Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak fizycznie nic mu nie dolega to chyba opłaca się go reanimować za jakąś niewielką kasę. Niektórzy posiadacze kont z uprawnieniami do edl świadczą zdalnie np przez Teamviewera usługę wgrania romu. Albo to co napisałem wczesniej.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.09.2017 o 13:42, Orjon napisał:

W telefonach Mi - vol+ i power. Pojawi się interfejs nowego recovery - uwaga!!! nie zawsze! Czasem konieczne jest uruchomienie poprzez komendę napisaną wyżej!

Takie mam szybkie pytanko.

Xiaomi mam dopiero od miesiąca, wszystko ogarnąłem według tego bardzo przejrzystego tutka, za co dziękuję. Nurtuje mnie tylko jedna sprawa. Mój telefon to Mi Note 10 PRO (cc9 pro) tucana. Mój egzemplarz jest niestety w tej mniejszości, gdzie nie da się uruchomić TWRP przez kombinacje przycisków, tylko zawsze muszę podłączać telefon do komputera i uruchamiać recovery komenda w adb. Jest to trochę uciążliwe, bo często korzystam z TWRP, czy jest jakiś sposób aby zmusić telefon do uruchomienia recovery bez podłączania do komputera? Wszystkie skróty które testowałem, oraz kombinacje przycisków uruchamiają oryginalne recovery Xiaomi, które pozwala tylko na format danych.

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować (nie tylko uruchamiać) TWRP, może zatrybi...
Jak zwykle rozwiązanie było zbyt proste zęby wymyślić je samemu. Miałeś rację zrobiłem wszystko jeszcze raz, pobrałem tylko najnowszą wersję TWRP i teraz działa. Dzieki

wyskrobane z mojego Mi Note 10 PRO przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

Poszukuje rozwiązania bądź wskazania mojego błędu. A mianowicie chodzi oto ,że gdy odblokowałem bootloader,zainstalowałem twrp i dostałem się już do niego wybieram instalacje romu miui polska instaluje się on w pełni, na koniec wykonuje czyszczenie i wykonuje reboot to telefon przy próbuje uruchomieniach za każdym razem uruchamia twrp a nie chce przejść do uruchomienia systemu. Jeśli mógłbym prosić o to aby wskazać błąd bądź doradzić co zrobić aby telefon wystartował byłbym bardzo wdzięczny ponieważ męczę się już z tym jakiś czas i jeśli chodzi o wgrywanie stocka nie ma z tym problemu tak miui polska nie chce prawidłowo wystartować. 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ (dla telefonów 2019-2021 i nowszych)

Siema, ja mam pytanie z takiej beczki :D odblokwoałem bootloadera, wgrałem TWRP, mam pobrany odpowiedni rom, tel łączy się z lapkiem w 100%, wrzucam do pamięci telefonu rom gdy jestesm w recovery, przed instalacją softu robie wipe, i po tym kroku napotykam się na przeszkodę :( wybieram instal, potem zaznaczam plik boot od romu i przy próbie wgrania wyskakuje mi błąd : "no partitions selected for flashing" niejestem aż tak zdolnym szpiegiem żeby znaleźć problem :D hehe, ktoś ma jakąś podpwiedź czy coś po drodzę robię źle czy jaki ciul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mariusz.ur napisał:

@Ciutniakwybierasz boot.img? Chcesz Kernel wgrać czy rom? Jak rom to w twrp musisz mieć zip. 

No właśnie przy wyborze pliku .zip także wyskakuje jakiś błąd, mogłem zrobić fote drugim tel co to za błąd, ale także nie mogę zainstalować romu przez plik zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG :D Zrobiłem factory reset z poziomy recovery, ale tego podsatwowego, wgrałem raz jeszcze twrp, po czym skopiowałem plik z romem i poszło :D niewiem co blokowało prędzej ale jest ok już :D chyba bo waśnie się wgrywa rom :D ale i tak bardzo dziękuję za zainteresowanie :D hehe, swoją drogą już dziś prędzej próbowałem wgrać i prawie go uwaliłem , ale przywracanie romu oryginalengo pomogło :D 

hehe, krótko się cieszylem, po wgraniu ciągle wchodzi mi w twrp :/ reset nie pomaga....

Jak robię wipe to na samej górze widnieje napis na czerwono : "E:Unable to decrypt FBE device"

OK, full wipe pomogło, ruszyło dalej :D 

Edycja

Wszystko działa ładnie i płynnie :D  Może komuś się moja przypadłość przyda jeśli także będzie w podobnej sytuacji :) obecnie testuje sobie kilka rzeczy, ale jest git :D czuć że lepszy niż wersja global :) 

Proszę o edycję posta zamiast pisanie jednego pod drugim, połączyłem :) /Kacper Skrzypek

Edytowane przez Ciutniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemano,

Mam pytanie odnośnie flashowania POCO F3 i tego fragmentu odnośnie TWRP:

Dnia 20.09.2017 o 13:42, Kacper Skrzypek napisał:

Recovery jest niepotrzebne w przypadku telefonów, które obsługują partycje A/B (np. Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Redmi K40/POCO F3, Redmi Note 10 itd.) i nie posiadają aktualnie TWRP; w przypadku tych telefonów dobieranie TWRP można pominąć.

Na stronie miuipolska jest dostępne TWRP dla POCO F3, które ściągnąłem i próbowałem zainstalować:

https://miuipolska.pl/redmi-k40-poco-f3-stabilna/

Tu jednak pojawił się błąd:

C:\!poco\minimal_adb_fastboot_1.4.3>fastboot.exe flash recovery twrp-3.5.1_10-0-alioth-Nebrassy.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (131072 KB)...
OKAY [ 2.841s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: (recovery_a) No such partition)
finished. total time: 2.863s

Czyli faktycznie pomijam etap instalacji recovery? Czy problem jest do obejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema,

Mam pytanie, aktualnie siedzi 21.6.30 w rn8, weszła aktualizacja na 21.7.7.

Moje pytanie brzmi czy można przez panel aktualizacji zrobić update czy trzeba wszystko kasować w twrp i od nowa? ArrowOs mi tak się wykrzaczyl, właściwie dwa razy, przez panel aktualizacji i po wrzuceniu updateu przez twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Posiadam Poco X3 Pro (vayu), wersja 8/256. Czekam za odblokowaniem bootloadera aktualnie, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Chce wrzucić ROM MIUIPolska. Teoretycznie wiem wszystko co, i jak. Ale zastanawia mnie licznik ARB. Stan mam aktualnie 2. Przy ROMie jest napisane ARB : NIE. Czy jeśli mam nabite coś już na tym liczniku, mogę śmiało wgrywać "nasz" rom? Nie chciałbym uceglić fona. No chyba że odblokowanie boota jakby wyłącza cały ten feature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...