Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 jak czytam o tym twrp i romie eu to juz pojecia nie mam ktore pobrac do mojego tel.

Nigdy czegos takiego nie robilem

zalaczam fotkę tel.

Bym bardzo prosil, moze by ktos podeslal bezposredni link do twrp i roma

martwi mni ze cos odwale i ucegle  tel.

mi8 se.jpg

Edytowane przez BLIHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pewnie wyjdę na ignoranta informacji które były wcześniej, niemniej jednak wolę się upewnić i mieć jasny obraz sytuacji. 

Kiedy miałem Redmi Note 4x nie było z nim problemów, wszystko mozna było ładnie wgrywać, instalować itp. Niestety pozbyłe się RN4x i nabyłem Redmi Note 5 (wersja nie chińska). Pewnie zrobiłem głupotę.

Mam aktualnie Global 9.1.24 Beta. 

I teraz mam pytania. Czy rollback w RN5 mam rozumieć w ten sposób, ze nie mogę się cofnąć do określonego ROM czy w ogóle nie mogę się cofać? Rollback ma za zadanie zabezpieczenie Xiaomi przed instalowaniem ROM mocno "wstecznych"? Jeśli odblokuję bootloadera i zainstaluję TWRP i ROM inny niż MIUI to rollback też jest usuwany i nie ma problemu aby znowu wrócić na MIUI, czy trzeba przeinstalować również firmware, kernel?

Chodzi mi o to że chciałbym mieć jakiś margines do instalacji ROM jeśli będzie kiepski, żeby się nie okazało że zainstaluję np. MIUI Polska dev.9.1.24 i nie będę mógł wrócić np do 9.1.10  lub ostatniego stabilnego.

Jeszcze raz przepraszam za pytania, czytałem wiele postów ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BLIHER napisał:

zalaczam fotkę tel.

  1. Ściągasz TWRP 1102 bądź 1117 (obydwa powinny raczej działać) stąd https://drive.google.com/drive/folders/1IeCtb6vRO4CRe76s0BD_5TQiSnymPBTT (img) i instalujesz je przez fastboot, a potem uruchamiasz też przez fastboot wedle instrukcji. Potem EU z miuipolska.pl/download.
  2. Robisz wedle instrukcji w pierwszym poście (format data, instalacja itd.)
  3. Uruchamiasz system. TWRP zniknie po instalacji - instalujesz po uruchomieniu softu i konfiguracji przez fastboot TWRP 1227 z linka powyżej również przez fastboot (img). 
  4. Po instalacji i uruchomieniu tego TWRP uruchamiasz telefon z TWRP wprost do systemu. Kolejne aktualizacje będą działac już normalnie i TWRP nie powinien zniknąć.

sprawdzone na moim Mi 8 SE, więc wiem co mówię. Instalacja 1227 od razu spowoduje czarny ekran - TWRP się nie odpali.

3 godziny temu, Lehu2 napisał:

Czy rollback w RN5 mam rozumieć w ten sposób, ze nie mogę się cofnąć do określonego ROM czy w ogóle nie mogę się cofać? Rollback ma za zadanie zabezpieczenie Xiaomi przed instalowaniem ROM mocno "wstecznych"? Jeśli odblokuję bootloadera i zainstaluję TWRP i ROM inny niż MIUI to rollback też jest usuwany i nie ma problemu aby znowu wrócić na MIUI, czy trzeba przeinstalować również firmware, kernel?

Chodzi mi o to że chciałbym mieć jakiś margines do instalacji ROM jeśli będzie kiepski, żeby się nie okazało że zainstaluję np. MIUI Polska dev.9.1.24 i nie będę mógł wrócić np do 9.1.10  lub ostatniego stabilnego.

Możesz się wrócić do odpowiednio: 8.7.5 beta i 9.5.19.0 stable (mówiąc o Globalu, na anti 4 - miuipolska jest podobnie). Starsze nie. Zatem masz duży wybór.

Rollback nie jest usuwany przy przejściu na inny custom, dalej prawdopodobnie będzie anti 4, to zależy od firmware - ale ROMy na whyred z mojego własnego doświadczenia nie instalują firmware (przynajmniej nie-MIUI), zostaje te które było. Nie ma i tak żadnego problemu z powrotem na MIUI, spokojnie da się wrócić.

