Jump to content

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Godzinę temu, lyru332 napisał(a):

Jakie kroki podjąć jeśli chcę zainstalować wersję stabilną? Na ten moment 14.0.23.3.20DEV a chcę wrzucić 14.0.23.0 

Uruchomić skrypt pierwszej instalacji przez fastboota lub zainstalować aktualizację przez TWRP i zrobić wipe data, dalvik, cache.

58 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Uruchomić skrypt pierwszej instalacji przez fastboota lub zainstalować aktualizację przez TWRP i zrobić wipe data, dalvik, cache.

Dziękuję. Czyli dane pójdą się paść? 

• 3 weeks later...

Witam, nie siadła mi ostatnia aktualizacja EvoX i uniemożliwiła mi szybkie ładowanie więc chciałem powrócić do starszej aktualizacji z marca która jeszcze nie wracała pixel launchera bo przed nią wszystko było ok. 

Czy wystarczy że pobiorę aktualizację i w TWRP, wybiorę ją i "przesunę żeby potwierdzić flashowanie" żeby powrócić do starej aktualizacji ? czy muszę od nowa cały system instalować ? 

Godzinę temu, Mrlama napisał(a):

Witam, nie siadła mi ostatnia aktualizacja EvoX i uniemożliwiła mi szybkie ładowanie więc chciałem powrócić do starszej aktualizacji z marca która jeszcze nie wracała pixel launchera bo przed nią wszystko było ok. 

Czy wystarczy że pobiorę aktualizację i w TWRP, wybiorę ją i "przesunę żeby potwierdzić flashowanie" żeby powrócić do starej aktualizacji ? czy muszę od nowa cały system instalować ? 

Wrócisz do starej aktualizacji, ale najpewniej się ona nie uruchomi bez wyczyszczenia partycji /data (bo raczej są tam starsze poprawki zabezpieczeń).

• 2 weeks later...

Cześć. 
Kupiłem Xiaomi 12, odblokowałem bootloader i zainstalowałem najnowszą wersje dev przez fatboota. 
Teraz chciałbym doinstalować twrp, ale nie wiem które , ponieważ są trzy https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/cupid/  oraz jak to zrobić ??
Czy wgrać przez fatboota i tyle czy twrp, a za nim system ??  Trochę się pogubiłem, parę dobrych lat nie robiłem nic w tym temacie.
Pozdrawiam.

13 minut temu, sunkist napisał(a):

Teraz chciałbym doinstalować twrp, ale nie wiem które , ponieważ są trzy https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/cupid/  oraz jak to zrobić ??
Czy wgrać przez fatboota i tyle czy twrp, a za nim system ??

Pierwsze, pod A13.

Wgrywasz przez fastboota i to tyle (komenda fastboot flash recovery nazwa_pliku.img).

• Like 1

• 2 months later...

Przypomnijcie mi jak dokładnie mam zainstalować aktualizacje ROM przez fastboot? Robiłem to już kilka razy a teraz nie mogę sobie przypomnieć jak ja to robiłem. Chodzi mi o ten punkt:
-Z listy plików wybieramy plik first_install_with_data_format (dla swojego systemu). Skrypt wyświetli ostrzeżenie dot. utraty danych. Zatwierdzamy wybór klawiszem Y i enterem.
Jak mam wybrać ten plik?
Zanim się za to wezmę chciałbym się upewnić, że wiem co mam robić.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

28 minut temu, wojted napisał(a):

Jak mam wybrać ten plik?

Po rozpakowaniu paczki na komputerze będziesz miał kilka plików. Jeden z nich to właśnie ten skrypt.

Jeśli nie instalujesz ROM-u po raz pierwszy (czyli już masz Xiaomi.eu na telefonie), to wybierasz skrypt update_rom (pod swój system).

