Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

@Acid @Orjon Mam problem z instalacją TWRP. (działam z ubuntu, telefon to Xiaomi Mi 6 prosto z Chin z najnowszym bo zaktualizowanym przed chwilą przez OTA Globalem)

sudo fastboot devices

wyświetliło mi moje urządzenie, a fastboot oem device-info stwierdził, że bootloader jest odblokowany (telefon wyjęty prosto z pudełka) więc z pobranym twrp-3.2.1-0-sagit.img (plik jest w folderze w którym się znajduję) przystąpiłem do instalacji. Wykonałem komendę

sudo fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-sagit.img

i na tym koniec, bo od ponad 30 minut nic się nie dzieje (patrz: załącznik). Co mam teraz zrobić? Boję się odłączyć/wyłączyć telefon od komputera albo przerwać operację.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

screen.png

Edytowane przez januszcebulka
wołanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@januszcebulka chyba nie pozostaje Ci nic innego jak odłączyć telefon i spróbować jeszcze raz. Wielokrotnie wrzucałem TWRP pod ubuntu i nie miałem jakichkolwiek problemów wrzuć może TWRP w jakiś folder przejdź do niego terminalem zmień nazwę recovery na jakieś twrp.img i wydaj polecenie fastboot flash recovery twrp.img i zobacz czy pójdzie dalej. Telefon na pewno pozostał w fastboot i nie wyszedł Ci z niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilm nie, nie wyszedł, to robię tak jak napisałeś.

edit: niestety wciąż nie działa, zmieniłem twrp na to z androidfilehost, włączyłem debugowanie USB - nadal nic. Dołączam zrzut ekranu z informacji o telefonie.

edit: po przelogowaniu się na roota zadziałało!

edit: teraz twrp 3.1.0-0 nie reaguje na dotyk...

edit: po zmianie na nowsze twrp już wszytko działa. Dziękuję!

20171227_122049.jpgScreenshot_2017-12-27-12-37-14-652_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, jak było to sorki. Jak będę aktualizował powiedzmy co tydzień system to root, twrp i dane na telefonie się usuną/będą problemy i zacznie się to sypać czy wszystko będzie na swoim miejscu?
Masz rację. Było.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orjon napisał:

Hm, coś zrobiłeś źle...

Format data przy instalacji zrobiony?

Tak zaznaczyłem wipe data. Robiłem wszystko według tego poradnika: 

 

Praktycznie wszystko się pokrywa z tym co tutaj jest napisane. Tylko podczas przenoszenia pliku xiaomi.eu_multi_MI5_7.12.28_v9-7.0 nie było folderu twrp i wrzuciłem go po prostu do głównego folderu mi5 

Edytowane przez Dobble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Wipe data a format data to dwie różne rzeczy ;)

Komenda w cmd zwykle nie działa. Musisz teraz zrebootować tel do TWRP, wejść w wipe -> format data, potwierdzić yes, nacisnąć przycisk i po udanej operacji reboot system ;) wtedy ci się odpali.

Serdecznie dziękuje wszystko ruszyło po tej czynności :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na MIUI Polska wersja 9 na Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon też macie tak że po wejściu w ustawienia/ urządzenie i kliknięciu w wersja MIUI telefon świrować zaczyna? Chwilę trzeba czekać aż pojawi się okno aktualizacje, w międzyczasie jest czarny ekran, a przy próbie wyjścia to zawieszka następuje i wyskakuje błąd że aplikacja Aktualizacja przestała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Po instalacji (jak przejdzie prawidłowo) zrób format data, najwidoczniej go nie zrobiłeś.

tapnięte z Redmi 4a
 

czyli wejsc w Wyczysc potem wybrac formatuj data i jest komunikat "Formatowanie data usunie wszystkie aplikacje kopie zapasowe zdjecia itp oraz szyfrowanie pamieci wenetrznej" wybrac tak ? i potem znowu wrzucic system na telefon ? i jeszcze raz instalowac ?

