Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

PODSTAWOWA ZASADA:
Zrób kopię zapasową swoich danych oraz aplikacji przed instalacją jakiegokolwiek systemu i najlepiej wgraj ją na komputer. Jak zrobić taką kopię - więcej w FAQ na dole.

Nie odpowiadam za uszkodzenia telefonów powstałe w wyniku tego poradnika. Robisz na własną odpowiedzialność!

Uwaga! Instalując TWRP oraz Xiaomi.eu, mając odblokowany bootloader, musisz być świadomy/a zarówno korzyści, jak i ryzyka, jakie się z tym wiąże. Odblokowany bootloader i TWRP, szczególnie w przypadku nieustawienia jakiejkolwiek blokady ekranu (bo z ustawioną blokadą nie będzie to możliwe), pozwoli złodziejowi (jeśli będzie wiedział, jak to zrobić) uzyskać dostęp do wszystkich naszych danych w telefonie.
Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie Twoich danych - pozostań przy wersji Global, jeśli oczywiście jest on dostępny, i zablokowanym bootloaderze.
Jeśli chcesz wgrać Xiaomi.eu - licz się z tym, o czym wspomniałem wcześniej.
W przypadku kradzieży warto mieć włączoną funkcję Find Device w naszym telefonie. Po wejściu na stronę i.mi.com i zalogowaniu się na nasze konto Xiaomi można zablokować nasz telefon tak, aby osoba, która go ukradnie, nie miała możliwości skorzystania z niego (nie zmienia tego nawet wgranie innej wersji MIUI, ale jeśli mamy odblokowany bootloader - zmienia to wgranie custom ROMu niebędącego MIUI).

___________________________________________________________________________

Rzeczy niezbędne do instalacji Xiaomi.eu

  1. ROM Xiaomi.eu,
  2. odblokowany program rozruchowy (tzw. bootloader) - poprzez narzędzie od Xiaomi,
  3. w przypadku instalacji przez TWRP (bo ROM-ów wydanych po 19 stycznia 2023 r. nie trzeba instalować przez TWRP, choć można) również obraz TWRP, który można znaleźć na tej stronie. TWRP poszukujemy po nazwie kodowej urządzenia - można ją znaleźć na stronie pobierania ROM-u MIUIPolska.

ROM Xiaomi.eu = MIUIPolska, to jedno i to samo!

___________________________________________________________________________

Instalujemy nowy system - dobieranie, pobieranie i proces instalacyjny

Spoiler
  1. System Xiaomi.eu można odnaleźć na stronie MIUIPolska.pl w zakładce Pobierz MIUI. Odnajdujemy ROM pod nasz telefon i go ściągamy na komputer. Lokalizacja nie jest istotna.
    Niektóre telefony zostały wydane tylko na rynek globalny; takie urządzenia nie mają wersji rozwojowej, która jest dostępna w dziale Pobierz MIUI. W takim przypadku sprawdzać należy, czy nie znajdują się one na stronie Pobierz MIUI stabilne. W przypadku, gdy nie chcemy instalować wersji beta, lecz stabilną, zaglądamy wyłącznie na stronę Pobierz MIUI stabilne.
  2. Sprawdź, czy system ściągnął się prawidłowo. Wykorzystamy w tym celu program IgorWare Hasher.
  3. Rozpakuj paczkę i uruchom plik .exe. Pojawi się menu programu. Wskaż plik (np. poprzez jego przeciągnięcie na okno programu), a nastęþnie, w zakładce Hash Result, zaznacz MD5 i kliknij Enter.
  4. Porównaj sumę kontrolną MD5 programu z początkiem sumy, która jest dostępna na stronie Pobierz MIUI dla Twojego telefonu. Jeśli obydwie są takie same - plik ściągnął się właściwie. Jeśli nie są - ściągnij plik ponownie, jest uszkodzony.

Instalacja softu - zakładam, że mamy już odblokowany bootloader. Na forum jest poradnik odnośnie do odblokowania bootloadera, więc w tym poradniku go pominę.

