ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Całkowicie muszę się z twoją wypowiedzią zgodzić, aczkolwiek u mnie rdzenie jako wyłączone pojawiają się dopiero np. na drugi dzień. Robiłem też testy Geekbenchem i nie ma różnicy. A co do throttlingu, to może mam po prostu pecha, albo bardzo ciepłe dłonie, ale mi rzeczywiście przyjemniej korzysta się z telefonu. Poprzednio już po chwili przełączania się między kilkoma aplikacjami stawało się to strasznie mozolne.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Mam małe pytanie: gdzie mogę wyłączyć animacje systemowe? W sekcji bateria i wydajność nie mam tego, a to zawsze tam było.

17 minut temu, MasaMasen napisał:

Mam małe pytanie: gdzie mogę wyłączyć animacje systemowe? W sekcji bateria i wydajność nie mam tego, a to zawsze tam było.

Ustawienia/ dodatkowe ustawienia/ opcje programisty.

55 minut temu, preston2009 napisał:

@Grzesiuso Tam można tylko wyłączyć skalę animacji.

Tam można wyłączyć animacje w trzech elementach, w: skala okna, skala przemiany i skala czasu trwania (w Redmi 3s tak mam).

• Like 1

1 godzinę temu, Grzesiuso napisał:

Ustawienia/ dodatkowe ustawienia/ opcje programisty.

O tym wiem, nie o te animacje mi chodziło. Była taka opcja w Miui 8 w sekcji bateria i wydajność: pokaż animację systemowe i ukryj animacje systemowe (zwiększa wydajność). Teraz tego tam nie mam, gdy wgrałem Xiaomi.eu.

1 minutę temu, MasaMasen napisał:

Teraz tego tam nie mam, gdy wgrałem Xiaomi.eu.

Teraz tego nie ma też na global dev z Miui9. Te ustawienia w opcjach programistycznych są bardziej rozbudowane. 

Przed chwilą, FromWP napisał:

Teraz tego nie ma też na global dev z Miui9. Te ustawienia w opcjach programistycznych są bardziej rozbudowane. 

Czyli pewnie ukryli to na razie albo już na amen. Dziękuje za info :)

@MasaMasen

To jest to co jest w opcjach programistycznych ale rozbite na 3 punkty... Wyłącz każda z trzech animacji i wyjdzie na to samo jakbyś na miui 8 wcisnął swoje "ukryj animacje systemowe";)

Z tego co pamiętam to nie jest to samo. Jak wyłączy się to w ustawieniach dev to znikają np. przejścia pomiędzy ekranami. A przy wyłączeniu tamtego z baterii i zasilania znikały same wodotryski, typu animacje przełączników.

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Edited by MasaMasen

5 minut temu, MasaMasen napisał:

A przy wyłączeniu tamtego z baterii i zasilania znikały same wodotryski, typu animacje przełączników.

Tam masz więcej opcji. To w ustawieniach Miui wyłączało tylko część animacji (czasami miałem wrażenie że niczego nie wyłącza), ale które z tych trzech w opcjach programistycznych, to ci nie powiem. Jak pokombinujesz z tymi trzema to uzyskasz na pewno taki sam efekt. W Miui 9  rozbudowali animacje, różnie w zależności od wersji androida. Na przykład od Androida 6 dodali animacje ikon (w domyślnym motywie). 

• Like 1

4 minuty temu, FromWP napisał:

Tam masz więcej opcji. To w ustawieniach Miui wyłączało tylko część animacji (czasami miałem wrażenie że niczego nie wyłącza), ale które z tych trzech w opcjach programistycznych, to ci nie powiem. Jak pokombinujesz z tymi trzema to uzyskasz na pewno taki sam efekt. W Miui 9  rozbudowali animacje, różnie w zależności od wersji androida. Na przykład od Androida 6 dodali animacje ikon (w domyślnym motywie). 

