ZduneX25

MIUI 7.9.21

Recommended Posts

Dlaczego ustawienia opcji programistycznych:

1.agresywne przełączanie wifi na sieć komórkową

2.zawsze zezwalaj na skanowanie w celu roamingu wifii

I aplikacja documents (pliki)

Sa wylaczane po każdym restarcie telefonu???

W ustawieniach aplikacji motywy jest opcja włączenia lub wyłączenia dostępu do internetu. Jest nawet podpis że ta opcja będzie miała zastosowanie dopiero po restarcie. Jednak nie ważne w jaki sposób ponownie się uruchamia telefon ona wraca na pozycję wyłączona. Ma ktoś pomysł w jaki sposób to naprawić/obejść by móc ściągać motywy z tej aplikacji?8892bb89a8d22eb4bbb13979d6c57369.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Miałem podobny problem, przełączyłem potem restart mimo że wróciło na pozycję że wyłączony to aplikacja motywy znów działa normalnie, dodam że ten problem wystąpił po  tygodniu użytkowania tego romu, a wcześniej ta aplikacja działała prawidłowo czyli  wygląda to tak jakby sama albo coś jej zmieniło te ustawienia (ja nic nie zmieniałem).

Przez Ota poszło bez problemu. Niestety nie da się sprawdzić aktualizacji, restart tela nie pomógł i caly czas chce na nowo instalować bieżącą wersję. 3f2f7fe93b208e2b5fcbc2e5a93dc025.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

14 minutes ago, Piotrex said:

Przez Ota poszło bez problemu. Niestety nie da się sprawdzić aktualizacji, restart tela nie pomógł i caly czas chce na nowo instalować bieżącą wersję.

Była o tym mowa już kilka razy w tym wątku, jak dobrze pamięta usunięcie pliku pobranego prze OTA usuwa ten błąd

Edited by ZduneeeK

15 godzin temu, acocieto napisał:

@grzegorz.lki jak nie mod z regulaminem to inny wrażliwy:shock:

Co do moda, to nie od dziś wiadomo, że niektórych owsiki skrobią i jakoś muszą rozładować swoje emocje. ;)

• Like 1

12 minut temu, nrk napisał:

Co do moda, to nie od dziś wiadomo, że niektórych owsiki skrobią i jakoś muszą rozładować swoje emocje. ;)

Niektórzy modzi nie muszą sobie czegokolwiek rewaloryzować na Forum. Pracują zawodowo w takim sektorze, że nie dość, że mają wystarczająco wiele władzy na co dzień, to jeszcze mają gdzie rozładowywać emocje. Co do tego ostatniego, to w takim zakresie, i w taki sposób, o w jakich wielu nawet nie śniło... I to nie są "owsiki", ani inne historie, tylko wymaganie od innych tego samego, czego wymaga się od siebie.

A teraz koniec offtopu. Wracamy to tematyki wątku...

• Like 2

Mi6, 7.7.20 xiaomi.eu

Czy dalej jest bug objawiający się samoistnym wyciszaniem muzyki przy słuchaniu na słuchawkach bluetooth? (Spotify). Podczas słuchania muzyki przez bluetooth, gdy zmieniam głośność muzyka samoistnie się wycisza do zera i nie ma możliwości pogłośnienia jej spowrotem.

wyskoczył komunikat że jest dostępna aktualizacja przez OTA dla redmi note 3 mtk

wersja 7.9.21 v2 ,zainstalowałem i teraz sypie błedami że messenger błąd że facebook błąd itd.. wiem że mam wyczyścić dane aplikacji i tak zrobiłem ale dalej sypie błedami co robić ??

Edited by Lejna

U mnie też wyskoczyło przedtem na R3 ota i również wywala błędami...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Chłopaki czy będzie jutro kolejna aktualizacja czy ta już jest przełożona przez chińskie święta ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie też wyskoczyło przedtem na R3 ota i również wywala błędami...

U mnie też dzisiaj przyszło powiadomienie o aktualizacji na Redmi 3, lecz na razie sobie darowałem. Czekam na opinie.

Redmi 3 - Tapatalk

wywala caly czas mimo ze zrobiłem wipe cache dalvik cache i data i nadal wali błędami w różnych aplikacjach a jest ich dużo

co jest grane Acid ?

3 minuty temu, Lejna napisał:

wywala caly czas mimo ze zrobiłem wipe cache dalvik cache i data i nadal wali błędami w różnych aplikacjach a jest ich dużo

co jest grane Acid ?

A po tym wipe data to te apki zainstalowałeś od nowa, czy może przywracałeś z jakiejś kopii lub chmury? Bo jeśli to drugie, to wartość takiego leczenia (wipe) jest ograniczona. Przywracając apkę z kopii można po prostu wraz z nią przywrócić problem.

z chmury rozumiem że mogłem przywrócić z problemem ale instalować wszystko od nowa to o matko...

czy i w jaki sposób mogę wrócić do poprzedniej aktualizacji czyli 7.9.21 ale v1 czy mogę ją normalnie zainstalować przez TWRP ? czy wipe jakiś muszę zrobić ?