ROM-y Xiaomi.eu wydane po 19 stycznia 2023 r. można instalować zarówno poprzez recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Decyzja, jak zainstalować ROM, zależy od Ciebie. W poradniku przedstawiam obie metody; działają one również dla ROM-ów wydanych przed tą datą, ale w ich przypadku nie ma wyboru między metodami; zostały one wydane pod konkretny typ aktualizacji (który w przyszłości, jeśli pojawią się aktualizacje, zmieni się na nowy, hybrydowy wariant) i w takim trybie, w jakim zostały one wydane, trzeba je instalować (recovery albo fastboot).

Instalacja recovery pozwoli na instalację dalszych ROM-ów przez OTA, o ile TWRP dla danego urządzenia działa poprawnie (bo nie zawsze tak jest). Instalacja przez fastboot sprawi, że OTA będzie utrudnione, o ile nie niemożliwe bez doinstalowania TWRP, ale instalacja przez fastboot działa za każdym razem tak samo i nie jest zależna od innych czynników. Wymaga też ona komputera (a OTA nie).

Instalacja przez recovery

Spoiler
  1. Po pobraniu ROM-u rozpakowujemy folder bin i go otwieramy (w katalogu pod właściwy system, który jest na komputerze). Jeśli w danym ROMie nie ma tego katalogu, należy pobrać narzędzia platform-tools ze strony Google'a, wypakować paczkę i tam realizować dalsze procedury. W tymże katalogu otwieramy wiersz poleceń bądź terminal (w zależności od systemu), a także przenosimy do folderu plik TWRP pobrany wcześniej. 
  2. image-1.png.webp
  3. Telefon należy uruchomić w trybie Fastboot (przyciski Głośność- i Zasilania) i podłączyć do komputera. W uruchomionym wierszu poleceń/terminalu należy wpisać komendę fastboot devices (w PowerShellu .\fastboot devices). Poprawnie rozpoznane urządzenie wygląda mniej więcej tak:
  4. image-2.png.webp
  5. W przypadku, gdy nie uzyskujemy żadnej odpowiedzi ze strony terminala, najpewniej nie mamy zainstalowanych sterowników bądź używamy nieoryginalnego kabla (zamienniki mogą mieć problem z poprawnym obsłużeniem trybu Fastboot). W pierwszym przypadku należy zainstalować sterowniki z narzędzia MiUnlock (według FAQ > Instalacje MIUIPolska > Jak zainstalować fastboot/ADB, informacja na dole, Co w przypadku, gdy Windows nie widzi telefonu), a w drugim zmienić kabel.
  6. Po poprawnym rozpoznaniu telefonu wgrywamy TWRP. Procedura w większości przypadków jest taka sama, choć istnieją wyjątki od reguły. Wydajemy komendę fastboot flash recovery nazwa_pliku.img. Jeśli nie zwróci ona błędu, to wszystko jest OK.
  7. image-3-1024x93.png.webp
  8. Jeśli wiersz polecenia zwróci błąd No such partition, oznacza to, że nasze urządzenie nie ma osobnej partycji recovery. Dotyczy to na przykład Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Mi 11 Lite 5G itd. (pełna lista tutaj). Wtedy należy wydać komendę fastboot boot nazwa_pliku.img. Sprawi ona, że uruchomi się TWRP.
  9. Jeśli wiersz polecenia nie zwrócił błędu (sytuacja wygląda tak jak na zrzucie powyżej), to uruchamiamy recovery komendą fastboot reboot recovery.
  10. image-4.png.webp
  11. Nowo uruchomione TWRP może być w języku chińskim. W zależności od tego, w jakim menu się znajdujemy, język zmieniamy na 2 sposoby:
    • w przypadku menu z prośbą o wpisanie hasła ekranu blokady (screen po lewej stronie) dotykamy prawej opcji Wybierz język,
    • w przypadku menu z 8 opcjami (screen po prawej stronie) wybieramy trzecią opcję po prawej stronie Ustawienia, a następnie ikonę globusa (ostatnią po prawej stronie).
  12. Screenshot_2023-01-21-08-19-10-461x1024.
    Screenshot_2023-01-21-08-20-35-461x1024.
    Screenshot_2023-01-21-08-19-22-461x1024.
  13. Po zmianie języka przenosimy paczkę z ROM-em na telefon. Po wykonaniu tej czynności przechodzimy do menu Instaluj, a następnie wyszukujemy naszą paczkę. Nie zmieniamy opcji znajdujących się w menu instalacji, a następnie przesuwamy suwak na dole (Przesuń, aby zainstalować). ROM się zainstaluje.
  14. Uwaga: po instalacji mogą się pojawić błędy związane z montowaniem partycji. Nie mają one wpływu na instalację ROM-u, to problem po stronie TWRP. Należy je pominąć, sama instalacja kończy się w momencie oznaczonym linią script succeeded.
  15. Screenshot_2023-01-21-08-24-24-461x1024.

