Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, lyru332 napisał(a):

Jakie kroki podjąć jeśli chcę zainstalować wersję stabilną? Na ten moment 14.0.23.3.20DEV a chcę wrzucić 14.0.23.0 

Uruchomić skrypt pierwszej instalacji przez fastboota lub zainstalować aktualizację przez TWRP i zrobić wipe data, dalvik, cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, nie siadła mi ostatnia aktualizacja EvoX i uniemożliwiła mi szybkie ładowanie więc chciałem powrócić do starszej aktualizacji z marca która jeszcze nie wracała pixel launchera bo przed nią wszystko było ok. 

Czy wystarczy że pobiorę aktualizację i w TWRP, wybiorę ją i "przesunę żeby potwierdzić flashowanie" żeby powrócić do starej aktualizacji ? czy muszę od nowa cały system instalować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mrlama napisał(a):

Witam, nie siadła mi ostatnia aktualizacja EvoX i uniemożliwiła mi szybkie ładowanie więc chciałem powrócić do starszej aktualizacji z marca która jeszcze nie wracała pixel launchera bo przed nią wszystko było ok. 

Czy wystarczy że pobiorę aktualizację i w TWRP, wybiorę ją i "przesunę żeby potwierdzić flashowanie" żeby powrócić do starej aktualizacji ? czy muszę od nowa cały system instalować ? 

Wrócisz do starej aktualizacji, ale najpewniej się ona nie uruchomi bez wyczyszczenia partycji /data (bo raczej są tam starsze poprawki zabezpieczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. 
Kupiłem Xiaomi 12, odblokowałem bootloader i zainstalowałem najnowszą wersje dev przez fatboota. 
Teraz chciałbym doinstalować twrp, ale nie wiem które , ponieważ są trzy https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/cupid/  oraz jak to zrobić ??
Czy wgrać przez fatboota i tyle czy twrp, a za nim system ??  Trochę się pogubiłem, parę dobrych lat nie robiłem nic w tym temacie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sunkist napisał(a):

Teraz chciałbym doinstalować twrp, ale nie wiem które , ponieważ są trzy https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/cupid/  oraz jak to zrobić ??
Czy wgrać przez fatboota i tyle czy twrp, a za nim system ??

Pierwsze, pod A13.

Wgrywasz przez fastboota i to tyle (komenda fastboot flash recovery nazwa_pliku.img).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przypomnijcie mi jak dokładnie mam zainstalować aktualizacje ROM przez fastboot? Robiłem to już kilka razy a teraz nie mogę sobie przypomnieć jak ja to robiłem. Chodzi mi o ten punkt:
-Z listy plików wybieramy plik first_install_with_data_format (dla swojego systemu). Skrypt wyświetli ostrzeżenie dot. utraty danych. Zatwierdzamy wybór klawiszem Y i enterem.
Jak mam wybrać ten plik?
Zanim się za to wezmę chciałbym się upewnić, że wiem co mam robić.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojted napisał(a):

Jak mam wybrać ten plik?

Po rozpakowaniu paczki na komputerze będziesz miał kilka plików. Jeden z nich to właśnie ten skrypt.

Jeśli nie instalujesz ROM-u po raz pierwszy (czyli już masz Xiaomi.eu na telefonie), to wybierasz skrypt update_rom (pod swój system).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowałem za pomocą MiFlash. Wczoraj próbowałem ale wyskakiwał mi jakiś błąd. Utworzyłem folder o nazwie log w katalogu MiFlash i wreszcie poszło. Na koniec MiFlash pokazał mi error i czerwony pasek ale w info o telefonie pokazuje mi wersję najnowszą, czyli ta którą flashowałem . Chyba więc się udało.
Co do mojego pytania to chodziło mi o to, w jaki sposób mam wybrać ten plik? W konsoli mam wpisać komendę - fastboot flash nazwa_pliku_ ?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli był już taki temat to przepraszam , mam redmi note 12 w wersji global i chciałbym zmienić wersję na eu . Robiłem wszystko zgodnie  z poradnikiem i wyskakuje podszac flashowania taki komunikat (w załączniku) , zaznaczyłem w opcjach programistycznych odblokowanie bootloadera , pobrałem program mi unlock i tam wyskoczyła informacja że odblokowanie bootloadera będzie możliwe za 350h ?? Czytałem na necie ze  jest metoda na szybsze odblokowanie , testował ktoś ?? 

 

Pozdrawiam

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dzięki za podpowiedzi , udało się odblokować bootloadera i wstawiłem xiaomi.eu ale mam problem z aktualizacją , po wgraniu 14.0.20 wykryło że jest nowa wersja , pobrałem i chciałem zainstalować ale po pobraniu wyskoczył komunikat o błędnych sumach czy jakoś tak , teraz wykrywa aktualizację ale nie chce jej pobrać , próbowałem ręcznie pobrać i zainstalować ale wyskoczyło że jestem w trybie fastboot i nie mogę ??  

Da radę jakoś to ogarnąć ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
23 minuty temu, arek810316 napisał(a):

Poszło pięknie odblokowanie i już działam.

Debugowanie musze włączyć? bo mi telefon sie zrestartował po odblokowaniu..