Właśnie zaktualizowałem za pomocą MiFlash. Wczoraj próbowałem ale wyskakiwał mi jakiś błąd. Utworzyłem folder o nazwie log w katalogu MiFlash i wreszcie poszło. Na koniec MiFlash pokazał mi error i czerwony pasek ale w info o telefonie pokazuje mi wersję najnowszą, czyli ta którą flashowałem . Chyba więc się udało.
Co do mojego pytania to chodziło mi o to, w jaki sposób mam wybrać ten plik? W konsoli mam wpisać komendę - fastboot flash nazwa_pliku_ ?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Witam

Jeśli był już taki temat to przepraszam , mam redmi note 12 w wersji global i chciałbym zmienić wersję na eu . Robiłem wszystko zgodnie  z poradnikiem i wyskakuje podszac flashowania taki komunikat (w załączniku) , zaznaczyłem w opcjach programistycznych odblokowanie bootloadera , pobrałem program mi unlock i tam wyskoczyła informacja że odblokowanie bootloadera będzie możliwe za 350h ?? Czytałem na necie ze  jest metoda na szybsze odblokowanie , testował ktoś ?? 

Pozdrawiam

Bez tytułu.png

Radek Efczyński nie próbuj tych cudownych metod bo czeka Cię rester licznika i czekanie od nowa , ja u mojego syna widziałem jak odblokowywaliśmy taką cudowną metodą. Choć jest to dziwne bo u mnie było 7 dni czekania. 

• 3 weeks later...

Witam

Dzięki za podpowiedzi , udało się odblokować bootloadera i wstawiłem xiaomi.eu ale mam problem z aktualizacją , po wgraniu 14.0.20 wykryło że jest nowa wersja , pobrałem i chciałem zainstalować ale po pobraniu wyskoczył komunikat o błędnych sumach czy jakoś tak , teraz wykrywa aktualizację ale nie chce jej pobrać , próbowałem ręcznie pobrać i zainstalować ale wyskoczyło że jestem w trybie fastboot i nie mogę ??  

Da radę jakoś to ogarnąć ???

Pozdrawiam

• 2 months later...
23 minuty temu, arek810316 napisał(a):

Poszło pięknie odblokowanie i już działam.

Debugowanie musze włączyć? bo mi telefon sie zrestartował po odblokowaniu..

Paczke z ROMem przenosze na telefon do jakiego folderu? wypakowaną czy w formie winrar?

jak jesteś w systemie to włącz - jeśli robisz czysta instalke to zrób z poziomu kompa - skryptem wipe data - a fona uruchom ponownie w trybie fastboot - tak musisz go podłączyć do kompa żeby sterki prawidłowo wskoczyły (możesz to sprawdzić w menagerze urządzeń czy nie ma jakich znaków zapytania czy konfliktu)

twrp nie jest Ci potrzebne do instalki z poziomu kompa przez tryb fastboot ... to możesz potem doinstalować - pisałem już o tym wcześniej 🙃 na kompie po prostu rozpakuj paczkę która pobierzesz i tam w katalogu zapodaj skrypt czystej instalki ...

Edited by Master

5 minut temu, arek810316 napisał(a):

robie przez twrp. Staram sie robić wedlug instrukcji i gdzie ta paczke musze przeniesc bo nie pisze dokladnie  i czy wypakowana w folderze czy w winrar?

ja nie robiłem tego przez twrp - tzn czystej instalki z wipe data ... paczki z romem przy twrp nie wypakowujemy - przynajmniej tak jest przy updacie - lokalizacja paczki z romem na dysku nie ma znaczenia bo tam i tak wskazujesz gdzie ona jest w drzewku katalogów ... nie chcę Cię wprowadzić w błąd bo sam muszę poszukać info ... cały czas zakładałem że wrzucisz system z kompa w trybie fastboot 🙃

przy okazji tej procedury to tu jest opis

https://forum.xda-developers.com/t/guide-how-to-full-wipe-format-your-phone-with-twrp-recovery.3546047/

to by wynikało z tego opisu że startujesz w twrp - potem robisz wipe wszystkiego na zero - podłączasz do kompa - wrzucasz paczkę z romem - a potem w twrp wybierasz ta paczkę i instalujesz ...

