Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2021 o 10:53, Kacper Skrzypek napisał:

Tak. Ale tylko uruchomić TWRP i z niego zainstalować najnowszą aktualizację. Czyszczenie nie powinno być wymagane.

Czy mógłbyś mi podesłać info/ podpowiedzieć jak znaleźćinfo jak tylko uruchomić z TWRP? mam info jak zainstalować a to raczej nie to samo. Może jest gdzieś tutorial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowanie systemu:
(Polecam taki sposób ponieważ póki nie wyjdzie oficjalne TWRP na ten telefon, nie chcę go instalować *To samo twierdzi również jego autor)

2. Pobierz najnowszy ROM i przenieś go na pamięć telefonu. (MiuiPolska Download)
3. Pobierz najnowszy TWRP (AndroidFileHost, najnowsze wydanie jest oznaczone najwyższym numerkiem np. TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img)
4. Uruchom ponownie telefon w trybie FastBoot (poprzez ADB albo Przycisk głośności w dół + Zasilania)
5. Zainstaluj Minimal ADB & Fastboot (Chyba że już go zainstalowałeś/aś)
6. Podłącz telefon do komputera poprzez kabel USB
7. Przenieś TWRP do folderu do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot.
8. Uruchom cmd (Wiersz poleceń) w folderze do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot
9. Uruchom telefon tymczasowo w trybie TWRP recovery używając komendy "fastboot boot TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img"
10. W TWRP instalujemy rom (Klikamy Install, po czym wybieramy wcześniej przeniesiony do pamięci telefonu plik .zip)
11. Po ponownym uruchomieniu telefonu system będzie zainstalowany.
12. WAŻNE! Nie czyścimy danych (Wipe / Wipe data) ponieważ stracimy nasze aplikacje i resztę danych.


Przy ptk 9 wpisać komendę:   

fastboot boot twrp.img

 

i nie wgrywać innego TWRP wcześniej? to wystarczy?

Przepraszam za ciągłe pytania, ale nie czuję się w tym mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal potrzebuje pomocy. Udało mi się zainstalować ROM Xiaomi.eu, ale zacząłem bawić się z Magiskiem, i musiałem przywracać telefon do życia przez MiFlash. Wrzucam na nowo recovery, to albo nie chce działać - włącza się MiRecocery - albo nie widzi żadnych  danych (0MB storage), ani nawet nie pyta o hasło do konta aby odszyfrować dane, i nijak nie wiem jak zmusić recovery do tego.

Edytowane przez BooZon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc przy MI 11

Robię krok w krok wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszego postu, biorę pod uwagę "Przypadek, gdy telefon MA recovery - DLA NOWYCH TELEFONÓW (dzięki @mrosi i @zoltan78):"

Niestety gdy telefon ma uruchomiony TWRP mój laptop nie widzi partycji telefonu, w ogóle w "mój komputer" nie widzę telefonu więc nie mogę skopiować romu. Czy ktoś jest w stanie mi z tym pomóc? 

(dźwięk podpięcia tel słychać z windows, ale nie widać telefonu 😕 )

 