    photo_2023-01-21_15-25-29-461x1024.jpg.w

    Screenshot_2023-02-03-12-47-11.png

  16. Po instalacji ROM-u przechodzimy do menu głównego z 8 opcjami, a następnie wybieramy Wyczyść > Formatuj Data. Akceptujemy wybór, wpisując yes i dotykając niebieskiego przycisku na dole ekranu.
  17. Screenshot_2023-01-21-08-28-36-461x1024.
  18. Po wykonanej operacji (jeśli wykonała się bez błędów) wybieramy Restart > na górze System.

Instalacja przez Fastboot

Spoiler
  • Po pobraniu ROM-u rozpakowujemy go w całości na komputerze. Struktura powinna wyglądać tak:
image-5.png.webp
  • Uruchamiamy telefon w trybie Fastboot, a następnie podłączamy go do komputera.
  • Z listy plików wybieramy plik first_install_with_data_format (dla swojego systemu). Skrypt wyświetli ostrzeżenie dot. utraty danych. Zatwierdzamy wybór klawiszem Y i enterem.
image-6.png.webp
  • Jeśli takiego komunikatu w ogóle nie ma, oznacza to, iż fastboot nie wykrywa urządzenia – postępujemy analogicznie jak w przypadku instalacji recovery (według FAQ > Instalacje MIUIPolska > Jak zainstalować fastboot/ADB, Co w przypadku, gdy Windows nie widzi telefonu).
  • Skrypt zainstaluje ROM i wyczyści dane. System uruchomi się automatycznie.
image-7-1024x576.png.webp

___________________________________________________________________________

Małe FAQ

Jak wykonać kopię zapasową aplikacji i danych?

Kopię zapasową aplikacji robimy w sposób następujący:

  1. Wchodzimy w aplikację Ustawienia -> Informacje o telefonie > Kopia i przywracanie danych.
  2. Zaznaczamy elementy, jakie kopia ma mieć. Klikamy na Utwórz.
  3. Kopia się tworzy. Po jej utworzeniu będzie ona dostępna w katalogu MIUI/backup/AllBackup/<folder z datą i godziną wykonania backupu>. Ten folder możesz sobie przekopiować na inny nośnik i potem przywrócić z powrotem.
  4. Uwaga! Kopia MIUI nie przywraca danych wszystkich aplikacji. Istnieje ryzyko, że niektóre z nich trzeba będzie doinstalować sobie samemu na nowej wersji systemu, a niektóre przywrócone aplikacje mogą się zamykać z powodu niekompatybilności danych (te aplikacje również trzeba przeinstalować na nowo). Możesz spróbować zrobić kopię w Chmurze Xiaomi (ale tu również nie ma gwarancji, że wszystko przywróci się w 100%).

Kopię danych można zrobić albo za pomocą TWRP, albo przerzucając swoje ważne dane na inny nośnik (karta SD/komputer etc.).

Kopię aplikacji i ich danych można także wykonać za pomocą aplikacji Titanium Backup, po nadaniu uprawnień roota, lub innych apek takich jak Migrate.

Tworzenie backupu za pomocą TWRP:
Wchodzisz w TWRP, potem w menu Kopia, wybierasz partycje do backupu i gotowe. Backupy zawsze są w folderze TWRP/BACKUPS, tam też musimy je zrzucić, jeśli zrobiliśmy je, ale mamy je tylko na komputerze.

Jak wrócić na Globala/zainstalować system przez MiFlash?

