Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zbootujesz recovery to masz chyba w zaawansowanych opcje onekey inject czy coś podobnego. 
Podczas instalacji romu recovery tez zostaje wgrane 
Thx, elegancko poszlo, Trwalo to dłużej niż flash romu ale jest. Podczas flashu ostatniego tomu TWRP nie wgralo się, Bylo stockowe, Pozdro

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hejka wszystkim ☺️👋 mam delikatne doświadczenie z Orange foxem jak i wgrywania systemu. Nie czaje natomiast kodu telefonu i tego jak dobrać system. Mam redmi note 10pro i naprawdę ten telefon to DRAMAT, na oryginalnym miui 13 nie idzie tego używać. Pomożecie dobrać mi foxa lub twrp i nakierujecię na właściwy system? Plus jeżeli jest poradnik/tutorial pod mój telefon proszę o link 🙏. Jest to ostatnia próba naprawienia tego zloma i jak nie wy to śmietnik. Niestety zaktualizowałem do miui 13. 😵💫

Dziękuję za każdą ewentualną pomoc❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę szukać jakiegoś tutoriala? Mam już serdecznie dosyć tego systemu, ciągłego resetowania, nie działającego messengera, migającego ekranu i wciąż nakłaniającego systemu do używania tych poronionych codziennych tapet. Nie ważne czy telefon będzie cegła czy nie, apropo jest warty tyle co cegła. Jak nie znajdę pomocy to po świętach będę zmuszony kupić inny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałem sobie wgrać system miui polska na redmi 9T, fastboot i wgranie TWRP przeszło bez problemu, ale nie wykrywa telefonu w komputerze. MTP włączone. Próbowałem jeszcze na jakimś innym TWRP to samo. Już 4 godziny się szlajam po internecie i nie mogę znaleźć rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem!

Proszę o pomoc

Posiadam Mi 9 SE. Odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP 3.6.0, zrobiłem format data (dwukrotnie, ponieważ miałem problem z formatem /data, wyczyściłem data, dalvik i cache, wgrałem ROM dla GRUS (xiaomi.eu_multi_MI9SE_V12.5.4.0.RFBCNXM_v12-11) próbowałem zainstalować i wyskakiwał błąd 7. Telefon uruchomiłem ponownie w trybie recovery, wyczyściłem data, dalvik i cache i wgrałem rozwojowy ROM dla GRUS (xiaomi.eu_multi_MI9SE_21.11.24_v12-11) - też wyskoczył  błąd 7. Zaktualizowałem TWRP do 3.6.2_9 dla GRUS i ponowiłem instalację w/w systemów - dalej błąd 7. Próbowałem zainstalować jakiś custom ROM (Lineage, Evolution) i też błąd 7. Ostatecznie prócz czyszczenia data, dalvik, cache wyczyściłem system. Przerzuciłem ROM i dalej błąd 7

Proszę o pomoc jak temu zaradzić i zainstalować system xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że robisz złe kroki przy instalacji recovery zerknij mój ostatni komentarz tu https://github.com/redispade/device_xiaomi_grus-twrp/issues/6#issuecomment-1191473696

Bez format data nie ruszysz z miejsca, pamiętaj, że format data czyści też pamięć wewnętrzną telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za odpowiedź.

Pisałem, że format wykonywałem dwukrotnie, bo za pierwszym razem wyskoczył błąd z format /data - restart telefonu do recovery, ponowiłem komendę format i już nie było błędu i uważałem, że to wystarczy.

Czy mam wykonać komendę

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img ?

Po nieudanych próbach zainstalowania ROMU wykonuję wipe dalvik, cache, danych ale i tak wywala błąd 7

Proszę o pomoc, bo już kilka dni walczę i chętnie oddam pożyczony telefon, co by swój używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem pisałeś, że robiłeś format data, ale potem dodałeś, że miałeś problem z format data, więc dałeś wipe dalvik itp, to nie było jednoznaczne, a jest jednak ważne. Komenda flashowania vbmeta jest obowiązkowa przy zmienianiu romów (lineage <> evolution <> miui), a testowałeś wszystko by wyjść z opresji. Na ten moment polecałbym MiFlashem wgrać stocka, potem kroki, które podałem w poprzednim poście i od tego momentu będziesz miał spokojna głowę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Czy oprócz błędu 7 nie ma jeszcze jakiegoś innego komunikatu powyżej? Typu że paczka jest dla "grus" a masz puste urządzenie na przykład?

tak, zgadza się. mam komunikat

Cytat

E3004: This package is pof "grus" devices; this is a " ".

