Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, kamillm napisał:

@kawosz636 soft prawidłowy dla modelu? robisz WIPE przed instalacją softu?

Tak,błedy nie sa na czerwono.mimo tego instalacja dobiega konca i telefon wlacza sie normalnie i wszystko jest w porządku,nie ma błedów w działaniu systemu,nie zawiesza sie,nie wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainstalować MIUI Polska, ale mam jedno pytanie które mnie nurtuje - obecnie posiadam MIUI Global 8.5 | Stabilna 8.5.5.0 (MADMIED) i Android 6.0.1 MXB48T (telefon to Xiaomi Mi Note 2). Czy przed zainstalowaniem MIUI Polska muszę jakoś zaktualizować Androida do wersji 7?

Pytam ponieważ w tabelce dla mojego telefonu jest podany Android 7 i boję się, że przy instalacji xiaomi.eu coś może pójść nie tak. No chyba, że zainstalowanie MIUI Polska automatycznie aktualizuje też Androida?

 U70SkKp.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się pierwszy problem :/ Po kliknięciu Instaluj, pojawiają się błędy (czerwone linie):

E:Could not extract 'META-INF/com/google/android/update-binary'

Błąd instalowania pliku zip '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MINote2_7.11.23_v9-7.0.zip'

Spróbowałem jeszcze raz i to samo.

Na dole są opcje Wyczyść Cache/Dalvik i Uruchom System - co robić?

 

EDIT: skopiowałem jeszcze raz system na pamięć urządzenia, ale pod inną nazwą i nie odłączałem kabla, instalacja ruszyła, ale kiedy pasek był w połowie na komputerze wyskoczył błąd (https://i.imgur.com/6ONFbIm.png), mimo to cały czas się instalował, aż do prawie końca, gdzie pasek się zatrzymał (przy: package_extract_file took 00s.)

Edytowane przez leomatiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leomatiix napisał:

EDIT: skopiowałem jeszcze raz system na pamięć urządzenia, ale pod inną nazwą i nie odłączałem kabla, instalacja ruszyła, ale kiedy pasek był w połowie na komputerze wyskoczył błąd (https://i.imgur.com/6ONFbIm.png), mimo to cały czas się instalował, aż do prawie końca, gdzie pasek się zatrzymał (przy: package_extract_file took 00s.)

Co i w czym instalujesz? Co ma komputer do instalacji ROMu? Czy odblokowałeś bootloader? Nigdzie nie widzę informacji o tym.

Mam wrażenie, że zbyt trudno przejrzeć zawartość Forum, poradniki na nim umieszczone. Łatwiej jest uceglić telefon, bawiąc się softem, i nie mając o tym pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robię według poradnika. Od początku: odblokowałem bootloader, zainstalowałem Minimal ADB and Fastboot, "zainstalowałem" i otworzyłem TWRP, wyczyściłem za pomocą "Formatuj Data" (nie pojawiały się u mnie błędy tak jak opisywano to w poradniku, dokładniej w kroku 5. "Xioami.eu - Instalacja"), podłączyłem telefon do komputera, wgrałem do Internal Storage plik zip z romem xiaomi.eu, odłączyłem kabel, po czym wybrałem w TWRP wybrałem Instaluj, wybrałem wrzucony rom xiaomi.eu i rozpocząłem instalację, pojawiły się błędy, których treść napisałem wcześniej. Telefon to Xiaomi Mi Note 2, ROM najnowszy z strony miuipolska.pl. TWRP pobrałem stąd: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Edytowane przez leomatiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, według mnie albo paczka uszkodzona przy pobieraniu, albo problem z samą paczką. Spróbuj ją może ściągnąć ponownie i zainstalować (trwa u ciebie instalacja więc najpewniej pomoże ci tylko siłowy restart, vol+ i power), jak nie zadziała - poszukaj starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leomatiix napisał:

Wszystko robię według poradnika. Od początku: odblokowałem bootloader, zainstalowałem Minimal ADB and Fastboot, "zainstalowałem" i otworzyłem TWRP, wyczyściłem za pomocą "Formatuj Data" (nie pojawiały się u mnie błędy tak jak opisywano to w poradniku, dokładniej w kroku 5. "Xioami.eu - Instalacja"), podłączyłem telefon do komputera, wgrałem do Internal Storage plik zip z romem xiaomi.eu, odłączyłem kabel, po czym wybrałem w TWRP wybrałem Instaluj, wybrałem wrzucony rom xiaomi.eu i rozpocząłem instalację, pojawiły się błędy, których treść napisałem wcześniej. Telefon to Xiaomi Mi Note 2, ROM najnowszy z strony miuipolska.pl

To znaczy nie robisz według poradnika. Najpierw instaluje się sterowniki (ADB and fastboot), a potem robi resztę. Jak rozumiem, PC "widzi" telefon po jego podłączeniu?

Jesteś pewien, że wgrywasz właściwy ROM? Że TWRP masz właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi jako "MIX" (kiedy podłączałem go wcześniej, tj. zanim odblokowałem bootloader itp. to widział go normalnie, jako Mi Note 2). I w nim jest pusty Internal Storage. Sprawdzę ze starszym romem, ew. postaram się zdobyć kabel OTG, bo te kopiowanie z komputera na telefon przebiega jakoś dziwnie, jakby nie cały plik się przesyłał, mimo że waży tyle ile powinien. Co do ROM i TWRP to jestem pewien że są właściwe, sprawdzałem kilka razy przed wgraniem.

Edytowane przez leomatiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, leomatiix napisał:

Widzi jako "MIX" (kiedy podłączałem go wcześniej, tj. zanim odblokowałem bootloader itp. to widział go normalnie, jako Mi Note 2). I w nim jest pusty Internal Storage. Sprawdzę ze starszym romem, ew. postaram się zdobyć kabel OTG, bo te kopiowanie z komputera na telefon przebiega jakoś dziwnie, jakby nie cały plik się przesyłał, mimo że waży tyle ile powinien.

To na moje zły system instalujesz albo masz zły zainstalowany. Nie ma takiej możliwości aby był widziany jako inny telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
1 godzinę temu, leomatiix napisał:

No i pojawił się pierwszy problem :/ Po kliknięciu Instaluj, pojawiają się błędy (czerwone linie):

E:Could not extract 'META-INF/com/google/android/update-binary'

Błąd instalowania pliku zip '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MINote2_7.11.23_v9-7.0.zip'

Spróbowałem jeszcze raz i to samo.

Na dole są opcje Wyczyść Cache/Dalvik i Uruchom System - co robić?

 

EDIT: skopiowałem jeszcze raz system na pamięć urządzenia, ale pod inną nazwą i nie odłączałem kabla, instalacja ruszyła, ale kiedy pasek był w połowie na komputerze wyskoczył błąd (https://i.imgur.com/6ONFbIm.png), mimo to cały czas się instalował, aż do prawie końca, gdzie pasek się zatrzymał (przy: package_extract_file took 00s.)

 

Pisał ;)

Hm, spróbuj może wgrać to TWRP: https://forum.xda-developers.com/mi-note-2/development/unofficial-twrp-3-1-0-0-mi-note-2-t3573350

@leomatiix Hm, spróbuj zrobić Format Data i restart jeszcze raz do recovery i potem do kompa.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

A ROM?