Wydaje mi się, że teraz nie da się uzyskać tak subtelnego efektu jak wcześniej. Wcześniej też miałem wrażenie, że ta stara opcja niczego nie wyłączała. Więc i korzyść z niej była raczej bliska zeru. Teraz można bardzo konkretnie i mocno (bardzo widocznie) wyłączyć trzy typy/sytuacje, w których są jakieś efekty lub animacje. Podkreślam "jakieś efekty", bo np. wyłączenie którejś z tych 3 nowych opcji (nie pamiętam której) sprawia, że automatyczna jasność zmienia jasność ekranu dużo bardziej skokowo. Podobnie bardziej skokowe staje się przesuwanie różnymi suwakami itp. Znikają też animacje informacyjne(typu kółkowy wskaźnik postępu), a nie tylko ozdobne. Generalnie jak się wszystkie 3 wyłączy (polecam dla testu) to wrażenie jest... wstrząsające - zupełnie inny system, dezorientacja użytkownika. Nie wiesz, czy dobrze kliknąłeś, bo coś się nagle zmienia na ekranie i nie do końca wiadomo, jak, skąd i dlaczego. Polecam dla testu, wrażenia niezapomniane. Ale ja tak wytrzymałemm tylko 15 min, a potem znów wszystkie animacje włączyłem na 0,5. Taka wartość daje naprawdę wrażenie zrywności i responsywności (bo 1 to już za wolno dla mnie), a przy tym widać jednak, co gdzie się przesuwa i jakoś się to przyjemniej ogarnia.

P.S. Na niektórych tel. (nie wiem od czego to zależy) trzeba zrobić restart, aby zobaczyć wszystkie efekty tych zmian. System nie proponuje restartu, trzeba samemu.

To w sumie jeszcze jedno pytanie. W opcjach dev jest coś takiego jak "optymalizacja miui". Niby to miało drastycznie zmienić wygląd UI, ale po wyłączeniu tego nic się nie zmieniło :D od czego to w ogóle jest? Czy to tylko kolejny bzdet do wyłączenia?

@latet

Wyłączenie wszystkich animacji z opcji dev daje straszny efekt, zawsze zostawiałem na 1 bo dla mnie 0.5 jest jakoś tak za szybko.

Edited by MasaMasen

1 minutę temu, MasaMasen napisał:

To w sumie jeszcze jedno pytanie. W opcjach dev jest coś takiego jak "optymalizacja miui". Niby to miało drastycznie zmienić wygląd UI, ale po wyłączeniu tego nic się nie zmieniło :D od czego to w ogóle jest? Czy to tylko kolejny bzdet do wyłączenia?

Testowałem to. Jedyny efekt wyłączenia, jaki zauważyłem, to gdzie nie gdzie problemy z wielkością czcionki. I tyle. Nic poza tym kompletnie. Zalecam zostawić w spokoju (włączone).

40 minut temu, MasaMasen napisał:

Tego nie ruszaj. Po prostu. Na global site coś tam tłumaczyli. Wnosek był jeden. Zostaw w spokoju.

Mi po wyłączeniu "Optymalizacja MIUI" zniknął ten ekran na blokadzie ekranu że trzeba przesunąć żeby się pokazało pole na hasło, tylko ja tak mam? :o

Więc po co to wyłączać? Naprawdę tak lubicie sami stwarzać sobie problemy?

• Like 1

Witam, od paru aktualizacji w moim Mi5s Plus nie działa GPS czasami znajdzie jakieś 2 satelity czasami nic. Jakieś porady? 02fc2d5c5597db94221e05b7b961030b.jpg

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, gacekp napisał:

Witam, od paru aktualizacji w moim Mi5s Plus nie działa GPS emoji53.png czasami znajdzie jakieś 2 anteny czasami nic. Jakieś porady?

W moim mi5s+ nie ma takich problemów.

Spróbuj od czyszczenia cache/dalvik

W moim mi5s+ nie ma takich problemów.
Spróbuj od czyszczenia cache/dalvik
Nie wiem czy nie wgrać na nowo china developer i znowu miui polska

Przed chwilą, gacekp napisał:

Nie wiem czy nie wgrać na nowo china developer i znowu miui polska

Brzmi trochę guślarsko takie rozwiązanie.