edit: w twrp kliknąłem "zamontuj" -> rozszfyruj data, pokazał się telefon, ma  w nim dwa foldery 0 oraz TWRP, plik z romem skopiowałem bezpośrednio w pamięć bo w żaden z folderów nie mogę, niestety w telefonie w TWRP nie widzę tego pliku 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!
Sprawa dotyczy poradnika: Instalacja Xiaomi EU (choć nie tylko).
Dojechałem w poradniku do rozdziału Recovery-instalacja pp.5 i 6 i udało mi się wg wskazówek Pana Kacpra uruchomić TWRP bez problemów.
Nie zaważyłem żadnych nieprawidłowości- program został wgrany. Wyszedłem z TWRP uruchomiłem system tak, żeby telefon uruchomił się w TWRP i
tu moje zaskoczenie, gdyż TWRP zniknęło a pojawiło się fabryczne to z Main Menu, Rebootem i Wipe. Operację ponowiłem jeszcze dwukrotnie i za każdym razem
TWRP znikało razem z systemem i danymi, musiałem stawiać system od nowa to jeden problem. 
Drugi to brak na telefonie plików niezbędnych do wykonania roota (Magisk) po prostu telefon nie widział ani Magiska ani nowego oprogramowania.  chociaż wgrałem
te pliki na telefon nawet do różnych katalogów w sposób klasyczny). Trzeci dzień siedzę nad tym problemem i nic nie wymyśliłem.
Stan na chwilę obecną:
- odblokowany bootloader;
- przywrócony system z aplikacjami po formacie telefonu (3 razy);
- system bez modyfikacji: 
                 wersja MIUI Global 12.0.4.0 stabilna (QFCEUXM)
                 wersja Androida 10QKQ
O ile jeszcze bym zdzierżył to dziwaczne wchodzenie do TWRP (poprzez jego instalację przez fastboot o tyle wgrywanie systemu za każym razem to mordęga.
Próbowłem korzystać z różnych podpowiedzi na forum, ale nic co by mi pomogło nie znalazłem.
Poradnik super.
Jako-75-latek poradziłem sobie z odblokowaniem telefonu, ale nie mogę zrobić roota i wgrać oprogramowania. Coś robię nie tak (dlaczego nie widzę wgranych 
przeze mnie plików w smartfonie), czy  ktoś z forumowiczów mółby wskazać jak to zrobić. 
A tak wogóle nie mam doświadczenia w tych sprawach i każdy krok wywołuje u mnie palpitacje serca.
Pozdrawiam
Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jakiegoś innego, bo 3.3.1 raczej nie będzie działać z nowymi Androidami.

https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693765780 albo

https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693777989

Globala i tak się pozbywasz w procesie instalacji. Jak zrestartowałeś do systemu to zastąpił TWRP recovery od Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem TWRP z drugiego Twojego linku, zainstalowałem i uruchomiłem, wszystko odbyło się bez problemów.

Następnie wgrałem również system z Miui Polska oczywiście z poziomu TWRP któryś z tych:

- xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_21.9.15_v12-1

- xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V12.5.3.0.RFCCNXM_v12-11

Wg mnie System się wgrał prawidłowo - trwało to kilka minut i nie było żadnych czerwonych wstawek we wgrywanym tekście. Po zakończeniu pokazały się dwa przyciski, jeden z "Wyczyść Cache/Dalvik"  i drugi z "Uruchom System". Dałem "Uruchom" . System się zrestartował i uruchomił od nowa i po pewnym czasie wgrał się nie system, ale znowu TWRP ze stroną początkową (wybierz język) i na tym stanęło. Ponowiłem operację z drugim systemem i znów to samo podobnie jak po wyłączeniu telefonu i włączeniu od nowa  - zawsze startuje do sprawnego TWRP,  które nie znika po restarcie i na tym koniec a system nie startuje.

Na forum szukam pomocy jak z tego wybrnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na kompie "Minimal ADB and Fastboot" 
Włączam na tel opcje programistyczne, włączam debugowanie USB
Wyłączam tel
Włączam trzymając dwa przyciski power + volume down

 Pojawia się FASTBOOT

W wierszu poleceń piszę "fastboot devices" NIC

W wierszu poleceń piszę "fastboot boot twrp.img" wyskakuje - < waiting for any device >

w menedżer urządzeń mam niezainstalowane urządzenie android, pomimo tego że jak tel jest włączony to widzi go jako Redmi K40 i moge kopiowac pliki.

Jakie sterowniki zainstalować aby ruszyć dalej? czego mi brakuje?

