Orjon

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ (dla telefonów 2016-2020 i nowszych)

Recommended Posts

Chyba sam się tak kiedyś załatwiłem. Wydaje mi się że po tym nie ma jak wgrać roku bo telefon nie widzi miejsca. Nawet sideload nie zaskakiwał. Dopiero po wgraniu systemu można kopiować pliki do telefonu.

Zainstalowałem ale wszystkie filmy, reklamy się przycinają, co może być tego przyczyną? Jak to naprawić? Wgrałem stabilne miui 10 z tej strony na Mi9

edit: prosty reset pomógł :) 

Edited by cycu2007

Tylko jedna rzecz mi przeszkadza. Telefon przestał szybko ładować przez ładowarkę indukcyjną. Przez normalna jest ok, pojawia się monit o szybkim ładowaniu a tutaj tylko "ładowanie" i trwa to długo. Czy to wina romu?

Edited by cycu2007

Dzień dobry, 

od pewnego czasu jestem posiadaczem drugiego już smartfonu Xiaomi. Mianowicie Mi 9T Pro i niestety mam problem z zaszyfrowaną pamięcią wewnętrzna. 

Postępowałem zgodnie z instrukcją, tzn.:

Przechodzimy do zakładki Wyczyść/Wipe, a tam wybieramy opcję Formatuj Data/Format Data. Ta opcja usuwa domyślne szyfrowanie danych (obecne na urządzeniach z Androidem 6 i wyższym), bez tej opcji nie wgramy systemu na pamięć wewnętrzną. Wpisujemy "yes" i wciskamy niebieski przycisk po prawej stronie.

Po wgraniu TWRP wrzuciłem plik z systemem na pamięć wewnętrzną, która była widoczna i wszystko poszło jak powinno. Po instalacji wrzuciłem magiska i aplikację YT do instalacji z TWRP i niestety pamięć jest zaszyfrowana. Pojawiają się foldery z długimi nazwami. 

Proszę o pomoc, ponieważ nie widzi mi się robienie za każdym razem aktualizacji przez pendrive'a. 

21 minut temu, Blessed napisał:

TWRP

Zmień na inne - z obsługą szyfrowania.

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Zmień na inne - z obsługą szyfrowania.

To znaczy? Mam zainstalowane to ze strony czyli raphael. 

Edited by Blessed

1 minutę temu, Blessed napisał:

To znaczy?

Poszukaj/zapytaj w dziale swojego modelu lub na forum Xda.

Można też to pobrać

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/raphael/OrangeFox-R10.1_1-Stable-raphael.zip

A to ci pomoże zautomatyzować instalacje recovery ,sprawdzone na mi9t pro pobita automatycznie potem wciskasz flasz i gotowe

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3398993/amp/

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Blessed cieszymy się wszyscy niemiłosiernie , program sobie zainstaluj na zaś

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Evolution X

Po instalacji na 9T pro telefon wisi na czarnym ekranie "Redmi by Xiaomi", na dole "Unlocked" i koniec, nic się nie dzieje.

O co chodzi?

Uruchomienie telefonu vol+ i power nic nie daje, dopiero fastbook i book twrp.img uruchamia twrp

Edited by mariaczi

Witam,

jaką wersję TWRP dla Mi9T Pro pobrać, plik twrp_raphael.img pobrany stąd:

https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/

jest inny (przy porównaniu binarnym) niż pobrany stąd:

https://miuipolska.pl/pobierz-miui-11-stabilne/

Jeszcze inny jest plik twrp.img wewnątrz zipa:
xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.5.0.QFKCNXM_v11-10.zip

Czy wersja TWRP ma znaczenie?

Pozdrawiam

Edited by andy_andy

Witam. Mam problem, po wgraniu xiaomi eu zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Po restarcie telefon wisi na logo, nie mogę wejść w recovery. Po wejściu w fastboot komputer nie widzi telefonu, jakąś rada czy serwis?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Spróbuj na innym porcie USB, innym PC. Dopóki bootloader odblokowany to jest do uratowania w warunkach domowych. Przeczytaj uważnie poradnik/poradniki.

Edited by mariusz.ur

46 minut temu, bezprym1971 napisał:

Mam problem

Power i vol+ jednocześnie - TWRP.

Power i vol- jednocześnie - tryb fastboot.

Wgrałeś MiuiEu, masz TWRP; reset z poziomu ustawień współpracuje z MiRecovery a nie z TWRP. Nic się nie wydarzyło - system nie potrafił przejść do Recovery.

