Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.05.2018 o 16:52, Orjon napisał:

Miej na uwadze, że wgrywając tą wersję, blokujesz bootloader. Musisz po wgraniu odblokować bootloader przez MiUnlock, inaczej telefon może nie ruszyć. Zrób przedtem backup swoich danych, w razie W.

 To jeszcze jedno pytanie. W którym momencie, jak wgram najnowszą wersję muszę odblokować bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie walczę z redmi note 5 od kilku godzin. W końcu doczekałem sie i po 360h odblokowałem bootloadera. 

Mam już TWRP i pobrane miui pl. Na telefonie oczywiście global Stable. twrp oczywiście zainstalowane i sie uruchamia. 

I teraz pytanie czy mam instalować wersje miui global dev i dopiero na to miui pl  . Czy wchodzę do TWRP wybieram instaluj > scieżka do pliku miui polska i sie zainstaluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem . Bootloader nadal odblokowany. Niestety mam wrażenie że telefon muli. Animacja otwierania i zamykanie aplikacji nie jest płynna tylko klatkuje. Do tego jakby dotyk gorzej działał jakos tak ospale i mniej precyzyjnie Poczekam do aktualizacji jak się to nie zmieni to wracam do Globala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez poczekam do aktualki, ale jak nic sie nie polepszy to uciekam na globala znowu.Moze i zamulal wczesniej na globalu, ale na tym romie eu telefonu nie da sie uzywac

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Niestety dziś nic nie wyszło. Wieczorem walczę i wracam do Globala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

aaa juz rozumiem , dziekuje.

Mam jeszcze inny problem , po wejsciu w -> ustawienia -> o telefonie - > wersja miui      - bardzo długo sie wczytuje menu aktualizacji , gdy juz wskoczy nic nie da sie kliknąć ani ->sprawdz dostepnosc aktualizacji ani - > trzech kropeczek u góry.

1. : Dlaczego tak sie moze dziac ? 

2.: Da sie jakos zainstalowac aktualizacje inaczej niz poprzez wbudowany aktualizator ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po aktualizacji miui z 12.07 twrp nie widzi mi folderów. Nie można znaleźć pobranego pliku z miui . Ponowne uruchamianie w trwp do recovery nie pomaga. Wyczyściłem telefon i zainstalowałem wersje bodajże z 26.07 . Ale musiałem pobierać od nowa wszystkie aplikacje itd. Czy to u mnie coś nie gra czy wszystkie aktualizacje będę musiał robić przez wipe data.

 

Zainstalowałem nowsze twrp i to działa poprawnie . Ale z telefonu uruchamia się wersja 3.2.1 z błędem a z komputera po komendzie fastboot boot twrp uruchamia się wersja nowsza i wszystko działa.

Jak zrobić żeby z telefonu uruchamiała się nowsza wersja. ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...