Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MaSt3r6 napisał:

Mam to zrobić przed komendę fastboot flash recovery twrp.img czy uruchomić fastboot boot twrp.img?

Na dwa sposoby możesz.

Albo od razu fastboot boot twrp.img, ale wtedy musisz ten sam obraz zainstalować w już uruchomionym recovery (install > install image)

Albo fastboot flash antirbpass dummy.img z tego linku: https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4549410&d=1531551676 i potem fastboot flash recovery twrp.img i fastboot boot twrp.img.

42 minuty temu, mrosi napisał:

@MaSt3r6, przy Androidzie 9 niestety nie zadziała sama komenda bootowania - "fastboot boot twrp.img", wydana przez Minimal ADB. Po zainstalowaniu TWRP "fastboot flash recovery twrp.img" wydajesz wspomnianą komendę bootowania do TWRP i jednocześnie wciskasz przyciski Power i Vol+. Podkreślam, to przy Androidzie 9 wymóg, ponieważ nie da rady uruchomić telefonu w TWRP samą komendą Minimal ADB.

Zakładając, że ma Androida 9 z MIUI, tak - ale możliwe, że ma jeszcze Global Stable na Oreo, z którym ta komenda przejdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupilem mi A2 lite z androidone i potrzebuje pomocy przy zmianie oprogramowania na miui.eu.W zasadzie nie wiem czy jest taka możliwość. Na razie odblokowalem i wgrałem twrp. Teraz jakie oprogramowanie pobrać i czym to flashowac . Miflash czy z poziomu twrp. Nigdy nie zmieniałem oprogramowania więc trochę nie do końca wszystko kumam.

Edytowane przez Pako666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 5 Plus. Z Gcam korzystam od dawna. Po aktualizacji GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2 version 8 działa tylko aparat. Gdy przełączam na kamere wyskakuje: Bład aparatu Nie można połączyć się z aparatem. Inne wersje Gcam nie działają :/ W buildPro wszystko zmienione. Magisk wgrany. Ale jak sprawdzam Rootchecker to wyskakuje, że root przyznany. a wszystko robione w ten sam sposób już któryś raz z kolei. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Xiaomi mi mix 2 (chiron) i korzystałem długi czas z Lineage OS 15.1 ostatnio pojawiła się wersja miui polska dla tego modelu już z androidem 9 i stwierdziłem może czas powrócić na stare śmieci :) Pobrałem rom w TWRP zrobiłem wipe tego co trzeba zrobiłem flasha romu z miui (xiaomi.eu_multi_MIMix2_9.5.9_v10-9.zip). Niestety telefon po restarcie wisi na logo miui w sensie tym drugim gdzie jest na środku MIX. Czekałem 20 min i dalej nic. Jakaś wskazówka odnośnie powrotu z innego custom romu na miui? TWRP w wersji 3.3.0.0.

Edytowane przez slr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć! Próbowałem zainstalować xiaomi.eu na swój telefon RN5 wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743

Wszystko szło dobrze, do momentu instalacji TWRP. Miałem błąd podczas writing recovery : Failed (remote: Anti-rollback check failed) Jednakże samo TWRP mi się uruchamiało poprzez komendę boot. Obejrzałem na internecie, że można go zainstalować wrzucając go po prostu na telefon i później install zip z poziomu TWRP. Jednakże, w poradniku było, że należy zrobić format data, po jej wykonaniu gdy wchodziłem w pamięć telefonu (Internal Storage) to nic nie mogłem tam wkopiować. W TWRP normalnie widział pliki, jednakże na komputerze było czysto. Gdy wychodziłem z trybu TWRP, telefon na nowo się konfigutował i po konfiguracji, normalnie dysk był rozpoznawany przez system. Postanowiłem zaryzykować, wrzucić tam obraz dla mojego RN5 i znów odpalić TWRP z komendą boot, bo power + vol UP tylko mi w dalszym ciągu uruchamiają Mi Recovery Assistant. Zainstalowałem później rom, bez większych problemów. Tylko mi powiedzcie, czy to normalnie będzie śmigać? Tel mi wstał bardzo szybko po wgraniu ROMu. Przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Czy jeszcze coś powinienem wyczyścić w TWRP z zakładki WIPE? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Edytowane przez Exathil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jak poradzić sobie z problemem wgrania TWRP. (Telefon już odblokowany w Miflash unlocker)

Po kolei:

1. Podłączam Mi8 w trybie fastboot do komputera żeby wgrać TWRP.

2. TWRP wgrany uruchomiony na telefonie telefon widziany przez komputer jako Mi8 jest tylko pusty folder do którego nic nie mogę skopiować. 

Jak mam wgrać na telefon obraz recovery skoro nie mogę go wrzucić na telefon podłączony w TWRP do komputera?

Proszę o pomoc i wskazówkę :-)

 

Edytowane przez wallygraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się trochę pomęczyłem z wgraniem twrp. Żadną miarą mój RN7 nie chciał wejść w ten tryb. W końcu w fastboot dałem komendę: "fastboot reboot" i jednocześnie wciskając vol+ nacisnąłem enter. Może komuś ta informacja pomoże. Wgranie systemu poszło szybko i sprawnie i wszystko działa jak trzeba.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam NIE formatowac partycji data i system?

Taka praktyka za moich czasow nazywana byla "dirty flashem" i bylo to robione TYLKO podczas upgradu TEGO SAMEGO softwaru do nowszej wersji.

W przypadku zmiany romu, np z dev na globala, czy inny niezalezny custom rom, zawsze robilo sie wipe tego co podane w poradniku + data i system?

Moze mi to ktos wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawliko napisał:

I jak sie to ma np na instalowanie (bez wipe systemu i data) instalacja LineageOS na zainstlowane china dev.

Wipe data, dalvik, cache trzeba zrobić. Systemu - można, nie trzeba. Skrypt sam powinien ogarnąć czyszczenie systemu. Zawsze robiłem bez wipe system i problemu nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomn95 napisał:

Po instalacji xiaomi.eu na mi 9se nie mogę zsynchronizowac wiadomośći. Wyskakuje komunikat że nie udało się zarejestrować karty sim. O co chodzi? 

Zmień język na Angielski, włącz synchronizację i ponownie przełącz na Polski.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...