ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Czy ktoś z Redmi 4X może mi podać jakie są dostępne kolory diody LED i przy jakich ustawieniach (tłumaczenie) te kolory są? Czyli czy włączam czerwony to dioda jest czerwona itd?

47 minut temu, Acid napisał:

Czy ktoś z Redmi 4X może mi podać jakie są dostępne kolory diody LED i przy jakich ustawieniach (tłumaczenie) te kolory są? Czyli czy włączam czerwony to dioda jest czerwona itd?

Dziewczyna ustawiła sobie różne kolory dla róznych opcji ale nie działało to, ja przestawiłem jej chyba wszystko na czerwony i nagle gdy dostaje 1 powiadomienie to ma biały,czerwony i różowy :D
22290276_850472825128934_1571719420_n.png?oh=38ccf6672fe9c4eabde4b37c1e499a0f&oe=59DABBFE

Wiadomo kiedy Mi6 będzie miało opcje kolorowej diody?

Edited by fps

Opcja - kolor
Różowy - różowy
Błękitny - błękitny
Biały - biały
Zielony - żółty
Żółty - żółty
Czerwony - żółty
Niebieski - różowy

Jednak nie do końca to działa bo mając ustawiony: biały, niebieski, zielony to powiadomienia z Messengera były różowe a połączeń było zielone (lub żółte trudno stwierdzić)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Mam mały problem z aktualizacją systemu. Otóż od 3 tygodni system nie widzi nowych wydań. Obecnie posiadam MIUI 9 Global 7.9.15 beta. Do tej pory aktualizacje pojawiały regularnie co tydzień, a teraz już nie. Czy w Chinach coś kombinują, czy to raczej problem mojego modelu ( Redmi Note 4x)

Czy ktoś z Redmi 4X może mi podać jakie są dostępne kolory diody LED itd?

Niebieski-różowy
Czerwony-żółty
żółty-żółty
Zielony-żółty
Błękitny-Błękitny
Biały-Błękitny
Różowy-różowy

Niebieski-różowy
Czerwony-żółty
żółty-żółty
Zielony-żółty
Błękitny-Błękitny
Biały-Błękitny
Różowy-różowy

Mruga na takie kolory przy zmianie przypisanego koloru ale w rzeczywistości tylko raz miałem tęczowo przy podłączonej ładowarce i kumulacji (nieodebrane połączenie, SMS i powiadomienia)

5 minut temu, Dawideo napisał:

Czy w Chinach coś kombinują

Kombinują święta plus inne takie. Masz jak byk jakie sa aktualne wersje Global dla swojego telefonu na en.miui.com. tam sprawdź. To co jest tam aktualne jest aktualne i tyle.

6 minut temu, ash1970 napisał:

Niebieski-różowy
Czerwony-żółty
żółty-żółty
Zielony-żółty
Błękitny-Błękitny
Biały-Błękitny
Różowy-różowy

ok

11 minut temu, fps napisał:

Wiadomo kiedy Mi6 będzie miało opcje kolorowej diody?

Niestety raczej nigdy.

Od rozmiaru tekstu w ustawieniach wyświetlacza

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No dobra ale mi5 ma mniejszy ekran bo 5,15 mi5s+ 5,7 i na mniejszym jest zagęszczanie do 5 kolumn a na większym nie. Ustawienia czcionki na obu są na XS

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

[mention=7561]fi9o[/mention] a masz na mi5s miuipolska, bo 5 kolumn to nasz dodatek?
Obie słuchawki maja Romy xiaomi.eu w tej samej wersji.

[mention=7561]fi9o[/mention] rozumiem, że motyw domyślny, bo motywem też można to zmienić?
Nieważne jaki. Domyślny, czy inny zawsze to samo. Są takie które na screenie mają 5 kolumn, u mnie wciąż 4.

No dobra ale mi5 ma mniejszy ekran bo 5,15 mi5s+ 5,7 i na mniejszym jest zagęszczanie do 5 kolumn a na większym nie. Ustawienia czcionki na obu są na XS

Wiadomo, że od wersji też zależy nie pamiętam dokładnie od której, ale na pewno gdy rozmiar tekstu jest większy analogicznie zmniejsza się liczba kolumn. U mnie jest 6x5 przy rozmiarze S

1 godzinę temu, Acid napisał:

Czy ktoś z Redmi 4X może mi podać jakie są dostępne kolory diody LED

Ja mam wszystkie białe. A błękitny nie świeci wcale. Nawet myślałem, że to wina braku roota. Ale po zrootowaniu nadal jest tak samo.

Edited by SmoQ84

Wiadomo, że od wersji też zależy nie pamiętam dokładnie od której, ale na pewno gdy rozmiar tekstu jest większy analogicznie zmniejsza się liczba kolumn. U mnie jest 6x5 przy rozmiarze S

Oczywiście przy motywie domyślnym nie wiem jak z innymi motywami

Oczywiście przy motywie domyślnym nie wiem jak z innymi motywami

U mnie nie ma znaczenia, motyw i rozmiar czcionki.

