, że w 4x odblokowali RGB diody? Może mi6 też kiedyś tak będzie mieć i to kolejny powód by jednak zmienić swoje mi5 na mi6 :)

Tak dokładnie wygląda to tak jak na screenie. Niestety nie wszystkie diody działają prawidłowo, niezależnie co się wybierze są tylko różowy, cyan, zielony bądź żółty bo tu zdania są podzielone :)

Screenshot_2017-09-23-21-37-42-682_com.android.settings.png

Edited by farben
Dodanie screena

Jakoś dopiero dziś zauważyłem, że dioda powiadomień w HM4X świeci różnymi kolorami 8-) Dzięki, bo kolor biały znudził się okropnie. 

Po przesiadce z 7.20 wszystko śmiga ok jak na razie, kalkulator też. Redmi Note 4X.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, wanarek napisał:

Super funkcja zarządzania baterią krzyczy mi przy sprawdzaniu: Wyłącz synchronizację zyskasz 7 MINUT. No super.

Ta funkcja jest denerwująca. Nazywa problemem z baterią np. włączoną synchronizację, włączony GPS czy jakiekolwiek apki w Autostarcie, a słowem "napraw" określa wyłączenie tych funkcjonalności.

• Like 3

39 minut temu, latet napisał:

Ta funkcja jest denerwująca. Nazywa problemem z baterią np. włączoną synchronizację, włączony GPS czy jakiekolwiek apki w Autostarcie, a słowem "napraw" określa wyłączenie tych funkcjonalności.

Wszystkie te "optymalizatory", panele sterowania, czy jak je tam nazwać (dzisiaj każda nakładka posiada swój odpowiednik) to straszny rak. Nic dobrego to nie robi. Czyszczenie "plików śmieci" to już szczyt wszystkiego. Wywali cache aplikacji, a te cache zaraz i tak będzie na nowo tworzone przy otwarciu "wyczyszczonej" aplikacji. 

Po cholerę ta funkcja istnieje? Nie mogę tego ogarnąć. Ale pewnie typowy kowalski jak zobaczy napis "twój smartfon został zoptymalizowany", to dostaje kociokwiku... 

edit: Jeszcze taka ciekawostka odnośnie "oszczędzania baterii", czy innych optymalizacji miui. Zauważyłem problem z powiadomieniami push w gmailu. Appka dodana do wyjątków w oszczędzaniu baterii, wrzucona w autostart, a wiadomości i tak przychodziły z kilku godzinnym opóźnieniem. A tu zdziwko, push z twitcha zawsze przychodzi na czas, mimo że żadnych ustawień dla aplikacji nie zmieniałem. Gmailowi teraz też dałem "ustawienia domyślne" i nagle maile dochodzą normalnie. 

MIUI nakićkane w funkcje i ustawienia, niby masz kontrolę nad wszystkim etc. szkoda że marnie to działa i ROM pracuje najlepiej na ustawieniach "out of box". 

Edited by meccaryn
  • Like 2

7 godzin temu, mgcompany napisał:

Czy poprawiło się wykorzystanie pamięci RAM w RN4 Snap? W ostatniej sierpniowej wersji było ok, średnio 1.5GB/4GB pamięci wolne przy uruchomionych kilku apkach, a w wersji 7.9.14 spadło do 700-800 MB, więc spora różnica i część zaczęła się wyłączać w tle. :( 

Nie wiem jak na RN4 ale na MI4 z dostępnego 1GB spadło do ok 700MB. Wróciłem do 7.9.14 :(

W sierpniowej wersji było prawie OK, 7.9.14 - OK, 7.9.21 - dramat.

Edited by piwi
  • Like 1

@meccaryn
Najlepsze jak kiedyś dopiero co zaczynałem z Androidem i wgrałem właśnie jakiś taki "optymalizator",
który nie miał w dodatku do wyboru konkretnie co chcę wyczyścić.

Kliknąłem naiwnie "czyść" i... w rezultacie pełno wolnego miejsca się zrobiło.
Przestałem się cieszyć jak zobaczyłem co usunęło - wywaliło mi wszystkie instalki .apk które miałem w folderze,
do zainstalowania :D
(zawsze wyciągam Apk Extractorem i trzymam pobrane apki na kompie żeby potem nie zużywać transferu na ponowne pobieranie
przy jakimkolwiek wipe data.