Edited by Lejna
  • Like 1

1 minutę temu, Lejna napisał:

z chmury rozumiem że mogłem przywrócić z problemem ale instalować wszystko od nowa to o matko...

No właśnie... To (prawdopodobnie) masz odpowiedź. Przywracanie apek z kopii to zło :-) Choć nie powinno tak się dziać jeśli wersja systemu się nie zmieniła, a tu się nie zmieniła.

Spróbuj najpierw normalnie zainstalować tę "dobrą" wersję 7.9.21 spod TWRP. Po instalacji wipe dalvik + wipe cache.

Dnia 09/27/2017 o 23:29, Nemook napisał:

Dlaczego ustawienia opcji programistycznych:

1.agresywne przełączanie wifi na sieć komórkową

2.zawsze zezwalaj na skanowanie w celu roamingu wifii

I aplikacja documents (pliki)

Sa wylaczane po każdym restarcie telefonu???

Ponawiam. Wyjaśni ktoś czemu tak jest?

32 minuty temu, latet napisał:

No właśnie... To (prawdopodobnie) masz odpowiedź. Przywracanie apek z kopii to zło :-) Choć nie powinno tak się dziać jeśli wersja systemu się nie zmieniła, a tu się nie zmieniła.

Spróbuj najpierw normalnie zainstalować tę "dobrą" wersję 7.9.21 spod TWRP. Po instalacji wipe dalvik + wipe cache.

zainstalowałem poprzednią wersję tak jak pisales zrobilem wipe i aplikacje chodza jak na razie wszystko ok ale potestuje jutro dzieki

No niestety, po dzisiejszej aktualizacji apki wywala - "Aplikacja [nazwa] przestała działać, zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób",
próbowałem kilkukrotnie odpalić (na którejś aktualizacji było tak że za 3-5 odpaleniem już potem wszystko szło okey, w tym przypadku jednak 
problem pozostaje). I to z kilkoma aplikacjami i grami tak jest.
Dałem wcześniej Wipe Dalvik/ART Cache oraz Wipe Cache i nie pomogło :(
Redmi Note 2

Wróciłem do przedostatniego FW. Nie ma co się denerwować, wersja DEV, tylko robić kopie :) i trzymać ZIPy z aktualizacjami na wszelki.

W załączniku screen z info gdzie się wywaliło, może ciut pomoże (na przykładzie gry Realm Defense)
PS. Hah, nawet ES File Explorer się wywalał (starsza wersja bo nowa jest be, dobrze że Total Commander działa)

Screenshot_2017-09-29-01-28-28-650_com.google.android.gms.png

Mógłby ktoś wrzucić "dobrą" wersję 7.9.21 dla Redmi 3?

Witam mam problem na Redmi Note 2, zaktualizowałem telefon do softu 7.9.21 i nic mi praktycznie nie działa, uruchamiając jakąkolwiek aplikację pojawia się biały ekran i spowrotem powraca do pulpitu, najgorzej że dzieje się tak nawet z apką "Aktualizacje", więc nie wiem jak przeprowadzić aktualizację (przedtem robiłem to za pomocą pliku .zip pobranego stąd). Wie ktoś może jak poradzić sobie z tym problemem?

Z góry dzięki.

Potwierdzam, lepiej v2 nie instalować na redmi note 2...problemy co krok...podrzuci ktoś może linka do wersji z zeszłego tygodnia.

Mi6, 7.7.20 xiaomi.eu
Czy dalej jest bug objawiający się samoistnym wyciszaniem muzyki przy słuchaniu na słuchawkach bluetooth? (Spotify). Podczas słuchania muzyki przez bluetooth, gdy zmieniam głośność muzyka samoistnie się wycisza do zera i nie ma możliwości pogłośnienia jej spowrotem.
U mnie na RN4 7.7.21 też to jest, z tym że mi z kolei podgłaśnia muzę na maksa co jakiś czas. Jest szansa że coś z tym zrobią?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Może dałoby radę poprawić żeby w aplikacji poczta jeżeli zaczyna się pisać odpowiedź pierwsze słowo i potem po kropce zaczynało się z wielkiej litery? - tak samo jak podczas pisania smsów

28 minut temu, krzygaj napisał:

Może dałoby radę poprawić żeby w aplikacji poczta jeżeli zaczyna się pisać odpowiedź pierwsze słowo i potem po kropce zaczynało się z wielkiej litery? - tak samo jak podczas pisania smsów

To jest zależne od klawiatury której używasz. Używam SwiftKey i nie mam z tym problemu. 

Domyślnie mam klawiaturę MIUI.

Ciekawe tylko czemu w SMSach jest dobrze, a w poczcie zachowuje się inaczej?

Przecież opcji nie ustawia się oddzielnie dla aplikacji tylko są wspólne dla wszystkich?

Edited by krzygaj

@krzygaj pola tekstowe różnego typu wywołują różne reakcje klawiatury, na tej samej zasadzie klawiatura wyłącza autokorektę gdy wpisujesz hasła w aplikacjach. Problemem jest albo źle zdefiniowane pole tekstowe w aplikacji, albo klawiatura MIUI sobie z tą definicją nie radzi.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.