Paczke z ROMem przenosze na telefon do jakiego folderu? wypakowaną czy w formie winrar?

jak jesteś w systemie to włącz - jeśli robisz czysta instalke to zrób z poziomu kompa - skryptem wipe data - a fona uruchom ponownie w trybie fastboot - tak musisz go podłączyć do kompa żeby sterki prawidłowo wskoczyły (możesz to sprawdzić w menagerze urządzeń czy nie ma jakich znaków zapytania czy konfliktu)

twrp nie jest Ci potrzebne do instalki z poziomu kompa przez tryb fastboot ... to możesz potem doinstalować - pisałem już o tym wcześniej 🙃 na kompie po prostu rozpakuj paczkę która pobierzesz i tam w katalogu zapodaj skrypt czystej instalki ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arek810316 napisał(a):

robie przez twrp. Staram sie robić wedlug instrukcji i gdzie ta paczke musze przeniesc bo nie pisze dokladnie  i czy wypakowana w folderze czy w winrar?

ja nie robiłem tego przez twrp - tzn czystej instalki z wipe data ... paczki z romem przy twrp nie wypakowujemy - przynajmniej tak jest przy updacie - lokalizacja paczki z romem na dysku nie ma znaczenia bo tam i tak wskazujesz gdzie ona jest w drzewku katalogów ... nie chcę Cię wprowadzić w błąd bo sam muszę poszukać info ... cały czas zakładałem że wrzucisz system z kompa w trybie fastboot 🙃

przy okazji tej procedury to tu jest opis

https://forum.xda-developers.com/t/guide-how-to-full-wipe-format-your-phone-with-twrp-recovery.3546047/

to by wynikało z tego opisu że startujesz w twrp - potem robisz wipe wszystkiego na zero - podłączasz do kompa - wrzucasz paczkę z romem - a potem w twrp wybierasz ta paczkę i instalujesz ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek810316 napisał(a):

Czyli cala wypakowana ,caly folder z ROMem? A debugowanie wączyć czy nie?

włącz - to nie zaszkodzi - ogólnie z tym debugowaniem to jest tak że jeśli robisz cokolwiek przez USB co ma wpływ na system to trzeba to włączyć (dlatego to jest domyślnie wyłączone - takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek próby ingerencji w system ...) oczywiście kopiowanie plików z kompa na telefon jest z tego wykluczone 🙃 zauważ też że przy optymalizacji systemu w aplikacji panelu sterowania dostęp do opcji programistycznych jest blokowany ... ot na wszelki wypadek żeby nie naszła ochota w tym się grzebać 🙃

4 minuty temu, arek810316 napisał(a):

Czyli cala wypakowana ,caly folder z ROMem? A debugowanie wączyć czy nie?

paczki nie wypakowujesz - pan Kacper też o tym pisał - wypakowujesz tylko przy instalacji z poziomu kompa przez fastboota - bo musisz to wywołać skryptem - a skrypt musi mieć dostęp do plików ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Master napisał(a):

jak jesteś w systemie to włącz - jeśli robisz czysta instalke to zrób z poziomu kompa - skryptem wipe data - a fona uruchom ponownie w trybie fastboot - tak musisz go podłączyć do kompa żeby sterki prawidłowo wskoczyły (możesz to sprawdzić w menagerze urządzeń czy nie ma jakich znaków zapytania czy konfliktu)

twrp nie jest Ci potrzebne do instalki z poziomu kompa przez tryb fastboot ... to możesz potem doinstalować - pisałem już o tym wcześniej 🙃 na kompie po prostu rozpakuj paczkę która pobierzesz i tam w katalogu zapodaj skrypt czystej instalki ...

Faktycznie przez fastboot jest dużo latwiej. Trudno potem doinstalować twpr bo chciałbym potem aktualizować z poziomu telefonu?

Okey,robie przez TWPR . czyli rom wrzucam do pamieci telefonu w formie winrar tak jak sie pobrał?

Paczkę z romem w formie takiej jak pobrałem moge sobie wczesniej wrzucic do pamieci telefonu czy musz to zrobic jak jest podłączony w trybie fastboot?

Edytowane przez arek810316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, arek810316 napisał(a):

Faktycznie przez fastboot jest dużo latwiej. Trudno potem doinstalować twpr bo chciałbym potem aktualizować z poziomu telefonu?

Okey,robie przez TWPR . czyli rom wrzucam do pamieci telefonu w formie winrar tak jak sie pobrał?

Paczkę z romem w formie takiej jak pobrałem moge sobie wczesniej wrzucic do pamieci telefonu czy musz to zrobic jak jest podłączony w trybie fastboot?

no właśnie nie trudno 🙃 pisałem już o tym - to formalność - i potem już updaty robisz z poziomu telefonu a nie kompa przez fastboot - te paczki z romem miui polska są już uniwersalne - czyli możesz to robić na dwa sposoby ... kiedyś były różne paczki - inna dla twrp i inna dla fastboot ... przeczytaj to co wysłałem w linku ... nie wiem czy to dobra procedura instalki przez twrp z czyszczeniem pamięci ... może pan Kacper to potwierdzi lub nie ... bo zauważ że z tego co tam pisał autor to najpierw czyścisz całą pamięć telefonu - a potem podłączasz go do kompa i wrzucasz paczkę z romem - czyli zakładam że po usunięciu wszystkich danych w twrp robisz restart w fastboot - wrzucasz ROM i odpalasz znowu twrp i tam dopiero dajesz install wskazując ta paczkę ... no bo jak wrzucisz ROM do pamięci wcześniej to wyczyszczenie wszystkiego też wywali Ci ten ROM - jest to logiczne ...

w ogóle to ja bym Ci radził zostawić na razie twrp w spokoju i wrzucić system z kompa ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...