Jump to content

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ (dla telefonów 2019-2021 i nowszych)

Recommended Posts

Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć/poradzić ? Mam Mi5s, z MIUI 8 Polska w wersji 7.7.20. Której nie aktualizowałem ze względu na to, że była to ostatnia przed MIUI 9, a tam z kolei usunięta była opcja zmiana kolejności przycisków funkcyjnych. W ostatnich wersjach opcja ta powróciła więc skłaniam się ku przejściu na MIUI 9. Obie wersję to Android 7.

I teraz pytanie, czy mając MIUI 7.7.20 do przejścia na MIUI 8.4.4 muszę to robić w jakiś szczególny sposób?? Coś po drodze doinstalowywać ? Czy np. instalować 8.4.4 bezpośrednio z pliku ZIP z poziomu telefonu ??

• Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

______________________ Poprawki/lista zmian: PODSTAWOWA ZASADA: Zrób kopię zapasową swoich danych oraz aplikacji przed instalacją jakiegokolwiek systemu i najlepiej wgraj ją na komputer. Jak zr

Powinieneś mieć zdjętą blokadę ekranu w systemie przed zainstalowaniem TWRP w recovery. (to znaczy bez hasła ani wzoru, przesunięcie palcem może zostać)

Dzięki za poprowadzenie za rączkę przy przejściu na Xiaomi.Eu. Poszło bez problemów tylko teraz zamiast mi9t telefon przedstawia się  jako redmi k20. Niby to samo ale wolałbym to pierwsze. Jest na to

Posted Images

Dzień dobry,

mam taki mały kłopocik, otóż nie jestem w stanie wrzucić na pamięć wewnętrzną paczki z systemem.

Bootloader oczywiście odblokowany, odpalam twrp 3.2.1-1 sagit (telefon to MI6), robię Format Data, dla pewności robię reboot do recovery i przy próbie skopiowania xiaomi.eu na telefon wyskakuje błąd. 

Na telefonie system Global dev 8.3.29 Oreo.

Jakieś pomysły?

p.s. próbowałem od nowa z instalacją twrp ale dalej to samo.

Edited by elsieter7

Witam

Niedawno zakupiłem mi 6 . Był tam global kturego zaktualizowałem po automacie . Jednak niedziałaly platnosci NFC . Zapragnełem MIUI EU jednak nie potrafię tego ogarnąć . Botloader mam zdjęty ( 16 H ). TWRP zainstalowane . Aktualny rom to xiaomi.eu_multi_MI6_V9.0.3.0.NCACNEI_v9-7.1 . wydaje sie ze dziala i wszystko z nim ok . Jednak instalacja czegos nowszego konczy sie niepowodzeniem . Jak w twrp wezme instal i pzeciagne suwaka to powinno zaczac rozpakowywac pliki a wali błedmi na czerwono . Error 7 o ile dobrze pamietam . 

mam twrp 3.1.0-0 .

wyskakuje updater process ended with error : 7

error instaling zip file /sdcard/xiaomi.eu_multi_mi6_8.5.8_v9-8.0.zip

string resource tw aroma btn not found. using defaul value 

string resource zip md5 chk not found

Czy zainstalowanie MIUIPolska/Xiaomi.eu w wersji stabilnej lub rozwojowej powoduje to, że aktualizacje do nich (przez OTA) będą pojawiały się tylko stabilne lub tylko rozwojowe?

Tzn, że jeśli zainstaluję rozwojową to nigdy nie zobaczę dostępnej aktualizacji stabilnej, a jeśli zainstaluję stabilną to nigdy nie zobaczę dostępnej aktualizacji rozwojowej?

Czyli jeśli zainstaluję rozwojową to zawsze będą jakieś niedoróbki?

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie znalazłem, więc piszę tutaj. Posiadam telefon redmi 5 plus - kupiony w xkom z gwarancja rzecz jasna. Wcześniej miałem redmi note 4 i tu wszystko było jasne - założyłem konto - odblokowałem i wgrywałem softy - xiaomi eu stable i dev miui itp. Mam pytanie - jak odblokować redmi 5 plus? Czy stracę gwarancję? Obecnie mam soft - miui 9.5 stabilna 9.5.9.0 negmifa. Na wątku redmi 5 plus mierne informacje jak to zrobić i na jakim sofcie - gdy miałem redmi note 4 było to wyłuszczone pięknie i zrobiłem to łatwo. Może ktoś poprowadzi.

Jeżeli piszę w niewłaściwym temacie - przepraszam ale szukałem już sporo i brak informacji odnośnie sposobu odblokowania i informacji na jakim sofcie i czy traci się gwarancję ... chcę wgrać miui global dev albo miui eu Polska.  

W wątku redmi 5 plus ktoś kupił taki telefon w rtv euro i pytał czy odblokowanie bootloadera oznacza koniec gwarancji ale do dziś nie doczekał się odpowiedzi ..

Posiadam telefon Mi4s, wersja Android 5.1.1 LMY47V, MIUI 8.2.1.0 stable.

Telefon zaczyna mi wariować, resetuje się sam i przycina się. Chciałbym wgrać najnowszą stabilną wersję MIUI, od samego początku. Jakie kroki podjąć?

To jest najnowsza wersja stablina do mojego telefonu ? xiaomi.eu_multi_MI4s_V8.5.2.0.NAJCNED_v8-7.0.zip

Edited by HGO

Najnowsza to ta: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.5/xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.5.2.0.NAJCNFA_v9-7.0.zip/download

Miej na uwadze, że wgrywając tą wersję, blokujesz bootloader. Musisz po wgraniu odblokować bootloader przez MiUnlock, inaczej telefon może nie ruszyć. Zrób przedtem backup swoich danych, w razie W.

Dnia 29.05.2018 o 16:52, Orjon napisał:

Najnowsza to ta: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.5/xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.5.2.0.NAJCNFA_v9-7.0.zip/download

Miej na uwadze, że wgrywając tą wersję, blokujesz bootloader. Musisz po wgraniu odblokować bootloader przez MiUnlock, inaczej telefon może nie ruszyć. Zrób przedtem backup swoich danych, w razie W.

Którą wersją TWRP wgrywać?

No dobra, czyli po instalacji TWRP z jego poziomu nie muszę robić Wipe i od razu zainstalować SuperSu ?

Gdyż systemu nie chcę instalować bo mam 9.5.6.0 Stable

Edited by Marcin_89
  • Kacper Skrzypek changed the title to Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ (dla telefonów 2019-2021 i nowszych)