ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Ale skoro TWRP widzi zawartość (szczególnie partycji /data) to chyba nie może być szyfrowania, bo jak by widział?

3 godziny temu, latet napisał:

Ale skoro TWRP widzi zawartość (szczególnie partycji /data) to chyba nie może być szyfrowania, bo jak by widział?

Pisałem, że na global tak mam, nie na miui polska

Redmi 4A. Regulacja głośności podczas rozmowy nie działa. Ciągle jest na maksa. Nie wiem czy występowało to na poprzednich wersjach bo tam nie miałem potrzeby tego zmieniać. Dopiero wczoraj chciałem przyciszyć rozmowę a tu klapa. Ktoś, coś pomoże w tym temacie?

2 godziny temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Czemu nie mogę wywalić aplikacji Gmail z Autostartu?

W MIUI "EU" ?

Tak jak i messengera, Skype nie da się odznaczyć z autostartu, jakoś mi to nie przeszkadza bo nie wiedzę wpływu na baterie

Edited by Alucard

Mam nadzieje, że w następnym wydaniu polepsza głośność muzyki na słuchawkach.. jest na maksa a gra bardzo cicho. Gdzieś widziałem, że można ręcznie ustawić tylko dokładnie gdzie ?

• Like 1

Witam. Niestety w dalszym ciągu mam problem z GPS (po wyczyszczeniu art cache i cache wszystko działało) niestety po 2 dniach odpaliłem GPS i problem znowu wrócił... Mój xiaomi znowu nie chciał znaleźć satelit. Po wyczyszczeniu ponownie art cache i cache znowu złapał sygnał. Co to może być?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, Alucard napisał:

Tak jak i messengera, Skype nie da się odznaczyć z autostartu, jakoś mi to nie przeszkadza bo nie wiedzę wpływu na baterie

Dziwne, ja mogę wszystko wyłączyć w Autostarcie – także Gmail, także Messenger. Mówię o "EU", bo w Globalu to inna sprawa, jeśli są to (jak Gmail) apki systemowe.

Przeskoczyłem z MIUI 8 z wersji jakoś tak październikowej na obecną - Redmi Note 2 i zniknęły mi ikonki powiadomień na belce statusu przy zablokowany ekranie (wzór). Jakiś pomysł jak je włączyć? Przykładowo dostaje smsa i wybudzam telefon i nie widać ikonki sms przy zegarze - dopiero jak odblokuje ekran to się pojawiają.

Ktoś mi powie jak w MIUI9 blokować smsy z poziomu apki? W 8.5 normalnie przytrzymywałem daną wiadomość i była opcja blokuj, a teraz?

Ktoś mi powie jak w MIUI9 blokować smsy z poziomu apki? W 8.5 normalnie przytrzymywałem daną wiadomość i była opcja blokuj, a teraz?

Blokujesz nadawcę. Ludzik na górze po prawej.

9 hours ago, szczuru said:

Przeskoczyłem z MIUI 8 z wersji jakoś tak październikowej na obecną - Redmi Note 2 i zniknęły mi ikonki powiadomień na belce statusu przy zablokowany ekranie (wzór). Jakiś pomysł jak je włączyć? Przykładowo dostaje smsa i wybudzam telefon i nie widać ikonki sms przy zegarze - dopiero jak odblokuje ekran to się pojawiają.

A może tu masz wylaczone:

Screenshot_2017-10-10-09-20-32-978_com.android.settings.png

4 godziny temu, ZduneeeK napisał:

A może tu masz wylaczone:

Nie mam u siebie tej opcji. Mam tylko trzy pozostałe (podbis, odblokuj przez bt, przypadkowe użycie). 

Edited by mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...

Zdarzają się czasem zwiechy apki Wideo (jakby nie chciała mi w ogóle filmów odtwarzać). Pomaga restart telefonu. Redmi 4A.

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Zdarzają się czasem zwiechy apki Wideo (jakby nie chciała mi w ogóle filmów odtwarzać). Pomaga restart telefonu. Redmi 4A.

Napisów też (chyba) nie odtwarza,polecam VLC;-)

• Like 1

Jest opcja żeby wprowadzić w ustawieniach zmianę dpi? Tak jak to ma LineageOS? Chciałbym zmienić dpi nie robiąc root'a bo nie chce mi się bawić w magisk i ukrywanie roota. 