z serwera głównego dla Mi Note 2 z: https://miuipolska.pl/download/

 

jeszcze raz wgrałem to samo TWRP i teraz telefon widzi jako MiNote2, ale kopiowanie pliku zatrzymuje się na ok 40% a windows odtwarza dźwięk "Zatrzymanie krytyczne" - tak jakby jakiś problem ze sterownikami, ale wydaje mi się, że wszystkie potrzebne sterowniki zainstalowałem (tj. w MiUnlock + ADB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, leomatiix napisał:

jeszcze raz wgrałem to samo TWRP i teraz telefon widzi jako MiNote2, ale kopiowanie pliku zatrzymuje się na ok 40% a windows odtwarza dźwięk "Zatrzymanie krytyczne" - tak jakby jakiś problem ze sterownikami, ale wydaje mi się, że wszystkie potrzebne sterowniki zainstalowałem (tj. w MiUnlock + ADB)

Jeśli możesz zainstalować TWRP, to teoretycznie sterowniki są oK.

Nie mniej spróbuj je zainstalować jeszcze raz. Zanim to zrobisz, wyłącz podpisywanie cyfrowe w Windows:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Potem zainstaluj sterowniki (ADB, etc.). Potem jeszcze raz MiFlash (obydwie wersje, zaczynając od starszej z nich). Potem spróbuj jeszcze raz podpiąć telefon i wrzucić ROM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko przebiega w porządku do momentu instalacji romu w TWRP. Pasek zatrzymuje się na milimetry przed końcem, ostatnia informacja z tego "terminala" nad paskiem to "package_exctract_file took 00s.". Czy po takiej nieudanej instalacji, przed przystąpieniem do następnej próby muszę usuwać jakieś dane z telefonu za pomocą TWRP?

Próbowałem ostatnią oraz przedostatnią wersje xiaomi.eu.

Edytowane przez leomatiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leomatiix napisał:

Próbowałem ostatnią oraz przedostatnią wersje xiaomi.eu.

Przed wrzuceniem ROMu do TWRP, zrób  W TWPR po kolei Format Data, Factory Reset, i Advanced Wipe (zaznacz wszystko poza System. Dokładnie w tej kolejności. Potem wrzuć ROM i spróbuj zainstalować. Jeśli nie uda się, pozostaje MiFlash:

https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nic nie udało mi się wskórać i zainstalowałem Global Dev MiFlashem. Nie mam pojęcia co źle robiłem, może jak dostanę przejściówkę OTG to spróbuję jeszcze raz, tym razem bez przesyłania pliku komputerem. Dzięki za tak szybkie odpowiedzi, pewnie dzięki wam nie ucegliłem telefonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 18:40, mrosi napisał:

Przed wrzuceniem ROMu do TWRP, zrób  W TWPR po kolei Format Data, Factory Reset, i Advanced Wipe (zaznacz wszystko poza System. Dokładnie w tej kolejności. Potem wrzuć ROM i spróbuj zainstalować. Jeśli nie uda się, pozostaje MiFlash:

https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

w adwanced wipe jest jeszcz cos takiego jak CUST,co to takiego? i czy zaznaczyc przy instalacji na czysto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kawosz636 napisał:

w adwanced wipe jest jeszcz cos takiego jak CUST,co to takiego? i czy zaznaczyc przy instalacji na czysto ?

Chyba "Cache"...?

Tak jak napisałem. Wszystko poza "System".

Tylko skopiuj wcześniej dane (pliki) z telefonu, bo wszystko zostaje usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić przed instalacją wipe data, cache, dalvik. I potem dopiero zainstalować, oczywiście pamiętaj o zrobieniu backupa bo w trakcie wipe poginą apki (dane z pamięci nie). Ja zawsze robię też, choć to raczej nie jest wymagane ;), wipe system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety przy próbie instalacji z pendriva posypały się błędy. Teraz nic nie widzi na pendrivie. Co teraz trzeba zrobić?

tel to mi note 2, z gearbestu (8,5,5, global stable)

zrestartowałem twrp i próbowałem wykonać ponownie formatowanie, ale teraz jest niby ukończono, ale na czerwono wyświetla się napis:

nie można zamontować /sytem (invalid argument)

Edytowane przez rafalbogusz.lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...