ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Jak się wie co się robi to pewnie że jest różnica, niektore apki niepotrzebnie ciągną baterię, ssą ram, odpalają ponad 300 (!) procesów w tle (Google services). Ja np. pozbyłem się prawie 50-ciu apek "systemowych" i różnica jest. A że pulpit jest czysty to nie znaczy że jest już po problemie, ROM bez syfu zajmowałby połowę mniej :-D

Edited by flither

Aktualizacja poszla bez problemu i kalkulator działa ale mam inne pytania:

- gdzie znajde DocumentsUI
- co sie stało z opcją wybierania motywu pogody

2 godziny temu, farben napisał:

Redmi 4X

Fajnie że pojawiły się różne kolory powiadomień ale kolory na liście nie zgadzają się z faktycznymi kolorami diody.

Chcesz powiedzieć, że w 4x odblokowali RGB diody? Może mi6 też kiedyś tak będzie mieć i to kolejny powód by jednak zmienić swoje mi5 na mi6 :)

potwierdzi ktoś że na kate nie działa aktualizacja? chciałem teraz przejść na .eu ale jeśli jest jakiś problem to poczekam do kolejnej paczki

U mnie wszystko działa, nie mam żadnych problemów opisywany tutaj przez niektóre osoby. Aktualizacje przeprowadziłem prze OTA7ecf39d3c502043dcd9336a30745ff3d.jpg

Mój Note po aktualizacji z 7.9.14 uruchomił się z komunikatem proces system został zatrzymany. Po restarcie tylko logo MI, ponowna instalacja tej wersji jak i poprzedniej nic nie dała. Zainstalowałem 7.6.14, potem znów 7.9.21 i dopiero zaczęło wszystko działać.

@wojtek.02 ja sam mam mi5 na najnowszej wersji xiaomi.eu. siostra ma redmi note 4 global (czyli 4x) i wersje jej instalowałem w tamtym tygodniu czyli 7.9.14 i śmiga bardzo dobrze bo sporo się bawiłem. A skoro kalkulator naprawili to dziś jej zainstaluje wczorajsze wydanie :)

2 godziny temu, tor napisał:

Nie jestem przeciwnikiem miui eu ale jak czytam to wszystko to aż mi się wierzyć nie chce

Mnie też ,,aż się wierzyć nie chce,,.Mając rn3 se i zawsze najnowszy rom xiaomi.eu czytam o problemach użytkowników i czasami wkurzam się już,że nie mogę się na nic poskarżyć.Miałem nadzieję na jakiś bug po dzisiejszej aktualizacji 7.9.22 lecz męczę tel. od paru godzin i znowu śmiga i wszystko działa,masakra;-)

• Like 2

Dnia 22.09.2017 o 10:09, ketesch napisał:

@Acid

W Mi5S Plus jest cichy głos w głośniku w czasie rozmowy, zdecydowanie ulega poprawie po zmianie dwóch wartości w pliku mixer_paths.xml z domyślnej 84 na 95.

Czy nie dałoby się od razu zmienić tego w aktualizacji? Aby to zmienić konieczny jest root, a nie każdy root'uje telefon.

OK

4 minuty temu, k3lt napisał:

Ktos mi wytlumaczy dlaczego MIUI wiecznie pokazuje LTE skoro jestem na 3G? H+ pokazuje sie tylko na moment po restarcie telefonu, po polaczeniu z WIFI wskakuje znaczek LTE.

bierze nazwę z sieci przy włączonym wi-fi, wpisz w własną w pasku powiadomień albo żyj z tym co podaje operator, możesz też wyłączyć wyświetlanie

@k3lt może nie wyraziłem się jasno, pobaw się nazwą operatora, wpisując własną, i jej edycją w powiadomieniach i pasku stanu przy włączonych i wyłączonych danych i wi-fi

W aplikacji Aktualizacje ciągle pokazuje mi przycisk Zainstaluj. Myślałem, że jakiś reupload wskoczył ale po ponownej instalacji znowu pokazuje Zainstaluj. Wyczyszczenie pamięci apki nie pomogło.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A usuń plik aktualizacji z telefonu i zrób ponownie. Mi już się nie pokazało.

tapnięte z Redmi 4a

• Like 1

18 minut temu, MiD napisał:

@k3lt może nie wyraziłem się jasno, pobaw się nazwą operatora, wpisując własną, i jej edycją w powiadomieniach i pasku stanu przy włączonych i wyłączonych danych i wi-fi

Zapytam inaczej: jak zrobić, aby przy aktywnym połączeniu Wi-Fi na górynum pasku pokazany był prawdziwy/aktualny tryb łączności z siecią komórkową, czyli np.: 2G / 3G / 4G ?