XIAOMI - SNAPDRAGON
odblokowany bootloader

Używamy do tego celu programu o nazwie MiFlashTool. Jego najnowsza wersja znajduje się zazwyczaj w najnowszej wersji programu MiFlashPro (link aktualny na dzień 25.04.2021). Poradnik, jak go użyć, znajduje się na forum MIUIPolska tutaj.

ROMy MiFlash mają końcówkę tar.gz lub tgz, nie zip (zip to wersje pod recovery, instalowane z aplikacji Aktualizacje, a w przypadku Xiaomi.eu - z poziomu TWRP). Można je odnaleźć albo tutaj, albo na forum Mi Community Global w dziale swojego urządzenia (wątki o wydaniu jakiejś wersji ROMu - Global lub China). Wgrywamy system w tym programie w trybie fastboot (telefon włączamy kombinacją vol- i power).

Uwaga!!! Na chińskich wersjach telefonów wydanych od Redmi 5 Plus i dalej kategorycznie NIE WOLNO BLOKOWAĆ BOOTLOADERA na ROMie Global!!! Spowoduje to bowiem, że urządzenie uruchomi się tylko do Mi-Recovery i nie ruszy dalej!

Wersja chińska telefonu ma pudełko w języku chińskim i oznakowanie, które powinno wskazywać na to, że takową chińską wersję kupiliśmy. Możemy też sprawdzić, jaką mamy wersję, poprzez wejście w Informacje o telefonie (Wersja modelu) i weryfikację w Google bądź na stronie Xiaomi po numerze IMEI urządzenia.

zablokowany bootloader

Tak samo jak powyżej, tyle że musimy telefon uruchomić w trybie EDL. Tu sprawa jest bardziej skomplikowana. 

Na nowych wersjach telefonów od Redmi Note 5 Xiaomi pozwala na wgranie softu w EDL tylko autoryzowanym kontom Xiaomi. Oznacza to, że nie jesteśmy w stanie, bez odnalezienia posiadacza takowego konta (o co obecnie bardzo trudno) lub odnalezienia metody ominięcia tej blokady, wgrać softu w tym trybie!!!

XIAOMI - MEDIATEK
odblokowany bootloader

Procedura taka sama jak dla odblokowanego bootloadera w Snapdragonie.

zablokowany bootloader

Nowe telefony z Mediatekiem również wymagają autoryzowanego konta Xiaomi tak jak telefony ze Snapdragonem. Po uzyskaniu takowego konta można wgrać oprogramowanie dla nich w programie SPFlashTool.

Mój komputer nie wykrywa telefonu w fastboot! Jak żyć!?

Najwidoczniej to wina sterowników. Jeśli odblokowywałeś bootloader, to masz pewnie jeszcze paczkę z programem MiUnlockTool. Wejdź w niego. Powinna, obok przycisku zamykania programu, pojawić się zębatka. Kliknij w nią, a potem w Mi Usb Driver. Sterowniki powinny zadziałać i komputer powinien być w stanie wykryć telefon w fastboot.

Jeśli nie, to upewnij się, że używasz oryginalnego kabla od Xiaomi. Zamienniki mogą mieć kłopoty z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Niektóre procesory mogą mieć problem z poprawnym wykrywaniem telefonu w trybie fastboot w niektórych przypadkach. Wtedy należy uruchomić skrypt dodający odpowiednie wartości do rejestru Windowsa, a następnie uruchomić ponownie komputer i sprawdzić, czy urządzenie jest wykrywane poprawnie.

USB controller fix.bat

OTA mi nie działa. Jak zainstalować aktualizację?

Ściągnij system tak, jak zwykle (MIUIPolska.pl -> Pobierz MIUI), wgraj na jakiś nośnik/pamięć wewnętrzną, nie rób wipe, wejdź w TWRP -> wpisz hasło blokady ekranu, aby zdeszyfrować dane -> Instaluj/Install -> zip z systemem -> Install -> Reboot System. Telefon powinien się uruchomić po około 5-10 minutach.

Nie mogę wgrać TWRP. Co zrobić?