MIUIPolska nie instaluje antirollbacka - jeśli masz obecnie anti 3 to zostaje 3, jeśli 4 to zostaje 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki widzialem

filmy majster pirzu jak ob to robil

ale nie moge oggarnac jak w punkcie 2 wgram nowt rom

to po co mi kolejne twrp 1227

tego nie ogarniam

myslalem ze po punkcie 2 bede mial juz nowy sofft eu

 

Edytowane przez BLIHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ci potrzebny gdyż kolejne aktualizacje inaczej się nie zainstalują z prostego powodu - nie będziesz mieć żadnego TWRP po instalacji default_icon_e_wink.gif soft oczywiście już będziesz mieć więc jeśli aktualizacje cię nie obchodzą to możesz TWRP nie instalować

 

wysłane z Mi8SE via Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

dzieki

mysle ze updaty sa potrzebne

tylko treraz ten punk 4 z twrp uruchamiam wprost do systemu

tego nie wiem jak zrobic

cos mam nacisnoc na ekranie twrp ?

Mozesz zobaczyc fotke

mysle ze nr 1 to soft a co to jest za plik 2 I 3 ?TWRP.thumb.png.b4e6586a0b9805507d4d4639d08650ce.png

 

Edytowane przez BLIHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon a masz jakiś pomysł czemu mi nie działa ten skaner odcisków w miui Polska? Rom i Twrp wgrywa się bez błędów, a nie działa. Wszystko z tym Twrp co dałeś linka idzie jak po maśle a mimo to nie działa.

Tak zaczynam myśleć że może jest to jak spowodowane tym że nie mam Roota. W oryginale był Rom Global w tel. A tel kupiony w pl w x-kom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BLIHER napisał:

cos mam nacisnoc na ekranie twrp ?

tak, po instalacji TWRP po prostu Reboot > System i będzie śmigać.

Pliki 2 i 3 cię nie interesują - tylko pliki .img (twój plik nr 1 to 1102, dwa pliki dalej masz 1227).

Soft pobierasz z miuipolska a nie z drive.google.com, tam nie ma żadnych softów...

5 godzin temu, Mariusz Bee napisał:

a masz jakiś pomysł czemu mi nie działa ten skaner odcisków w miui Polska?

prawdopodobnie zrobiłeś wipe partycji persist którego nie wolno robić. Teraz musiałbyś wgrać persist z ROMu China/Global (ewentualnie zrobić MiFlash i wgrać EU na nowo - możesz jeszcze sprawdzić OrangeFox recovery, jest chyba na Redmi 5).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no, da się w miarę żyć ale musisz się pogodzić z tym że no nie ma polskiego i mogą być różne chińskie rzeczy w niektórych miejscach ;-) da się sklep Play doinstalować i nawet da się żyć. 

Jeśli jednak chcesz polski język no to musisz wgrać albo miuipolska, albo miuipro. Globala na ten model nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak wszystko po angielsku mam

no i.gogle play zainstalowane

jedynem mankamentem jest tylko to ze nie konwertuje glosu na text i google chorom nie jest domslna przegladarka

jak bede w polsce nastepbym razem to dam go do serwisu w warszawie i za 80zl to zrobia

PS Chyba ze ty orjon chcesz zarobic i przez teamviewer wgrac mi roma a ja paypalem ci kase przeleje

Edytowane przez BLIHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon Redmi Note 4x (mido) wersja MIUI 9.3 by xiaomi.eu (8.2.1 (rozwojowa)

Co jakiś czas chcę odświeżyć swojego siaomi-nga ;-).

Po kliknięciu w AKTUALIZACJE w telefonie wyświetla, że jest aktualna (a nie jest). Proszę o informację jak obecnie przeprowadzić aktualizację do najnowszej stabilnej wersji (w tym przypadku MIUI 10 Xiaomi.eu z PL, chyba - 10.0-10.2 (już zgłupiałem, ponieważ przeczytałem, że nie ma już mój telefon wsparcia, a tu nagle rom do pobrania stable na MIUI 10) ???

Czy robić to z pozycji TWRP jak zawsze (plik zip itd.?), czy muszę aktualizować TWRP?

czy robić jakieś WIPE? ewentualnie proszę o przypomnienie jak to zrobić?

Proszę o pomoc, nadmienię, że jestem użytkownikiem MIUI i propagatorem MIUI Polska już chyba od 8 lat, pierwsze miui instalowałem na HTC-Z ;-) - ale nie jestem obecnie na bieżąco ;-(, a od dwóch tygodni przeglądam forum i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi ;-(

Edytowane przez ErgE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Orjon napisał:

Ponieważ przechodzisz z MIUI9 to raczej wipe nie będzie potrzebny.
 