Zacznij prościej od wgrania xiaomi.eu na czysto.

16 godzin temu, Wojusek napisał:

@preston2009

Ale można je też wyłączyć. Chyba na jedno idzie

Akurat nie na jedno. Moje odczucia są inne. Nie jest to funkcja niezbędna, ale ja lubię jak nie ma żadnych animacji.

Wróciłem na 7.9.14 - na ostatnim usługi Google szaleją z aktywnością. Jak dalej tak będzie to wrzucam flashem global do testów.

13 godzin temu, nrk napisał:

Więc po co to wyłączać? Naprawdę tak lubicie sami stwarzać sobie problemy?

Może dlatego żeby nie ubijało aplikacji w tle? Wyłączyłem wszystkie te pseudo-oszczędzania

Ponawiam pytanie, może ktoś potwierdzić?

14 godzin temu, Kamil33 napisał:

Mi po wyłączeniu "Optymalizacja MIUI" zniknął ten ekran na blokadzie ekranu że trzeba przesunąć żeby się pokazało pole na hasło, tylko ja tak mam? :o

Edited by Kamil33

@gacekp

Możesz spróbować starego dobrego, darmowego "FasterGPS", program ustawia gps według lokalizacji jaką podasz (region), jest bezpieczny bo robi automatycznie kopię ustawień którą można przywrócic jednym kliknięciem. Do działania wymagany jednak root.

Ostatnia wersja 1.12

https://f-droid.org/repo/org.fastergps_14.apk

Źródło:

https://f-droid.org/packages/org.fastergps/

Te wszystkie testy GPS to o dupe rozbić. Google maps normalnie u Automapa też łapie GPS. Czesio mówi że znalazł satelitki.

Wysłane z Mi5

Jak sobie poradzić z dźwiękiem w słuchawce podczas rozmów.  Co jakiś czas są nie wyraźne lub ciche i prawie nic nie słychać. Kiedyś ktoś wspominał że jest jakiś fix na tą sprawę. Nie mam roota.

21 godzin temu, Wojusek napisał:

@MasaMasen

To jest to co jest w opcjach programistycznych ale rozbite na 3 punkty... Wyłącz każda z trzech animacji i wyjdzie na to samo jakbyś na miui 8 wcisnął swoje "ukryj animacje systemowe";)

No i nie trzeba restartować telefonu :) Ja zmieniłem na 0.5 we wszystkich trzech opcjach

21 godzin temu, MasaMasen napisał:

@latet

Wyłączenie wszystkich animacji z opcji dev daje straszny efekt, zawsze zostawiałem na 1 bo dla mnie 0.5 jest jakoś tak za szybko.

Wyłączenie tego kiedyś zmieniało okno wyglądu 'informacje o aplikacji' jeśli się nie mylę, trochę inne opcje wtedy były tam.
Polecam tego nie ruszać bo to chyba nic poza tym nie wnosi (o ile już tego nie zmienili - ostatnio sprawdzałem na sierpniowej wersji)

Dnia 1.10.2017 o 15:18, Kyrtap napisał:

Telefon się uruchamia, 5-8 sekund działa poprawnie, wyrzuca błąd, nie da się zrobić nic, pojawia się czarny ekran. Przy ponownym uruchomieniu to samo.

Błędy we framework/services.jar albo dupne theme wrzucone. Przy pracy z moim Motywem miałem podobnie, nie pomogło nic zrobić kopia pomogła, zbrikowała baza danych

9 godzin temu, Kamil33 napisał:

Dalvik/Art Cache?

Edited by _mARk_

Też mnie to boli, ale taki już urok MIUI, ja czuję się jakbym miał 1,5 GB RAMu.

4 godziny temu, Wojusek napisał:

@fps

Jeśli mnie pamięć nie myli to w miui 9 domyślnie jest prędkość animacji ustawiona na 0.5. :)

Nope, ja za każdym razem mam x1

37 minut temu, nrk napisał:

Ja po czystej instalacji mam x0,5

ja tez... ale co ja tam wiem;)

Guest
This topic is now closed to further replies.