  • Jeśli masz błąd typu "fastboot nie został rozpoznany...", sprawdź, czy masz plik fastboot.exe w folderze albo czy jesteś w właściwym folderze.
  • Jeśli natomiast Twój błąd to "error: cannot load...", sprawdź, czy nazwa pliku jest poprawna (polecenie dir).
  • Jeśli błąd to "Bad Buffer Size", to najpewniej próbowałeś wgrać recovery, które nie jest przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot (komendą fastboot flash recovery nazwa_pliku.img), lecz jedynie do uruchomienia go (komendą fastboot boot nazwa_pliku.img). To dość popularny przypadek dla recovery od skkk, które ma 2 wersje różniące się właśnie tym, jak należy je wgrywać. Aby uniknąć pozostania w trybie Fastboot na wieki, musisz wydać komendy fastboot erase misc oraz fastboot set_active a (w tej kolejności). Później wgraj obraz, który można wgrać (a nie tylko uruchomić).

Po instalacji systemu wyświetla mi się informacja przy wyjściu do systemu, że systemu nie zainstalowano. Co robić?

Są 2 opcje - albo rzeczywiście nie zainstalowałeś systemu (choć to byłoby dziwne) albo TWRP się pomylił. Jeśli jesteś pewien, że zainstalowałeś Xiaomi.eu, zignoruj to i kontynuuj instalację.

Telefon zatrzymuje mi się cały czas na animacji MIUI po instalacji Xiaomi.eu. Jak temu zaradzić?

Coś musiałeś ominąć. Spróbuj zrobić jeszcze raz format data w TWRP albo po prostu zrestartować telefon. Niektórym pomogło jedno, innym drugie. Możliwe, że jest także inne rozwiązanie Twojego problemu, jeśli obydwa wymienione powyżej nie działają - sprawdź w dziale Twojego telefonu.

To tyle :) Jeśli czegoś nie doglądnąłem lub ominąłem, piszcie - poprawię.

Proces sprawdzony w dniu 15 listopada 2022 r. na Xiaomi 12

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Aktualizacja posta - ROM-y hybrydowe
  • Like 16
  • Thanks 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
Cytat

Po wejściu na stronę i.mi.com i zalogowaniu się na nasze konto Xiaomi można zablokować nasz telefon tak, aby osoba, która go ukradnie, nie miała możliwości skorzystania z niego

Pod warunkiem, że i.mi.com nie uprze się, aby weryfikować tożsamość logującego się poprzez wysłanie SMS-a na... numer skradziony razem z telefonem. Miałem taką sytację i nic się nie dało zrobić. Choć do konta był też przypisany adres e-mail, system logowania na i.mi.com nie dawał wyboru opcji weryfikacji przez e-mail. Uparł się cham na SMS i co mu zrobisz?

(to była symulacja, nie prawdziwa sytuacja na szczęście, ale naprawdę nic nie umiałem wskórać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tutaj byłby mały problem. Chyba, że telefon będzie synchronizować SMSy na bieżąco do chmury, to można by z poziomu chmury odczytać kod SMSowy. Tylko pytanie - co jak nie ma neta włączonego...? No tu mnie trochę zagiąłeś, wygląda na to że rzeczywiście to też nie jest najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

@Orjon

Ja ostatnio chciałem zmienić hasło na koncie Mi i był wpisany numer który już został zniszczony więc podałem numer telefonu domownika jako drugi numer weryfikacyjny (przyszedł SMS z kodem) i zmieniłem sobie hasło oraz wyrzuciłem z listy numerów stary numer nieaktywny. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to testuję (bo trochę czasu minęło) "na sucho" na zapasowym tel. z innym kontem Xiaomi.

Problem jest taki, że jak się próbujesz zalogować przez WWW do i.mi.com po dłuższym czasie nielogowania się tam tą drogą (wyjaśniecie cookies) lub  z nowego kompa, to nie wystarczy ID i hasło, po trzeba też weryfikacji przez SMS. Jeśli nie ma się już tego numeru, to się zaczynają schody. Ale ma się dostęp do niektórych funkcji: namierzenie pozycji, zdalne zablokowanie i zdalne wyczyszczenie. Nie da sie natomiast zmienić hasła xiaomi bez tej weryfikacji.