Edited by Master

1 minutę temu, arek810316 napisał(a):

Czyli cala wypakowana ,caly folder z ROMem? A debugowanie wączyć czy nie?

włącz - to nie zaszkodzi - ogólnie z tym debugowaniem to jest tak że jeśli robisz cokolwiek przez USB co ma wpływ na system to trzeba to włączyć (dlatego to jest domyślnie wyłączone - takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek próby ingerencji w system ...) oczywiście kopiowanie plików z kompa na telefon jest z tego wykluczone 🙃 zauważ też że przy optymalizacji systemu w aplikacji panelu sterowania dostęp do opcji programistycznych jest blokowany ... ot na wszelki wypadek żeby nie naszła ochota w tym się grzebać 🙃

4 minuty temu, arek810316 napisał(a):

Czyli cala wypakowana ,caly folder z ROMem? A debugowanie wączyć czy nie?

paczki nie wypakowujesz - pan Kacper też o tym pisał - wypakowujesz tylko przy instalacji z poziomu kompa przez fastboota - bo musisz to wywołać skryptem - a skrypt musi mieć dostęp do plików ...

28 minut temu, Master napisał(a):

jak jesteś w systemie to włącz - jeśli robisz czysta instalke to zrób z poziomu kompa - skryptem wipe data - a fona uruchom ponownie w trybie fastboot - tak musisz go podłączyć do kompa żeby sterki prawidłowo wskoczyły (możesz to sprawdzić w menagerze urządzeń czy nie ma jakich znaków zapytania czy konfliktu)

twrp nie jest Ci potrzebne do instalki z poziomu kompa przez tryb fastboot ... to możesz potem doinstalować - pisałem już o tym wcześniej 🙃 na kompie po prostu rozpakuj paczkę która pobierzesz i tam w katalogu zapodaj skrypt czystej instalki ...

Faktycznie przez fastboot jest dużo latwiej. Trudno potem doinstalować twpr bo chciałbym potem aktualizować z poziomu telefonu?

Okey,robie przez TWPR . czyli rom wrzucam do pamieci telefonu w formie winrar tak jak sie pobrał?

Paczkę z romem w formie takiej jak pobrałem moge sobie wczesniej wrzucic do pamieci telefonu czy musz to zrobic jak jest podłączony w trybie fastboot?

Edited by arek810316

19 minut temu, arek810316 napisał(a):

Faktycznie przez fastboot jest dużo latwiej. Trudno potem doinstalować twpr bo chciałbym potem aktualizować z poziomu telefonu?

Okey,robie przez TWPR . czyli rom wrzucam do pamieci telefonu w formie winrar tak jak sie pobrał?

Paczkę z romem w formie takiej jak pobrałem moge sobie wczesniej wrzucic do pamieci telefonu czy musz to zrobic jak jest podłączony w trybie fastboot?

no właśnie nie trudno 🙃 pisałem już o tym - to formalność - i potem już updaty robisz z poziomu telefonu a nie kompa przez fastboot - te paczki z romem miui polska są już uniwersalne - czyli możesz to robić na dwa sposoby ... kiedyś były różne paczki - inna dla twrp i inna dla fastboot ... przeczytaj to co wysłałem w linku ... nie wiem czy to dobra procedura instalki przez twrp z czyszczeniem pamięci ... może pan Kacper to potwierdzi lub nie ... bo zauważ że z tego co tam pisał autor to najpierw czyścisz całą pamięć telefonu - a potem podłączasz go do kompa i wrzucasz paczkę z romem - czyli zakładam że po usunięciu wszystkich danych w twrp robisz restart w fastboot - wrzucasz ROM i odpalasz znowu twrp i tam dopiero dajesz install wskazując ta paczkę ... no bo jak wrzucisz ROM do pamięci wcześniej to wyczyszczenie wszystkiego też wywali Ci ten ROM - jest to logiczne ...

w ogóle to ja bym Ci radził zostawić na razie twrp w spokoju i wrzucić system z kompa ...

Edited by Master