A jak już będę wygrywał nowy Rom MIUI 10. To co zaznaczyć przed wgraniem, aby wykasować wszystkie dane, jakieś pliki żeby zainstalować tylko czysty nowy system MIUI 10 (tak jak się robi format C: na kompie)

co zaznaczyć? wipe - dalvik cache, cache, data? czy może jeszcze coś? chcę usunąć wszystko tylko, żeby został czyściutki system MIUI 

Edytowane przez ErgE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Data, dalvik, cache, internal storage jeśli chcesz wyczyścić też pamięć wewnętrzną.

wysłane z Mi8SE via Tapatalk
 

Czyli doprecyzowując. Wchodzę w TWRP robię Wipe (Data, dalvik, cache, internal storage) wgrywam np z pen drive przez OTG plik. zip z romem i instaluje. I cieszę się z czystej nowej wersji. 

dziękuje, za wyczerpującą odpowiedź tą i wcześniejsze. Dziś / jutro akcja "format" ;-)

Edytowane przez ErgE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem na pocophone. Instaluje 
miui_POCOF1Global_V10.2.2.0.PEJMIXM_05520ce068_9.0.zip   przez twrp i od razu z kolejki
xiaomi.eu_multi_POCOF1_V10.2.2.0.PEJMIXM_v10-9.zip  wersja stabilna. Wszystko jest ok. A jak chce zamiast stabilnej flashowac tygodniową robi bootloop na przywracaniu kopii z konta google lub pominięcia niezależnie czy mam włączone wifi i wyjęta kartę sim czy nie. Jakieś sugestie?. Ps wipe data  oczywiście zrobione wcześniej i flashowac z pamięci wewnętrznej z katalogu twrp.
 

PS. Problem rozwiązany. Na 9.2.21 tygodniowej  poszło bez problemu.

 

 

Edytowane przez BarteckiByd
Rozwiązanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najnowsze MIUI PL i TWRP są ze sobą kompatybilne dla Redmi 5A? Wcześniej zainstalowałem MIUI PL, ale mój internal storage miał 0mb, problemy z mount data i czerwone linie przy aktualizacji TWRP. Zrobiłem zatem flash do global stable. Wszystko wówczas gra: działa najnowszy TWRP, jest dostęp do pamięci. Flashuję MIUI PL po format data i wgraniu Magiska ale bah, znów wracam do tego samego problemu. Działa tylko TWRP 3.1.1 ale przede wszystkim znów mam internal storage 0mb (więc prawdopodobnie encryption włącza się). Za nic nie wiem, jak to rozwiązać, pomimo przekopania się przez pół internetu :O Jestem wdzięczny za wszystkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP musi być kompatybilne z firmware pod Oreo. Najwidoczniej nie jest kompatybilne (czerwone linie). Na grupie na Telegramie dla Redmi 5A znalazłem info że niby działa OrangeFox, ale na nim nie będziesz mógł wgrywać później custom ROMów (czystego androida np. Oreo czy Pie) bo firmware pod Oreo dla Redmi 5A nie działa na razie z custom ROMami (jeśli dobrze zrozumiałem).

Musiałbyś spróbować wgrać firmware pod Nougata i potem TWRP, tylko pytanie brzmi czy to będzie razem działać z systemem...

lub zainstalować OrangeFox Oreo i sprawdzić czy na nim wszystko działa prawidłowo. https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/riva/OrangeFox-R9.0-riva.zip/download

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już późną nocą przy kolejnej przegranej uświadomiłem sobie, że ściągam MIUI PL w wersji rozwojowej, a więc Oreo, podczas gdy miałem global stable rom na Nougacie (i wówczas TWRP 3.2.3 śmigał), i podobnież z Nougata na Redmi 5A chcę korzystać. Zaraz przetestuję kolejny zestaw rozwiązań, a więc stable MIUI PL na 7.1, wgram wcześniej jeszcze raz najnowsze TWRP, Lazyflasher i Magiska, i jeśli coś tu nie pójdzie tak, to spróbuję z Orangefoxem, który jak wyczytałem ma blokowanie DMa. Dzięki za podpowiedzi i wyklarowanie @Orjon bo trochę umysł siada od objęcia tylu zmiennych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .Zanstalowałem rom.Wszystko  poszło pieknie.Niestety telefon nie uruchamia się poprawnie.Ładuje i po kilku minutach ładuje się  mui 10 telefon jest zablokowany.

Telefon mi mix 2

 rom pobrany z     https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/9.2.21/xiaomi.eu_multi_MIMix2_9.2.21_v10-8.0.zip/download

 

Możecie mi pomoc prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...