Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Telefon kupiony w BG, wersja global.
Już pobrałem Twrp, Minimal ADB and Fastboot, bootloader mam już odblokowany, telefon się ładuje a ja czytam Wasze poradniki. 
Dziś już pewnie nie będę tego robił bo za dużo mam do przeczytania jeszcze, a nie chciałbym czegoś skopać.

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Zainstalowałem a właściwie próbuje zainstalować xiaomi.eu na redmi note 8 pro. Zacząłem od odblokowania bootloadera od razu po przejściu do trybu fastboot uruchomiłem aplikację unlock no i tutaj pierwsze zdziwienie,nie musiałem czekać jakieś 168 godzin tylko program zapytał czy na pewno potwierdziłem i telefon odblokowany.Potem zainstalowałem twrp z którym miałem małe problemy bo nie doczytałem że podczas każdego uruchomienia telefon go zmienia z powrotem na fabryczny,ale w końcu i to opanowałem.Mój problem polega na tym że mimo trzykrotnej instalacji dochodzę tylko do okna z wyborem języka i nijak nie mogę przejść dalej.Telefon po instalacji się uruchamia podaje hasło do wi-fi potem hasło do weryfikacji,telefon chwilę się zastanawia i przechodzi do wyboru języka więc zakładam że hasło jest zweryfikowane poprawnie.Niestety na tym się zatrzymuje i nie idzie dalej. No i zupełnie nie wiem co robić dalej jak to ogarnąć

Sprawa nieaktualna-urządzenie zaczęło działać po zmianie języka domyślnego na angielski powrocie do menu wyboru języka i jeszcze raz wybraniu polskiego.

Nie piszemy posta pod postem. Korzystaj z opcji Edytuj /Orjon

przepraszam chciałem edytować napisałem nowego posta.

Wszystko już działa włącznie z płatnościami nfc za pomocą magiska Mam jeszcze jedną bolączkę,chodzi mianowicie o Asystenta google. Problem polega na tym że nie chce ze mną gadać.Po prostu nie reaguje na ok google. Gdy nagrywam próbki głosu wszystko jest poprawnie,a potem brak reakcji na słowo klucz.Asystent wywołany z ikony działa bez zarzutu więc problem tkwi w słowie klucz .Da się coś z tym zrobić ?

Edytowane przez szybki10
uzupełnienie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 23:35, Netoper napisał:

Spróbuj - hej google


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

usunąłem  istniejący model głosu i nagrałem nowy.Tym razem z komendą "hej google".Model nagrał się bez problemu, niemniej jednak i tak nie działa.chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto ma xiaomi eu na redmi note 8 pro ,jak to wygląda u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2019 o 17:30, Orjon napisał:

Robisz to co w punkcie 8. Nic więcej.

 

Dnia 27.09.2019 o 02:14, wujot10 napisał:

Dzięki za poprowadzenie za rączkę przy przejściu na Xiaomi.Eu. Poszło bez problemów tylko teraz zamiast mi9t telefon przedstawia się  jako redmi k20. Niby to samo ale wolałbym to pierwsze. Jest na to jakiś patent?

Udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion te wszystkie błędy są omawiane o od modelu mi3 mi4 schemat jest ten sam ,poprostu komendy adb i adb Shell są tak podstawowe jak tabliczka mnożenia w podstawówce już nie mówię o chrońcie bo też się da zrobić ja tu się nie wywyższam ale to są podstawy Linuxa

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

"Przegryzam" się przez temat i mam pytanie o factory reset na romie: Xiomi.Eu (Mi 9 lite).

Mając postawiony system w wersji Stable, robimy go tylko przez TWRP jak na pierwszej stronie postu, czy można skorzystać z factory reset (Przywróć dane fabryczne) w Andku? W celu wyczyszczenia systemu ze śmieci, po apkach a nie stawiania systemu od nowa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytanek.

1. Czy bootloader musi być cały czas odblokowany, gdy używamy MIUI Polska, czy odblokowanie jest potrzebne tylko do instalacji tego ROMu? Tzn. czy po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska, mogę go znów zablokować?

2. Czy po całej tej zabawie z wgrywaniem MIUIPolska mogę całkowicie powrócić do pierwotnych ustawień, tzn. wrocic do globala i zablokować bootloader (tym samym znowu zabezpieczyć telefon przed wyciekiem danych, gdy go zgubię)? Tak, żeby telefon był jak dopiero co wyjęty z pudełka. Czy jeśli raz odblokuję bootloadera, to ślad pozostanie na zawsze?

3. To samo pytanie z rootowaniem telefonu. Czy raz zrootowany telefon już na zawsze pozostawi po sobie ślad? 

4. Czy MIUIPolska nadal jest lepszym ROMem od globala i warto się na niego przesiąść? Gdzieś czytalem, że MIUIPolska nie jest już tak wspierany/aktualizowany, a global przeciwnie i nie warto się przesiadać z globala. Niepotwierdzone info.

5. Czy ROM MIUIPolska poza lepszym tłumaczeniem i kilkoma bajerami ma jakiś wpływ na stabilność telefonu i jego szybkość w porównaniu z globalem? Jest od niego szybszy/wolniejszy, ma wiecej/mniej bugów, częściej/rzadziej się zawiesza albo wywala jakieś błędy?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, warsztat napisał:

1. Czy bootloader musi być cały czas odblokowany, gdy używamy MIUI Polska, czy odblokowanie jest potrzebne tylko do instalacji tego ROMu? Tzn. czy po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska, mogę go znów zablokować?