1 godzinę temu, SmoQ84 napisał:

Ja mam wszystkie białe. A błękitny nie świeci wcale. Nawet myślałem, że to wina braku roota. Ale po zrootowaniu nadal jest tak samo.

Co ma root do czegokolwiek? Jaką masz wersję?

9 minut temu, SmoQ84 napisał:

Wiem, że nic. Ale tonący brzytwy się chwyta... 

Nie zaciskaj dłoni na tej brzytwie (bo tylko czerwony będzie). Poczekaj, jak fizycznie wsadzili diodę trójkolorową, to kiedyś cię oświeci wszystkimi kolorami tęczy.

No niby tak. Ale skoro inni piszą, że im działa, to doszukuję się w jakiejś niewłaściwej konfiguracji u siebie.

Panowie, nie ma znowu żadnej aktualizacji w tym tygodniu ?
Przeczytaj parę postów do tyłu, naucz się "będzie kiedy będzie"

1 godzinę temu, tipmaniak napisał:

Panowie, nie ma znowu żadnej aktualizacji w tym tygodniu ?

Dopiero za tydzień. Chińczycy balują. Ja już mam "zespół odstawienny" i chyba z tej MiNudy i bezradności w końcu przetestuję Globala na Mi5.

da się jakoś poprawić jakość nagrywania w trybie zwolnionego tempa? różnica w jakości między filmem nagranym normalnym trybem albo poklatkowym a zwolnionym tempem jest ogromna, mimo 720p. przynajmniej na Note 4X

2 godziny temu, latet napisał:

Ja już mam "zespół odstawienny"

... a nie bawisz się jBartem, Eclipsem,  kompilacjami i szlifowaniem po swojemu ??

48 minut temu, dadi11 napisał:

da się jakoś poprawić jakość nagrywania w trybie zwolnionego tempa? różnica w jakości między filmem nagranym normalnym trybem albo poklatkowym a zwolnionym tempem jest ogromna, mimo 720p. przynajmniej na Note 4X

Nie da się, bo nagrywanie w SlowMo odbywa się w rozdzielczości ok. 480p, a obraz jest potem oszukańczo skalowany sztucznie do 720p, co oczywiście widać, aż oczy bolą. Tak jest na wszystkich Xiaomi, na tych najdroższych raczej też.

24 minuty temu, _mARk_ napisał:

... a nie bawisz się jBartem, Eclipsem,  kompilacjami i szlifowaniem po swojemu ??

Nie :-) Interesuje mnie bowiem inny aspekt – co polecać, jak się ktoś pyta. A nie wyrafinowane ustawienia tylko dla siebie i pod siebie.

[mention=1160]Acid[/mention] Wiem, że nic. Ale tonący brzytwy się chwyta... Mam Redmi 4x 3/32 Global z B20.
Eh chodziło mi o wersję romu MIUIPolska jaką masz.

Wysłane z MI6

19 godzin temu, latet napisał:

tylko dla siebie i pod siebie.

oczywiscie że nie tylko dla mnie 

to idzie dalej, miui.com, xiaomi.cn, open source GPL itd itp 

Edited by _mARk_

U mnie to wygląda tak:
Niebieski - Różowy
Czerwony - Żółty
Żółty - Żółty
Zielony - Żółty
Błękitny - Błękitny
Biały - Niebieski (jaśniejszy niż ten wyżej)
Różowy - Różowy

Nie ma białego.

Dnia 5.10.2017 o 22:02, Mayex napisał:

Nigdzie na xda nie widze oreo dla mi6 :/ a RR najnowszy z FBE sypał mi się jak głupi (był clean flash), więc wróciłem jednak do miui, nic nie przebije optymalizacji miui na tym telefonie póki co. Na dobry custom jeszcze poczekamy dłuugo.
Ostatnią rzeczą jaką chciałbym w MIUI jest szyfrowanie FBE, to największa zmora częstych zmieniaczy romów.

@MayexFBE jest w globalu tylko. Po czystej instalacji miałem od razu zaszyfrowany telefon za pomocą FBE, sam się zdziwiłem.

Edited by Slawek189

27 minut temu, Slawek189 napisał:

@MayexFBE jest w globalu tylko. Po czystej instalacji miałem od razu zaszyfrowany telefon za pomocą FBE, sam się zdziwiłem.

Jak to sprawdzić, że tak jest? Mam czystą (MiFlash) instalkę Globala na Redmi 4x ale nic nie wskazuje, aby było jakiekolwiek szyfrowanie. Albo nie umiem tego "rozpoznać".

@latet

pamiętam, że sprawdałem w adb. Na necie masz komendy.

"In addition, device manufacturers may perform these manual tests. On a device with FBE enabled:

• Check that ro.crypto.state exists
    • Ensure ro.crypto.state is encrypted
  • Check that ro.crypto.type exists
    • Ensure ro.crypto.type is set to file"

Aby mieć pewność możesz też wymusić FBE, tylko, że wszystko zostanie usunięte.

"fastboot --wipe-and-use-fbe"
Edited by Slawek189

Guest
This topic is now closed to further replies.