Bardzo proszę o podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

page-13
 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-latest-adb-fastboot-and-usb-driver-installer-tool-for-windows.3999445/page-13


Tutaj znalazłem narzedzie do instalowania sterowników pod fastboot. działa

 

Nastepnie twrp pobrałem z tego linku:

 

https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=318170

 

zmieniłem nazwę na twrp.img

 

komenda 

 

fastboot boot twrp.img

 

 

instalacja najnowszego miui Polska i działa.

 

dziękuje wszystkim za sugestie i pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie dość może nietypowe pytanie, posiadam Xiaomi Mi 9, na którym od pół roku mam Xiaomi.eu zamiast globalnego softu, dodane konto Xiaomi i teraz pytanie jak krok po kroku przywrócić telefon do fabrycznych ze skasowaniem wszystkich konto i danych w celu sprzedaży telefonu tak by kupujący nie miał problemu dalej np z dodaniem swojego konta Xiaomi czy dalszymi aktualizacjami i bez problemowym korzystaniem z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak się wylogujesz na telefonie i wyłączysz przy tym wylogowywaniu funkcję Znajdź urządzenie to nie powinien pytać się o konto, ale zawsze lepiej sprawdzić na stronie Xiaomi, czy rzeczywiście zniknęło.
PIN też się usunie, ale usuń blokadę ekranu przed czyszczeniem bo po resecie może o nią pytać.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po resecie, jeżeli chcesz być pewien przejdź pierwszy start. Nie wsadzają karty, nie ustawiaj wifi itd. Dobrnij do pulpitu. Jak się uda, jest czysto. Wtedy w opcjach możesz FR zrobić i nie włączać już nic. Kupujący po uruchomieniu zobaczy ekran "jak w nowiuśkim". 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki jeśli spamuje ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi. 

Jakiś czas nie instalowałem miui i jakoś mnie naszło. 

Ale z tego co pamiętam to po instalacji miui.eu nie widzi mi kopi zapasowej robionej przed odblokowaniem bootloadera. Mam poco f3 a po instalacji miui widnieje Redmi i chyba dlatego nie widzi tej kopi robionej na Poco. Może jakaś zmiana nazwy pliku pomoże. Niby po wejściu w ustawienia kopi zapasowej ją widzi ale przywrócić ustawień sie nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku, kopi raczej telefon nie odnajdzie, ale na Twoim miejscu bym jej nie przywracał nawet jak by była widoczna. Przywracanie kopii z globala na xiaomi.eu lub odwrotnie to tylko więcej problemów niż korzyści. To tak na prawdę są dwa różne systemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalm83to nic nie zmienia. Xiaomi.eu bazuje na chińskiej wersji ROMu a global nie. Więc niektóre ustawienia nie są po prostu kompatybilne i niektóre aplikacje po prostu się wysypują, lub coś nie działa jak powinno. To nie jest moje widzimisię ale pisze to z doświadczenia, gdyż sam miałem takie problemy. Po migracji na inny ROM nie powinno się przywracać kopi z poprzedniego, innego ROMu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W swoim telefonie redmi note 8 przez pomyłkę wgrałem miui polska w wersji rozwojowej 12.6. Czy wgrywając najnowszy rom MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.czyli niższej wersji wystarczy zrobić to tak jak jest opisane w poradniku czy trzeba wykonać jakieś dodatkowe czynności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znowu mam problem, proszę o podpowiedź.

Po zaktualizowaniu telefonu do 21.9.17(rozwojowa) , chciałem dokonać kolejnej aktualizacji. Jednak  poprzez kompa programem "Minimal ADB Fastboot" i uruchamiam tam twrp i wskazuje pliku zip który ma zainstalować, nic. Aplikacja w telefonie również przenosi mnie do twrp i identycznie się dzieje. Widze info o odszyfrowaniu partycji i szybkie mignięcie czarnego ekranu i nic. Znowu jestem w twrp.

Czy ktoś może dać mi wskazówkę?

POCO F3
 

Edytowane przez Mateusz118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...