Czy odblokowanie bootloadera i cała procedura związana z przejściem na MIUI w Mi A3 jest taka sama jak w pozostałych telefonach Xiaomi? Czyli po kolei: po odblokowaniu bootloadera instalacja TWRP i potem MIUI.eu albo inny ROM. Jak wrócić do Androida gdyby coś nie grało?

Panowie- proszę o pomoc bo zapętliło mi twrp i w sumie nie wiem dlaczego.

Instalację robiłem wg tutka. Niby wszystko ok. twrp mi się odpaliło (3.4.0) wybieram plik z miui - niby instalauje ale później po system reboot wywala mnie znów do TWRP.

Jakby się nie zainstalował system- ocb??

Ma ktoś jakieś info dlaczego tak może być i jak temu zarazić.

Dodam że system ściągnąłem na kompa- wrzuciłem na "pamięć wewnętrza" gdzie znajdował się tylko katalog twrp i już...przy instalacji wybieram go i instaluje. Brak czerwonych "informacji" więc chyba instalacja przechodzi dobrze a później wywala mnie znowu do twrp.

Jak temu zaradzić?

20 godzin temu, dash4 napisał:

Instalację robiłem wg tutka. Niby wszystko ok. twrp mi się odpaliło (3.4.0) wybieram plik z miui - niby instalauje ale później po system reboot wywala mnie znów do TWRP.

Dodam że system ściągnąłem na kompa- wrzuciłem na "pamięć wewnętrza" gdzie znajdował się tylko katalog twrp i już...przy instalacji wybieram go i instaluje. Brak czerwonych "informacji" więc chyba instalacja przechodzi dobrze a później wywala mnie znowu do twrp.

Jak temu zaradzić?

mam to samo na mi10 ;/

20 godzin temu, dash4 napisał:

Jak temu zaradzić?

poradziłem sobie

Najwazniejsze aby format data poszedł pomyslnie image.thumb.png.d01014a353fd03c60ec5f8e78e45191b.png

U mnie też jakoś poszło. Pewnie ten format data jest istotny tylko nie wiedziałem że aż tak..

U mnie też jakoś poszło. Pewnie ten format data jest istotny tylko nie wiedziałem że aż tak..

PS: Macie jakiś fajny sposób /soft/ do przeniesienia danych z dwóch telefonów do jednego??

Z huawei mate 10 lite i Xiaomi redmi note 4x do Mi9T

Chodzi mi o dane typu sms, kontakty, zdjęcia filmy. W chmurę się nie mieści.

Witam

Odważyłem się wgrać przez TWRP Xiaomi.eu. I mam problem, po uruchomieniu wyświetla komunikat "This device is locked". Wiem, że trzeba wpisać hasło, problem w tym, że nie chce się włączyć WiFi. Włączam i po sekundzie się wyłącza, a co za tym idzie, nie mogę odblokować telefonu.

Może ktoś coś poradzi.

Pozdrawiam

Kazik

Na początku musisz skonfigurować WiFi a później odblokować telefon. 

O to chodzi, że nie mogę skonfigurować, jak próbuję wyłącza się wifi

Witam

TWRP podczas instalacji Xiaomi.eu wyświetla wybór partycji, którą wybrać.

Telefon Redmi Note 8T

Pozdrawiam

Kazik

Nie możliwe , nie wyszukuje ci wifi Tak ? A włącz drugi telefon i ustaw udostępnianie albo full wipe musi zobaczyć dostępne sieci ,ja dziś w nocy przerabiałem wgrywanie eu po customie te wszystkie nie będę pisał gdzie można włożyć bo napewnopod sutannę księdza wolę leżeć na customie niż bawić się w konfigurowanie tej nakładki ,wolę sobie uciąć napletek jak siedzieć na miui20

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Chciałem zrobić wszystko od początku w/g instrukcji, teraz TWRP chce żebym wybrał partycję na której zainstalować Xiaomi i nie wiem którą boot, partycja obrazu czy recovery

Redmi 8T

Czekaj, czekaj... Ty rozpakowałes zipa? Po co?

Masz wgrać plik ZIP, nie obraz.

37 minut temu, Orjon napisał:

Czekaj, czekaj... Ty rozpakowałes zipa? Po co?

Masz wgrać plik ZIP, nie obraz.

Właśnie doczytałem, wypakowałem dla BHP, żeby drugi raz nie wyciągać karty. Po skasowaniu wszystko poszło.

Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam Kazik

• Like 1