Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

@irlandczyk007 Dajesz "Activate device" (będąc połączonym z WiFi), podajesz swojego usera i hasło do konta Xiaomi, i...?

 

@Orjon Faktycznie, nowe MIUI PL nie jest kompatybilne z TWRP 3.2.3. Zostałem na MIUI PL na 7.1 i wszystko śmiga. Choć teraz kusi mnie, żeby jakoś pokombinować z innymi wersjami TWRP/recovery oraz Oreo, ale chyba w końcu zacznę korzystać z telefonu, zamiast go fleszować co chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który ROM trzeba wybrać dla Redmi Note 5 4/64 z podwójnym aparatem z tyłu? To chyba Redmi Note 5 AI i nie wiem, czy wgrywać ten dla Redmi Note 5 Pro czy dla tego telefonu po prostu nie ma ROMu?

Edytowane przez Jarcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 13:42, Orjon napisał:

____

XIaomi.eu - instalacja

  1. Najpewniej pojawi się błąd typu Nie można zamontować '/data' (Device or resource busy). Spokojnie, to nie koniec świata.
    Cofamy się do menu głównego TWRP, w którym wybieramy Restart/Reboot -> Recovery. Telefon uruchomi się ponownie w TWRP. Wykonujemy ponownie format data, który teraz powinien pójść bez żadnych problemów.

W sobotę wgrywałem system na Redmi 5 ostatni stable 10.2.3.0 z tego forum.

W punkcie który zaznaczyłem czyli opcja Reboot->recovery jest moim zdaniem błąd.

Wszystko robiłem od początku dokładnie tak jak piszesz w tym poradniku, instalowałem po kolei TWRP i potem system z pendrive podpiętego pod kabel USB OTG.

Problem polega na tym że jeśli wybrałem tak jak piszesz czyli reboot->recovery to telefon uruchamiał się do wstępnej konfiguracji a nie do TWRP.

Dopiero pomogło do że dałem wyłącz a następnie z wyłaczonego telefonu włączyłem go do TWRP poprzez klawisze volume up i power.

Wtedy dopiero działa poprawnie i da się wyczyścić format data a potem bez kłopotu zainstalować system.

p.s.

Pierwszy raz zainstalowałem system bez wylaczenia szyfrowania partycji do tego z błędami czyli czerwone linie w TWRP.

Dopiero za drugim razem po wybraniu wyłącz zamiast reboot->recovery system został zainstalowany poprawnie bez żadnych czerwonych linii.

Nawet teraz na działającym systemie jeśli wejdę w TWRP i dam restart->recovery to uruchomi mi się system a nie TWRP.

TWRP mam najnowsze chyba 3.2.3.na Redmi 5.

Edytowane przez Motorolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Trudna sprawa. Podczas Wipe-data dostaje taki błąd:DSC05791.thumb.JPG.2af3a781e099e6c50b96053792ae1014.JPG

Telefon Redmi Note 5, z odblokowanym bootloaderem i wgranym przez chińczyków globalem.

Przez Antiroll twrp wgrywałem przez fastboot boot twrp.img, a jego nazwa to twrp-3.2.3-2-whyred.img

Posiłkuje się instrukcją z miuipolska i pliki ściągałem również stamtąd. Początkowo twrp nie chciał w ogóle odpalić, więc pobrałem to z tej strony: https://dl.twrp.me/whyred/ i dopiero odpalił. 

Początkowo pomyślałem, że ten błąd w niczym nie przeszkadza, więc zainstalowałem tą wersje systemu: xiaomi.eu_multi_HMNote5Pro_9.2.21_v10-8.1.zip , ale podczas logowania do systemu pokazywał się czarny ekran. 

Zrobiłem całą procedurę jeszcze raz i błąd dalej występuje. Nie wiem już co z tym zrobić. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, system zainstalowany. 

Przepraszam, że nie sprawdziłem tutaj w poradniku. Szukałem w google i nie znalazłem na szybko takiego błędu po czym spanikowałem i stwierdziłem, że na pewno nikt na całym świecie nie miał takiego problemu, a tym bardziej nie będzie on opisany w poradniku... 

W każdym razie dziękuje za szybką odpowiedź, a dzięki mojej panice macie nowego usera na forum ;)

Edytowane przez igorpop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować system. 

Poległem na kopiowaniu systemu z komputera na urządzenie redmi 5 plus.

Gdy wziąłem enable mtp telefon był widoczny przez komputer ale nie można było nic wgrać. Jakby był w trybie ładowania. Wyskakiwał błąd brak odpowiedzi lub połączenie przerwane.