Updater process ended with ERROR: 7

Error installing zip file '/sdcard/eu12.5.4.0.zip

updating partition details... done

DZIĘKI!! Poszukałem w necie, zastosowałem się do 

Cytat

EDIT: for future people looking at this post I FOUND THE SOLUTION! just go to main menu in TWRP > Advanced > Terminal, and write the following lines in there:

setprop ro.product.device grus

setprop ro.build.product grus

i zainstalowałem system :))

Ciekawi mnie jeszcze Lineage i w takim razie muszę poczytać o vbmeta.

Jeszcze raz SERDECZNE DZIĘKI ZA POMOC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat
W dniu 1.01.2022 o 22:17, galekkk napisał:

Witam.

TWRP wgrane, ale windows nie daje mi dostępu do pamięci wewnętrznej telefonu...

Robiłem WIPE,DAlvik i cache...

 

W dniu 1.01.2022 o 23:19, galekkk napisał:

Udało się w bólach. Trochę inaczej niż w tutku, ale ważne ze jest oki.

Bardzo Dziekuje autorowi za podpowiedzi :)

 

Witam, proszę kolego pochwal się jak udało ci się z tą pamięcią.

Walcze z tym już kilka godz , recovery wrzucone i jest ok , tylko nie mam dostępu do pamięci i nie moge wrzucić zip do tel.

Wszystko robione wielokrotnie jak w tutku, ale nic z tego. Sterowniki są , zmiana usb nic nie daje... ręce opadają !

Może ktoś zna jakiś sposób a nie jest tu opisany, będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format robiony naście razy, po każdym formacie uruchom w recovery. Robiony Dalvik cache i cała reszta, na inny tel (Poco F2 Pro) wystarczyło i od razu po restarcie komp widział pamięć wewnętrzną tel.

Na Mi 11 Ultra (to z nim walczę) nie daję rady...

Co do TWRP,  wgrałem to -> twrp-3.6.2_11-0-star-TeamWin.img i ...nic.

Zmieniłem na to -> twrp-3.6.2_12-v6.0_A12-star-skkk.img i tu po kilku próbach pojawiła sie pamięć wew.

Z tym że jakieś błędy pisało coś o media/data , w każdym bądź razie udało się wgrać system i był on właśnie w folderze media o ile dobrze pamiętam.

Jednak po zainstalowaniu ROM zmieniło się na to pierwsze TWRP.

Dzisiaj (walczyłem do 4 rano :( ) tel "wchodzi" w stan recovery bez problemu.

Mam zamiar zmienić ROM na xiaomi.eu i zrobię tak jak jest w tutku . 

Napiszę jak poszło, czy znowu będzie problem ze znikającym TWRP  i brakiem pamięci wew.

Kacper dziękuję za odzew :) 

edit___ nie wiem co jest grane, ale zrobiłem przed chwilą format data i po restarcie i TWRP nie zniknęło oraz pojawiła się pamięć - bez jakich żadnych problemów.

Co jest , komp odpoczął ;) i tel ..... :) 

Pamięć.JPG

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka. Mam Redmi note 11 pro i nie mam napisane że to jest 5g na pudełku mam redmi note 11 pro. Który soft powinienem pobrać? Z góry dzięki z resztą nie powinienem mieć problemu nie robię tego pierwszy raz 😃

Screenshot_2022-10-24-13-19-10-814_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Krejzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bar.Tek napisał:

Po modelu wychodzi REDMI NOTE 11S 5G, ale on jest na mediatek

 

Dopiero co kupiłem ten tel. Nowy w pudełku ze sklepu. Nie wiem co to 11s no ja mam 11pro po prostu i nic więcej a tu są tylko dwa rodzaje softu na forum. Może @Orion coś doradzi? Nie chce wgrać złego😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na oficjalną stronę z softem XIaomi, po nazwie softu wychodzi remi note 11 pro 5g

https://new.c.mi.com/global/miuidownload/detail/device/1900534

 

po kodzie modelu 2201116SG  redmi 11 S

 

No ale soft masz wgrany z 11 pro 5g.

 

Czy kupiłeś u oficjalnego dystrybutora? 

 

porównaj jeszcze z tą stroną, opakowanie plus napis REDMI 5G na tylnym panelu telefonu

https://www.androidheadlines.com/2022/02/redmi-note-11-pro-5g-review-price-specs-features.html 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem 🤣. Nie mieszkam w Polsce, telefon miał polska wtyczkę więc są sprowadzane od nas. W każdym razie gwarancja jest, pudełko zafoliowane tak jak zawsze. Miałem note 7, 9, 10pro i teraz ten z tego samego miejsca🤔 zawsze odrazu zmieniam soft i pierwszy raz mam problem ze znalezieniem właściwego. Aż zrobię post na fb żeby mi wysłali zrzuty parametrów z tego samego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...