 

Musi być cały czas odblokowany. MIUIPolska nie działa z zablokowanym bootloaderem.

5 minut temu, warsztat napisał:

2. Czy po całej tej zabawie z wgrywaniem MIUIPolska mogę całkowicie powrócić do pierwotnych ustawień, tzn. wrocic do globala i zablokować bootloader (tym samym znowu zabezpieczyć telefon przed wyciekiem danych, gdy go zgubię)? Tak, żeby telefon był jak dopiero co wyjęty z pudełka. Czy jeśli raz odblokuję bootloadera, to ślad pozostanie na zawsze?

Możesz wrócić za pomocą MiFlasha i zablokować bootloader bez problemu.

6 minut temu, warsztat napisał:

3. To samo pytanie z rootowaniem telefonu. Czy raz zrootowany telefon już na zawsze pozostawi po sobie ślad? 

Nie, w Xiaomi wystarczy, że wrócisz MiFlashem na Globala i śladu po roocie nie będzie.

6 minut temu, warsztat napisał:

4. Czy MIUIPolska nadal jest lepszym ROMem od globala i warto się na niego przesiąść? Gdzieś czytalem, że MIUIPolska nie jest już tak wspierany/aktualizowany, a global przeciwnie i nie warto się przesiadać z globala. Niepotwierdzone info.

Czy jest lepszy - są różne opinie. Dla mnie jest po prostu wygodniejszy i się do niego przyzwyczaiłem, Global w mojej opinii ma jednak za dużo śmieci (+ chciałbym jednak mieć nagrywanie rozmów, którego nie miałem na globalu w Mi 9T Pro).

8 minut temu, warsztat napisał:

5. Czy ROM MIUIPolska poza lepszym tłumaczeniem i kilkoma bajerami ma jakiś wpływ na stabilność telefonu i jego szybkość w porównaniu z globalem? Jest od niego szybszy/wolniejszy, ma wiecej/mniej bugów, częściej/rzadziej się zawiesza albo wywala jakieś błędy?

Zależy od telefonu i aktualizacji - jedne są lepsze pod względem działania, inne radzą sobie nieco gorzej. Jak instalujesz betę to trzeba po prostu wiedzieć, że mogą się zdarzać pewne błędy (zależne - bądź nie - od nas), ale generalnie miuipolska trochę rzeczy względem globala nadrabia. Trzeba po prostu sobie sprawdzić na własnym egzemplarzu i stwierdzić, czy warto.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.09.2017 o 18:12, latet napisał:

Pod warunkiem, że i.mi.com nie uprze się, aby weryfikować tożsamość logującego się poprzez wysłanie SMS-a na... numer skradziony razem z telefonem. Miałem taką sytację i nic się nie dało zrobić. Choć do konta był też przypisany adres e-mail, system logowania na i.mi.com nie dawał wyboru opcji weryfikacji przez e-mail. Uparł się cham na SMS i co mu zrobisz?

(to była symulacja, nie prawdziwa sytuacja na szczęście, ale naprawdę nic nie umiałem wskórać

Dziwne bzdury tutaj piszesz każdy człowiek normalny w tym kraju po tym jak skradną mu telefon idzie do operatora po duplikat karty SIM z tym samym numerem telefonu który został skradziony to oczywista sytuacja wkładasz wtedy tą kartę do telefonu i odbierasz sms-a Nie da się ukraść numeru telefonu bo operator go zablokuje i wyda Ci twój numer na nowej karcie SIM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam Mi9 i brak karty (wejścia sd) i kabla ODT. Jak zrobie format data to będę mógl po podłączeniu do komputera, wgrać rom na telefon? Pytam ponieważ dawno temu robiłem na samsungu coś podobnego i wtedy po resecie komputer nie widział już telefonu. TWRP już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, 

od pewnego czasu jestem posiadaczem drugiego już smartfonu Xiaomi. Mianowicie Mi 9T Pro i niestety mam problem z zaszyfrowaną pamięcią wewnętrzna. 

Postępowałem zgodnie z instrukcją, tzn.:

 

Przechodzimy do zakładki Wyczyść/Wipe, a tam wybieramy opcję Formatuj Data/Format Data. Ta opcja usuwa domyślne szyfrowanie danych (obecne na urządzeniach z Androidem 6 i wyższym), bez tej opcji nie wgramy systemu na pamięć wewnętrzną. Wpisujemy "yes" i wciskamy niebieski przycisk po prawej stronie.

Po wgraniu TWRP wrzuciłem plik z systemem na pamięć wewnętrzną, która była widoczna i wszystko poszło jak powinno. Po instalacji wrzuciłem magiska i aplikację YT do instalacji z TWRP i niestety pamięć jest zaszyfrowana. Pojawiają się foldery z długimi nazwami. 

Proszę o pomoc, ponieważ nie widzi mi się robienie za każdym razem aktualizacji przez pendrive'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też to pobrać

 

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/raphael/OrangeFox-R10.1_1-Stable-raphael.zip

 

 

 

A to ci pomoże zautomatyzować instalacje recovery ,sprawdzone na mi9t pro pobita automatycznie potem wciskasz flasz i gotowe

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3398993/amp/

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...