Pomysł jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie pytanie dlaczego nie robi sie wipe system/data/dalvik/cache przy instalacji czystego(nowego) romu ?

od zawsze w kazdym telefonie tak robilem, bo takie byly wymogi innaczej byly rozne bledy... stad tak pytam :)
paczka z romem xiaomi.eu nie flashuje partycji system czy jak ?  chociaz to bez sensu jak system jest w koncu inny ?

Edytowane przez doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić wipe system ale nie jest to konieczne bo każdy rom i tak dane partycji systemowej na początku czyści przed wgraniem.
Wipe data, dalvik, cache - możesz robić, nie musisz (jak chcesz kompletnie na czysto no to wskazane)

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dzidexx napisał:

W jego dziale widziałem podobne problemy - winne było twrp(wadliwa wersja).

Wersja niby dobra. Dedykowana.

 

9 godzin temu, dzidexx napisał:

tzn., że nie wykonał "format data/factory reset",

Było zrobione format data

11 godzin temu, Orjon napisał:

Uruchom ponownie telefon w trybie recovery i powinno przejść

Ponowne uruchomienie nie pomagało. Ponowne format data również.

 

10 godzin temu, Motorolka napisał:

Ja tam zawsze wgrywam nowy soft poprzez kabel USB otg i pendrive podpietego pod niego

Czy taki kabel/adapter za kilka zł z all będzie dobry?

Wkleił bym aukcję ale to chyba niezgodne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CzechuXX napisał:

 

Czy taki kabel/adapter za kilka zł z all będzie dobry?

Wkleił bym aukcję ale to chyba niezgodne z regulaminem.

Swój kabel kupiłem w komputroniku za 10 złotych, a potem widziałem podobne w chińskim sklepie na mieście za 3,50.

Także kup na miejscu bo koszty wysyłki będą wyższe niż cena kabla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dzidexx napisał:

Na wszelki wypadek chcę się upewnić:

Format data zatwierdzałeś wpisująć "yes"?

Oczywiście.

 

7 godzin temu, Motorolka napisał:

Także kup na miejscu bo koszty wysyłki będą wyższe niż cena kabla

W takim razie chyba zamówię z alle coś taniego zwykłym listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, CzechuXX napisał:

Oczywiście

I co potem? 

Bo zamiast restart->recovery wybierz wyłącz. 

Po wyłączeniu włącz go ponownie do recovery kombinacją klawiszy volume up+power i wtedy ponownie zrób format data. 

U mnie na Redmi 5 wyłącznie w ten sposób mroźna usunąć szyfrowanie partycji. 

Po wybraniu restart-recovery nie wchodzi do recovery tylko włącza się system. 

Zrób jak piszę a powinieneś zainstalować system bez żadnych pendrive/micro SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Motorolka napisał:

U mnie na Redmi 5 wyłącznie w ten sposób mroźna usunąć szyfrowanie partycji

U mnie to samo się dzieje. Lecz jeszcze nie działa włączenie z kombinacji vol+ power tylko muszę z komputera włączyć recovery.

Spróbuję to ogarnąć na weekendzie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
41 minut temu, Orjon napisał:

A niby dlaczego? Z tego co wiem zostało to poprawione.

Jak uruchomiłem pierwszą konfigurację przez tą aplikacje co mi podałeś to dalej był FC ale to może przez to że nie robiłem ustawień fabrycznych.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepiej jedną a potem drugą, a bezwzględnie jedną, a potem drugą. Taka subtelna różnica @Bartos ... ;) 

@MaSt3r6, przy Androidzie 9 niestety nie zadziała sama komenda bootowania - "fastboot boot twrp.img", wydana przez Minimal ADB. Po zainstalowaniu TWRP "fastboot flash recovery twrp.img" wydajesz wspomnianą komendę bootowania do TWRP i jednocześnie wciskasz przyciski Power i Vol+. Podkreślam, to przy Androidzie 9 wymóg, ponieważ nie da rady uruchomić telefonu w TWRP samą komendą Minimal ADB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodziło, że jedna, a potem druga. 

Jeśli chodzi o samą komendę bootowania recovery to np. na MiMax3 z ARB i androidem 9 działa bez problemu. Często tak robiłem, po instalacji romu na czysto od razu wydawałem komendę boot odpalałem twrp i potem instalowałem recovery z poziomu telefonu. 

Może i na innych by zadziałała. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...