System proponuje wtedy specjalną procedurę – pyta o różne dane (w tym IMEI telefonu z którego się logowało do tego konta) i wiele innych pytań, ale trzeba odpowadać na wszystkie – bo wniosek jest przesłany do akceptacji przez człowieka, jak sądzę, bo mają na to 3 dni. Co dokładnie po tych 3 dniach będzie, to się dowiem za 3 dni, ale ma to być m.in. reset hasło do Xiaomi i możliwość podania nowego numeru do weryfikacji SMS-ami.

Ogólnie uważam to za chore, bo przecież w 99,999% przypadków kradną ci telefon razem z numerem, a odzyskanie numeru chyba trochę trwa (nie wiem, nie sprawdzałem), a chyba tez niekoniecznie jest zawsze możliwe. W moim przypadku nie choziło o kradzież, ale po prostu zniszczyłem i wyrzuciłem tę kartę SIM, bo nei oplacało mi się ładować tego numeru i wygasł, a na śmierć zapomniałem, że jest przypisany do tego konta jako weryfikacyjny.

W sowim głównym tel., w ustawieniach bezpieczeństwa konta Xiaomi, dodałem na wszelki wypadek drugi numer tel., którego na co dzień nie noszę w telefonie. Niby że w razie czego mozna go użyć do weryfikacji itd. Bzdura! Nie można!

Sytuację i jej ch...wość mniej więcej pokazują poniższe screeny:

s.jpgnm.jpgcc.jpg

Dnia 21.09.2017 o 18:33, majdan12 napisał:

Ja ostatnio chciałem zmienić hasło na koncie Mi i był wpisany numer który już został zniszczony więc podałem numer telefonu domownika jako drugi numer weryfikacyjny (przyszedł SMS z kodem) i zmieniłem sobie hasło oraz wyrzuciłem z listy numerów stary numer nieaktywny. 

Z poziomu telefonu nie da się dodać drugiego numeru bez potwierdzenia tożsamości, a do tego potrzebny jest kod wysyląny SMS-em na pierwszy numer. Błędne koło!

Z poziomu WWW da się zrobić jak piszesz, o ile jesteś w pełni zalogowany (czyli nie jest to pierwsze logowania z danej przeglądarki czy danego kompa, albo nie minęło zbyt dużo czasu od ostatniego logowania). Jeśli jednak jesteś zalogowany częściowo (jak na moim screenie), to nie możesz tak po prostu dodać drugiego numeru. Podajesz go w ramach procesu "odzyskiwania tożsamości", wraz z innymi danymi, o które jesteś proszony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet O, no to rzeczywiście dość nieciekawie to wygląda, masz oczywiście rację - do dostępu do smsów też trzeba kodu weryfikacyjnego...

A mam pytanko - jak jest info o kodzie na drugim screenie, to nie sprawdzałeś co jest po kliknięciu Not working? Bo może wtedy pójdzie na drugi numer.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 19:29, Orjon napisał:

A mam pytanko - jak jest info o kodzie na drugim screenie, to nie sprawdzałeś co jest po kliknięciu Not working? Bo może wtedy pójdzie na drugi numer.

Sprawdziłem. Nie ma tam opcji wysłania kodu ani na inny nr ani na maila. Tam jest tylko możliwość rozpoczęcia procedury (tej, gdzie się czeka 3 dni na decyzję). Załączam screena z FAQ, gdzie są wymienione dane, o ktore jest się pytanum podczas tej procedury.

Natomiast podczas potwierdzania tożsamości z poziomu telefonu (na www tego nie zauważyłem) jest alternatywa dla kodu z SMS – udzielenie prawidlowych odpowiedzi na pytania zabezpieczające. Niestety, ja odp. nie pamiętam, bo nigdy nie podaję prawdziwych odp. na tego typu pytania (jak imię babci).

Do swojego głownego konta dostęp mam pełny (nie skradziono mi numeru :) i chciałem na wszelki wypadek zmienić sobie te pytania zabezpieczające i odpowiedzi gdzieś zapisać na czarną godzinę, ale... nie ma chyba w ogole opcji zmiany odpowiedzi na te pytania!

W FAQ MIUI czytamy:

Cytat

We'll send verification messages and important notifications to your phone or email address when you reset your password or make other security-related changes to your Mi Account.

a to nieprawda!