A, po aktualizacji na Redmi Note 2 bardzo ładnie wszystko chodzi, póki co, 
zauważyłem więcej RAMu wolnego niż po poprzedniej aktualizacji.
Na 7.6.8 miałem 1/2GB wolne, potem na 7.9.7 - 7.9.14 jakieś 500MB/2GB
a teraz ok. 800-900MB wolnego po wyłączeniu apek.

Pytanie mam - ktoś wie jak z MIUI Tweaks na MIUI9?
Miui 8 Tweaks niestety już nie działa. Patrzyłem na XDA ale niestety na nic ciekawego się nie natknąłem.
I drugie pytanie - jak zmniejszyć minimalną głośność głośnika multimedialnego?
Chodzi o to że na stopniu "1" jest ciut za głośno. Na przykład jak się nocą gra (a nie chcę słuchawek),
to przydałoby się jeszcze trochę ciszej.
Grzebałem w build.prop ale tam udało mi się tylko więcej stopni regulacji zrobić natomiast bazowy poziom dźwięku po jednym kliknięciu VOL+
mam wrażenie został ten sam.

Edited by silver2004

Redmi Note 3Pro kenzo.

Rom działa płynniej od poprzedniego. Chyba też nieco lepiej trzyma bateria.

Minusy:

1. Powiadomienia o SMS. Przychodzi tylko pierwsze. Następne tylko dioda, brak dźwięku i wybudzenia.

2. Niektóre ikonki na pulpicie znowu mają czarne tło. Nie wiem dlaczego wybiórczo.

16 godzin temu, farben napisał:

Tak dokładnie wygląda to tak jak na screenie. Niestety nie wszystkie diody działają prawidłowo, niezależnie co się wybierze są tylko różowy, cyan, zielony bądź żółty bo tu zdania są podzielone :)

W moim 4x 3/32 zmiana tych opcji nie przynosi żadnego rezultatu. Dioda jak świeciła, tak świeci na biało.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

18 godzin temu, stefan011 napisał:

A tak konkretnie to jak odinstalować poprzednią wersję? 

Root Explorer i kasujesz a w to miejsce wklej starsza wersję do /system/app/Calculator 

10 godzin temu, siara1899 napisał:

Podbijam, ktoś mógłby wyjaśnić to direrct service?

Chyba wystarczająco już o tym napisałem ;)

Skorzystaj z Aliexpress przez Browser systemowy z Zamrożoną aplikacja hybryda czy też jak wolisz direct servis i zobaczysz jak to działa

Zdekompiluj sobie jbart em i zobacz jakie są funkcje 

Albo nawet w System Tuner wejdź w tą aplikację i zobacz jakie są uslugi

A zamrożenie tej apki jak i Webview powoduje problem tylko z jedną aplikacja bankowa jaka znam

Com.miui.hybrid wywaliłem,  nie narzekam ;)

Edited by _mARk_

5 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Moje pierwsze przejście na Miui 9 i jak na razie, na moim Redmi 3, wszystko OK. W najbliższych dniach sprawdzę, jak się miewa GPS, Bluetooth i inne. 

Daj znać czy występują różnice w czasach użytkowania baterii do Miui8.

1 godzinę temu, acocieto napisał:

Na Redmi 3s wydaje się, że beteria leci szybciej teraz niż na MIUI8, ale ręki sobie za to uciąć nie dam. Tel. używa córka i ciągle coś doinstalowuje.

Co do tej diody w 4X - świeci mi cały czas na żółto, niezależnie jaki kolor ustawię w ustawieniach. Myślicie, że będzie to naprawione w kolejnych aktualizacjach? 

1 godzinę temu, acocieto napisał:

na redmi 3S jest gorzej z baterią ale lepsza płynność działania. Brak problemow z klawiaturą, kalkulatorem, tylko pojawia sie Direct Service

Niestety na Mi MIX po zainstalowaniu 7.9.21 apka Aktualizacje wciąż domaga się instalacji softu 7.9.21. Ponowna instalacja nie zmienia tego niestety. 46fd3296b71a5616da86a51c44fcc0eb.jpg

My MIX

Guest
This topic is now closed to further replies.