Edycja przez adb jest bezpieczna? 

Edited by fps

3 godziny temu, fps napisał:

Dlaczego miałaby nie być? To dokładnie taka sama zasada działania co zmiana przez ustawienia. Ale nie wiem, jak genialne MIUI na to zareaguje, bo znając życie to cały interfejs może się rozsypać. Ale w razie czego, to możesz po prostu przywrócić poprzednie DPI i po problemie, ewentualnie zrób sobie backup w TWRP.

Edited by nrk
  • Like 1

4 godziny temu, fps napisał:

Jest opcja żeby wprowadzić w ustawieniach zmianę dpi? Tak jak to ma LineageOS? Chciałbym zmienić dpi nie robiąc root'a bo nie chce mi się bawić w magisk i ukrywanie roota. 

Tez mi tego brak. Dlatego tez ostatnio z LineageOS korzystałem a obecnie Ressurection Remix.

Dnia 9.10.2017 o 21:11, abc00 napisał:

Wystarczy przejrzeć od początku ten temat lub z poprzedniej aktualizacji, wbić do działu mi5 i tam pogrzebać, a było kilka razy, chociażby: https://miuipolska.pl/forum/topic/14874-mi5-problem-muzyka-głośność/

nie ma w folderze etc tego pliku w redmi 4x, a głośność na słuchawkach jest tragiczna...

Mam nadzieję, ze coś zrobią w najbliższych wydaniach z zarządzaniem pamięcią w Mi5. O ile jeszcze sporadyczne przeładowywanie pulpitu czy aplikacji można uznać za tylko irytujące, to sytuacja z ostatniego wyjazdu już mnie porządnie wkurzyła:

Jadę sobie z mapami google i yanosikiem. Standardowo ktoś tam do mnie dzwoni, w międzyczasie ktoś dzwoni na drugą kartę, więc po chwili przychodzi SMS. Spojrzałem kto, oddzwoniłem (więc uruchomiłem dialer i telefon). Wróciłem do nawigacji. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła, a dodatkowo dostałem zdjęcie na WhatsAppie. Po powrocie do map nie było już nawigacji. Yanosik też ubity. Nie wiem co ma takiego Mi5 (3/64), ale na RN3P (3/32) takich rzeczy nie było chociaż teoretycznie sporo słabszy sprzętowo.

• Like 1

Możecie na tej wersji zrootowac za pomocą SU? 
Po próbie zrootowania su 2.79, miałem błąd karty sim. Po wyczyszczeniu cache nie dało się przejść wstępnej konfiguracji i zalogować do konta xiaomi. Czyli ogólnie nie można było dotrzeć do systemu właściwego. Musiałem od nowa wgrywać przez twrp soft. Ale już na 2.82 działa bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

51 minut temu, seb napisał:

Mam nadzieję, ze coś zrobią w najbliższych wydaniach z zarządzaniem pamięcią w Mi5.

Od kilku dni sprawdzam, jak z tym jest na mi5 pod Global Dev. Pełnych wniosków jeszcze nie mam, ale skrótowo mogę już napisać: jest tak samo źle. 

Równolegle mam Redmi 4x, dużo słabszy tel. ale też ma 3 GB RAM. Zainstalowałem na nim dokładnie te same apki, co mam na Mi5, te samo konta, te same dane. Używam w podobny sposób, choc oczywiscie inna karta SIM. Zarządzaniem RAM-em jest genialne. Wszystko (nawet kilkanaście apek) siedzi grzecznie w RAM i jest przywracane w ułamku sekundy (MIUI9, global dev.). Jeszcze sprawdzę czy pod "EU" dla R4x też jest tak dobrze, ale zapewne tak.

1 godzinę temu, latet napisał:

Pełnych wniosków jeszcze nie mam, ale skrótowo mogę już napisać: jest tak samo źle. 

Fatalnie, trzeba będzie obadać jakieś alternatywy, a nie chce mi się z tym babrać :/

4 godziny temu, fi9o napisał:

Chciałbym zmienić dpi

Z rootem:

-> adb shell

-> su

-> wm size reset

->  wm overscan reset

PRZYKŁAD bez roota:

adb shell wm size 800x480
adb shell wm density 240

AHA (edit)

Czasem nie działają przyciski on-screen, wtedy komenda

stop && start

NIE ZBRICKUJ!

Edited by _mARk_
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.