Screenshot_2017-09-21-19-29-06-795_com.xiaomi.account.pngPrzechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-21 194102.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Czyli drugi numer na koncie Xiaomi jest w takim razie zupełnie niepotrzebny, skoro i tak to nic nam nie pomoże.

Dobre pytanie, po co on jest, co on daje. Chyba ... nic. A szkoda. Nie licząc tej "weryfikacji tożsamosci", to np. dodanie go (w ustawieniach tel.) mogłoby np. sprawiać, że ten tel. synchronizowałby także SMS i polaczenia z innego urządzenia działającego właśnie z tamtym numerem. A tak to ona tam jest i w sumie nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 18:12, latet napisał:

Pod warunkiem, że i.mi.com nie uprze się, aby weryfikować tożsamość logującego się poprzez wysłanie SMS-a na... numer skradziony razem z telefonem. Miałem taką sytację i nic się nie dało zrobić. Choć do konta był też przypisany adres e-mail, system logowania na i.mi.com nie dawał wyboru opcji weryfikacji przez e-mail. Uparł się cham na SMS i co mu zrobisz?

(to była symulacja, nie prawdziwa sytuacja na szczęście, ale naprawdę nic nie umiałem wskórać).

Szybka wizyta w punkcie operatora i mamy nową kartę SIM z naszym numerem a stara jest zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcszcz napisał:

Szybka wizyta w punkcie operatora i mamy nową kartę SIM z naszym numerem a stara jest zablokowana.

O ile jesteśmy w Polsce, itd, itp...

Wcześniej chyba też byłby problem w przypadku numerów pre-paid, ale teraz, dzięki obowiązkowi rejestracji, to chyba problemu nie ma, bo wiadomo czyj numer?

Czujne muszą być nadal osoby, które same zmieniają sobie numer, a stary chcą unicestwić lub nie będzie  w użyciu (zarejestrowany a nieużywany pre-paid wygaśnie po 3 mies.) – trzeba pamiętać, aby zmienić na koncie Xiaomi nr swojego "recovery phone", gdy ma się  jeszcze możliwość odebrania kodu na stary numer.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jako posiadacz samsunga miałem jedno recovery po wgraniu Custom Romu. Czemu obecnie po wgraniu TWRP są dwa?.

Kombinacja przycisków volume up + power powoduje przejście do chińskiego recovery, lub to jakiś tryb serwisowy?

Z poziomu telefonu aktualizacje, klikam 3 kropeczki , uruchom w trybie recovery i telefon uruchamia się w recovery TWRP

Ps. Instalując TWRP z poziomu fastboot wgrałem także TRWP jako apke na pulpit. Jak ją teraz usunąć?

 

Edytowane przez baconp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem TWRP, i po kliknięciu restart telefon cały czas wisi na logo MI - nie instalowałem jeszcze romu .eu, mam global...w czym problem? Przytrzymanie VOL+ i power resetuje telefon który potem dalej wisi...

Edytowane przez raffal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem paczkę .eu , wrzuciłem na kart SD, wyczyściłem DATA mimo że nie trzeba ;) zainstalowałem i od 10 minut mam ekran mi powered by android...

nie wyczyściłem dalvik itp. Może to mieć wpływ na to że ciągle telefon stoi na ekranie Android z 3 kropeczkami?

Edytowane przez raffal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtek.02 napisał:

W poradnikach mówią że może się ładować nawet do 40 minut.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

zgadza się ale tam mową już o tym pasku aktualizacji...to bym rozumiał że tyle się ładuje ale ten ekran z kropeczkami "niby" znika po 2-3 minutach i pojawia się pasek aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Orjon za dobre chęci ale sytuacja na 7.9.7 jest identyczna. Wisi na tym samym etapie czasami sobie wibrując. Coś skopałem chyba tylko nie wiem co...
Bootloader odblokowany, TWRP ma najnowsze, co prawda do kenzo ale kate też na tym działa. Wrzucam rom na kartę SD, wszystko się instaluje ale telefon nie wstaje. Pobieram właśnie globala i spróbuje zainstalować go przez TWRP. Już mi wszystko jedno jaki rom, byle odzyskać telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...