Edytowane przez baacik360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orjon napisał:

W zasadzie jeśli się zainstalowało poprawnie xiaomi.eu to chyba wystarczy tylko format data. Tak jak piszesz

 

tapnięte z Redmi 4a

ok logo xiaomi sie pojawilo i teraz czekam moze coś z tego bedzie  Orjon dziekuje ci chlopie kocham cie normalnie :)

Edytowane przez baacik360
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możesz zostać na obecnej co masz, jak instalujesz MIUIPolska albo aktualizujesz globala beta to po prostu masz nowszego andka i tyle. Pamiętaj tylko o instalacji Oreo, jeśli będziesz instalował xiaomi.eu, na najnowszym oficjalnym TWRP, a nie na jakimś starszym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich problemach postanowiłem wyczyścić telefon całkowicie. Czyli:

- pobrałem sobie najnowszy soft china dev (przez co chyba mam to o czym później napiszę) markw_images_8.1.18_20180118.0000.00_6.0_cn_06fdcfe3c0. Potem przez najnowsze MiFlash zrobiłem clean all

- uruchomiłem telefon, wyłączyłem i przez fastboot wgrałem TWRP (twrp-3.1.1-2-markw). Potem format userdata.

- uruchomiłem TWRP w nim > wipe dalvik, cache, system, data, internal storage

- potem w TWRP instalacja najnowszego softu (xiaomi.eu_multi_HM4Pro_8.1.18_v9-6.0) i jeszcze raz wipe data, dalvik, cache, internal storage

Po uruchomieniu telefonu oczywista konfiguracja kont itp.

Pojawiły się takie problemy:

- w przeglądarce gdy klikniemy na "search tab" pojawiają się 4 chińskie słowa. Z tego co zauważyłem po zmianie języka na english (united states) ich nie ma. Druga sprawa to nie mam w dodatkowych opcjach pola "region", ale mogę do niego wejść wyszukując go. Mam tam tylko "Chiny (systemowe).Screenshot_2018-01-25-07-36-01-503_com.android.browser.thumb.png.17379450ef91d6160a2e2da09b9aba43.png

- w opcje> Xiaomi> Informacje osobiste mam region Poland. Jednak przy weryfikacji ID mam "niezweryfikowany". Ale nie wiem czy to ma jakiś związek.
Co może być tego przyczyną? Flashowałem "cust.img", ale nic to nie dało

 

Redmi 4 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pabian napisał:

nie mam w dodatkowych opcjach pola "region", ale mogę do niego wejść wyszukując go. Mam tam tylko "Chiny (systemowe).

Co może być tego przyczyną? Flashowałem "cust.img", ale nic to nie dało

Redmi 4 Pro

Próbowałeś tego. Jest tam link do ściągnięcia fixa. (MIUI_region_fix)
http://en.miui.com/thread-1469560-1-1.html

Ale zrób przed tym kopię w TWRP lepiej.

Też miałem kiedyś taki problem, ale sflashowałem nie chiński dev tylko global dev (wersja fastboot, trudno znaleźć, jakiś stary bo mi zależało na andku 6.0) przez fastboot i to z opcją "fastboot oem edl". Potem TWRP,  wipe all i dopiero ROM eu. I wszystko jest OK.

Edytowane przez wanarek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanarek Dzięki. Zadziałało :) Już myślałem, że będę musiał wgrać starsze TWRP. Dziwne, że nie znalazłem tego fixa wcześniej bo szukałem tam i znalazłem kilka innych, ale nie działały.

Na przyszłość gdyby ktoś miał taki problem to jeszcze musiałem zmienić w ustawieniach regionu (trzeba wejść przez wyszukiwarkę w ustawieniach bo normalnie nie miałem tej opcji) z Polski na inny (ja dałem Rosję), a potem wrócić na Polskę. Bo tak mimo, że po instalacji fixa region zmienił się na Polskę to dalej miałem chińskie znaczki w przeglądarce.

Jeszcze tylko synchronizacja konta Xiaomi nie działa, ale z tego co wiem to już wina softu i na tą chwilę nie ma rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jestem na etapie 

OK, mamy uruchomiony TWRP bądź jakiś inny recovery. W 99% przypadków w TWRP natkniemy się na jeden z poniższych ekranów, co może powodować małą panikę:
swipe-to-allow-modificaitons-twrp.jpg 

i nie da się nic wybrać. Tel jak się wygasił jak daję power to na środku mam kłódkę.

Pomocy..

 

20180125_213757.jpg

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pantinPL napisał:

A nie działa przesunięcie palcem w prawo? emoji57.png

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

prawo, lewo, góra, dół  nic

Wszystko zrobiłem zgodnie z pierwszym postem i nagle takie coś

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...