Jump to content

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie o Mi 9T Pro (raphael). Mam tu obecnie xiaomi.eu stabilne 12.0.6 wgrane dawno temu. Telefon nie wykrywa nowych updateów. Ale widzę że jest stabilna wersja V12.5.6.0.RFKCNXM. Czy dobrze myślę, że zaktualizuję telefon jeżeli wgram paczkę .zip z romem do telefonu i wybiorę z Menu opcję „Zainstaluj aktualizację z pliku .zip”. Czy wszystkie dane zostaną zachowane?

• 3 weeks later...

witajcie, opisałem pewne zdarzenia u siebie w temacie , co możecie polecić w takiej sytuacji https://miuipolska.pl/forum/topic/62828-xiaomi-redmi-note-5-black/  ,dodałem zrzuty ekranu , bo jeśli bym wgrał chiński to dałoby radę spolszczyć później tą wersję czy jednak te wersje z linków co ostatnie dodałem będą prawidłowe i będzie język Polski ,bo jak oddam smarta zaś do serwisu gsm ,zaś będę czekał i oni pewnie nie wiadomo co mi wgrają ogólnie,co posiadają za rom itp 

• 2 months later...

Mam Mi 9T Pro (raphael) i obecnie Xiaomi.eu stabilne - 12.0.6.0.QFKCNXM oraz twrp-3.3.1-32
Jak obecnie przejść (z kasowaniem danych) na Xiaomi.eu stabilne - 12.5.6.0.RFKCNXM.
Planuję zrobić tak:
1. wchodzę w TWRP i robię WIPE -> Format data
2. następnie w TWRP robię Install i wskazuję przegrany wcześniej plik .zip z ROM ver.12.5.6.0.

Będzie OK, czy potrzebne jest dodatkowo wyczyszczenie cache i dalvik?

@andy_andy możesz tak jak piszesz tylko po format data będziesz musiał pobrany ROM skopiować na pamięć telefonu, bo format data czyści wszystko.

Ja zawsze najpierw instaluję Rom w TWRP, a potem nie wychodząc z TWRP robię format data i uruchamiam do systemu

• Thanks 1