A usuń plik aktualizacji z telefonu i zrób ponownie. Mi już się nie pokazało.

tapnięte z Redmi 4a

Pomogło, podziękował.

4 minuty temu, latet napisał:

Zapytam inaczej: jak zrobić, aby przy aktywnym połączeniu Wi-Fi na górynum pasku pokazany był prawdziwy/aktualny tryb łączności z siecią komórkową, czyli np.: 2G / 3G / 4G ?

Napisać petycję do Chińczyków. Ten błąd z wyświetlaniem LTE jak połączony z WiFi jest od dawna.

• Like 1

2 godziny temu, acocieto napisał:

Zamróź w TB i sprawdź czy wystąpią problemy.

Nie występują,  to hybrydowa apka zawierająca hooki do kilku uslug w tym do Webview i przeglądarki 

Bardzo rzadko ktokolwiek tutaj wspominał o tej opcji (na screenie). To jedna z wielu wielu opcji związanych z oszczędzaniem, ta chyba najmniej znana ze wszystkich. Nie widzę jej w MIUI 8 Global na tel., który mam pod ręką z takim ROM-em. Jest w MIUI 9 EU.

Testowałem ją od wczoraj i szczerze mówiąc nie zauważyłem, aby miała jakikolwiek pływ na cokolwiek.

Ktoś ma inne spostrzeżenia?

Screenshot_2017-09-23-13-26-22-212_com.miui.powerkeeper.png

Edited by latet

1 minutę temu, tor napisał:

Ja mam taką opcję, ale jest ona ukryta w systemie i można to tylko uaktywnić ze skrótu

Masz global dev i można ją normalnie włączyć przez ustawienia, bateria i wydajność, zarządzaj użyciem baterii, plany. Tylko nie wiem czy to to samo co w romie eu. Nie testowałem tego, bo na noc i tak telefon podpinam do ładowarki i nie ma dczego oszczędzać.

16 minut temu, latet napisał:

Bardzo rzadko ktokolwiek tutaj wspominał o tej opcji (na screenie). To jedna z wielu wielu opcji związanych z oszczędzaniem, ta chyba najmniej znana ze wszystkich. Nie widzę jej w MIUI 8 Global na tel., który mam pod ręką z takim ROM-em. Jest w MIUI 9 EU.

Testowałem ją od wczoraj i szczerze mówiąc nie zauważyłem, aby miała jakikolwiek pływ na cokolwiek.

To głównie wyłącza synchronizację w tle podczas uśpienia, więc jakieś wyniki będzie miał ktoś kto ma powłączanych dużo różnych programów, które coś tam sobie synchronizują. Twittery, Facebooki, Maile, Kalendarz i inne takie. U mnie to wielkiego wpływu nie ma. I nie działa od razu tylko kilka minut po uśpieniu.

Edited by wanarek

Dzięki @tor opiszę sprawę w wątku o tłumaczeniach, bo rozbieżność jest za duża.

1 minutę temu, wanarek napisał:

To głównie wyłącza synchronizację w tle podczas uśpienia, więc jakieś wyniki będzie miał ktoś kto ma powłączanych dużo różnych programów, które coś tam sobie synchronizują. Twittery, Facebooki, Maile, Kalendarz i inne takie.

Z włączoną tą opcją działają powiadomienia z Twitterów, Facebooków i innych takich, więc to nie aż takie proste, jak napisałeś.

3 minuty temu, FromWP napisał:

Masz global dev i można ją normalnie włączyć przez ustawienia, bateria i wydajność, zarządzaj użyciem baterii, plany. Tylko nie wiem czy to to samo co w romie eu. Nie testowałem tego, bo na noc i tak telefon podpinam do ładowarki i nie ma dczego oszczędzać.

Ale to nie tylko w nocy, tylko też jak  go nie używasz przez chwilę.

3 minuty temu, FromWP napisał:

Masz global dev i można ją normalnie włączyć przez ustawienia, bateria i wydajność, zarządzaj użyciem baterii, plany.

Nie, nie ma tego w widocznych opcjach, przed chwilą sprawdziłem wszystko. Jako opcję ukrytą mam też to:

Screenshot_2017-09-23-14-02-42-817_com.miui.gallery.png

4 minuty temu, wanarek napisał:

Ale to nie tylko w nocy, tylko też jak  go nie używasz przez chwilę.

No nie wiem, przeczytaj opis tej funkcji na screenie z globala.

3 minuty temu, tor napisał:

Nie, nie ma tego w widocznych opcjach, przed chwilą sprawdziłem wszystko. Jako opcję ukrytą mam też to:

To na Twoim screenie to inna funkcja.

Guest
This topic is now closed to further replies.